Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

opis_architektoniczny_19.jpg


Ogłoszenia 10.06.2018

OGŁOSZENIA X TYGODNIA ZWYKŁEGO:

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Barnaby Apostoła

WTOREK – Wspomnienie Błogosławionych męczenników: Władysława Gorala Biskupa, Kazimierza Gostyńskiego Prezbitera, Antoniego Zawistowskiego Prezbitera i Stanisława Mysakowskiego Prezbitera

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy Doktora Kościoła

CZWARTEK – Wspomnienie Błogosławionego Michała Kozala Biskupa i Męczennika2. Trwamy w miesiącu czerwcu, który jest poświęcony Boskiemu Sercu Zbawiciela. Codziennie po Mszy Świętej o godz. 800 a w niedzielę, święta i uroczystości po Mszy Świętej o godz. 1200 odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.3. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.


4. Dzisiaj o godz. 1400 na Olszance zostanie odprawiona Msza Święta z racji Wspomnienia Świętej Jadwigi Królowej Polski.


5. W czwartek obchodziliśmy zakończenie oktawy Boże Ciało. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli czynny udział w Eucharystii. Dziękujemy mieszkańcom Gierniaka, Bożego Daru, Zielonej i Wójtostwa, którzy na oktawę ozdobili kwiatami cztery ołtarze wokół naszego Kościoła. Dziękujemy za obecność w tym dniu wszystkim parafianom (paniom w strojach ludowych), dzieciom Pierwszokomunijnym i Rocznicowym oraz młodzieży (strażakowi).


6. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).


7. 24 czerwca w niedzielę przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela z tej racji o godz. 1000 zostanie odprawiona Msza Święta zbiorowa za zmarłych, których patronem jest Święty Jan. Nazwiska zmarłych Janów (kobiety – Janiny) można już zgłaszać do zakrystii.


8. Także 24 czerwca na Mszy Świętej o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji małżonków, obchodzących w tym roku 50-lecie małżeństwa.9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.10. OFIARA NA POTRZEBY KOŚCIOŁA OD RODZICÓW MŁODZIEŻY BIERZMOWANEJ – 150 zł. Bóg zapłać!11. PODZIĘKOWANIE panu Marcinowi Małkowi z Bożego Daru.12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.


13. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Mariana DADEJA ze Skałki. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

 

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula