Ogłoszenia 26.08.2018

OGŁOSZENIA XXI TYGODNIA ZWYKŁEGO:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętej Moniki – MATKI ŚWIĘTEGO AUGUSTYNA

WTOREK – Wspomnienie Świętego Augustyna Biskupa i Doktora Kościoła

ŚRODA – Wspomnienie Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela

2. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej odbędzie się coroczna zbiórka ofiar do puszki na przybory szkolne dla ubogich dzieci „Tornister pełen uśmiechu”.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca września. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączoną z Litanią Loretańska o godz. 800. W pierwszą sobotę miesiąca 1 września będziemy przeżywać 79 rocznica wybuchu II wojny światowej – Dzień modlitw za poległych w obronie Ojczyzny.

4. W pierwszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (Po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).

5. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).

6. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca września po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.

7. INFORMACJA: Za tydzień od pierwszej niedzieli września rozpoczniemy przyjmowanie Intencji Mszalnych na nowy rok 2019.

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.

9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Nowin Żukowskich. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Skałki.

10. Jutro w poniedziałek o godz. 1500 odbędzie się pogrzeb Śp. † Marii RZEPECKIEJ z ul. Żeromskiego. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.