dzieje_parafii_1.jpg

Ogłoszenia 18.02.2018

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU:

W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

CZWARTEK – Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła

1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: w piątki o godz. 1600. Nabożeństwa Gorzkich Żali w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200. W każdą niedzielę Wielkiego Postu przed Mszą Świętą o godz. 800 będziemy śpiewać Godzinki o Męce Pańskiej. W czasie Wielkiego Postu nauki dla narzeczonych w naszej parafii w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 800. W czasie Wielkiego Postu pamiętajmy o przykazaniu Kościelnym: w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach.

2. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę, są przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.

3. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na Wielkopostne dzieło Pomocy ≤Jałmużna Wielkopostna≥.

4. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).

5. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

6. Papież Franciszek ogłosił specjalny dzień modlitwy i postu w intencji pokoju. Będzie on przeżywany 23 lutego 2018.

7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc marzec.

8. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z ul. Leśnej. A były to osoby… Za ich trud, pracę (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.