Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

dzieje_parafii_7.jpg


Ogłoszenia 24.12.2017

IV NIEDZIELA ADWENTU:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Narodzenia Pańskiego

WTOREK – Święto Świętego Szczepana Pierwszego Męczennika

ŚRODA – Święto ŚWIĘTEGO JANA Apostoła i Ewangelisty – Msza Święta z poświęceniem i z podaniem wiernym wina o godz. 800.

CZWARTEK Święto ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW

PIĄTEK – V DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO Z racji oktawy Narodzenia Pańskiego nie obowiązuje post

SOBOTA – VI DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO

NIEDZIELA – Święto ŚWIĘTEJ RODZINY Z NAZARETU: Jezusa, Maryi i Józefa

Na Mszy Świętej o godz. 1000 podsumowanie roku 2017


1. Kończymy dzisiaj czas Adwentu. A rozpoczynamy okres Narodzenia Pańskiego Zapraszamy na Mszę Święta Pasterską o godz.2400


2. We wtorek w Święto Świętego Szczepana Pierwszego Męczennika ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.


3. Dziękujemy mieszkańcom Krzczonowa III za sprzątanie i przygotowanie Kościoła na czas świąt. Dziękujemy panu Kościelnemu wraz z rodziną za ustawienie choinek w naszym Kościele. Naszej młodzieży, dzieciom, parafianom za przygotowanie Kościoła i ubranie choinek w naszym Kościele. Dziękujemy parafianom i dzieciom ze szkoły i przedszkoli za podarowanie ozdób choinkowych. Dziękujemy naszym parafianom, którzy podarowali choinki do naszego Kościoła. Dziękujemy za udekorowanie naszej parafialnej szopki Betlejemskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali nam różne produkty żywnościowe na święta.


4. W zakrystii można jeszcze nabyć świece wigilijne Caritas na stół wigilijny.


5. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


6. W tym tygodniu pragniemy rozpocząć Wizytę duszpasterską.

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:

Czwartek 28 grudnia od godz. 930 – Olszanka od państwa Leśko i od państwa Todorowskich do spotkania

Piątek 29 grudnia od godz. 930 – Olszanka od państwa Kowalskich i od państwa Grzegorczyk do spotkania

Sobota 30 grudnia od godz. 930 – Krzczonów III

Bardzo prosimy o przywiezienie i odwiezienie. Ofiary składane w tym roku z racji wizyty duszpasterskiej będą przeznaczone na (projekt). Program wizyty duszpasterskiej znajduje się na tablicy ogłoszeń przy Kościele i na stronie internetowej parafii.


7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Świąteczne wydania: Niedziela jest z płytą CD zespołu Arki Noego z kolędami i śpiewnikiem cena 10 zł, Gość Niedzielny z modlitwą wigilijną, którą możemy posłużyć się przy stole wigilijnym cena 8 zł i dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny.


8. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy.

 

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula