opis_architektoniczny_2.jpg

Ogłoszenia 07.05.2017

OGŁOSZENIA IV TYGODNIA WIELKANOCY:

W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i męczennika

GŁÓWNY PATRON POLSKI I ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJ

SOBOTA – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej – 100 rocznica objawień Fatimskich

1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca Maja tzw. Niedziela Dobrego Pasterza (światowy dzień modlitw o powołania), zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145). Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele kwartalne dni modlitw o powołania do Służby Bożej.

2. Trwamy w miesiącu Maju. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym Kościele codziennie o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.

3. Jutro w poniedziałek 8 maja przypada uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika Głównego Patrona naszej Ojczyzny i Archidiecezji Lubelskiej zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 900 podczas której będziemy się modlić w intencji zmarłych Stanisławów i za zmarłe Stanisławy, których patronem jest Święty Stanisław Biskup i Męczennik. Nazwiska zmarłych Stanisławów można jeszcze zgłaszać do zakrystii.

4. Za tydzień w sobotę 13 maja przypada 100 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Maryja objawiając się dzieciom prosiła o modlitwę różańcową szczególnie o pokój na świecie. Przeżywając tę rocznicę, wspominając objawienia Fatimskie pragniemy godnie ten dzień uświęcić.

Sobota 13 maja PROGRAM:

800 – Msza Święta, po Mszy Świętej Nabożeństwo Różańcowe.

1800 – Msza Święta, po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu

• Nabożeństwo Majowe
  • Nabożeństwo Różańcowe (Adoracja Najświętszego Sakramentu).

5. Pragniemy poinformować, że w tym roku Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas IV Szkoły Podstawowej odbędzie się w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 4 czerwca na Mszy Świętej o godz. 1200. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas IV Szkoły Podstawowej z racji tegorocznej rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. (Ustalona jest już stała data – Pierwsza Komunia Święta: Niedziela Trójcy Przenajświętszej. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej: Niedziela Zesłania Ducha Świętego).

6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.

7. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z ul. Świerkowej. Za ich trud, pracę składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy jeszcze mieszkańców z ul. Świerkowej.

8. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Tadeusza NIEDŹWIEDŹIA z Olszanki.

Jutro w poniedziałek o godz. 1430 odbędzie się pogrzeb Śp. † Eugeniusza WRÓBLA z Lublina pochodzącego z Piotrkówka. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.