Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

24.jpg


Ogłoszenia 22.10.2017

OGŁOSZENIA XXIX TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

SOBOTA – Świętych Szymona i Judy Tadeusza Apostołów – Święto

Dzień modlitw o beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego

NIEDZIELA – Rocznica poświęcenia własnego Kościoła – Uroczystość2. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny z tej racji w dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje <Papieskie Rozkrzewianie Wiary>. A także dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na <Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego>.


3. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.4. Pomału zbliża się miesiąc listopad – miesiąc poświęcony pamięci naszych zmarłych. Zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową w Listopadzie w miesiącu poświęconym pamięci naszych zmarłych. Na kopertach znajduje się pieczątka, na której należy wypisać miejscowość, z której pochodzą zmarli wspomnieni w wypominkach. Każda miejscowość będzie miała swój dzień modlitwy wypominkowej.5. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po nabożeństwie różańcowym o godz. 1600. Nabożeństwo będzie się kończyć Mszą Świętą zbiorową w intencjach polecanych podczas nabożeństwa. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


6. Już teraz pragniemy poinformować młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania a także rodziców, że Msza Święta z Liturgią sakramentu bierzmowania odbędzie się 2 czerwca 2018 roku (sobota) o godz. 1800. Sakramentu bierzmowania naszej młodzieży udzieli Ks. Bp Artur Miziński Sekretarz Konferencji Episkopatu Polski.7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.8. W zakrystii są do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2018. Cena 5 zł.9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonów III.  Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula