dzieje_parafii_8.jpg

Ogłoszenia 31.12.2017

I NIEDZIELA NARODZENIA PAŃSKIEGO:

W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze Święte o godz. 800, 1000 i 1200 Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem Rodzin

WTOREK – Wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu Biskupów i Doktorów Kościoła

SOBOTA – Uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – Trzech Króli

NIEDZIELA – Święto CHRZTU PAŃSKIEGO

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Stycznia. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne. W pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 730, Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca z racji, że w tym dniu przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego nie będzie Mszy Świętej o Niepokalanym Sercu Maryi. W pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800 a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).

2. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, Mszę Święte o godz. 800, 1000, 1200, a po każdej Mszy Świętej poświęcenie Kadzidła i Kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów literami Trzech Króli z bieżącym rokiem znakiem chrześcijańskiego domu. Ofiary zebrane na tacę, są przeznaczone na „Krajowy Fundusz Misyjny”.

3. Za tydzień w Niedzielę Chrztu Pańskiego ofiary składane na tacę, są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Lublinie.

4. Za tydzień w niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w Kościele Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczynamy Okres zwykły.

5. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

6. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 na plebanii odbędzie się opłatkowe spotkanie Rady Parafialnej (zapraszamy członków starej i nowej Rady Parafialnej).

7. Wójt Gminy Krzczonów zaprasza do wspólnego śpiewania kolęd w uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli 6 stycznia od godz. 1500 w Regionalnym Ośrodku Kultury i Sportu w Krzczonowie.

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ II tygodnia:

2 stycznia wtorek od godz. 930 – Krzczonów I o godz. 1400 Borzęcin (Borzęcin zaczniemy od domów przy łące).

3 stycznia środa od godz. 930 – Krzczonów II

4 stycznia czwartek od godz. 930 – Gierniak a o godz. 1400 Boży Dar

5 stycznia piątek od godz. 930 – Walentynów od godz.1600 ul. Świerkowa (do cmentarza)

Bardzo prosimy o przywiezienie i odwiezienie.

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.

9. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich trud, pracę, składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień sprzątanie Kościoła odbędzie się w piątek o godz. 900, sprzątają jeszcze mieszkańcy Krzczonowa III.

10. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Natalii WÓJCIK pochodzącej z Pustelnika.

Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.