Ogłoszenia 15.10.2017

OGŁOSZENIA XXVIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej

39 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyłę na Papieża

WTOREK Wspomnienie Świętego Ignacego Antiocheńskiego Biskupa i Męczennika

ŚRODA Świętego Łukasza Ewangelisty – Święto

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Jana Kantego Prezbitera

PATRONA DIECEZJI LUBELSKIEJ

SOBOTA – Wspomnienie Błogosławionego Jakuba Strzemię Biskupa

2. W dniu wczorajszym obchodziliśmy dzień Edukacji Narodowej. Z tej racji dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty.

3. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje <Papieskie Rozkrzewianie Wiary>. Także za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na <Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego>.

4. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.

5. Dzisiaj w przeddzień 39 rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża, przed Kościołem dzieci naszych szkół wraz z rodzicami, będą sprzedawać papieskie kremówki. Ofiary ze sprzedaży kremówek będą przeznaczone na bieżące potrzeby szkoły.

6. Pomału zbliża się miesiąc listopad – miesiąc poświęcony pamięci naszych zmarłych. Zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową w Listopadzie w miesiącu poświęconym pamięci naszych zmarłych. Na kopertach znajduje się pieczątka, na której należy wypisać miejscowość, z której pochodzą zmarli wspomnieni w wypominkach. Każda miejscowość będzie miała swój dzień modlitwy wypominkowej.

7. W wielu parafiach (np. w naszym dekanacie w Bychawie) praktykowane jest nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jest to nabożeństwo Dziękczynno – Błagalne, podczas którego wierni zanoszą przed Boży tron za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny intencje zarówno za żywych jak i za zmarłych. Pragniemy również to nabożeństwo wprowadzić w naszej parafii, w każdą środę w czasie letnim o godz. 1700 a w czasie zimowym o godz. 1600. Nabożeństwo będzie się kończyć Mszą Świętą zbiorową w intencjach polecanych podczas nabożeństwa. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej będzie wystawiona puszka, do której będzie można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym będą znajdować się również kartki, które będzie można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej). Już teraz gorąco zapraszamy na pierwsze nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w najbliższą środę po Nabożeństwie Różańcowym o godz. 1600.

8. OGŁOSZENIE: W dniu dzisiejszym we wszystkich Kościołach odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Świętej i przyjmujących Komunię Świętą tzw. Dominicantes i Communicantes. Przed drzwiami Kościoła będą stali ministranci, którzy będą liczyli wiernych wychodzących ze świątyni.  Prosimy tak wychodzić z Kościoła, aby umożliwić ministrantom dokładne liczenie.

9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego (wydanie z płytą: druga częścią audiobook powieści Henryka Sienkiewicza Quo vadis? cena 4 zł).

10. W zakrystii są do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2018. Cena 5 zł.

11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonów III. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Heleny BUDY z Krzczonowa III (z Borzęcina). Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.