dzieje_parafii_6.jpg

Ogłoszenia 12.08.2018

OGŁOSZENIA XIX TYGODNIA ZWYKŁEGO:

WTOREK – Świętego Maksymiliana Marii Kolbego Prezbitera i męczennika

Dzień modlitw za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.

ŚRODA – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny ODPUST PARAFIALNY

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Jacka Prezbitera

NIEDZIELA – Dożynki Gminne

2. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na Centrum Charytatywne Caritas w Krasnymstawie.

3. W środę 15 sierpnia przypada nasz drugi coroczny odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu o godz. 800, 1000 i suma odpustowa o godz. 1200, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. kan. Stanisław Góra. A po Sumie odpustowej procesja wokół naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian do czynnego udziału w tym dniu we Mszy Świętej szczególnie zapraszamy na Sumę odpustową i do wzięcia udziału w procesji wokół Kościoła: panie i panów w strojach ludowych, strażaków do niesienia baldachimu, dzieci Pierwszokomunijne i dzieci, które przeżywały w tym roku rocznicę Pierwszej Komunii Świętej: dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do niesienia Różańca Świętego, młodzież i dorosłych do niesienia chorągwi, sztandarów, obrazów i feretronów. W tym dniu po każdej Mszy Świętej Błogosławieństwo zbóż, ziół i owoców.

4. W dniu dzisiejszym będzie sprawowana Msza Święta na cmentarzu w intencji naszych zmarłych. Najpierw o godz. 1600 odmówimy modlitwę różańcową w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach a po nabożeństwie różańcowym zostanie odprawiona Msza Święta także w intencji naszych zmarłych parafian. (Wyjaśnić – Gdyby się zdarzyło, że będzie padał deszcz Msza Święta będzie sprawowana w naszym Kościele).

5. Pragniemy przypomnieć, że nasze Dożynki Gminne odbędą się za tydzień w niedzielę 19 sierpnia. Rozpoczniemy je Mszą Świętą o godz. 1200.

6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.

7. Wpłynęły ofiary na potrzeby Kościoła: bezimiennie – 400 zł i bezimiennie – 300 zł. Bóg zapłać.

8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Nowin Żukowskich. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Józefa SAŁKA z Lublina. Zmarł: Śp. † Ks. kan. Andrzej JURCZYSZYN były długoletni proboszcz z Bystrzycy Starej i wicedziekan naszego dekanatu Bychawskiego. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 14 sierpnia o godz. 1100 w Bystrzycy Starej. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.