Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Losowe Zdjęcie

st6.jpg


Ogłoszenia 27.05.2018

OGŁOSZENIA VIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ


W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy wspominać:

WTOREK – Wspomnienie Świętej Urszuli Ledóchowskiej Dziewicy

CZWARTEK – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – tzw. BOŻE CIAŁO

ROZPOCZĘCIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Justyna Męczennika MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA

Dyspensa Abp Stanisława Budzika – Czcigodni Księża, Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w piątek 1 czerwca 2018 r., wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Ks. Arcybiskup Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności. Podpisał: Ks. Krzysztof Kwiatkowski kanclerz.


1. Dzisiaj w niedzielę w uroczystość Świętej Trójcy o godz. 1200 odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III Szkoły Podstawowej. (w tym miejscu można podziękować rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych, Bierzmowanych i prywatnemu darczyńcy za dary Ołtarza: kielich, Trybularz i łódkę).


2. Jutro dzieci Pierwszokomunijne rozpoczynają Biały Tydzień. Codziennie na Mszy Świętej o godz. 1800 dzieci będą przyjmowały Komunię Świętą w różnych intencjach:

PONIEDZIAŁEK – w intencji: Rodziców

WTOREK – w intencji: Rodzeństwa

ŚRODA – w intencji: Rodziców chrzestnych

CZWARTEK (UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA) o godz. 1000 w intencji: Dziadków

PIĄTEK – w intencji: Kolegów, koleżanek i za siebie nawzajem oraz w intencji wszystkich dzieci z okazji dnia dziecka

SOBOTA – w intencji: Nauczycieli i Katechetów


3. Miesiąc maj pomału dobiega końca. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie w naszym Kościele o godz. 1800. Dzisiaj z racji uroczystości Pierwszej Komunii Świętej i w czwartek w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – tzw. BOŻE CIAŁO nabożeństwo majowe po Mszy Świętej o godz. 800.4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca czerwca. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730. Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa połączoną z Koronką do Bożego Miłosierdzia odprawimy o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Mszę Świętą o Niepokalanym Sercu Maryi połączoną z Litanią Loretańską odprawimy o godz. 800. W pierwszą niedzielę miesiąca czerwca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


5. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (przypominamy, że jeszcze w tym miesiącu z racji nabożeństwa majowego, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy rozpoczniemy wcześniej o godz. 1745 a po nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawimy Nabożeństwo Majowe i Mszę Świętą). Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).


6. W tym tygodniu w czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tzw. Boże Ciało. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 800 i 1000. Po Mszy Świętej o godz. 1000 ruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem na ulice naszej miejscowości, aby wraz z Chrystusem ukazać naszą wiarę. Już teraz prosimy o dekorowanie czterech ołtarzy. Porządek Ołtarzy jest trochę inny jak w ubiegłym roku: Pierwszy Ołtarz obok szkoły, drugi Ołtarz przy ścianie sklepu państwa Dawidczyków, trzeci Ołtarz przy Urzędzie Gminy i ostatni czwarty Ołtarz przy bramie Kościoła i ten ostatni ołtarz będzie udekorowany przez rodziców dzieci klas III Szkoły podstawowej, dzieci które dzisiaj przyjmą (przyjęły) pierwszą Komunię Świętą (jednocześnie przypominamy że dzieci Pierwszokomunijne od jutro rozpoczynają biały tydzień i spotykają się codziennie na Mszy Świętej o godz. 1800 z wyjątkiem Uroczystości Bożego Ciała w ten dzień dzieci przychodzą na Mszę Świętą o godz. 1000).


7. Zapraszamy wszystkich parafian w szczególności panie z Koła Gospodyń wiejskich i panów w naszych pięknych strojach ludowych, strażaków do niesienia baldachimu i wszystkich do wzięcia czynnego udziału w procesji przez niesienie krzyża, chorągwi, obrazów, feretronów i innych ozdób religijnych. Dzieci Pierwszokomunijne i dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy do pomocy przy procesji: dziewczynki sypią kwiatki a chłopcy niosą różaniec i inne ozdoby procesyjne. Do pomocy przy procesji zapraszamy również naszą młodzież gimnazjalną (szczególnie tych, którzy w tym roku przyjmą Sakrament Bierzmowania). W tym dniu ofiary na tacę przeznaczone są na Centrum Jana Pawła II w Lublinie. W uroczystość Bożego Ciała Odpust zupełny może uzyskać wierny, który będzie pobożnie uczestniczył w Kościele lub poza nim w procesji eucharystycznej. (EI 7, §1, n.3). Pamiętajmy, żeby uzyskać odpust zupełny należy być w stanie łaski uświęcającej, czyli być po spowiedzi świętej, czyli bez grzechu ciężkiego.


8. Za tydzień w poniedziałek 4 czerwca na Mszy Świętej o godz. 1800, jego Ekscelencja Bp. Artur Miziński Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Z tej racji zapraszamy młodzież Bierzmowaną wraz z rodzinami w sobotę 2 czerwca na godz. 1000 na Spowiedź Świętą i próbę generalną.


9. Pragniemy poinformować, że 10 czerwca w niedzielę o godz. 1400 na Olszance zostanie odprawiona Msza Święta z racji wspomnienia Świętej Jadwigi Królowej Polski.


10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa niedzielnego.11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W czwartek, piątek i sobotę sprzątali rodzice dzieci Pierwszokomunijnych (podziękować za koszenie trawy). Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy rodziców młodzieży Bierzmowanej. Sprzątanie Kościoła odbędzie się w sobotę po spowiedzi i próbie generalnej.


12. W tym tygodniu odbył się pogrzeb:

Śp. † Mieczysława MAZURA z Warszawy pochodzącego z Wójtostwa.

 

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula