Ogłoszenia 07.01.2018

I NIEDZIELA ZWYKŁA (NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO):

1. Dzisiaj w niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w Kościele Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczynamy Okres zwykły.

2. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.

3. Dzisiaj w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

4. Także dzisiaj w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 na plebanii odbędzie się opłatkowe spotkanie Rady Parafialnej (zapraszamy członków starej i nowej Rady Parafialnej).

5. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).

6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.

7. POMOC CHARYTATYWNA DLA ALEPPO

W niedzielę 7 stycznia 2018 r. o godzinie 20.00 w Drugim Programie Telewizji Polskiej (TVP2) transmitowany będzie na żywo Charytatywny Koncert Kolęd „Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo” w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Organizatorami inicjatywy są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizja Polska i Caritas Polska. Podczas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka SMS-owa na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Każdy z nas może się do niej przyłączyć, wysyłając smsy w trakcie transmisji koncertu. Dochód trafi na konto Caritas Polska.

8. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich trud, pracę, poświecenie i czas poświecony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy jeszcze mieszkańców Krzczonowa III.

Program wizyty duszpasterskiej III tygodnia:

8 stycznia w poniedziałek od godz. 930 – Nowiny Żukowskie o od 1400 Krzczonów III (nowa szosa od końca)

9 stycznia we wtorek od godz. 930 – Wójtostwo od 1400 ul. Partyzantów (od Banku do Pani Robak)

10 stycznia w środę od godz. 930 – Folwark ul. Słoneczna, Sosnowa, Orzechowa i Lubelska a od 1700 (po nabożeństwie) dom nauczyciela i Żółty dom koło Kościoła

11 stycznia w czwartek od godz. 930 – Zielona a po 1400 ul. Szklana i ul. Żeromskiego

12 stycznia w piątek od 930 – Sołtysy (część od Apteki) od. 930 ksiądz idzie od lasu a o godz. 1400 drugi ksiądz od apteki

13 stycznia w sobotę od 930 – Sołtysy (część od Kościoła dwóch księży z obu stron)

Bardzo prosimy o przywiezienie i odwiezienie.

9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Stanisławy BARTOSZEK z Krzczonowa I. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.