Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

tlo_live.jpg


Ogłoszenia 15.10.2017

OGŁOSZENIA XXVIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej

39 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyłę na Papieża

WTOREK Wspomnienie Świętego Ignacego Antiocheńskiego Biskupa i Męczennika

ŚRODA Świętego Łukasza Ewangelisty – Święto

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Jana Kantego Prezbitera

PATRONA DIECEZJI LUBELSKIEJ

SOBOTA – Wspomnienie Błogosławionego Jakuba Strzemię Biskupa2. W dniu wczorajszym obchodziliśmy dzień Edukacji Narodowej. Z tej racji dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty.3. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje <Papieskie Rozkrzewianie Wiary>. Także za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na <Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego>.


4. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.


5. Dzisiaj w przeddzień 39 rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża, przed Kościołem dzieci naszych szkół wraz z rodzicami, będą sprzedawać papieskie kremówki. Ofiary ze sprzedaży kremówek będą przeznaczone na bieżące potrzeby szkoły.6. Pomału zbliża się miesiąc listopad – miesiąc poświęcony pamięci naszych zmarłych. Zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową w Listopadzie w miesiącu poświęconym pamięci naszych zmarłych. Na kopertach znajduje się pieczątka, na której należy wypisać miejscowość, z której pochodzą zmarli wspomnieni w wypominkach. Każda miejscowość będzie miała swój dzień modlitwy wypominkowej.7. W wielu parafiach (np. w naszym dekanacie w Bychawie) praktykowane jest nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jest to nabożeństwo Dziękczynno – Błagalne, podczas którego wierni zanoszą przed Boży tron za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny intencje zarówno za żywych jak i za zmarłych. Pragniemy również to nabożeństwo wprowadzić w naszej parafii, w każdą środę w czasie letnim o godz. 1700 a w czasie zimowym o godz. 1600. Nabożeństwo będzie się kończyć Mszą Świętą zbiorową w intencjach polecanych podczas nabożeństwa. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej będzie wystawiona puszka, do której będzie można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym będą znajdować się również kartki, które będzie można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej). Już teraz gorąco zapraszamy na pierwsze nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w najbliższą środę po Nabożeństwie Różańcowym o godz. 1600.


8. OGŁOSZENIE: W dniu dzisiejszym we wszystkich Kościołach odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Świętej i przyjmujących Komunię Świętą tzw. Dominicantes i Communicantes. Przed drzwiami Kościoła będą stali ministranci, którzy będą liczyli wiernych wychodzących ze świątyni.  Prosimy tak wychodzić z Kościoła, aby umożliwić ministrantom dokładne liczenie.


9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego (wydanie z płytą: druga częścią audiobook powieści Henryka Sienkiewicza Quo vadis? cena 4 zł).10. W zakrystii są do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2018. Cena 5 zł.11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonów III. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


12. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Heleny BUDY z Krzczonowa III (z Borzęcina). Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula