Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

st11.jpg


Ogłoszenia 17.12.2017

OGŁOSZENIA III TYGODNIA ADWENTU:

GAUDETE

1. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – Gwiazdka Nadziei”.

2. Dzisiaj w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

3. Nieustannie trwamy w świętym czasie adwentu, w czasie oczekiwania na przyjście Zbawiciela. W tym ostatnim tygodniu przed świętami zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie codziennie o godz. 700. Pamiętajmy, że na Roraty przynosimy ze sobą świecę tzw. Roratkę lub lampiony.


4. Za tydzień w piątek 22 grudnia pragniemy odwiedzić naszych chorych. Odwiedziny rozpoczniemy od godz. 900. Prosimy o zgłaszanie chorych.

5. Pragniemy poinformować, że w tym roku Wigilia Narodzenia Pańskiego wypada w niedzielę, ale porządek Mszy Świętych się nie zmienia: Msze Święte w tym dniu o godz. 800, 1000 i 1200.


6. W Wigilię Narodzenia Pańskiego 24 grudnia o godz. 1000 zapraszamy na Mszę Świętą zbiorową w intencji zmarłych, którzy odeszli do Pana w 2017 roku, ale również można podawanie imion zmarłych, których zabraknie przy wigilijnym stole, a których chcemy dołączyć do intencji zbiorowej.


7. 37 Drużyna Harcerska „Ogniki” informuje, że przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju naszej parafii będzie miało miejsce dzisiaj 17 grudnia (w III niedziele adwentu) na Mszy Świętej o godz.1000, a następnie światełko Betlejemskie Harcerze będą przekazywać mieszkańcom Gminy Krzczonów w ostatnich dniach przed świętami. Mamy nadzieje, że trafi ono na wigilijne stoły do polskich rodzin i będzie stanowiło przesłanie światłości, która przebije się przez mroki grudniowych nocy do naszych serc.


8. W piątek 22 grudnia na godz. 900 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy ubieraniu choinek w naszym Kościele.

9. Bardzo dziękujemy naszym Radnym za rozniesienie opłatków a naszym parafianom za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Pragniemy przypomnieć, że 22 grudnia w naszej parafii odbędzie się zbiórka Elektrośmieci. O godz. 1130 przyjedzie samochód, który zabierze wszelkie elektrośmieci. Elektrośmieci prosimy składać na parkingu przy Kościele. Jest to akcja charytatywna, przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Pamiętajmy, że pozbywając się sprzętu zużytego (niepotrzebnego) pomagamy potrzebującym.


11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. Sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich pracę, składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. W zakrystii można jeszcze nabyć świece wigilijne Caritas na stół wigilijny.

13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na nowy miesiąc (w środku znajduje się witraż okienny do samodzielnego wykonania).

 

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula