Ogłoszenia 08.07.2016

OGŁOSZENIA XIV TYGODNIA ZWYKŁEGO:

1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

ŚRODA – Świętego Benedykta Opata – Święto   PATRONA EUROPY

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu Biskupa i Męczennika

PIĄTEK – Wspomnienie Świętych Andrzeja Świerada i Benedykta Pustelników

2. Za miesiąc będziemy przeżywać nasze coroczne odpusty ku czci Pańskiego Przemienienia 6 sierpnia i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia. Między jednym a drugim odpustem 12 sierpnia w niedzielę o godz. 1600 na cmentarzu zostanie odprawiona Msza Święta w intencji naszych zmarłych. Już dzisiaj zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową na cmentarzu dnia 12 sierpnia a po modlitwie różańcowej będziemy sprawować Mszę Świętą także w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach.

3. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).

4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.

5. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.