Ogłoszenia 01.07.2018

OGŁOSZENIA XIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:

WTOREK – Świętego Tomasza Apostoła – Święto

PIĄTEK – Wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej Dziewicy

2. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca lipca, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca lipca. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji Kapłanów i dniem modlitw o nowe powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączona z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 800.

4. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).

5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego (Wydanie wakacyjne).

6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.