Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

startowa_lato.jpg


Ogłoszenia 25.03.2017

OGŁOSZENIA WIELKIEGO TYGODNIA:


W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy wspominać:

WIELKI CZWARTEK – Msza Wieczerzy Pańskiej

WIELKI PIĄTEK – Liturgia na cześć Męki Pańskiej

WIELKA SOBOTA – Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Noc

NIEDZIELA – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

PONIEDZIAŁEK – Rozpoczęcie Oktawy Wielkanocy1. Wczoraj w sobotę zakończyliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadził Ks. prof. Jarosław Jęczeń. Pragniemy podziękować wszystkim naszym parafianom: panu kościelnemu, panu organiście, ministrantom, scholii i nauczycielom za czynny udział w rekolekcjach. Aby ten święty czas wydał owoc nawrócenia i przemiany w naszym życiu. Dziękujemy wszystkim, którzy na czas rekolekcji przynieśli nam różne produkty żywnościowe. Dziękujemy paniom, które w czasie rekolekcji przygotowywały posiłki dla księży.

Dziękujemy wszystkim (nauczycielom, uczniom, harcerzom, zuchom, ministrantom i parafianom) za wzięcie udziału w Drodze Krzyżowej ulicami Krzczonowa w ubiegły piątek.


2. Dzisiaj przypada Niedziela Palmowa na każdej Mszy Świętej poświęcenie palm a uroczysta procesja wokół naszego Kościoła z poświęceniem palm o godz. 1000. W ramach homilii słuchamy dzisiaj opisu Męki Pańskiej. Już teraz pragniemy podziękować paniom z Koła Gospodyń, naszej młodzieży szkolnej, parafianom i strażakom za przygotowanie tych pięknych palm, a zarazem podtrzymywanie pięknej tradycji w naszej parafii.


3. W tym tygodniu zapraszamy na obchody Świętego Triduum Paschalnego – Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800, Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpoczniemy Drogą Krzyżową o godz. 1500 i w Wielką Sobotę – Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Noc z poświęceniem ognia i paschału o godz. 1800. W wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w naszym Kościele o godz. 800, 900, 1000 i 1100. W poszczególnych miejscowościach: BOŻY DAR – 830, ZIELONA – 845, GIERNIAK – 900, KRZCZONÓW I – 915, KRZCZONÓW II – 930, KRZCZONÓW III – 945, WALENTYNÓW – 1015, OLSZANKA – 1045 i NOWINY ŻUKOWSKIE – 1100. Szczegółowy plan poświecenia pokarmów znajduje się przy Kościele na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.


4. W wielki Piątek obowiązuje post ścisły to znaczy jakościowy i ilościowy, tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. „Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia (KPK kan. 1252; por. kan. 97 § 1). W Wielki Piątek ofiary składane przy Adoracji Krzyża, jak co roku są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który podczas uroczystej Liturgii Wielkiego Piątku będzie pobożnie uczestniczył w adoracji Krzyża (El 13, n.1). W Wielki Piątek po zakończeniu wieczornej Liturgii około godz. 2000 zapraszamy wszystkich na adorację Chrystusa przy Grobie Pańskim, którą poprowadzi nasza schola i nauczyciele. Jak co roku zapraszamy naszych strażaków do adoracji przy Grobie Zbawiciela. W sobotę zapraszamy na Liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Noc, która rozpocznie się o godzinie 1800. Na tą Liturgię zabieramy ze sobą świece, które zapalone od Świecy Paschalnej, będą nam symbolizować Chrystusa, który jest Światłem świata i rozpromienia mroki naszego życia. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który w czasie celebracji Liturgii Wigilii Paschalnej (także w rocznicę swojego chrztu) odnowi przyrzeczenia chrzcielne według prawnie zatwierdzonej formuły (El 28, § 1).


5. Zapraszamy na Mszę Świętą Rezurekcyjną w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego na godz. 600. Mszę Świętą Rezurekcyjną rozpoczniemy Procesją dookoła naszego Kościoła.


6. W poniedziałek wielkanocny ofiary składane na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie.


7. W zakrystii można jeszcze składać ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego i Ołtarza Ciemnicy. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.


8. W zakrystii można jeszcze podawać nazwiska i adresy chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w Wielki Piątek. Odwiedziny rozpoczniemy o godz. 930.


9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość niedzielny na miesiąc kwiecień.10. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła przed rekolekcjami Kościół sprzątali mieszkańcy z ul. Leśnej. Przed świętami do sprzątanie kościoła zapraszamy jeszcze mieszkańców z ul. Leśnej. Sprzątanie Kościoła odbędzie się w Wielką Środę o godz. 900.

 

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula