Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

dzieje_parafii_1.jpg


Ogłoszenia 27.07.2014

OGŁOSZENIA XVII TYGODNIA ZWYKŁEGO:

 


ZAPOWIEDŹI PRZEDMAŁŻENSKIE

ZAPOWIEDŹ DRUGA:

Paweł PALUCH kawaler z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Puchaczowie i Ewelina Małgorzata BUDA panna z Krzczonowa III parafia tutejsza

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy tymi narzeczonymi prosimy o tym powiadomić tutejszą Kancelarię parafialna1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Świętej Marty

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Ignacego z Loyoli Prezbitera

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Alfonsa Marii Liguoriego Biskupa i Doktora Kościoła2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca sierpnia. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączona z Litanią Loretańską o godz. 800. W pierwszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800. a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Od wielu lat Kościół w Polsce wzywa wiernych do podjęcia z miesiącu sierpniu abstynencji od napojów alkoholowych. Minęło 28 lat od chwili, gdy biskupi zebrani na 201 Konferencji Plenarnej Episkopatu Polski w 1984 roku, wezwali po raz pierwszy Naród do powstrzymania się od spożywania wszelkich napojów alkoholowych. Ustanowiono wtedy sierpień miesiącem abstynencji Narodu. Motywem podjęcia tej decyzji było to, że w sierpniu obchodzimy wielkie uroczystości Maryjne i ważne rocznice narodowe. Tegoroczne hasło, które jest myślą przewodnią Apelu brzmi: „Komunia z bogiem źródłem trzeźwości"


3. PRZYPOMNIENIE: 3 sierpnia rusza z Lublina 36 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „W blasku świętości”. Zapisy w kancelarii parafialnej do 23 lipca włącznie. Po 24 lipca zapisy tylko przy Archikatedrze Lubelskiej w godz. od 1000 do 1700. (jest wiele osób, które chciały by ale nie mogą wybrać się na pątniczy szlak, gdyż sytuacja finansowa nie pozwala im na pokrycie kosztów pielgrzymki. Dlatego jak co roku wraz z zapisami na pielgrzymkę rusza fundusz pod hasłem: „Idę z tobą..” Zapraszamy chętnych, by wsparli ten fundusz. W ten sposób pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej Jasnogórskiej). Koszt pielgrzymki 75 zł. Dla osób które przeżywają problemy finansowe są przewidziane zniżki. Więcej informacji na temat pielgrzymki znajdziemy na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń.


4. W dniu dzisiejszym z racji wspomnienia Świętego Krzysztofa po każdej Mszy Świętej poświecenie pojazdów, przy poświeceniu pojazdów będziemy mieli możliwość wesprzeć misjonarzy, biorąc udział w akcji pt.: Św. Krzysztof 2014 Miva Polska pod hasłem: „Bądźmy świadkami miłości na drogach świata”, czyli 1 grosz za 1 przejechany kilometr na misyjne środki transportu (na pojazdy dla misjonarzy) jako podziękowanie Bogu za bezpieczne podróże. Podczas poświecenia pojazdów na ten cel będziemy mogli złożyć ofiary. Zapraszamy do zaangażowania się w to dzieło. Jak rok temu będziemy przejeżdżać samochodami przez bramę od parkingu przez teren plebanii i wyjazd dużą bramą.


5. Z racji wspomnienia rodziców Najświętszej Maryi Panny Świętych Joachima i Anny, które obchodziliśmy w dniu wczorajszym, dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji małżeństw i ich rodzin.6. PRZYPOMNIENIE: Pomału zbliżają się nasze coroczne odpusty ku czci Pańskiego Przemienienia 6 sierpnia i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia. Między jednym a drugim odpustem 10 sierpnia w niedzielę o godz.. 1700 na cmentarzu zostanie odprawiona Msza Święta w intencji naszych zmarłych. Wychodząc z Kościoła zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową na cmentarzu dnia 10 sierpnia a po modlitwie różańcowej będziemy sprawować Mszę Świętą także w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach.


7. Jak informowaliśmy tydzień temu 8 sierpnia w piątek o godz. 1630 na parkingu przy Kościele odbędzie się zbiórka starego (zużytego) sprzętu RTV, AGD, komputery, drukarki, telefony, monitory i inne. Bliższe informacje znajdziemy na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń przy Kościele.


8. Jak już było ogłaszane w ubiegłą niedziele informujemy, że zakończyliśmy układanie kostki na naszym cmentarzu w alejce od strony dzwonu. Zostały ułożone 265 metrów kwadratowych kostki.9. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1130 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Prosimy o obecność wszystkich Radnych.10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali  mieszkańcy Gierniaka. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
Ogłoszenia 20.07.2014

OGŁOSZENIA XVI TYGODNIA ZWYKŁEGO:


ZAPOWIEDŹI PRZEDMAŁŻENSKIE

ZAPOWIEDŹ PIERWSZA:

Paweł PALUCH kawaler z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Puchaczowie i Ewelina Małgorzata BUDA panna z Krzczonowa III parafia tutejsza

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy tymi narzeczonymi prosimy o tym powiadomić tutejszą Kancelarię parafialna1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Świętej Marii Magdaleny

ŚRODA – Święto Świętej Brygidy Zakonnicy PATRONKI EUROPY

CZWARTEK – Wspomnienie Świętej Kingi Dziewicy

PIĄTEK – Święto Jakuba Apostoła

SOBOTA – Wspomnienie Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny Joachima i Anny


Z racji wspomnienia rodziców Najświętszej Maryi Panny Świętych Joachima i Anny w niedzielę na Mszy

Świętej o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji małżeństw i ich rodzin.2. 3 sierpnia rusza z Lublina 36 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „W blasku świętości”. Zapisy w kancelarii parafialnej do 23 lipca włącznie. Po 24 lipca zapisy tylko przy Archikatedrze Lubelskiej w godz. od 1000 do 1700. (jest wiele osób, które chciały by ale nie mogą wybrać się na pątniczy szlak, gdyż sytuacja finansowa nie pozwala im na pokrycie kosztów pielgrzymki. Dlatego jak co roku wraz z zapisami na pielgrzymkę rusza fundusz pod hasłem: „Idę z tobą..” Zapraszamy chętnych, by wsparli ten fundusz. W ten sposób pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej Jasnogórskiej). Koszt pielgrzymki 75 zł. Dla osób które przeżywają problemy finansowe są przewidziane zniżki. Więcej informacji na temat pielgrzymki znajdziemy na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń.3. Za tydzień w niedzielę 27 lipca z racji wspomnienia Świętego Krzysztofa po każdej Mszy Świętej poświecenie pojazdów. W tym dniu będziemy mieli możliwość wesprzeć misjonarzy, biorąc udział w akcji pt.: Św. Krzysztof 2014 Miva Polska pod hasłem: „Bądźmy świadkami miłości na drogach świata”, czyli 1 grosz za 1 przejechany kilometr na misyjne środki transportu (na pojazdy dla misjonarzy) jako podziękowanie Bogu za bezpieczne podróże. Podczas poświecenia pojazdów na ten cel będziemy mogli złożyć ofiary. Zapraszamy do zaangażowania się w to dzieło.4. Pomału zbliżają się nasze coroczne odpusty ku czci Pańskiego Przemienienia 6 sierpnia i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia. Między jednym a drugim odpustem 10 sierpnia w niedzielę o godz.. 1700 na cmentarzu zostanie odprawiona Msza Święta w intencji naszych zmarłych. Już dzisiaj zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową na cmentarzu dnia 10 sierpnia a po modlitwie różańcowej będziemy sprawować Mszę Świętą także w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach.


5. Informujemy, że 8 sierpnia w piątek o godz. 1630 na parkingu przy Kościele odbędzie się zbiórka starego (zużytego) sprzętu RTV, AGD, komputery, drukarki, telefony, monitory i inne. Bliższe informacje znajdziemy na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń przy Kościele.6. Pragniemy poinformować naszych parafian, że w piątek zakończyliśmy układanie kostki na naszym cmentarzu w alejce od strony dzwonu.7. Pragniemy podziękować panom: Pawłowi Kamińskiemu i Zbigniewowi Sobiechowi za wykoszenie trawy przy Kościele i przy plebani.8. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1130 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Prosimy o obecność wszystkich Radnych.9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.10. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali  mieszkańcy Gierniaka. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
Ogłoszenia 13.07.2014

OGŁOSZENIA XV TYGODNIA ZWYKŁEGO:
1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Świętego Bonawentury Biskupa i Doktora Kościoła

ŚRODA – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel2 . 3 sierpnia rusza z Lublina 36 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „W blasku świętości”. Zapisy w kancelarii parafialnej do 23 lipca włącznie. Po 24 lipca zapisy tylko przy Archikatedrze Lubelskiej w godz. od 1000 do 1700. (jest wiele osób, które chciały by ale nie mogą wybrać się na pątniczy szlak, gdyż sytuacja finansowa nie pozwala im na pokrycie kosztów pielgrzymki. Dlatego jak co roku wraz z zapisami na pielgrzymkę rusza fundusz pod hasłem: „Idę z tobą..” Zapraszamy chętnych, by wsparli ten fundusz. W ten sposób pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej Jasnogórskiej). Koszt pielgrzymki 75 zł. Dla osób które przeżywają problemy finansowe są przewidziane zniżki. Więcej informacji na temat pielgrzymki znajdziemy na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń.3. 25 lipca w piątek przypada wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców. Jak co roku te wspomnienie wiąże się z poświeceniem pojazdów, którego w naszej parafii dokonamy w  niedziele 27 lipca po każdej Mszy Świętej. W tym dniu będziemy mieli możliwość wesprzeć misjonarzy, biorąc udział w akcji pt.: Św. Krzysztof 2014 Miva Polska pod hasłem: „Bądźmy świadkami miłości na drogach świata”, czyli 1 grosz za 1 przejechany kilometr na misyjne środki transportu (na pojazdy dla misjonarzy) jako podziękowanie Bogu za bezpieczne podróże. Podczas poświecenia pojazdów na ten cel będziemy mogli złożyć ofiary. Zapraszamy do zaangażowania się w to dzieło.5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali  mieszkańcy Zielonej. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Gierniaka.7. W tym tygodniu odbył się pogrzeb:

Śp. † Genowefy KOWALCZYK z Krzczonowa III.

Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 06.07.2014

OGŁOSZENIA XIV TYGODNIA ZWYKŁEGO:ZAPOWIEDŹI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

ZAPOWIEDŹ PIERWSZA:

Jacek Przemysław SZYMCZYK kawaler z Wójtostwa parafia tutejsza

i Beata ANTCZAK z ul. Żeromskiego parafia tutejszaZAPOWIEDŹ DRUGA:

Agnieszka GARBACZ panna ze Skałki parafia tutejsza

i Michał LEŚNIEWSKI kawaler z parafii pw. Świętego Stanisława Kostki w Płocku

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi, proszę o tym powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Świętego Jana z Dukli Prezbitera

PIĄTEK – Święto Świętego Benedykta Opata PATRONA EUROPY

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu Biskupa i męczennika2. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca lipca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800. a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.3. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.4. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali  mieszkańcy Zielonej. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


5. W tym tygodniu odbył się pogrzeb:

Śp. † Jerzego OSTAŃSKIEGO z ul. Leśnej.

Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 29.06.2014

OGŁOSZENIA XIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


 

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

ZAPOWIEDŹ PIERWSZA:


Agnieszka GARBACZ panna ze Skałki parafia tutejsza

i Michał LEŚNIEWSKI kawaler z parafii pw. Świętego Stanisława Kostki w Płocku


ZAPOWIEDŹ DRUGA:


Michał Marian GUTEK kawaler z Parafii tutejszej

Anita Magdalena SZYMANIAK panna z Lublina z parafii pw. Matki Bożej Wspomożenie Wiernych


Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi, proszę o tym powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

CZWARTEK – Święto Świętego Tomasza Apostoła2. Dzisiaj przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. Święto Pietrze”.


3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca   lipca. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 800. W pierwszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800. a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.


4. W czwartek obchodziliśmy zakończenie oktawy Boże Ciało. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli czynny udział w Eucharystii. Dziękujemy tym wszystkim, którzy na oktawę ozdobili kwiatami cztery ołtarze boczne w naszym Kościele. Dziękujemy za obecność w tym dniu wszystkim parafianom i dzieciom.5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali  mieszkańcy Zielonej. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


7. 2 lipca od godz. 900 do 1500 na parkingu Urzędu Gminy Krzczonów odbędą się bezpłatne badania Mammografii. Szczegóły na tablicy ogłoszeń przy Kościele.8. W tym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. † Teresy ZABOREK z Nowin Żukowskich. Zmarł Śp. † Jerzy Ostański z ul. Leśnej. Pogrzeb odbędzie się jutro w poniedziałek 30 czerwca o godz. 1500.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 39

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula