Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

opis_architektoniczny_17.JPG


Ogłoszenia 08.04.2018

OGŁOSZENIA II TYGODNIA WIELKANOCY:


W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy wspominać:

PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Msze Święte o godz. 800, 1000 i 1700.1. Trwamy w okresie Wielkiejnocy.


2. Dzisiaj przypada II Niedziela Wielkanocna tzw. Niedziela Miłosierdzia Bożego – Święto patronalne CARITAS i rozpoczęcie 74 tygodnia miłosierdzia. Po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz CARITAS”. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w Tabernakulum, modlitwę „Ojcze nasz” i Credo „Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego…”, dodając pobożnie wezwania do Pana Jezusa Miłosiernego np. „Jezu Miłosierny, ufam Tobie” (El. Dekret, s. 89 – 94). Dlatego z tej racji w tym dniu po każdej Mszy Świętej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Również w tym dniu wysłuchujemy się w specjalny list biskupów naszego Kościoła poruszającego temat Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Świętej o godz. 800 zmiana tajemnic różańcowych,


3. Za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania przed Pierwszą Komunią Świętą.


4. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z ul. Leśnej.  Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców

7. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: † Śp. Janiny ROMANEK z ul. Leśnej.

We wtorek 10 kwietnia o godz. 1400 odbędzie się pogrzeb:

† Śp. Andrzeja CIOCZKA z ul. Szklanej.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu

 

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula