dzieje_parafii_6.jpg

Ogłoszenia 14.10.2018

OGŁOSZENIA XXVIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa Dziewicy i Doktora Kościoła

WTOREK – Wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej

40 ROCZNICA WYBORU KARDYNAŁA KAROLA WOJTYŁY NA STOLICE ŚWIETEGO PIOTRA

ŚRODA Wspomnienie Świętego Ignacego Antiocheńskiego Biskupa i Męczennika

CZWARTEK Świętego Łukasza Ewangelisty – Święto

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Jana Kantego Prezbitera

PATRONA DIECEZJI LUBELSKIEJ

2. W dniu dzisiejszym obchodzimy dzień Edukacji Narodowej. Z tej racji na Mszy Świętej o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty.

3. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje <Papieskie Dzieło Rozkrzewianie Wiary>. Także za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na <Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego>.

4. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.

5. W przyszłą środę mija dokładnie rok, odkąd wprowadziliśmy w naszej parafii Nabożeństwo z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękujemy naszym parafianom, za uczestnictwo w tym nabożeństwie Maryjnym. I już teraz zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1600.

PORZĄDEK: o godz. 1600 rozpoczniemy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, następnie Nabożeństwo Różańcowe i Mszę Świętą. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na bocznym ołtarzu znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).

6. Dzisiaj w niedzielę 14 października przeżywamy w Kościele 18 Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Po każdej Mszy Świętej będziemy mieli możliwość wesprzeć fundusz Nowego Tysiąclecia na stypendia dla ubogiej młodzieży składając swoje ofiary do puszki. A po Mszy Świętej o godz. 1000 nasza młodzież wystawi inscenizację o Ojcu Świętym Janie Pawle II. RELIKWIE – wniesienie - ucałowanie!

7. Pomału zbliża się miesiąc listopad – miesiąc poświęcony pamięci naszych zmarłych. Już dzisiaj zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową w Listopadzie w miesiącu poświęconym pamięci naszych zmarłych. Na kopertach znajduje się pieczątka, na której należy wypisać miejscowość, z której pochodzą zmarli wspomnieni w wypominkach. Każda miejscowość będzie miała swój dzień modlitwy wypominkowej.

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego (wydanie z różańcem świętym na rękę).

9. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2019. Cena kalendarza 5 zł.

10. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Folwarku z ul. Słonecznej. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.