Ogłoszenia 10.06.2018

OGŁOSZENIA X TYGODNIA ZWYKŁEGO:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Barnaby Apostoła

WTOREK – Wspomnienie Błogosławionych męczenników: Władysława Gorala Biskupa, Kazimierza Gostyńskiego Prezbitera, Antoniego Zawistowskiego Prezbitera i Stanisława Mysakowskiego Prezbitera

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy Doktora Kościoła

CZWARTEK – Wspomnienie Błogosławionego Michała Kozala Biskupa i Męczennika

2. Trwamy w miesiącu czerwcu, który jest poświęcony Boskiemu Sercu Zbawiciela. Codziennie po Mszy Świętej o godz. 800 a w niedzielę, święta i uroczystości po Mszy Świętej o godz. 1200 odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.

4. Dzisiaj o godz. 1400 na Olszance zostanie odprawiona Msza Święta z racji Wspomnienia Świętej Jadwigi Królowej Polski.

5. W czwartek obchodziliśmy zakończenie oktawy Boże Ciało. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli czynny udział w Eucharystii. Dziękujemy mieszkańcom Gierniaka, Bożego Daru, Zielonej i Wójtostwa, którzy na oktawę ozdobili kwiatami cztery ołtarze wokół naszego Kościoła. Dziękujemy za obecność w tym dniu wszystkim parafianom (paniom w strojach ludowych), dzieciom Pierwszokomunijnym i Rocznicowym oraz młodzieży (strażakowi).

6. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).

7. 24 czerwca w niedzielę przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela z tej racji o godz. 1000 zostanie odprawiona Msza Święta zbiorowa za zmarłych, których patronem jest Święty Jan. Nazwiska zmarłych Janów (kobiety – Janiny) można już zgłaszać do zakrystii.

8. Także 24 czerwca na Mszy Świętej o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji małżonków, obchodzących w tym roku 50-lecie małżeństwa.

9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.

10. OFIARA NA POTRZEBY KOŚCIOŁA OD RODZICÓW MŁODZIEŻY BIERZMOWANEJ – 150 zł. Bóg zapłać!

11. PODZIĘKOWANIE panu Marcinowi Małkowi z Bożego Daru.

12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.

13. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Mariana DADEJA ze Skałki. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.