Ogłoszenia 05.11.2017

OGŁOSZENIA XXXI TYGODNIA ZWYKŁEGO:

CZWARTEK – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – Święto

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Leona Wielkiego Papieża i Doktora Kościoła

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Marcina z Tours Biskupa

2. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca Listopada. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).

3. Za tydzień ofiary składane na tacę są przeznaczone na budownictwo Sakralne w naszej Archidiecezji.

4. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej odbędzie się zbiórka ofiar do puszki na pomoc Kościołowi w potrzebie pod hasłem: „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”.  Za wszelkie ofiary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać!

5. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie z dziećmi klas III Szkoły podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

6. W sobotę 11 Listopada przypada 99 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 1000.

7. Trwamy w miesiącu Listopadzie poświęconym pamięci naszych zmarłych. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowo – wypominkowym za zmarłych w godzinie Miłosierdzia Bożego o godz. 1500.

PROGRAM NABOŻEŃSTW RÓŻAŃCOWO – WYPOMINKOWYCH ZA ZMARŁYCH:

• PONIEDZIAŁEK 06.11.2017 – ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: KRZCZONÓW III i BORZĘCIN
  • WTOREK 07.11.2016 – ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: WÓJTOSTWO i KRZCZONÓW CENTRUM (ulice – ul. Żeromskiego, ul. Partyzantów, ul. Świerkowa (dawna Świerczewskiego), ul. Kościuszki, ul. Rynkowa, ul. Strażacka, ul. Lipowa, ul. Spółdzielcza, dom nauczyciela, za zmarłych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły).

• ŚRODA 08.11.2017 – ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: GIERNIAK, ZIELONA, BOŻY DAR i FOLWARK (ulice ul. Słoneczna, ul. Sosnowa, ul. Orzechowa, ul. Lubelska, ul. Szklana)
  • CZWARTEK 09.11.2017 – ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: OLSZANKA, LIPNIAK, NOWINY ŻUKOWSKIE oraz wszystkie wypominki niepodpisane

Bliższe informacje na temat nabożeństwa różańcowo – wypominkowego za zmarłych znajdziemy na tablicy ogłoszeń, która znajduje się przy Kościele.

8. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po nabożeństwie różańcowo – wypominkowym za zmarłych w tym tygodniu wyjątkowo o godz. 1500. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).

9. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2018. Cena kalendarza 5 zł.

10. Przypominamy o składaniu kartek z nazwiskami kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.

12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

13. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Anny RUŚNIAK zd. Kasperek z Lublina pochodząca z naszej parafii z ul. Leśnej (z Sołtysów). W środę 8 Listopada o godz. 1100 odbędzie się pogrzeb: Śp. † Genowefy SEREMAK z Warszawy pochodząca z naszej parafii z ul. Leśnej (z Sołtysów). Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.