opis_architektoniczny_12.jpg

Ogłoszenia 04.03.2018

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU:

1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: w piątki o godz. 1600. Nabożeństwa Gorzkich Żali w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200. W każdą niedzielę Wielkiego Postu przed Mszą Świętą o godz. 800 będziemy śpiewać Godzinki o Męce Pańskiej. W czasie Wielkiego Postu nauki dla narzeczonych w naszej parafii w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 800. W czasie Wielkiego Postu pamiętajmy o przykazaniu Kościelnym: w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach.

2. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca marca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).

3. W zakrystii i na bocznym ołtarzu można już składać ofiary na dekoracje i kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Za wszelkie ofiary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Pragniemy ogłosić, że nasze rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy w czwartek 22 marca a zakończymy dniem spowiedzi świętej 24 marca w sobotę przed niedzielą Palmową. W tym roku nasze rekolekcje poprowadzi Ks. Jarosław Jęczeń.

5. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).

6. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie uczniów klas II i III Gimnazjum w ramach przygotowania do Sakramentu bierzmowania.

7. Już w najbliższy piątek 9 marca po raz czwarty wyruszy z Lublina do Wąwolnicy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona Mszą Świętą pod przewodnictwem Ks. Abp Stanisława Budzika w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 1900. Chętni mogą zgłaszać się poprzez stronę internetową: www.edk.pielgrzymka.lublin.pl.

Bliższe szczegóły dotyczące Ekstremalnej Drogi Krzyżowej znajdziemy na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń przy Kościele.

8. OFIARY NA KOŚCIÓŁ: Andrzej FURGAŁ – 100 zł, Michał PĘDLEWSKI – 100 zł

9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.

10. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z ul. Leśnej. Za ich trud, pracę (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

† Śp. Edwarda BIAŁOCHA z Nowin Żukowskich.

† Śp. Henryka KOŁODZIEJCZYKA z Bożego Daru

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.