opis_architektoniczny_18.jpg

Ogłoszenia 07.10.2018

OGŁOSZENIA XXVII TYGODNIA ZWYKŁEGO:

SOBOTA – Wspomnienie Błogosławionego Honorata Koźmińskiego Prezbitera

NIEDZIELA – Dzień Papieski

2. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca października. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).

3. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.

4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1200 dzieci Komunijne otrzymają swoje pierwsze różańce święte.

5. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1600.

PORZĄDEK: o godz. 1600 rozpoczniemy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, następnie Nabożeństwo Różańcowe i Mszę Świętą. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na bocznym ołtarzu znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).

6. Dzisiaj w niedzielę 7 października w parafii Bychawa odpust ku czci Świętego Franciszka z Asyżu.             Suma odpustowa o godz. 1130.

7. Za tydzień w niedzielę 14 października będziemy przeżywać w Kościele 18 Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. W dniu Papieskim w niedziele 18 października po każdej Mszy Świętej będziemy mieli możliwość wesprzeć fundusz Nowego Tysiąclecia na stypendia dla ubogiej młodzieży składając swoje ofiary do puszki. A po Mszy Świętej o godz. 1000 nasza młodzież wystawi inscenizację o Ojcu Świętym Janie Pawle II. RELIKWIE – wniesienie - ucałowanie!

8. Pomału zbliża się miesiąc listopad – miesiąc poświęcony pamięci naszych zmarłych. Już dzisiaj zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową w Listopadzie w miesiącu poświęconym pamięci naszych zmarłych. Na kopertach znajduje się pieczątka, na której należy wypisać miejscowość, z której pochodzą zmarli wspomnieni w wypominkach. Każda miejscowość będzie miała swój dzień modlitwy wypominkowej.

9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego (z filmem DVD: „Sprawa Chrystusa”) i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego (wydanie z różańcem świętym na rękę).

10. W zakrystii są do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2019. Cena kalendarza 5 zł.

11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Folwarku z ul. Sosnowej. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Folwarku z ul. Słonecznej.

12. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Tadeusza MROZA z Olszanki. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.