opis_architektoniczny_19.jpg

Ogłoszenia 19.08.2018

OGŁOSZENIA XX TYGODNIA ZWYKŁEGO:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Bernarda Opata i Doktora Kościoła

WTOREK – Wspomnienie Świętego Piusa X Papieża

ŚRODA – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

PIĄTEK – Święto Świętego Bartłomieja Apostoła

NIEDZIELA – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

Porządek Mszy Świętych niedzielny o godz. 800, 1000 i 1200.

2. Dzisiaj nasza Gmina przeżywa coroczne Dożynki, czyli podsumowanie pracy rolników i dziękczynienie za zebrane plony. Dożynki rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 1200, a później wiele atrakcji przy Regionalnym Ośrodku Kultury i Sportu.

3. Zakończyliśmy nasze tegoroczne odpusty. Pragniemy podziękować wszystkim parafianom i przybyłym gościom za udział zarówno w odpuście ku czci Pańskiego Przemienienia 6 sierpnia jak i ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia, a także za udział we Mszy Świętej w intencji naszych zmarłych, których polecaliśmy Miłosierdziu Bożemu w wypominkach w modlitwie różańcowej i we Mszy Świętej na cmentarzu. Dziękujemy tym którzy wzięli czynny udział w procesjach odpustowych: paniom i panom w strojach ludowych, dzieciom Pierwszokomunijnym i dzieciom, które przeżywały rocznicę pierwszej Komunii Świętej za sypania kwiatków i niesienia różańca Świętego, młodzieży i dorosłym za niesienie ozdób procesyjnych, dziękujemy strażakom za niesienie baldachimu. Dziękujemy również panu Kościelnemu, panu organiście i scholii. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy na czas odpustów parafialnych ofiarowali nam wszelkie produkty żywnościowe. Dziękujemy paniom, które w czasie odpustów przygotowały posiłki dla księży. Jeszcze raz wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).

5. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się coroczna zbiórka ofiar do puszki na przybory szkolne dla ubogich dzieci „Tornister pełen uśmiechu”.

6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny.

7. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Nowin Żukowskich. Za trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców.