Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

dzieje_parafii_5.jpg


Ogłoszenia 22.07.2018

OGŁOSZENIA XVI TYGODNIA ZWYKŁEGO:

 

W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętej Brygidy Zakonnicy – Święto

PATRONKI EUROPY

WTOREK – Wspomnienie Świętej Kingi Dziewicy

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Jakuba Apostoła – Święto

CZWARTEK – Wspomnienie Świętych Joachima i Anny Rodziców Najświętszej Maryi Panny


1. Z racji wspomnienia rodziców Najświętszej Maryi Panny Świętych Joachima i Anny, które obchodzimy w czwartek 26 lipca za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji małżeństw i ich rodzin.2. 25 lipca w środę w święto Świętego Jakuba Apostoła przypada również coroczne wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Jak co roku te wspomnienie wiąże się z poświeceniem pojazdów, którego w naszej parafii dokonamy dzisiaj po każdej Mszy Świętej przed wspomnieniem Św. Krzysztofa. Dokonując poświecenia naszych pojazdów będziemy mieli możliwość wesprzeć misjonarzy, biorąc udział w akcji pt.: Św. Krzysztof 2018 Miva Polska pod hasłem: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”, czyli 1 grosz za 1 przejechany kilometr na misyjne środki transportu (na pojazdy dla misjonarzy), jako podziękowanie Bogu za bezpieczne podróże. Podczas poświecenia pojazdów na ten cel będziemy mogli złożyć ofiary. Zapraszamy do zaangażowania się w to dzieło. Jak rok temu będziemy przejeżdżać samochodami przez bramę od parkingu przez teren plebanii i wyjeżdżać dużą bramą.3. Także dzisiaj w Zastawiu k/ł Żukowa o 1300 odbędzie się Msza Święta w intencji poległych z racji Gminnego Dnia Pamięci.4. Przygotowując się do naszych corocznych odpustów ku czci Pańskiego Przemienienia 6 sierpnia i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia. Informujemy, że między jednym a drugim odpustem 12 sierpnia w niedzielę o godz. 1600 na cmentarzu zostanie odprawiona Msza Święta w intencji naszych zmarłych. Już dzisiaj zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową na cmentarzu dnia 12 sierpnia a po modlitwie różańcowej będziemy sprawować Mszę Świętą także w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach.


5. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).


6. 3 sierpnia rusza z Lublina 40 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Owocem Ducha jest miłość”. Partnerem tegorocznej pielgrzymki jest Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. Zapisy w kancelarii parafialnej do 24 lipca włącznie. Po 24 lipca zapisy tylko przy Archikatedrze Lubelskiej w godz. od 1000 do 1700. (jest wiele osób, które chciały by, ale nie mogą wybrać się na pątniczy szlak, gdyż sytuacja finansowa nie pozwala im na pokrycie kosztów pielgrzymki. Dlatego jak co roku wraz z zapisami na pielgrzymkę rusza fundusz pod hasłem: „Idę z tobą..” Zapraszamy chętnych, by wsparli ten fundusz. (W ten sposób pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej Jasnogórskiej). Koszt wpisowego dla pątników nie ulega zmianie i wynosi 75 zł. Dla mniej zamożnych kwota wpisowego wynosi 50 zł, konieczne jest jednak zaświadczenie od Księdza Proboszcza. Jeśli z rodziny na szlak pielgrzymkowy wyruszą dwie osoby, wpisowe wynosi 120 złotych, a jeśli zapiszą się trzy osoby lub więcej to opłata wynosi 160 zł.


7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.

 8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Nowin Żukowskich. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy jeszcze mieszkańców Nowin Żukowskich.

 

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula