Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

dzieje_parafii_7.jpg


Ogłoszenia 04.12.2017

OGŁOSZENIA I TYGODNIA ADWENTU:ZAPOWIEDŹI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Zapowiedź pierwsza:

Rafał Piotr BARGIEŁ kawaler z ul. Leśnej parafia tutejsza

i Joanna JAKUBIEC panna z parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Wilczyska (diecezja Siedlecka)

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi, prosimy o tym powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

 

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Mikołaja Biskupa PATRONA NASZEGO KOŚCIOŁA

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Ambrożego Biskupa i Doktora Kościoła

PIĄTEK – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Msze Święte o godz. 800, 1000 i 1600


2. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na Fundusz „Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.


3. Dzisiaj rozpoczynamy czas adwentu, czas oczekiwania na podwójne przyjście Chrystusa. Choć czas adwentu jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela, to jednak należy pamiętać o wielowiekowej tradycji Kościoła, aby w czasie adwentu unikać zabaw hucznych. W czasie Adwentu zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie codziennie o godz. 700 (z wyjątkiem niedziel świąt, uroczystości oraz rekolekcji). Pamiętajmy, że na Roraty przynosimy ze sobą świecę tzw. Roratkę lub lampiony. Jednocześnie rozpoczynamy dzisiaj w Kościele nowy Rok Liturgiczny, którego programem jest hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.


4. Dzisiaj w pierwszą niedzielę Adwentu na Mszy Świętej o godz. 1000 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Następnie radni z poszczególnych miejscowości dostarczą opłatki do naszych domów. Prosimy, aby radni odbierali opłatki.

 5. Jutro w poniedziałek 3 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje Adwentowe i zakończymy je w środę 6 grudnia we wspomnienie Świętego Mikołaja Patrona naszej parafii. W tym roku rekolekcje poprowadzi ojca Piotr Gradoszewski z zakonu Ojców Tercjarzy.


6. Od dzisiaj w zakrystii można nabyć świece wigilijne Caritas na stół wigilijny.


7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, który jest dniem modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca grudnia: zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


8. Dzisiaj w niedzielę po każdej Mszy Świętej uczniowie naszych szkół wraz z Radą Rodziców będą sprzedawać pierniki. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby szkoły.


9. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ostatnim dniu naszych rekolekcji adwentowych środę o godz. 1630. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


10. Przypominamy, że jest możliwość dołączenia do „Paki Miłosierdzia” – Nasza Caritas Lubelska po raz pierwszy organizuje akcję charytatywną pt. „Paka Miłosierdzia”. Jej celem jest zbiórka żywności dla potrzebujących w dość nietypowy sposób. Jak włączyć się w tę pomoc?

„Paka Miłosierdzia” to papierowa torba, do której można włożyć podstawowe i trwałe produkty spożywcze oraz środki czystości. Można ją pobrać ze stolika wychodząc ze świątyni. „Pakę Miłosierdzia” należy wypełnić potrzebnymi artykułami żywnościowymi. Do akcji mogą włączyć się zarówno chętne osoby indywidualne jak i całe firmy. Wypełnione „Paki” należy dostarczyć centrali Caritas lub do parafii a my dalej przekażemy je do centrali Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Jest to łatwy i bardzo skuteczny sposób pomagania.


11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich pracę (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. PODZIEL SIĘ CHLEBEM – OSP Pamięcin oraz Przedszkole „Bajkowa Kraina” zwracają się do ludzi dobrej woli o wsparcie produktami żywnościowymi (kasze, makarony, przyprawy, olej, ryż, słodycze oraz płody rolne: pietruszka, marchewka, ziemniaki) dla Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta. ZBIÓRKA DARÓW: w niedzielę 10 grudnia przy Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzczonowie w godz. Od 900 do 1300. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dary serca.

13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego (w środku znajduje się lampion do samodzielnego złożenia, który posłuży nam w czasie Mszy Świętych Roratnich o Najświętszej Maryi Pannie).

 

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula