Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

dzieje_parafii_8.jpg


Ogłoszenia 30.08.2015

OGŁOSZENIA XXII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Błogosławionej Bronisławy Dziewicy

76 rocznica wybuchu II wojny światowej – Dzień modlitw za poległych w obronie Ojczyzny

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Grzegorza Wielkiego Papieża i Doktora Kościoła


2. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej odbędzie się coroczna zbiórka ofiar do puszki na przybory szkolne dla ubogich dzieci „Tornister pełen uśmiechu”.


3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca września. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączoną z Litanią Loretańska o godz. 800. W pierwszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800 a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Za tydzień w niedzielę zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.


4. Pomału kończą się wakacje zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców na Mszę Świętą z racji rozpoczęcie nowego roku szkolnego we wtorek 1 września o godz. 900. Spowiedź dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców od godz. 830. Za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1000 poświecimy przybory szkolne. Zapraszamy na te Mszę Świętą wszystkich uczniów naszych szkół i przedszkola.


5. Za tydzień w sobotę 5 września o godz. 1200 odbędzie się zbiórka Służby Liturgicznej. Zapraszamy również chętnych chłopców, którzy chcieli by wstąpić do Służby Liturgicznej Ołtarza jako ministranci. Pan organista zaprasza chętne dziewczynki do scholii parafialnej.


6. INFORMACJA: Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy przyjmowanie Intencji Mszalnych na nowy rok 2016.7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Skałki. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. † Stanisława PAWLAKA pochodzący z Olszanki, Śp. † Zofii SZTORC z Żukowa. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 23.08.2015

OGŁOSZENIA XXI TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Święto Świętego Bartłomieja Apostoła.

ŚRODA – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej Msze Święte o godz. 800, 1000 i 1700.

CZWARTEK – Wspomnienie Świętej Moniki – Matki Świętego Augustyna.

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Augustyna Biskupa Doktora Kościoła.

SOBOTA – Wspomnienie Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela.

2. W dniu dzisiejszym nasza Gmina przeżywa coroczne Dożynki Gminne.  Rozpoczną się one Mszą Świętą o godz. 1200.


3. INFORMACJA: Od przyszłej niedzieli 30 sierpnia rozpoczniemy przyjmowanie Intencji Mszalnych na nowy rok 2016.


4. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się coroczna zbiórka ofiar do puszki na przybory szkolne dla ubogich dzieci „Tornister pełen uśmiechu”.5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Skałki. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

Śp. † Edwarda STANKIEWICZA z Krzczonowa II.

Śp. † Mirosława SZAFRAŃCA z Lublina.

Zmarł Śp. † Stanisław PAWLAK pochodzący z Olszanki a ostatnio mieszkający w Domu Opieki Społecznej w Smoligowie. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 25 sierpnia o godz. 1400. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 16.08.2015

OGŁOSZENIA XX TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie świętego Jacka Prezbitera

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Bernarda Opata Doktora Kościoła

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Piusa X Papieża

SOBOTA – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

2. Zakończyliśmy nasze tegoroczne odpusty. Pragniemy podziękować wszystkim parafianom i przybyłym gościom za udział zarówno w odpuście ku czci Pańskiego Przemienienia jak i ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a także za udział we Mszy Świętej w intencji naszych zmarłych, których polecaliśmy Miłosierdziu Bożemu w wypominkach w modlitwie różańcowej i we Mszy Świętej na cmentarzu. Dziękujemy tym, którzy wzięli czynny udział w procesjach odpustowych: paniom i panom w strojach ludowych, rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie dzieci: dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do niesienia różańca Świętego, młodzieży i dorosłym za niesienie ozdób procesyjnych, dziękujemy strażakom za niesienie baldachimu. Dziękujemy również panu Kościelnemu, panu organiście i naszym scholom: scholii młodzieżowej i scholii nauczycieli oraz orkiestrze. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy na czas odpustów parafialnych ofiarowali nam wszelkie produkty żywnościowe. Dziękujemy paniom, które w czasie odpustów przygotowały posiłki dla księży. Jeszcze raz wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.


3. Pragniemy poinformować, że Nasze Dożynki Gminne odbędą się w niedzielę 23 sierpnia Mszą Świętą o godz. 1200.4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.5. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W piątek przed odpustem sprzątali mieszkańcy Skałki. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


6. Zmarli: Śp. † Edward STANKIEWICZ z Krzczonowa II. Pogrzeb odbędzie się jutro w poniedziałek 17 sierpnia o godz. 1400. Śp. † Mirosław SZAFRANEK z Lublina. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 18 sierpnia o godz. 1400. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 02.08.2015

OGŁOSZENIA XVIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya Prezbitera

CZWARTEK – Święto Przemienienia Pańskiego – ODPUST PARAFIALNY

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Dominika Prezbitera


2. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca sierpnia, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca sierpnia (w święto Przemienienia Pańskiego w nasz odpust parafialny). Jest to dzień modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, również przypada pierwszy piątek miesiąca sierpnia. Spowiedź rano od godz. 730. Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500.


4. W czwartek 6 sierpnia przypada nasz pierwszy odpust ku czci Pańskiego Przemienienia. Msze Święte w tym dniu o godz. 800, 1000 i suma odpustowa o godz. 1200, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Karol Serkis. A po Sumie odpustowej procesja wokół naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian do czynnego udziału w tym dniu we Mszy Świętej szczególnie zapraszamy na Sumę odpustową i do wzięcia udziału w procesji wokół Kościoła: panie i panów w strojach ludowych, strażaków do niesienia baldachimu, dzieci pierwszokomunijne: dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do niesienia różańca świętego, młodzież i dorosłych do niesienia chorągwi, sztandarów, obrazów i feretronów.5. Za tydzień w niedzielę dnia 9 sierpnia będzie sprawowana Msza Święta na cmentarzu w intencji naszych zmarłych. Najpierw o godz. 1615 odmówimy modlitwę różańcową w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach a następnie o godz. 1700 Msza Święta także w intencji naszych zmarłych parafian. Kartki wypominkowe, na których wypiszemy naszych bliskich zmarłych są jeszcze rozłożone na bocznych ołtarzach. (Wyjaśnić – Gdyby się zdarzyło, że w tym dniu będzie padał deszcz Msza Święta będzie sprawowana w naszym Kościele).


6. Minął rok, od kiedy zamontowaliśmy w naszym Kościele został zamontowany zestaw multimedialny – Ekran wysuwany automatycznie, projektor i komputer przy organach.


7. Dzisiaj w naszej parafii gościmy siostrę Maurę z zakonu sióstr Benedyktynek Misjonarek wraz z młodzieżą, którzy uświetniają liturgię śpiewem, a po Każdej Mszy Świętej rozprowadzają płyty z muzyką kościelną (szczegółów dowiemy się od samej siostry na zakończenie Mszy Świętej).8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Sołtysów. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. W środę 5 sierpnia przed odpustem na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy jeszcze mieszkańców Sołtysów.10. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

Śp. † Marianny STACHYRY z Bożego Daru.

Śp. † Marianny Derkacz z ul. Żeromskiego.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 26.07.2015

OGŁOSZENIA XVIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

ŚRODA – Wspomnienie Świętej Marty

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Ignacego z Loyoli Prezbitera

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Alfonsa Marii Liguoriego Biskupa i Doktora Kościoła2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca sierpnia. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączona z Litanią Loretańską o godz. 800. W pierwszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Od wielu lat Kościół w Polsce wzywa wiernych do podjęcia z miesiącu sierpniu abstynencji od napojów alkoholowych. Minęło 31 lat od chwili, gdy biskupi zebrani na 201 Konferencji Plenarnej Episkopatu Polski w 1984 roku, wezwali po raz pierwszy Naród do powstrzymania się od spożywania wszelkich napojów alkoholowych. Ustanowiono wtedy sierpień miesiącem abstynencji Narodu. Motywem podjęcia tej decyzji było to, że w sierpniu obchodzimy wielkie uroczystości Maryjne i ważne rocznice narodowe.


3. W dniu dzisiejszym z racji wspomnienia Świętego Krzysztofa po każdej Mszy Świętej poświecenie pojazdów, przy poświeceniu pojazdów będziemy mieli możliwość wesprzeć misjonarzy, biorąc udział w akcji pt.: Św. Krzysztof 2015 Miva Polska pod hasłem: „Bądźmy świadkami miłości na drogach świata”, czyli 1 grosz za 1 przejechany kilometr na misyjne środki transportu (na pojazdy dla misjonarzy) jako podziękowanie Bogu za bezpieczne podróże. Podczas poświecenia pojazdów na ten cel będziemy mogli złożyć ofiary. Zapraszamy do zaangażowania się w to dzieło. Jak rok temu będziemy przejeżdżać samochodami przez bramę od parkingu przez teren plebanii i wyjazd dużą bramą.4. PRZYPOMNIENIE: Pomału zbliżają się nasze coroczne odpusty ku czci Pańskiego Przemienienia 6 sierpnia i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia. Między jednym a drugim odpustem 9 sierpnia w niedzielę o godz.. 1600 na cmentarzu zostanie odprawiona Msza Święta w intencji naszych zmarłych. Wychodząc z Kościoła zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową na cmentarzu dnia 9 sierpnia a po modlitwie różańcowej będziemy sprawować Mszę Świętą także w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach.5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc sierpień.6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Sołtysów. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


7. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

Śp. † Władysławy SZAFRANIEC z Lipniaka.

Śp. † Józefa RAKA z Bychawy pochodzący z Pustelnika.

Śp. † Mariana MAŁOCHY z Olszanki.

Śp. † Mieczysława MYSŁOWSKIEGO z ul. Leśnej.

Śp. † Janiny KARASEK z Rumi pochodzącej z Sobieskiej Woli.

Jutra w poniedziałek o godz. 1000 odbędzie się pogrzeb Śp. † Marianny STACHYRY z Bożego Daru. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 51

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula