Ogłoszenia 30.09.2018

OGŁOSZENIA XXVI TYGODNIA ZWYKŁEGO:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus Dziewicy i Doktora Kościoła

WTOREK – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu Zakonnika i Diakona

PIĄTEK – Wspomnienie Świętej Faustyny Kowalskiej Zakonnicy

NIEDZIELA – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

2. Jutro rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej i przepięknej modlitwie Kościoła, jaką jest Różaniec Święty. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200. W sposób szczególny na nabożeństwa różańcowe zapraszamy dzieci (klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej i młodzież naszych szkół (zwłaszcza młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania).

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Października. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji Kapłanów i dniem modlitw o nowe powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w tym miesiącu wyjątkowo rozpoczniemy Nabożeństwem Różańcowym o godz. 1600. Spowiedź po południu od godz. 1530. W pierwszą sobotę Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączona z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 800. W pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).

4. Rozpoczęliśmy okres jesienno – zimowy. Dlatego w środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy już o godz. 1600.

PORZĄDEK: o godz. 1600 rozpoczniemy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, następnie Nabożeństwo Różańcowe i Mszę Świętą. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na bocznym ołtarzu znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).

5. Za tydzień w niedzielę 7 października przypada Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Po Mszy Świętej o godz. 1200 dzieci Komunijne otrzymają swoje pierwsze różańce święte.

6. Za tydzień w niedzielę 7 października w parafii Bychawa odpust ku czci Świętego Franciszka z Asyżu. Suma odpustowa o godz. 1130.

7. W zakrystii są już do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2019. Cena kalendarza 5 zł.

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc październik (wydanie zawiera specjalny różaniec zakładany na rękę).

9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Folwarku z ul. Orzechowej. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Folwarku z ul. Lubelskiej.