startowa_lato.jpg

Ogłoszenia 22.04.2018

OGŁOSZENIA IV TYGODNIA WIELKANOCY:

ZAPOWIEDŹ PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

ZAPOWIEDŹ PIERWSZA:

Grzegorz OLESZKA
kawaler z Leszczyny z parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Popkowicach Alicja Renata MARDOŃ panna z Wójtostwa parafia tutejsza

ZAPOWIEDŹ DRUGA:

Tomasz Adam ŁABUDA kawaler z Kosarzewa Dolnego z parafii pw. NMP Królowej Polski Dorota Agata DUMA panna z Krzczonowa III parafia tutejsza

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi, prosimy o tym powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.

W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika

GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI

ŚRODA – Święto Świętego Marka Ewangelisty

1. Trwamy w okresie Wielkiejnocy.

2. Dzisiejsza Niedziela zwana jest niedzielą Dobrego Pasterza. Odpust w parafii Piotrków. Suma odpustowa o godz. 1200.

3. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.

4. Dzisiaj w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się krótkie spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

5. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas IV Szkoły Podstawowej i ich rodziców przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej.

6. Pragniemy przypomnieć uczniów klas IV Szkoły Podstawowej i ich rodziców, że Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 20 maja o godz. 1000.

7. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc maj.

9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Nadstoków A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców jeszcze mieszkańców Nadstoków.

W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

† Śp. Wandy PELCZARSKIEJ z Lublina pochodzącej z Krzczonowa z ul. Leśnej.

† Śp. Edwarda FRYGI z ul Skałka.

† Śp. Stefanii MEŁGIEŚ z ul. Świerkowej.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu