opis_architektoniczny_16.jpg

Ogłoszenia 21.10.2018

OGŁOSZENIA XXIX TYGODNIA ZWYKŁEGO:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Jana Pawła II Papieża – Możliwość ucałowanie relikwii Św. Jana Pawła II.

NIEDZIELA – Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła – Uroczystość

2. Obchodzimy dzisiaj w Polsce 92 Światowy Dzień Misyjny, zwany popularnie Niedzielą Misyjną. To święto Papieskich Dzieł Misyjnych i całego Kościoła. Rozpoczyna ono Tydzień Misyjny przeżywany w tym roku pod hasłem: „Pełni ducha i posłani”.

Dlatego w dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje <Papieskie Dzieło Rozkrzewianie Wiary>. Także dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na <Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego>. Pamiętajmy także w naszych modlitwach o misjach i misjonarzach.

3. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.

4. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1600.

PORZĄDEK: o godz. 1600 rozpoczniemy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, następnie Nabożeństwo Różańcowe i Mszę Świętą. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na bocznym ołtarzu znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).

5. Przygotowując się do Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia wiernych zmarłych zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową w Listopadzie w miesiącu poświęconym pamięci naszych zmarłych. Na kopertach znajduje się pieczątka, na której należy wypisać miejscowość, z której pochodzą zmarli wspomnieni w wypominkach. Każda miejscowość będzie miała swój dzień modlitwy wypominkowej.

6. OGŁOSZENIE: W dniu dzisiejszym we wszystkich Kościołach odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Świętej i przyjmujących Komunię Świętą tzw. Dominicantes i Communicantes. Przed drzwiami Kościoła będą stali ministranci, którzy będą liczyli wiernych wychodzących ze świątyni.  Prosimy tak wychodzić z Kościoła, aby umożliwić ministrantom dokładne liczenie.

7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego (wydanie z różańcem świętym na rękę).

8. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2019. Cena kalendarza 5 zł.

9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Folwarku z ul. Słonecznej. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

Za tydzień w sobotę na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Bożego Daru.

10. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Zofii MAZUREK z Lublina pochodzącej z Antoniówki. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu