Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

st2.jpg


Ogłoszenia 02.09.2018

OGŁOSZENIA XXII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Grzegorza Wielkiego Papieża i Doktora Kościoła

PIĄTEK – Wspomnienie Błogosławionego Ignacego Kłopotowskiego Prezbitera

SOBOTA – Narodzenie Najświętszej Maryi Panny – Święto

W tym dniu Msze Święte w naszym Kościele z poświęceniem ziarna siewnego i nasion o godz. 800, 1000 i 17002. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca września. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 1000, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (Po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).3. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca września po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.


4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca września. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji Kapłanów i o nowe powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500.


5. Wakacje dobiegły końca. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców na Mszę Świętą z racji rozpoczęcie nowego roku szkolnego jutro w poniedziałek 4 września o godz. 900. Spowiedź dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców od godz. 830. PROŚBA DYREKCJI SZKOŁY: Prosimy, aby na rozpoczęcie roku szkolnego uczniowie przynieśli ze sobą plecaki lub worki, aby zabrać podręczniki szkolne.

PORZĄDEK: godz. 900 Msza Święta – w Kościele, po Mszy Świętej rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów

Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i przedszkola odbędzie w szkole.


6. Za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o 1000 poświęcimy przybory szkolne naszych uczniów. Zapraszamy uczniów z przyborami szkolnymi.


7. INFORMACJA: Od dzisiaj pierwszej niedzieli września rozpoczniemy przyjmowanie Intencji Mszalnych na nowy rok 2019.8. Za tydzień w sobotę 8 września w uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, po Mszy Świętej o godz. 1000 odbędzie się zbiórka Służby Liturgicznej. Zapraszamy również chętnych chłopców, którzy chcieli by wstąpić do Służby Liturgicznej Ołtarza i służyć Panu Bogu przy Ołtarzu jako ministranci.9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc wrzesień.10. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Skałki. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


11. W tym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. † Marii RZEPECKIEJ z ul. Żeromskiego.

 

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula