Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

st6.jpg


Ogłoszenia 24.09.2017

OGŁOSZENIA XXV TYGODNIA ZWYKŁEGO:

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Błogosławionego Władysława z Gielniowa Prezbitera

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Wincentego a Paulo Prezbitera

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Wacława Męczennika

PIĄTEK – Wspomnienie Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Hieronima Prezbitera Doktora Kościoła2. W dniu dzisiejszym przeżywamy dzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlimy się za tych, których dotyka problem alkoholu i za cierpiące rodziny alkoholików.


3. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.


4. W tym tygodniu przypada pierwsza niedziela miesiąca Października. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145 w czasie adoracji również będziemy się modlić o trzeźwość naszego narodu).


5. Dzisiaj w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się pierwsze spotkanie kandydatów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy również starszych, którzy z różnych powodów nie przyjęli sakramentu bierzmowania, a chcieli by to uczynić w tym roku.


6. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej i przepięknej modlitwie Kościoła, jaką jest Różaniec Święty. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200. W sposób szczególny na nabożeństwa różańcowe zapraszamy dzieci (klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej i młodzież naszych szkół (zwłaszcza młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania).


7. OGŁOSZENIE: Różaniec bez granic.8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest jeszcze kilka egzemplarzy Małego Gościa Niedzielnego z płytą audiobook powieści Henryka Sienkiewicza Quo Vadis cz.1 cena tylko 4 zł.9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa II. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula