Ogłoszenia 28.01.2018

IV NIEDZIELA ZWYKŁA:

W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Jana Bosko Prezbitera

PIĄTEK – Święto Ofiarowania Pańskiego tzw. Matki Boskiej Gromnicznej

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Lutego. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw o powołania Kapłańskie, zakonne i misyjne. W pierwszy piątek z racji, że w tym dniu przypada święto Ofiarowania Pańskiego, nie będzie Mszy Świętej o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. W pierwszą sobotę miesiąca Mszę Świętą o Niepokalanym Sercu Maryi połączoną z Litanią Loretańska odprawimy o godz. 800. W pierwszą niedzielę miesiąca Lutego zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).

2. 2 Lutego w piątek przypada święto Ofiarowania Pańskiego tzw. Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu Msze Święte w naszym Kościele o godz. 800, 1000 i 1600. Pamiętajmy o przyniesieniu na Mszę Świętą świecy zwanej Gromnicą. Jak co roku w zakrystii są do nabycia świece Gromnice (duże) cena 25 zł. W tym dniu ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

3. We wtorek 30 stycznia na godz. 900 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy rozbieraniu choinek w naszym Kościele.

4. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).

5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych

Małego Gościa Niedzielnego.

6. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z Walentynowa. A były to osoby… Za ich trud, pracę, poświecenie i czas poświecony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

Śp. Mirosława PAĆKOWSKIEGO z Krzczonowa III.

Śp. Tadeusza PIELECHY z ul. Szklanej.

Zmarła Śp. Bożena KOCHANIEC z domu CZARNOCKA z Olszanki. Data pogrzebu nie została jeszcze ustalona. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.