Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Losowe Zdjęcie

opis_architektoniczny_17.JPG


Ogłoszenia 07.10.2018

OGŁOSZENIA XXVII TYGODNIA ZWYKŁEGO:

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

SOBOTA – Wspomnienie Błogosławionego Honorata Koźmińskiego Prezbitera

NIEDZIELA – Dzień Papieski


2. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca października. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


3. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1200 dzieci Komunijne otrzymają swoje pierwsze różańce święte.


5. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1600.

PORZĄDEK: o godz. 1600 rozpoczniemy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, następnie Nabożeństwo Różańcowe i Mszę Świętą. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na bocznym ołtarzu znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).


6. Dzisiaj w niedzielę 7 października w parafii Bychawa odpust ku czci Świętego Franciszka z Asyżu.             Suma odpustowa o godz. 1130.


7. Za tydzień w niedzielę 14 października będziemy przeżywać w Kościele 18 Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. W dniu Papieskim w niedziele 18 października po każdej Mszy Świętej będziemy mieli możliwość wesprzeć fundusz Nowego Tysiąclecia na stypendia dla ubogiej młodzieży składając swoje ofiary do puszki. A po Mszy Świętej o godz. 1000 nasza młodzież wystawi inscenizację o Ojcu Świętym Janie Pawle II. RELIKWIE – wniesienie - ucałowanie!8. Pomału zbliża się miesiąc listopad – miesiąc poświęcony pamięci naszych zmarłych. Już dzisiaj zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową w Listopadzie w miesiącu poświęconym pamięci naszych zmarłych. Na kopertach znajduje się pieczątka, na której należy wypisać miejscowość, z której pochodzą zmarli wspomnieni w wypominkach. Każda miejscowość będzie miała swój dzień modlitwy wypominkowej.


9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego (z filmem DVD: „Sprawa Chrystusa”) i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego (wydanie z różańcem świętym na rękę).10. W zakrystii są do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2019. Cena kalendarza 5 zł.11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Folwarku z ul. Sosnowej. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Folwarku z ul. Słonecznej.


12. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Tadeusza MROZA z Olszanki. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

 

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula