Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

mapaWitraze1.jpg


Ogłoszenia 11.03.2018

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU:


1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: w piątki o godz. 1600. Nabożeństwa Gorzkich Żali w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200. W każdą niedzielę Wielkiego Postu przed Mszą Świętą o godz. 800 będziemy śpiewać Godzinki o Męce Pańskiej. W czasie Wielkiego Postu nauki dla narzeczonych w naszej parafii w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 800. W czasie Wielkiego Postu pamiętajmy o przykazaniu Kościelnym: w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach.


2. W zakrystii i na bocznym ołtarzu można składać ofiary na dekoracje i kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Za wszelkie ofiary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.


3. Pragniemy przypomnieć, że nasze rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy w czwartek 22 marca a zakończymy dniem spowiedzi świętej 24 marca w sobotę przed niedzielą Palmową. W tym roku nasze rekolekcje poprowadzi Ks. Prof. Jarosław Jęczeń.


4. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


5. Za tydzień w poniedziałek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Z tej racji pragniemy zaprosić na Mszę Świętą zbiorową w intencji zmarłych Józefów, w przed dzień uroczystości Świętego Józefa 18 marca w niedzielę o godz. 1000. Nazwiska zmarłych Józefów (zmarłe Józefy) można zgłaszać do zakrystii.6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.


7. Wpłynęła ofiara na potrzeby Kościoła: Bezimiennie 100 zł. Bóg zapłać!


8. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z ul. Leśnej.  Za ich trud, pracę (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


10. Jutro w poniedziałek 12 marca o godz. 1400 odbędzie się pogrzeb:

† Śp. Wiesława KUŚMIERZA z Lublina pochodzący z Walentynowa.

W czwartek 15 marca o godz. 1300 odbędzie się pogrzeb:

† Śp. Czesławy DADEJ ze Skałki.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula