opis_architektoniczny_17.JPG

Ogłoszenia 25.02.2018

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU:

1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: w piątki o godz. 1600. Nabożeństwa Gorzkich Żali w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200. W każdą niedzielę Wielkiego Postu przed Mszą Świętą o godz. 800 będziemy śpiewać Godzinki o Męce Pańskiej. W czasie Wielkiego Postu nauki dla narzeczonych w naszej parafii w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 800. W czasie Wielkiego Postu pamiętajmy o przykazaniu Kościelnym: w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca marca. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw za kapłanów i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W pierwszy piątek spowiedź rano od godz. 730 a Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z racji Wielkiego Postu po Nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 1600. W pierwszą sobotę miesiąca Mszę Świętą o Niepokalanym Sercu Maryi połączoną z Litanią Loretańska odprawimy o godz. 800. W pierwszą niedzielę miesiąca marca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).

3. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na Wielkopostne dzieło Pomocy ≤Jałmużna Wielkopostna≥.

4. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).

5. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

6. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie uczniów klas II i III Gimnazjum w ramach przygotowania do Sakramentu bierzmowania.

7. W Lublinie jest organizowana Ekstremalna Droga Krzyżowa. Bliższe szczegóły znajdziemy na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń przy Kościele.

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.

9. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z ul. Leśnej. Za ich trud, pracę (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Jutro o godz. 1330 odbędzie się pogrzeb: † Śp. Edwarda BIAŁOCHA z Nowin Żukowskich. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.