tlo_live.jpg

Ogłoszenia 13.05.2018

OGŁOSZENIA VII TYGODNIA WIELKANOCY:

W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Święto Świętego Macieja Apostoła

ŚRODA – Świętego Andrzeja Boboli Prezbitera i Męczennika – Święto

PATRON POLSKI

NIEDZIELA – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

ZAKOŃCZENIE OKRESU WIELKANOCNEGO

Odpust zupełny może uzyskać wierny, który w Kościele lub Kaplicy pobożnie

będzie uczestniczyć w uroczystym śpiewie albo recytacji hymnu Veni, Creator…

(O Stworzycielu, Duchu przyjdź) w uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

(EI 26, § 1, n. 1).

1. Trwamy w miesiącu Maju. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym Kościele codziennie o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.

2. Dzisiaj z racji wspomnienia Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika odpust w parafii Sobieska Wola. Suma odpustowa o godz. 1200.

3. Za tydzień w niedzielę Zesłania Ducha Świętego na Mszy Świętej o godz. 1000 odbędzie się uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas IV Szkoły Podstawowej. W sobotę w przeddzień tej uroczystości o godz. 1600 odbędzie się spowiedź dzieci i ich rodzin, a później odbędzie się próba generalna.

4. Także za tydzień w sobotę odbędzie się próba przed Sakramentem Bierzmowaniem uczniów klas II i III Gimnazjum wyjątkowo (z racji poświęcenia pól) o godz. 1100 (na próbę zapraszamy rodziców kandydatów do Sakramentu Bierzmowania).

5. Dzisiaj 13 maja obchodzimy 101 rocznicę Objawień Matki Bożej w Fatimie zarazem 37 rocznicę zamachu na życie papieża Jana Pawła II.

6. Dzisiaj kończymy w Kościele dni modlitw o urodzaje. Z tej racji jutro, jeśli pogoda pozwoli, pragniemy rozpocząć w naszej parafii obrzęd poświęcenia pól.

PROGRAM POŚWIĘCENIA PÓL:

*   PONIEDZIAŁEK 14.05.2018 godz. 1900 – Krzczonów I i Krzczonów II

*   WTOREK 15.05.2018 godz. 1900 – Krzczonów III i Walentynów

*   ŚRODA 16.05.2018 godz. 1900 – Wójtostwo i Sołtysy

*  CZWARTEK 17.05.2018 godz. 1900 – Olszanka i Nowiny Żukowskie

*   PIĄTEK 18.05.2018 godz. 1900 – Zielona i Folwark

*   SOBOTA 19.05.2018 godz. 1900 – Gierniak i Boży Dar

*  WTOREK 22.05.2018 godz. 1800 Skałka

7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.

8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. Za ich trud, pracę składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy rodziców dzieci klas IV Szkoły Podstawowej przed uroczystością Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.

9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb:

Śp. † Józefa KOZIEŃCA z Walentynowa. Zmarła Śp. † Helena MERSKA z Krzczonowa III. Data pogrzebu nie jest jeszcze ustalona.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.