Ogłoszenia 06.05.2018

OGŁOSZENIA VI TYGODNIA WIELKANOCY:

W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika

GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI I ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJ

NIEDZIELA – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 101 rocznica objawień Maryi w Fatimie

1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca Maja. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).

2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 1200 dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej otrzymają swoje pierwsze modlitewniki. Jutro w ramach lekcji odbędzie się próba przed Pierwszą Komunią Świętą (prosimy, aby dzieci zabrały ze sobą do szkoły wierszyki).

3. Za tydzień w sobotę po nabożeństwie majowym o godz. 1800 odbędzie się próba uczniów klas II i III przed Uroczystością Sakramentu Bierzmowania. Obecność wszystkich obowiązkowa.

4. We wtorek 8 maja przypada uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika Głównego Patrona naszej Ojczyzny i Archidiecezji Lubelskiej. Z tej racji dzisiaj w niedzielę zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 1000 podczas której będziemy się modlić w intencji zmarłych Stanisławów i za zmarłe Stanisławy, których patronem jest Święty Stanisław Biskup i Męczennik. Nazwiska zmarłych Stanisławów można jeszcze zgłaszać do zakrystii.

5. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (przypominamy, że w całym miesiącu maju z racji nabożeństwa majowego, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy rozpoczniemy wcześniej o godz. 1745 a po nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawimy Nabożeństwo Majowe i Mszę Świętą). Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).

6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.

7. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: † Śp. Władysławy SAŁEK z Olszanki. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.