Ogłoszenia 01.10.2017

OGŁOSZENIA XXVI TYGODNIA ZWYKŁEGO:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu Zakonnika Diakona

CZWARTEK – Wspomnienie Świętej Faustyny Kowalskiej Zakonnicy

SOBOTA – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

2. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca Października. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji Kapłanów i dniem modlitw o nowe powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w tym miesiącu wyjątkowo rozpoczniemy Nabożeństwem Różańcowym o godz. 1600. Spowiedź po południu od godz. 1530. W pierwszą sobotę Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączona z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 800.

4. Dzisiaj przypada pierwsza niedzielę miesiąca października zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145 w czasie adoracji również będziemy się modlić o trzeźwość naszego narodu śpiewając suplikację).

5. W sobotę 7 października w 100 rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie będziemy obchodzić wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jak już było ogłaszane, w tym dniu wierni całej Polski zgromadzą się na wszystkich granicach naszej Ojczyzny (w naszej Archidiecezji Lubelskiej przy granicy wschodniej w Świerżach i Dorohusku), aby uczestniczyć w modlitwie różańcowej tzw. „Różaniec do Granic”. Z naszej parafii również wybierają się wierni, aby uczestniczyć w tej modlitwie. Dla tych, którzy nie mogą pojechać, będzie możliwość połączenia się z nimi w modlitwie różańcowej w naszym Kościele. O godz. 1400 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 1530, podczas której wierni zgromadzeni w naszej świątyni będą mieli 1,5 godziny, aby odmówić cały różaniec tj. cztery części, błagając o ochronę, pokój i nawrócenie, a także o ratunek dla naszej Ojczyzny i świata. Zapraszamy wszystkich do naszego Kościoła w sobotę 7 października na godz. 1400.

6. Za tydzień w niedzielę 8 października Po Mszy Świętej o godz. 1200 dzieci Komunijne otrzymają swoje pierwsze różańce święte i odbędzie się spotkanie z dziećmi w ramach przygotowania do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

7. Za tydzień w niedzielę 8 października będziemy przeżywać w Kościele 17 Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”. W dniu Papieskim w niedziele 8 października po każdej Mszy Świętej będziemy mieli możliwość wesprzeć fundusz Nowego Tysiąclecia na stypendia dla ubogiej młodzieży składając swoje ofiary do puszki.

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc październik (wydanie z drugą częścią audiobook powieści Henryka Sienkiewicza Quo vadis? Cena 4 zł)

9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa II. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy jeszcze mieszkańców Krzczonowa II.