Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

24.jpg


Ogłoszenia 15.02.2015

VI NIEDZIELA ZWYKŁA:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

ŚRODA – ŚRODA POPIELCOWA – Rozpoczęcie okresu Wielkiego Postu1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki „Fundusz Wschodni”.

2. W środę przypada Środa Popielcowa. W tym dniu Msze Święte z posypaniem głów popiołem w naszym Kościele o godz. 800 i 1600. Środą Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. W tym czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej: w piątki o godz. 1600. Nabożeństwa Gorzkich Żali w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200. W każdą niedzielę Wielkiego Postu przed Mszą Świętą o godz. 800 będziemy śpiewać Godzinki o Grobie Pańskim. W czasie Wielkiego Postu nauki dla narzeczonych w naszej parafii w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 800. W czasie Wielkiego Postu pamiętajmy o przykazaniu Kościelnym: w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach. W środę popielcową obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy, tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. „Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60 roku życia (KPK kan. 1252; por. kan. 97§ 1)”.


3. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Są jeszcze do Nabycia duże kalendarze ścienne Caritas cena 18 zł. Całość dochodu ze sprzedaży kalendarzy jest przeznaczona na budowę Centrum charytatywnego w Krasnymstawie.


4. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Nowin Żukowskich. Za ich trud, pracę, (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

† Śp. Waldemara SOCHY z Lublina

† Śp. Janiny KOZIENIEC z Walentynowa

Jutro w poniedziałek 16 lutego o godz. 1300 odbędzie się pogrzeb: † Śp. Adama GAWŁOWICZA z Krzczonowa III. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 08.01.2015

V NIEDZIELA ZWYKŁA:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Świętej Scholastyki Dziewicy

ŚRODA – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – 23 ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

SOBOTA – Święto Świętych Cyryla Mnicha i Metodego Biskupa – PATRONÓW EUROPY1. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki „Fundusz Wschodni”.


2. Apel Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie dnia modlitw, refleksji i działania przeciw handlowi ludźmi:

W ramach Roku Życia Konsekrowanego dzisiaj 8 lutego 2015 – w liturgiczne wspomnienie św. Józefiny Bakhita, obchodzony jest w Kościele Powszechnym dzień modlitw, refleksji i działania przeciw handlowi ludźmi. Kościół Katolicki, w tym liczne zgromadzenia zakonne na całym świecie, aktywnie angażują się, na wielu płaszczyznach, aby przeciwdziałać temu procederowi. Działania edukacyjne, dyplomatyczne oraz pomoc materialna są jednak niewystarczające i dlatego zwracamy się do wszystkich wiernych Kościoła w Polsce: osób świeckich, duchowieństwa, osób konsekrowanych, dla których los uprowadzanych braci i sióstr nie jest obcy, z gorącą prośbą o wspólną modlitwę dzisiaj w niedzielę 8 lutego, podczas każdej Mszy Świętej oraz o podejmowanie innych, prywatnych inicjatyw modlitewnych. Niech nie zabraknie nikogo we wspólnym zanoszeniu próśb, aby martwe sumienia osób zajmujących się handlem ludźmi, dotknięte światłem Bożego Miłosierdzia, dostrzegły w drugim człowieku nie niewolnika, ale siostrę i brata.

Podpisali.

Abp Stanisław Gądecki - Metropolita Poznański - Przewodniczący KEP

Abp Marek Jędraszewski - Metropolita Łódzki - Zastępca Przewodniczącego KEP

Bp Artur G. Miziński - Sekretarz Generalny KEP


3. 11 Lutego w środę przypada Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to 23 Światowy dzień Chorego. W tym dniu zapraszamy wszystkich chorych na Mszę Świętą o godz. 900. Na tej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji chorych i będzie można przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych.


4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Są jeszcze do nabycia duże kalendarze ścienne Caritas cena 18 zł. Całość dochodu ze sprzedaży kalendarzy jest przeznaczona na budowę Centrum charytatywnego w Krasnymstawie.


5. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Ks. Bp. Ryszarda Karpińskiego, który na każdej Mszy świętej głosi Słowo Boże, a o godz. 1200 będzie odprawiał Mszę Święta w intencji Śp. Ks. Czesława Szpakowskiego, który był kolegą ze święceń kapłańskich Ks. Biskupa Ryszarda. Jak to już jest w zwyczaju, Ks. Biskup przywiezie ze sobą różne książki religijne i po każdej Mszy Świętej te książki będą rozprowadzane. Witamy ks. Biskupa w naszej wspólnocie parafialnej i cieszymy się z jego obecności.


6. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Nowin Żukowskich. Za ich trud, pracę, (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
Ogłoszenia 01.02.2015

IV NIEDZIELA ZWYKŁA:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Święto Ofiarowania Pańskiego – DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO

CZWARTEK – Wspomnienie Świętej Agaty Dziewicy i męczennicy

PIĄTEK – Wspomnienie Św. Pawła Miki i Towarzyszy Męczenników1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca Lutego. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.


2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca Lutego. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw o powołania Kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączoną z Litanią Loretańska odprawimy o godz. 800.


3. 2 Lutego w poniedziałek przypada święto Ofiarowania Pańskiego tzw. Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu Msze Święte w naszym Kościele o godz. 800, 1000 i 1220. Pamiętajmy o przyniesieniu na Mszę Świętą świecy zwanej Gromnicą. Jak co roku w zakrystii są do nabycia świece Gromnice.4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Są również do nabycia duże kalendarze ścienne Caritas cena 18 zł. Całość dochodu ze sprzedaży kalendarzy jest przeznaczona na budowę Centrum charytatywnego w Krasnymstawie.


5. Za tydzień przez całą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Ks. Bp. Ryszarda Karpińskiego, Który na każdej Mszy świętej będzie głosił Słowo Boże, a o godz. 1200 będzie odprawiał Mszę Święta w intencji Śp. Ks. Czesława Szpakowskiego, który był kolegą ze święceń kapłańskich Ks. Biskupa Ryszarda. Jak to już jest w zwyczaju, Ks. Biskup przywiezie ze sobą różne książki religijne i po każdej Mszy Świętej te książki będą rozprowadzane.


6. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Nowin Żukowskich. Za ich trud, pracę, poświecenie i czas poświecony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy także naszej młodzieży, dzieciom i parafianom za pomoc przy rozbieraniu choinek w naszym Kościele.

 
Ogłoszenia 25.01.2015

III NIEDZIELA ZWYKŁA:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętych Tymoteusza Tytusa Biskupów

WTOREK – Wspomnienie Błogosławionego Jerzego Matulewicza Biskupa

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Tomasza z Akvinu Prezbitera i Doktora Kościoła

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Jana Bosko Prezbitera1. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca Lutego. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.


2. W tym tygodniu zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Pragniemy podziękować wszystkim naszym parafianom za miłe i serdeczne przyjęcie nas w swoich domach. Za rozmowę, miłą atmosferę, poczęstunek i za złożone ofiary.


3. W miniony czwartek w domu Kultury ROKIS odbył się regionalny przegląd Jasełek. Z tej racji dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1000 w naszym Kościele będzie miało miejsce przedstawienie Jasełek przez uczniów naszych szkół. Wszystkich gorąco zapraszamy.


4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny (wydanie z najnowszą płytą CD – PIOSENKI DZIECIĘCEGO RELIGIJNEGO ZESPOŁU „ARKA NOEGO”).


5. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Walentynowa. Za ich trud, pracę, poświecenie i czas poświecony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Nowin Żukowskich.


6. W tym tygodniu odbył się pogrzeb:

Śp. Dariusza DANIELAKA z Nowin Żukowskich.

Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 18.01.2015

II NIEDZIELA ZWYKŁA:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:


PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Józefa Sebastiana PELCZARA Biskupa

ŚRODA – Wspomnienie Świętej Agnieszki Dziewicy i męczennicy

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Franciszka SALEZEGO Biskupa i Doktora Kościoła1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.2. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.3. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Walentynowa. Za ich trud, pracę, poświecenie i czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.4. W tym tygodniu kończymy tegoroczną Wizytę Duszpasterską.


PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:


 

 • 19 stycznia w poniedziałek od 930 – ul. Żeromskiego od Zielonej do Kościoła i Szklana Góra a po pogrzebie mały blok oraz ul. Spółdzielcza i domy po drugiej stronie małego bloku.
 • 20 stycznia we wtorek od 930 – Nowiny Żukowskie a po 1500 ul. Świerkowa (do cmentarza).
 • 21 stycznia środa od godz. 930 – Krzczonów II a po godz. 1500 – Wszyscy, którzy chcieli by przyjąć księdza z Wizytą Duszpasterską.

 


ZAKOŃCZENIE TEGOROCZNEJ WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

Prosimy o przywiezienie i odwiezienie.


W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

 

 • Śp. Ks. Kanonika Czesława SZPAKOWSKIEGO
 • Śp. Wacława KUSEGO z Lublina

 


Zmarł Śp. Dariusz DANIELAK z Nowin Żukowskich. Pogrzeb odbędzie się jutro w poniedziałek 19 stycznia o godz. 1300. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 45

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula