Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

opis_architektoniczny_7.jpg


Ogłoszenia 04.12.2016

II NIEDZIELA ADWENTU:

REKOLEKCJE ADWENTOWE


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Świętego Mikołaja Biskupa PATRONA NASZEJ PARAFII

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Ambrożego Biskupa i Doktora Kościoła

CZWARTEK – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny2. Dzisiaj 4 grudnia w I niedzielę miesiąca po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.


3. Trwamy w  czasie Adwentu, w oczekiwaniu na podwójne przyjście Chrystusa. Zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie codziennie z wyjątkiem niedziel i uroczystości o godz. 700. Pamiętajmy, że na Roraty przynosimy ze sobą świece tzw. roratki lub lampiony. (Lampion znajduje się w Małym Gościu Niedzielnym).


4. Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800 a po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu. (Po Mszy Świętej o godz. 1000 będzie możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


5. W czwartek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym Kościele o godz. 800, 1000 i 1600.


6. Dzisiaj w niedzielę 4 grudnia rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, mające przygotować nas do obchodu Świąt Narodzenia Pańskiego. Rekolekcje zakończymy we wtorek 6 grudnia we wspomnienie Świętego Mikołaja Patrona naszej Parafii. W tym roku nasze rekolekcje będzie prowadził Ojciec Michalita Krzysztof Surma.

Plan rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy Kościele oraz znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. W poniedziałek w drugim dniu rekolekcji w czasie Mszy Świętej o 1600 będą miały miejsce Modlitwy wstawiennicze o uzdrowienie. W czasie rekolekcji będzie możliwość przystąpienia do Szkaplerza Świętego Michała Archanioła.


7. Przypominamy, że dzisiaj trwa akcja: PODZIEL SIĘ CHLEBEM”: Ochotnicza Straż Pożarna „OSP Pamięcin” oraz Przedszkole „Bajkowa Kraina” zwracają się do ludzi dobrej woli o wsparcie Bractwa Miłosierdzia im. Świętego Brata Alberta produktami żywnościowymi (kasze, makarony, przyprawy, olej, ryż, konserwy (wszystkie produkty długo – terminowe). Zbiórka żywności odbędzie się przy naszym Kościele dzisiaj w niedzielę 4 grudnia  od godz. 900 do 1000. Już teraz wszystkim ofiarodawcom, ludzi dobrej woli składamy serdeczne Bóg zapłać!


8. Zachęcamy do wzięcia udziału w corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – tegoroczne hasło akcji Płomień Miłosierdzia”. Włączyć się w tę akcję możemy poprzez zakup świecy wigilijnej Caritas na stół wigilijny. Świece są do nabycia w zakrystii.9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.10. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Nowin Żukowskich. Za ich trud, pracę, (za świeże kwiaty do naszego kościoła) składamy serdeczne Bóg zapłać.


11. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Jerzego KARBOWSKIEGO z Lublina. W środę 7 grudnia o godz. 1400 odbędzie się pogrzeb Śp. † Andrzeja MĄCZKI z ul. Sosnowej. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 

REKOLEKCJE ADWENTOWE

w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krzczonowie

04 – 06 grudnia 2016 r.

Prowadzi: Ojciec Michalita Krzysztof Surma

 

 

 

PIERWSZY DZIEŃ REKOLEKCJI – NIEDZIELA 4 GRUDNIA

 

800 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

1000 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

1200 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH (Zapraszamy dzieci i młodzież)

 

 

DRUGI DZIEŃ REKOLEKCJI – PONIEDZIAŁEK 5 GRUDNIA

 

900 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH

1200 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM

1600 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH (Modlitwy Wstawiennicze o uzdrowienie)

 

 

 

TRZECI DZIEŃ REKOLEKCJI – WTOREK 6 GRUDNIA

DZIEŃ PATRONA NASZEJ PARAFII ŚW. MIKOŁAJA Biskupa

DZIEŃ SPOWIEDŹI ŚWIĘTEJ


900 SPOWIEDŹ DLA DOROSŁYCH

930 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH

1130 SPOWIEDŹ DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM

1200 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM

1530 SPOWIEDŹ DLA WSZYSTKICH

1600 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

 
Ogłoszenia 27.11.2016

I NIEDZIELA ADWENTU:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

ŚRODA – Świętego Andrzeja Apostoła – Święto

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Franciszka Ksawerego Prezbitera


2. Ofiary, jakie składamy w dniu dzisiejszym na tacę, są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.3. Dzisiaj rozpoczynamy czas adwentu, czas oczekiwania na podwójne przyjście Chrystusa. Choć czas adwentu jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela, to jednak należy pamiętać o wielowiekowej tradycji Kościoła, aby w czasie adwentu unikać zabaw hucznych. W czasie Adwentu zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie codziennie o godz. 700, z wyjątkiem niedziel, świąt, uroczystości i rekolekcji adwentowych. Pamiętajmy, że na Roraty przynosimy ze sobą świecę tzw. Roratkę lub lampiony, (lampion znajduje się w Małym Gościu Niedzielnym).


4. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 1000 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, prosimy radnych o odbieranie opłatków z kancelarii parafialnej i o rozprowadzenie do poszczególnych miejscowości. Już teraz wszystkim radnym za rozniesienie opłatków i parafianom za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Jak było w tamtym roku przy okazji ofiar z opłatków, radni będą zbierać fundusze na wywóz śmieci z cmentarza.


5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Grudnia. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca Mszę Świętą o godz. 1500 rozpoczniemy koronką do Bożego Miłosierdzia. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta połączoną z Litanią Loretańską o godz. 800, z racji tego, że w tym dniu rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800 i wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja odbędą się w następną III niedzielę Adwentu.


6. Za tydzień w niedzielę 4 grudnia rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, mające przygotować nas do obchodu Świąt Narodzenia Pańskiego. Rekolekcje zakończymy we wtorek 6 grudnia we wspomnienie Świętego Mikołaja Patrona naszej Parafii. W tym roku nasze rekolekcje będzie prowadził Ojciec Michalita Krzysztof Surma.

Plan rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy Kościele oraz znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. Plan rekolekcji jest także rozłożony na stoliku przy drzwiach Kościoła. Wychodząc z Kościoła można go zabrać ze sobą do domu. W poniedziałek w drugim dniu rekolekcji w czasie Mszy Świętej o 1600 będą miały miejsce Modlitwy wstawiennicze o uzdrowienie. W czasie rekolekcji będzie możliwość przystąpienia do Szkaplerza Świętego Michała Archanioła.


7. Przypominamy o akcji: PODZIEL SIĘ CHLEBEM”: Ochotnicza Straż Pożarna „OSP Pamięcin” oraz Przedszkole „Bajkowa Kraina” zwracają się do ludzi dobrej woli o wsparcie Bractwa Miłosierdzia im. Świętego Brata Alberta produktami żywnościowymi (kasze, makarony, przyprawy, olej, ryż, konserwy (wszystkie produkty długo – terminowe). Zbiórka żywności odbędzie się przy naszym Kościele 4 grudnia (w niedzielę w pierwszym dniu naszych rekolekcji adwentowych) od godz. 900 do 1000. Już teraz wszystkim ofiarodawcom, ludzi dobrej woli składamy serdeczne Bóg zapłać!


8. Za tydzień 4 grudnia w I niedzielę miesiąca po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.


9. Zachęcamy do wzięcia udziału w corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – tegoroczne hasło akcji Płomień Miłosierdzia”. Włączyć się w tę akcję możemy poprzez zakup świecy wigilijnej Caritas na stół wigilijny. Świece są do nabycia w zakrystii.


10. W zakrystii są jeszcze kalendarze Maryjne na nowy rok 2017. Cena kalendarza 5 zł.11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.


12. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Nowin Żukowskich. Za ich trud, pracę, (za świeże kwiaty do naszego kościoła) składamy serdeczne Bóg zapłać.


13. We wtorek 29 listopada o godz. 1200 odbędzie się pogrzeb: Śp. † Jerzego KARBOWSKIEGO z Lublina. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.14. NUMER KONTA W SPRAWIE POMOCY MATERIALNEJ W POWSTANIU KSIĄŻKI O PARAFII:


Wpłaty prosimy kierować do 06.12.2016 na konto KSR: 38868500010017105820000010 RBS Bychawa o/ Krzczonów, z dopiskiem / Dzieje parafii w Krzczonowie.

 
Ogłoszenia 20.11.2016

OGŁOSZENIA XXXIV TYGODNIA ZWYKŁEGO:

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny – Wspomnienie

WTOREK – Wspomnienie Świętej Cecylii Dziewicy i Męczennicy PATRONKI MUZYKI KOŚCIELNEJ

CZWARTEK – Wspomnienie  Świętego Andrzeja Dung – Lack Prezbitera i Towarzyszy męczenników

NIEDZIELA – I Niedziela Adwentu – POCZĄTEK NOWEGO ROKU LITURGICZNEGO                                                    2. Dzisiaj przypada ostatnia Niedziela Roku Liturgicznego – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Jednocześnie kończymy w Kościele  ROK MIŁOSIERDZIA. Za tydzień rozpoczniemy czas Adwentu, który ma nas przygotować do obchodów Świąt Narodzenia Pańskiego.


3. W wczoraj w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach miało miejsce ogłoszenia Jezusa Chrystusa Królem i Panem. A dzisiaj w niedzielę w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata my także w czasie każdej Mszy Świętej przy wystawiony Najświętszym Sakramencie dokonamy aktu intronizacji czyli uznania Chrystusa za Króla i Pana naszej wspólnoty parafialnej, naszych rodzin i nas samych. Wychodząc z Kościoła można zabrać ze sobą Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana do prywatnego odmawiana w swoich domach. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca kiedy adorujemy Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, pragniemy aby po Mszy Świętej o godz. 1000, podczas której modlimy się za parafian Pan Jezus umieszczony w  Monstrancji pozostał wystawiony aż do godz. 1145. Niech to będzie czas poświęcony naszej prywatnej adoracji Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.


4. Za tydzień ofiary składane na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Lublinie.5. Nasze rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w niedzielę 4 grudnia i zakończymy je we wtorek 6 grudnia w dzień Świętego Mikołaja Patrona naszej parafii. W tym roku nasze rekolekcje poprowadzi Ojciec Michalita Krzysztof Surma.


6. Za tydzień w pierwszą niedzielę Adwentu na Mszy Świętej o godz. 1000 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Następnie radni z poszczególnych miejscowości dostarczą opłatki do naszych domów. Prosimy, aby radni za tydzień po Mszy Świętej o godz. 1000 odbierali opłatki.


7. OGŁOSZENIE: 24 listopada (czwartek) o godz. 1700 w szkole odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej z krawcową. Spotkanie dotyczy strojów Pierwszokomunijnych.


8. AKCAJ PODZIEL SIĘ CHLEBEM: Ochotnicza Straż Pożarna „OSP Pamięcin” oraz Przedszkole „Bajkowa Kraina” zwracają się do ludzi dobrej woli o wsparcie Bractwa Miłosierdzia im. Świętego Brata Alberta produktami żywnościowymi (kasze, makarony, przyprawy, olej, ryż, konserwy (wszystkie produkty długo – terminowe). Zbiórka żywności odbędzie się przy Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzczonowie 4 grudnia (w niedzielę w pierwszym dniu naszych rekolekcji adwentowych) od godz. 900 do 1000. Już teraz wszystkim ofiarodawcom, ludzi dobrej woli składamy serdeczne Bóg zapłać!


9. Za tydzień od I Niedzieli Adwentu  jak co roku będą do nabycia świece Caritas na stół wigilijny. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2017. Cena kalendarza 5 zł.10. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Nowin Żukowskich. Za ich pracę, (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc grudzień (w środku znajduje się lampion do samodzielnego złożenia, który posłuży nam w czasie Mszy Świętych Roratnich).

 
Ogłoszenia 13.11.2016

OGŁOSZENIA XXXIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

CZWARTEK – Wspomnienie Świętej Elżbiety Węgierskiej Zakonnicy

PIĄTEK – Wspomnienie Błogosławionej Karoliny Kózkówny Dziewicy i męczennicy

SOBOTA – Wspomnienie Błogosławionej Salomei Zakonnicy

NIEDZIELA – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

KONIEC ROKU LITURGICZNEGO i KONIEC ROKU MIŁOSIERDZIA


2. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na Budownictwo Sakralne w naszej Archidiecezji.


3. Za tydzień przypada ostatnia Niedziela Roku Liturgicznego – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Tą uroczystością zakończymy trwający w Kościele ROK MIŁOSIERDZIA. W przeddzień tej uroczystości w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach będzie miało miejsce ogłoszenia Jezusa Chrystusa Królem i Panem (organizowany jest wyjazd z naszej parafii). W niedzielę w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata we wszystkich Kościołach i parafiach naszej Ojczyzny (także i w naszej parafii) w czasie każdej Mszy Świętej dokonamy aktu intronizacji czyli uznania Chrystusa za Króla i Pana (wyjaśnić o co chodzi w tej Intronizacji).


4. W zakrystii są do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2017. Cena kalendarza 5 zł.


5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.

6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Nowin Żukowskich. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 65

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula