Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

opis_architektoniczny_7.jpg


Ogłoszenia 29.07.2018

OGŁOSZENIA XVII TYGODNIA ZWYKŁEGO:

W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Świętego Ignacego z Loyoli Prezbitera

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Alfonsa Marii Liguoriego Biskupa i Doktora Kościoła

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya Prezbitera

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Sierpnia. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730. Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączona z Litanią Loretańską o godz. 800. W pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800 a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


2. W środę rozpoczynamy miesiąc sierpień, tak jak słyszeliśmy w dzisiejszym Komunikacie Episkopatu Polski jest to miesiąc wstrzemięźliwości od alkoholu. Zachęcamy wszystkich wiernych, aby ten miesiąc w miarę możliwości przeżyć bez spożywania alkoholu np. ofiarowując to swoje wyrzeczenie Bogu w jakiejś konkretnej, wybranej przez siebie intencji np. za swoich najbliższych, czy też w intencji jakieś chorej osoby, czy może ktoś podejmie dłuższy okres abstynencji 100 dni w intencji naszej Ojczyzny w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości.


3. Z racji wspomnienia rodziców Najświętszej Maryi Panny Świętych Joachima i Anny, które obchodziliśmy w środę 26 lipca dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji małżeństw i ich rodzin.


4. Za tydzień w poniedziałek 6 sierpnia przypada nasz pierwszy odpust ku czci Pańskiego Przemienienia. Msze Święte w tym dniu o godz. 800, 1000 i Suma Odpustowa o godz. 1200, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. Józef Trąbka. A po Sumie odpustowej procesja wokół naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian do czynnego udziału w tym dniu we Mszy Świętej. Szczególnie zapraszamy na Sumę odpustową i do wzięcia udziału w procesji wokół Kościoła: panie i panów w strojach ludowych, strażaków do niesienia baldachimu, dzieci Pierwszokomunijne i dzieci, które przeżywały w tym roku rocznicę Pierwszej Komunii Świętej: dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do niesienia Różańca Świętego, młodzież i dorosłych do niesienia chorągwi, sztandarów, obrazów i feretronów oraz naszych ministrantów starszych i młodszych. Przypominamy również, że nasz drugi odpust parafialny (główny odpust) ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będziemy obchodzić 15 sierpnia w środę. Suma Odpustowa o godz. 1200, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. Stanisław Góra.5. Pragniemy ogłosić, że 19 sierpnia nasza Gmina będzie przeżywać coroczne Dożynki, czyli podziękowanie Panu Bogu za tegoroczne plony. Dożynki rozpoczniemy Mszą Święta o godz. 1200.


6. Przypominamy, że w niedzielę 12 sierpnia będzie sprawowana Msza Święta na cmentarzu w intencji naszych zmarłych. Najpierw o godz. 1600 odmówimy modlitwę różańcową w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach a po nabożeństwie różańcowym zostanie odprawiona Msza Święta także w intencji naszych zmarłych parafian. Kartki wypominkowe na których wypiszemy naszych bliskich zmarłych są rozłożone na bocznych ołtarzach. Wypisane już wypominki można składać do puszki, która jest na bocznym ołtarzu bądź składać je na tacę.7. 3 sierpnia rusza z Lublina 40 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Owocem Ducha jest miłość”. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pątnikach, zdążających do Pani Jasnogórskiej.8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Nowin Żukowskich. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


10. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Krystyny MAKUŁY ze Świdnika.

Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula