Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

st7.jpg


Ogłoszenia 24.07.2016

OGŁOSZENIA XVII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Święto Świętego Jakuba Apostoła

WTOREK – Wspomnienie Świętych rodziców Najświętszej Maryi Panny Joachima i Anny

PIĄTEK – Wspomnienie Świętej Marty2. 3 sierpnia rusza z Lublina 38 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Miłosierni jak Ojciec”. Zapisy w kancelarii parafialnej do 23 lipca włącznie. Po 24 lipca zapisy tylko przy Archikatedrze Lubelskiej w godz. od 1000 do 1700. (jest wiele osób, które chciały by ale nie mogą wybrać się na pątniczy szlak, gdyż sytuacja finansowa nie pozwala im na pokrycie kosztów pielgrzymki. Dlatego jak co roku wraz z zapisami na pielgrzymkę rusza fundusz pod hasłem: „Idę z tobą..” Zapraszamy chętnych, by wsparli ten fundusz. W ten sposób pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej Jasnogórskiej). Koszt wpisowego dla pątników nie ulega zmianie i wynosi 75 zł. Dla mniej zamożnych kwota wpisowego wynosi 50 zł, konieczne jest jednak zaświadczenie od Księdza Proboszcza. Jeśli z rodziny na szlak pielgrzymkowy wyruszą dwie osoby, wpisowe wynosi 120 złotych, a jeśli zapiszą się trzy osoby lub więcej to opłata wynosi 160 zł. (Dla biorących udział w światowych dniach młodzieży w Krakowie – koszt pielgrzymki jest bezpłatny).3. W dniu dzisiejszym z racji wspomnienia Świętego Krzysztofa po każdej Mszy Świętej poświecenie pojazdów, przy poświeceniu pojazdów będziemy mieli możliwość wesprzeć misjonarzy, biorąc udział w akcji pt.: Św. Krzysztof 2016 Miva Polska pod hasłem: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata” czyli 1 grosz za 1 przejechany kilometr na misyjne środki transportu (na pojazdy dla misjonarzy) jako podziękowanie Bogu za bezpieczne podróże. Podczas poświecenia pojazdów na ten cel będziemy mogli złożyć ofiary. Zapraszamy do zaangażowania się w to dzieło. Jak rok temu będziemy przejeżdżać samochodami przez bramę od parkingu przez teren plebanii i wyjazd dużą bramą.


4. Z racji wspomnienia rodziców Najświętszej Maryi Panny Świętych Joachima i Anny, które obchodzimy we wtorek 26 Lipca za tydzień w  niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji małżeństw i ich rodzin.5. PRZYPOMNIENIE: Pomału zbliżają się nasze coroczne odpusty ku czci Pańskiego Przemienienia 6 sierpnia w sobotę i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia w poniedziałek. Między jednym a drugim odpustem 14 sierpnia w niedzielę o godz.. 1600 na cmentarzu zostanie odprawiona Msza Święta w intencji naszych zmarłych. Już dzisiaj zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową na cmentarzu dnia 14 sierpnia a po modlitwie różańcowej będziemy sprawować Mszę Świętą także w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach.6. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Ks. Tomasza Milo pracującego we Lwowie na Ukrainie. Ks. Tomasz głosi słowo Boże a po każdej Mszy Świętej przed Kościołem będzie zbierał ofiary do puszki na budowę Kościoła.7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego.8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali  mieszkańcy Sołtysów. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


9. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. † Marianny BUCZYŃSKIEJ z Nowin Żukowskich i Śp. † Władysława WOJCIESZKA z Krzczonowa I. Jutro w poniedziałek o godz. 1400 odbędzie się pogrzeb Śp. † Zofii DOBOSZ z Lublina pochodzącej z Krzczonowa II.

 
Ogłoszenia 17.07.2016

OGŁOSZENIA XVI TYGODNIA ZWYKŁEGO:1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

ŚRODA – Wspomnienie Błogosławionego Czesława Prezbitera

PIĄTEK – Wspomnienie Świętej Marii Magdaleny

SOBOTA – Święto Świętej Brygidy Zakonnicy PATRONKI EUROPY2. 3 sierpnia rusza z Lublina 38 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Miłosierni jak Ojciec”. Zapisy w kancelarii parafialnej do 23 lipca włącznie. Po 24 lipca zapisy tylko przy Archikatedrze Lubelskiej w godz. od 1000 do 1700. (jest wiele osób, które chciały by ale nie mogą wybrać się na pątniczy szlak, gdyż sytuacja finansowa nie pozwala im na pokrycie kosztów pielgrzymki. Dlatego jak co roku wraz z zapisami na pielgrzymkę rusza fundusz pod hasłem: „Idę z tobą..” Zapraszamy chętnych, by wsparli ten fundusz. W ten sposób pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej Jasnogórskiej). Koszt wpisowego dla pątników nie ulega zmianie i wynosi 75 zł. Dla mniej zamożnych kwota wpisowego wynosi 50 zł, konieczne jest jednak zaświadczenie od Księdza Proboszcza. Jeśli z rodziny na szlak pielgrzymkowy wyruszą dwie osoby, wpisowe wynosi 120 złotych, a jeśli zapiszą się trzy osoby lub więcej to opłata wynosi 160 zł. (Dla biorących udział w światowych dniach młodzieży w Krakowie – koszt pielgrzymki jest bezpłatny).3. 25 lipca w poniedziałek przypada wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców. Jak co roku te wspomnienie wiąże się z poświeceniem pojazdów, którego w naszej parafii dokonamy w  niedziele 24 lipca po każdej Mszy Świętej. W tym dniu będziemy mieli możliwość wesprzeć misjonarzy, biorąc udział w akcji pt.: Św. Krzysztof 2016 Miva Polska pod hasłem: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”, czyli 1 grosz za 1 przejechany kilometr na misyjne środki transportu (na pojazdy dla misjonarzy), jako podziękowanie Bogu za bezpieczne podróże. Podczas poświecenia pojazdów na ten cel będziemy mogli złożyć ofiary. Zapraszamy do zaangażowania się w to dzieło.4. Pomału zbliżają się nasze coroczne odpusty ku czci Pańskiego Przemienienia 6 sierpnia w sobotę i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia w poniedziałek. Między jednym a drugim odpustem 14 sierpnia w niedzielę o godz.. 1600 na cmentarzu zostanie odprawiona Msza Święta w intencji naszych zmarłych. Już dzisiaj zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową na cmentarzu dnia 14 sierpnia a po modlitwie różańcowej będziemy sprawować Mszę Świętą także w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach.5. Za tydzień w niedzielę 24 lipca będziemy gościć w naszej parafii Ks. Tomasza Milo pracującego we Lwowie na Ukrainie. Ks. Tomasz będzie głosił słowo Boże a po każdej Mszy Świętej przed Kościołem będzie zbierał ofiary do puszki.6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa.7. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Sołtysów. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


8. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Tadeusza PISKORKA z Lublina. Zmarła Śp. † Marianna BUCZYŃSKA z Nowin Żukowskich. Pogrzeb odbędzie się jutro w poniedziałek 18 lipca o godz. 1300. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 10.07.2016

OGŁOSZENIA XV TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Święto Świętego Benedykta Opata – Patrona Europy

WTOREK – Wspomnienie Świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu Biskupa Męczennika

ŚRODA – Wspomnienie Świętych Andrzeja Świerada i Benedykta Pustelników

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Bonawentury Biskupa Doktora Kościoła

SOBOTA – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel


2. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.3. Dziękujemy panu Kościelnemu za przygotowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy jeszcze mieszkańców Sołtysów (z ul. Leśnej).4. W tym tygodniu odbył się pogrzeb:

Śp. † Marianny SKAŁECKIEJ ze Skałki.

Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 03.07.2016

OGŁOSZENIA XIV TYGODNIA ZWYKŁEGO:1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

ŚRODA – Wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej Dziewicy

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Jana z Dukli Prezbitera


2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca lipca. Jest to dzień modlitw w intencji Kapłanów i o nowe powołania Kapłańskie, zakonne i misyjne.


3. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca Lipca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800 a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.


4. Przypominanym, że jest możliwość wyjazdu do Częstochowy na Mszę Świętą z Ojcem Świętym Franciszkiem. Chętnych zapraszamy do zgłaszania się. Wyjazd 28 Lipca.


5. Za tydzień w niedzielę 10 lipca jest organizowany wyjazd do Częstochowy z Radiem Maryja.6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.7. OFIARA NA POTRZEBY KOŚCIOŁA: Mariusz i Monika ZAJGLIC 100 zł.8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z ul. Leśnej. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.


9. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

Śp. † Eugeniusza KALINIAKA z ul. Leśnej.

Śp. † Krystyny WASIL z Lublina.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 19.06.2016

OGŁOSZENIA XII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Świętego Alojzego Gonzagi Zakonnika

PIĄTEK – Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela – (Nie obowiązuje post)2. Za tydzień w piątek 24 czerwca o godz. 900 z racji uroczystości Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela zapraszamy na Mszę Świętą zbiorową za zmarłych, których patronem jest Święty Jan. Nazwiska zmarłych Janów (kobiety – Janiny) można jeszcze zgłaszać do zakrystii.


3. Dzisiaj 19 czerwca o 1500 na Olszance zostanie odprawiona Msza Święta z racji wspomnienia Świętej Jadwigi Królowej.


4. Pomału dobiega końca rok szkolny. Pragniemy podziękować Bogu za czas nauki i prosić o Jego Błogosławieństwo na czas wakacji. W czwartek 23 czerwca Msza Święta z racji zakończenia roku szkolnego dla klas kończących szkołę: o godz. 900 dla klas VI Szkoły Podstawowej a o 1100 dla klas III Gimnazjum. W piątek o godz. 1000 Msza Święta z racji zakończenia roku szkolnego dla wszystkich klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, oraz dzieci z przedszkola. Możliwość spowiedzi dla uczniów i nauczycieli przed każdą Mszą Świętą.


5. ODPUST PARAFIALNY: Piątek 24 czerwca Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela – odpust w Bychowie. Suma odpustowa o godz. 1800.6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.7. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z ul. Leśnej. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.


8. Pragniemy podziękować panu Waldemarowi Pawłatowi za pracę koparką przy śmieciach na cmentarzu.


9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb:

Śp. † Janiny WALCZAK z Lublina pochodzącej z Krzczonowa II. Zmarła Śp. † Czesława PAWLAK z Olszanki.

Pogrzeb odbędzie się we wtorek 21 czerwca o godz. 1400Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 61

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula