Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

dzieje_parafii_1.jpg


Ogłoszenia 07.05.2017

OGŁOSZENIA IV TYGODNIA WIELKANOCY:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i męczennika

GŁÓWNY PATRON POLSKI I ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJ

SOBOTA – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej – 100 rocznica objawień Fatimskich1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca Maja tzw. Niedziela Dobrego Pasterza (światowy dzień modlitw o powołania), zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145). Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele kwartalne dni modlitw o powołania do Służby Bożej.


2. Trwamy w miesiącu Maju. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym Kościele codziennie o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.


3. Jutro w poniedziałek 8 maja przypada uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika Głównego Patrona naszej Ojczyzny i Archidiecezji Lubelskiej zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 900 podczas której będziemy się modlić w intencji zmarłych Stanisławów i za zmarłe Stanisławy, których patronem jest Święty Stanisław Biskup i Męczennik. Nazwiska zmarłych Stanisławów można jeszcze zgłaszać do zakrystii.


4. Za tydzień w sobotę 13 maja przypada 100 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Maryja objawiając się dzieciom prosiła o modlitwę różańcową szczególnie o pokój na świecie. Przeżywając tę rocznicę, wspominając objawienia Fatimskie pragniemy godnie ten dzień uświęcić.


Sobota 13 maja PROGRAM:

800 – Msza Święta, po Mszy Świętej Nabożeństwo Różańcowe.

1800 – Msza Święta, po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu

 • Nabożeństwo Majowe
 • Nabożeństwo Różańcowe (Adoracja Najświętszego Sakramentu).


5. Pragniemy poinformować, że w tym roku Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas IV Szkoły Podstawowej odbędzie się w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 4 czerwca na Mszy Świętej o godz. 1200. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas IV Szkoły Podstawowej z racji tegorocznej rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. (Ustalona jest już stała data – Pierwsza Komunia Święta: Niedziela Trójcy Przenajświętszej. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej: Niedziela Zesłania Ducha Świętego).


6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.7. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z ul. Świerkowej. Za ich trud, pracę składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy jeszcze mieszkańców z ul. Świerkowej.


8. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Tadeusza NIEDŹWIEDŹIA z Olszanki.

Jutro w poniedziałek o godz. 1430 odbędzie się pogrzeb Śp. † Eugeniusza WRÓBLA z Lublina pochodzącego z Piotrkówka. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula