Ogłoszenia 22.10.2017

OGŁOSZENIA XXIX TYGODNIA ZWYKŁEGO:

SOBOTA – Świętych Szymona i Judy Tadeusza Apostołów – Święto

Dzień modlitw o beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego

NIEDZIELA – Rocznica poświęcenia własnego Kościoła – Uroczystość

2. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny z tej racji w dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje <Papieskie Rozkrzewianie Wiary>. A także dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na <Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego>.

3. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.

4. Pomału zbliża się miesiąc listopad – miesiąc poświęcony pamięci naszych zmarłych. Zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową w Listopadzie w miesiącu poświęconym pamięci naszych zmarłych. Na kopertach znajduje się pieczątka, na której należy wypisać miejscowość, z której pochodzą zmarli wspomnieni w wypominkach. Każda miejscowość będzie miała swój dzień modlitwy wypominkowej.

5. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po nabożeństwie różańcowym o godz. 1600. Nabożeństwo będzie się kończyć Mszą Świętą zbiorową w intencjach polecanych podczas nabożeństwa. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).

6. Już teraz pragniemy poinformować młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania a także rodziców, że Msza Święta z Liturgią sakramentu bierzmowania odbędzie się 2 czerwca 2018 roku (sobota) o godz. 1800. Sakramentu bierzmowania naszej młodzieży udzieli Ks. Bp Artur Miziński Sekretarz Konferencji Episkopatu Polski.

7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

8. W zakrystii są do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2018. Cena 5 zł.

9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonów III.  Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.