Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

st5.jpg


Droga Krzyżowa:

Świątynia nasza pw. Wniebowzięcia NMP udekorowana jest zestawem 14-tu obrazów męki Pańskiej. Wszystkie w podobnym charakterze ilustracyjnym z białym pasem u dołu, na którym napisany jest numer stacji obraz jego tytuł. Obrazy wykonane zostały w technice olejnej na płótnie i oprawione w złocone ramy w 1879 roku. Wszystkie zbliżone do wymiaru 61x76 cm.

Stacja I: Jezus na śmierć osądzony.

 

Stacja II: Jezus bierze krzyż na ramiona swoje.

 

Stacja III: Jezus pierwszy raz upada pod krzyżem.

 

Stacja IV: Jezus spotyka się z Najświętszą Matką swoją.

 

Stacja V: Jezusowi krzyż nieść pomaga Szymon Cyrenejczyk.

 

Stacja VI: Jezusowi twarz ociera Św. Weronika.

 

Stacja VII: Jezus drugi raz upada pod krzyżem.

 

Stacja: VIII: Jezus naucza płaczące niewiasty.

 

Stacja IX: Jezus trzeci raz upada pod krzyżem.

 

Stacja X: Jezus z szat obnażony.

 

Stacja XI: Jezusa do krzyża przybijają.

 

Stacja XII: Jezus na krzyżu umiera.

 

Stacja: XII: Jezus z krzyża zdjęty.

 

Stacja: XIV: Jezus do grobu włożony.

 

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula