Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

startowa.jpg


Ogłoszenia 03.06.2018

OGŁOSZENIA IX TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Świętego Bonifacego Biskupa i Męczennika

CZWARTEK – ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA

PIĄTEK – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

(z racji uroczystości nie obowiązuje post)

SOBOTA – Rocznica Poświęcenia Kościoła Metropolitalnego – Święto2. Trwamy w miesiącu czerwcu, który jest poświęcony Boskiemu Sercu Zbawiciela. Codziennie po Mszy Świętej o godz. 800 a w niedzielę, święta i uroczystości po Mszy Świętej o godz. 1200 odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.3. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca czerwca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, ponieważ dzisiaj w Kościele w Polsce jako votum narodu w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości obchodzimy XI dzień dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za niepodległość”. Z tej racji po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu połączoną z Aktem Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej, (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


4. Z racji XI Dnia Dziękczynienia, dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.


5. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy już o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca czerwca. Jest to dzień modlitw w intencji Kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Jednocześnie w tym dniu obchodzimy zakończenie Oktawy Bożego Ciała.7. Jutro w poniedziałek 4 czerwca na Mszy Świętej o godz. 1800 jego Ekscelencja Ks. Bp. Artur Miziński Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży gimnazjalnej.


8. W czwartek obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tzw. Boże Ciało. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli czynny udział w procesji poprzez niesienie krzyża, chorągwi, obrazów, feretronów, baldachimu i innych ozdób religijnych. Paniom z Koła Gospodyń wiejskich i panom w naszych strojach ludowych, strażakom za pomoc kapłanowi przy niesieniu Najświętszego Sakramentu, dzieciom Pierwszokomunijnym i dzieciom, które przeżywały w tym roku rocznice Pierwszej Komunii Świętej: dziewczynkom za sypanie kwiatków chłopcom za niesienie różańca. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przygotowali cztery ołtarze.


9. Za tydzień w czwartek zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą o godz. 1800 z racji zakończenia Oktawy Bożego Ciała z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci. A po Mszy Świętej odbędzie się procesja do czterech Ołtarzy wokół naszego Kościoła. W tym roku prosimy mieszkańców naszej parafii o przygotowanie czterech ołtarzy wokół naszego Kościoła:

PIERWSZY OŁTARZ – GIERNIAK,

DRUGI OŁTARZ – BOŻY DAR,

TRZECI OŁTARZ – ZIELONA,

CZWARTY OŁTARZ – WÓJTOSTWO.


10. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali rodzice młodzieży Bierzmowanej. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy ponownie mieszkańców Olszanki.


13. Za tydzień w niedzielę 10 czerwca o 1400 na Olszance zostanie odprawiona Msza Święta z racji Wspomnienia Świętej Jadwigi Królowej Polski.

14. OFIARA NA KOŚCIÓŁ – Bezimiennie 100 zł. Bóg zapłać!


15. Ogłoszenie dla rodziców dzieci Pierwszokomunijnych: Pielgrzymka do Chełma w sobotę 9 czerwca. Zbiórka przed szkołą o godz. 800 powrót ok. godz. 1800.


16. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Violetty DYNOWSKIEJ z Lublina. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula