Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

opis_architektoniczny_15.jpg


Ogłoszenia 14.01.2017

II NIEDZIELA ZWYKŁA:

W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:


ŚRODA – Wspomnienie Świętego Antoniego Opata

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa1. W tym tygodniu w Kościele rozpoczynamy „Tydzień modlitw o jedność chrześcijan”.2. Pomału zbliża się uroczystość Ofiarowania Pańskiego. Jak co roku w zakrystii są do nabycia świece tzw. Gromnice (duże) cena 25 zł.3. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).4. W tym tygodniu pragniemy zakończyć tegoroczną wizytę duszpasterską:Program wizyty duszpasterskiej IV tygodnia:


15 stycznia w poniedziałek od godz. 930 – Skałka (jeden ksiądz od końca a drugi ksiądz po południu po skończeniu Nadstoków rozpocznie od państwa Kaliniak) godz. 1400 – Nadstoki.

16 stycznia we wtorek od godz. 930 – ul. Strażacka i dawny dom policji (wyjątkowo) godz. 1500 – jeden ksiądz ul. Żeromskiego od państwa BIL do pani Kister drugi ksiądz od pani DAWIDCZYK mały blok i domy od państwa DUBELTMAN.

17 stycznia w środę (wyjątkowo) od godz. 900 – duży blok przy ul. Żeromskiego (dwóch księży do spotkania)

20 stycznia w sobotę od godz. 900 – Lipniak i wizyta duszpasterska dla tych, których nie było w domu, a chcieli by przyjąć kapłana.5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.6. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z Krzczonowa III.  Za ich trud, pracę (świeże kwiaty) i czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Walentynowa.

 

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula