Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

dzieje_parafii_4.jpg


Ogłoszenia 22.05.2016

OGŁOSZENIA VIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ


W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy wspominać:

WTOREK – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

CZWARTEK – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – BOŻE CIAŁOROZPOCZĘCIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA

1. Przeżywamy miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym Kościele codziennie o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.


2. Ofiary składane w dniu dzisiejszym na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.


3. Dzisiaj w niedzielę w uroczystość Świętej Trójcy o godz. 1200 odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III Szkoły Podstawowej.


4. Jutro dzieci Pierwszokomunijne rozpoczynają Biały Tydzień. Codziennie na Mszy Świętej o godz. 1800 dzieci będą przyjmowały Komunię Świętą w różnych intencjach:

PONIEDZIAŁEK – w intencji: rodziców,

WTOREK – w intencji: rodzeństwa,

ŚRODA – w intencji: rodziców chrzestnych,

CZWARTEK (BOŻE CIAŁO) o godz. 1000 – w intencji: dziadków,

PIĄTEK – w intencji: nauczycieli i katechetów,

SOBOTA – w intencji: kolegów i koleżanek i za siebie nawzajem


5. W tym tygodniu w czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tzw. Boże Ciało. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 800 i 1000. Po Mszy Świętej o godz. 1000 ruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem na ulice naszej miejscowości,, aby wraz z Chrystusem ukazać naszą wiarę. Już teraz prosimy o dekorowanie czterech ołtarzy. Porządek Ołtarzy ten sam jak co roku: Pierwszy Ołtarz na ścianie sklepu państwa Dawidczyków, drugi Ołtarz przy ścianie Domu Kultury ROKIS, trzeci Ołtarz przy Urzędzie Gminy i ostatni czwarty Ołtarz przy bramie Kościoła i ten ostatni ołtarz będzie udekorowany przez rodziców dzieci klas III Szkoły podstawowej, dzieci które dzisiaj przyjęły pierwszą Komunię Świętą (jednocześnie przypominamy że dzieci od jutro rozpoczynają biały tydzień i spotykają się codziennie na Mszy Świętej o godz. 1800 z wyjątkiem Uroczystości Bożego Ciała w ten dzień dzieci przychodzą na Mszę Świętą o godz. 1000).

Zapraszamy wszystkich parafian w szczególności panie z Koła Gospodyń wiejskich i panów w naszych pięknych strojach ludowych, strażaków do niesienia baldachimu i wszystkich do wzięcia czynnego udziału w procesji przez niesienie krzyża, chorągwi, obrazów, feretronów i innych ozdób religijnych. Dzieci Pierwszokomunijne i dzieci, które w tym roku przeżywają Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy do pomocy przy procesji: dziewczynki sypią kwiatki a chłopcy niosą różaniec i inne ozdoby procesyjne. Do pomocy przy procesji zapraszamy również naszą młodzież gimnazjalna która w tym roku szkolnym przyjęła Sakrament Bierzmowania i młodzież gimnazjalną, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. W tym dniu ofiary na tacę przeznaczone są na Centrum Jana Pawła II w Lublinie.6. W tym tygodniu pragniemy zakończyć  obrzęd poświęcenia pól. Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy w tych dniach brali udział w Eucharystii. Dziękujemy tym, którzy na obrzęd poświecenia pól przygotowali ołtarze w swojej miejscowi.


Program poświęcenia pól w tym tygodniu: Msza Święta godz. 1900.

PONIEDZIAŁEK Olszanka i Nowiny Żukowskie

WTOREK – Skałka

Program poświęcenia pól jest wywieszonym na tablicy ogłoszeń przy Kościele.7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa niedzielnego.8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali rodzice dzieci Pierwszokomunijnych (podziękowania za koszenie trawy). Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Sołtysów (ul. Leśnej).


9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb:

Śp. Zofii PAWLAK zd. CIOCZEK z Krzczonowa III.

Zmarł Śp. Jan MYSŁOWSKI z Sołtysów (z ul. Leśnej).

Pogrzeb odbędzie się jutro w poniedziałek 23 maja o godz. 1430. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 

POŚWIĘCENIE PÓL: Godzina 1900

 

*   WTOREK Krzczonów I i Krzczonów II

*  ŚRODA – Krzczonów III i Walentynów

*  CZWARTEK – Wójtostwo i Sołtysy

*  PIĄTEK – Gierniak i Boży Dar

*  SOBOTA – Zielona i Folwark

*  PONIEDZIAŁEK – Olszanka i Nowiny Żukowskie

*  WTOREK – Skałka

 
Ogłoszenia 15.05.2016

OGŁOSZENIA VII TYGODNIA ZWYKŁEGO:

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGOPONIEDZIAŁEK – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

CZWARTEK – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

NIEDZIELA – Uroczystość Najświętszej Trójcy1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO. Ofiary składane w dniu dzisiejszym na tace są przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (porządek Mszy Świętych – 800, 1000 i 1800). Odpust w parafii Kosarzew. Suma odpustowa o godz. 1200. Od wtorku rozpoczynamy w Kościele Okres Zwykły. Jutro w święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Zastawiu k/ł Żukowa o 1130 odbędzie się Msza Święta w intencji poległych z racji Gminnego Dnia Pamięci. Szczegóły na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń przy Kościele.


2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 1000 odbędzie się uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas IV Szkoły Podstawowej. A po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci klas II Szkoły Podstawowej w celu ustalenia daty Pierwszej Komunii Świętej w 2017 roku, oraz  po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie z panem organistą dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.


3. Za tydzień w niedzielę w uroczystość Świętej Trójcy o godz. 1200 odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III Szkoły Podstawowej. W Sobotę o godz. 900 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych a po odnowieniu odbędzie się pierwsza spowiedź dzieci i ich najbliższych. (Prosimy rodziców aby na odnowienie przynieść ze sobą świece chrzcielne swoich dzieci). Z racji Pierwszej Komunii Świętej za tydzień w niedzielę nabożeństwo majowe odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 800. (Prośba do wiernych w związku z Pierwszą Komunią Świętą).


4. Przeżywamy miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym Kościele codziennie o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.


5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość niedzielny na miesiąc czerwiec.6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Walentynowa. A byli to… Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy rodziców dzieci Pierwszokomunijnych. Sprzątanie odbędzie się za tydzień w sobotę po odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedzi Świętej.


7. Zmarła Śp. Zofia PAWLAK zd. CIOCZEK z Krzczonowa III. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 17 maja o godz. 1400. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 08.05.2016

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:


ZAPOWIEDŹ PIERWSZA:

Damian AUGUSTYNOWICZ kawaler z Kosarzewa Dolnego parafii pw. NMP Królowej Polski w Kosarzewie, Joanna CIOCZEK panna z Krzczonowa III parafia tutejsza.

ZAPOWIEDŹ PIERWSZA:

Tomasz KOZAK kawaler z Bystrzejowic parafia pw. Św. Józefa i Św. Antoniego w Kawęczynie Róża Julia GRYGLICKA panna z Nowin Żukowskich parafia tutejsza.


ZAPOWIEDŹ DRUGA:

Sławomir Adam KUTRZEPA kawaler z ul. Leśnej parafia tutejsza, Paulina BAŃCER panna z Lasocina z parafii pw. Świętego Michała Archanioła.


ZAPOWIEDŹ DRUGA:

Marcin Jan ADAMIAK kawaler z Krzczonowa I parafia tutejsza, Martyna ZDUNEK panna z Kamionki z parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła.


ZAPOWIEDŹ DRUGA:

Sylwester ŚLIWA kawaler z Woli Dużej parafia pw. Świętego Jana Chrzciciela w Bychawie, Anna MARCINIAK panna z Wójtostwa parafia tutejsza.

 

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi, proszę o tym powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.

 

 

OGŁOSZENIA VII TYGODNIA WIELKANOCY:

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIEW tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI I ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJ

NIEDZIELA – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zakończenie okresu Wielkanocnego


1. Trwamy w miesiącu Maju. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym Kościele codziennie o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.


2. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tym samym zakończymy w Kościele czas Wielkanocny a rozpoczniemy okres zwykły.


3. Za tydzień w niedzielę Zesłania Ducha Świętego na Mszy Świętej o godz. 1000 dzieci klas IV Szkoły Podstawowej będą przeżywał rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dzieci i ich rodziców za tydzień w sobotę o godz. 1700. A po Mszy Świętej o godz. 1800 odbędzie się próba przed rocznicą Pierwszej Komunii Świętej.


4. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Równocześnie odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci klas II w celu ustalenia daty Pierwszej Komunii Świętej w 2017 roku.


5. Dzisiaj w niedzielę w przed dzień uroczystości Świętego Stanisława Biskupa i męczennika Głównego Patrona naszej Ojczyzny i Archidiecezji Lubelskiej zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 1000, podczas której będziemy się modlić w intencji zmarłych Stanisławów, których patronem jest Święty Stanisław Biskup i męczennik. Nazwiska zmarłych Stanisławów można jeszcze zgłaszać do zakrystii.


6. OGŁOSZENIE – z racji 65–lecia ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA MAZOWSZE 22 Maja o godz. 1730 w Kościele pw. Świętego Jana Chrzciciela w Bychawie odbędzie się Koncert tegoż zespołu. W programie: Msza Koronacyjna W.A MOZARTA, Pieśni Maryjne, Pieśni Ludowe. Cena biletu 30 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.


7. 11 czerwca jest organizowana Archidiecezjalna pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Jeśli by byli chętni z naszej parafii będzie zorganizowany wyjazd. Chętnych prosimy o zgłaszanie się.


8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Walentynowa. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy  serdeczne Bóg zapłać.

 
Ogłoszenia 01.05.2016

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:


ZAPOWIEDŹ PIERWSZA:


Damian AUGUSTYNOWICZ kawaler z Kosarzewa Dolnego parafii pw. NMP Królowej Polski w Kosarzewie, Joanna CIOCZEK panna z Krzczonowa III parafia tutejsza.

ZAPOWIEDŹ PIERWSZA:


Tomasz KOZAK kawaler z Bystrzejowic parafia pw. Św. Józefa i Św. Antoniego w Kawęczynie Róża Julia GRYGLICKA panna z Nowin Żukowskich parafia tutejsza.


ZAPOWIEDŹ DRUGA:


Sławomir Adam KUTRZEPA kawaler z ul. Leśnej parafia tutejsza, Paulina BAŃCER panna z Lasocina z parafii pw. Świętego Michała Archanioła.


ZAPOWIEDŹ DRUGA:


Marcin Jan ADAMIAK kawaler z Krzczonowa I parafia tutejsza, Martyna ZDUNEK panna z Kamionki z parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

 

ZAPOWIEDŹ DRUGA:


Sylwester ŚLIWA kawaler z Woli Dużej parafia pw. Świętego Jana Chrzciciela w Bychawie, Anna MARCINIAK panna z Wójtostwa parafia tutejsza.


Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi, proszę o tym powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.

 

OGŁOSZENIA VI TYGODNIA WIELKANOCY:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Atanazego Biskupa i Doktora Kościoła

WTOREK – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny KRÓLOWEJ POLSKI

GŁÓWNEJ PATRONKI POLSKI ŚRODA – Wspomnienie Świętego Floriana Męczennika – PATRON STRAŻAKÓW

PIĄTEK – Święto Świętych Filipa i Jakuba Apostołów

NIEDZIELA – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca Maja. Pierwszy czwartek jest dniem modlitw w intencji kapłanów i powołań kapłańskich. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730. Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączona z Litanią Loretańską o godz. 800.


2. We wtorek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W tym dniu porządek Mszy Świętych o godz. 800, 1000 (Msza Święta w intencji Ojczyzny) i o godz. 1800 nabożeństwo majowe oraz Msza Święta.


3. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca Maja zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 1200 dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej otrzymają swoje pierwsze modlitewniki.


4. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc Maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym Kościele codziennie o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.


5. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.


6. Za tydzień w niedzielę w przed dzień uroczystości Świętego Stanisława Biskupa i męczennika Głównego Patrona naszej Ojczyzny i Archidiecezji Lubelskiej zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 1000, podczas której będziemy się modlić w intencji zmarłych Stanisławów, których patronem jest Święty Stanisław Biskup i męczennik. Nazwiska zmarłych Stanisławów można zgłaszać do zakrystii.


7. OGŁOSZENIE – z racji 65–lecia ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA MAZOWSZE 22 Maja o godz. 1730 w Kościele pw. Świętego Jana Chrzciciela w Bychawie odbędzie się Koncert tegoż zespołu. W programie: Msza Koronacyjna W.A MOZARTA, Pieśni Maryjne, Pieśni Ludowe. Cena biletu 30 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Walentynowa. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy  serdeczne Bóg zapłać.

10. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Władysławy GŁĄB z Olszanki. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 59

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula