Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

st7.jpg


Ogłoszenia 15.04.2018

OGŁOSZENIA III TYGODNIA WIELKANOCY:

 

1. Trwamy w okresie Wielkiejnocy.


2. Przeżywając w Kościele Rok Duszpasterski pod Hasłem: „Weźmijcie Ducha Świętego!” Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Biblijną w tym roku pod hasłem: „Weźmijcie Pismo Święte” – jest to drugi Narodowy Dzień czytania Pisma Świętego a jednocześnie dzisiaj rozpoczynamy w Kościele X Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Na Mszy Świętej o godz. 1000 zostanie uroczyście wniesione Pismo Święte, które zostanie umiejscowione na pulpicie przy Ołtarzu. Zachęcamy, żeby w tym tygodniu częściej sięgać do lektury Pisma Świętego.


3. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.


4. Dzisiaj w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania przed Pierwszą Komunią Świętą.


5. Także dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1200 na plebani odbędzie się świąteczne spotkanie Rady Parafialnej.


6. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się krótkie spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.


7. Pragniemy poinformować uczniów klas IV Szkoły Podstawowej i ich rodziców, że Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 20 maja o godz. 1000.


8. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.10. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy domu nauczyciela i żółtego domu przy Kościele. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców


11. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: † Śp. Andrzeja CIOCZKA z ul. Szklanej. † Śp. Zofii JONES z Wójtostwa. We wtorek 17 kwietnia o godz. 1500 odbędzie się pogrzeb: † Śp. Wandy PELCZARSKIEJ z Lublina pochodzącej z Krzczonowa z ul. Leśnej. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu

 

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula