Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Losowe Zdjęcie

opis_architektoniczny_9.jpg


Ogłoszenia 20.05.2018

OGŁOSZENIA VII TYGODNIA ZWYKŁEGO:

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

CZWARTEK – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Filipa Nereusza Prezbitera

NIEDZIELA – Uroczystość Najświętszej Trójcy1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu odpust zupełny może uzyskać wierny, który w Kościele lub kaplicy pobożnie będzie uczestniczyć w uroczystym śpiewie albo recytacji hymnu Veni Creator (O Stworzycielu Duchu przyjdź…). Pamiętajmy, żeby uzyskać odpust zupełny należy być w stanie łaski uświęcającej, być po spowiedzi świętej i być bez grzechu ciężkiego.


2. Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (porządek Mszy Świętych – 800, 1000 i 1800). Odpust w parafii Kosarzew. Suma odpustowa o godz. 1200. Od jutra rozpoczynamy w Kościele Okres Zwykły.


3. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 1000 odbędzie się uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas IV Szkoły Podstawowej.


4. Za tydzień w niedzielę w uroczystość Świętej Trójcy o godz. 1200 odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III Szkoły Podstawowej. W Sobotę o godz. 945 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych a po odnowieniu odbędzie się pierwsza spowiedź dzieci i ich najbliższych oraz próba generalna przed Pierwszą Komunią Świętą. (Prosimy rodziców, aby na odnowienie przynieść ze sobą świece chrzcielne swoich dzieci)(Prośba do wiernych w związku z Pierwszą Komunią Świętą).


5. Za tydzień w niedzielę z racji uroczystości Pierwszej Komunii Świętej nabożeństwo majowe odprawimy po Mszy Świętej o godz. 800.


6. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (przypominamy, że w całym miesiącu maju z racji nabożeństwa majowego, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy rozpoczniemy wcześniej o godz. 1745 a po nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawimy Nabożeństwo Majowe i Mszę Świętą). Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).


7. W tym tygodniu pragniemy zakończyć obchód Błogosławieństwa pól: WTOREK – SKAŁKA, jak będzie pogoda o godz. 1800 na dworze na Skałce, gdyby padał deszcz o godz. 1900 mieszkańcy Skałki spotkają się w Kościele. Już teraz pragniemy wszystkim podziękować za wspólną modlitwę w każdej miejscowości. Dziękujemy tym, którzy w swoich miejscowościach przygotowali ołtarze polowe. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać za obecność za wspólną modlitwę o dobry urodzaj.8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość niedzielny na miesiąc czerwiec.9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali rodzice dzieci klas IV Szkoły Podstawowej obchodzących w tym roku Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy rodziców dzieci Pierwszokomunijnych. Sprzątanie odbędzie się za tydzień w sobotę po odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych, Spowiedzi Świętej dzieci Pierwszokomunijnych i ich rodzin oraz po próbie generalnej.


10. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. † Heleny MERSKIEJ z Krzczonowa III.

Śp. † Edwarda ZABORKA z Olszanki.

Śp. † Genowefy WÓJCIK z ul. Słonecznej.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula