Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Losowe Zdjęcie

mapaWitraze1.jpg


Ogłoszenia 18.03.2018

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU:


W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

NIEDZIELA – NIEDZIELA PALMOWA tzw. Męki PańskiejPoczątek Wielkiego Tygodnia

 

 

1. W najbliższy czwartek 22 marca przed Niedzielą Palmową rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do soboty 24 marca. Poprowadzi je Ks. prof. Jarosław Jęczeń. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy Kościele, jest także na internetowej stronie parafialnej. Również foldery z programem Rekolekcji są wyłożone na stoliku w przedsionku Kościoła.2. Okres Wielkiego Postu pomału dobiega końca. Za tydzień będziemy obchodzić niedzielę Męki Pańskiej tzw. Niedzielę Palmową. Zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą połączoną z procesją palmową o godz. 1000. W niedzielę Palmową tzw. Męki Pańskiej w czasie każdej Mszy Świętej w ramach homilii będziemy słuchać opisu Męki Pańskiej. W czasie Wielkiego Postu nabożeństwa: Gorzkich Żali w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz.1200, Godzinki o Męce Pańskiej w niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 800. W piątek w drugi dzień naszych rekolekcji Wielkopostnych zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Krzczonowa po Mszy Świętej o godz. 1700 (na Drogę Krzyżową zapraszamy szczególnie naszych uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz zuchów i harcerzy). W czasie rekolekcji będzie można nabyć Chlebek Dobroć Caritas na stół Wielkanocny. W Wielki Piątek 30 marca pragniemy odwiedzić naszych chorych z sakramentalną posługą. Odwiedziny chorych rozpoczniemy o godz. 930. Nazwiska i adresy chorych prosimy zgłaszać do zakrystii. W zakrystii i na bocznym ołtarzu można składać ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego i Ołtarza Ciemnicy na Triduum Paschalne. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 


3. Dzisiaj o 900 w ROKisie odbędzie się Jarmark Wielkanocny.4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa niedzielnego.

 


5. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z ul. Leśnej. Za ich trud, pracę (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy jeszcze mieszkańców z ul. Leśnej. W tym tygodniu sprzątanie Kościoła odbędzie się w środę przed naszymi rekolekcjami Wielkopostnymi o godz. 900.

 


6. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

† Śp. Wiesława KUŚMIERZA z Lublina pochodzącego z Walentynowa.

† Śp. Czesławy DADEJ ze Skałki.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula