Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

dzieje_parafii_1.jpg


Ogłoszenia 12.08.2018

OGŁOSZENIA XIX TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Świętego Maksymiliana Marii Kolbego Prezbitera i męczennika

Dzień modlitw za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.

ŚRODA – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny ODPUST PARAFIALNY

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Jacka Prezbitera

NIEDZIELA – Dożynki Gminne


2. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na Centrum Charytatywne Caritas w Krasnymstawie.


3. W środę 15 sierpnia przypada nasz drugi coroczny odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu o godz. 800, 1000 i suma odpustowa o godz. 1200, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. kan. Stanisław Góra. A po Sumie odpustowej procesja wokół naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian do czynnego udziału w tym dniu we Mszy Świętej szczególnie zapraszamy na Sumę odpustową i do wzięcia udziału w procesji wokół Kościoła: panie i panów w strojach ludowych, strażaków do niesienia baldachimu, dzieci Pierwszokomunijne i dzieci, które przeżywały w tym roku rocznicę Pierwszej Komunii Świętej: dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do niesienia Różańca Świętego, młodzież i dorosłych do niesienia chorągwi, sztandarów, obrazów i feretronów. W tym dniu po każdej Mszy Świętej Błogosławieństwo zbóż, ziół i owoców.4. W dniu dzisiejszym będzie sprawowana Msza Święta na cmentarzu w intencji naszych zmarłych. Najpierw o godz. 1600 odmówimy modlitwę różańcową w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach a po nabożeństwie różańcowym zostanie odprawiona Msza Święta także w intencji naszych zmarłych parafian. (Wyjaśnić – Gdyby się zdarzyło, że będzie padał deszcz Msza Święta będzie sprawowana w naszym Kościele).


5. Pragniemy przypomnieć, że nasze Dożynki Gminne odbędą się za tydzień w niedzielę 19 sierpnia. Rozpoczniemy je Mszą Świętą o godz. 1200.6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.7. Wpłynęły ofiary na potrzeby Kościoła: bezimiennie – 400 zł i bezimiennie – 300 zł. Bóg zapłać.8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Nowin Żukowskich. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Józefa SAŁKA z Lublina. Zmarł: Śp. † Ks. kan. Andrzej JURCZYSZYN były długoletni proboszcz z Bystrzycy Starej i wicedziekan naszego dekanatu Bychawskiego. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 14 sierpnia o godz. 1100 w Bystrzycy Starej. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 29.07.2018

OGŁOSZENIA XVII TYGODNIA ZWYKŁEGO:

W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Świętego Ignacego z Loyoli Prezbitera

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Alfonsa Marii Liguoriego Biskupa i Doktora Kościoła

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya Prezbitera

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Sierpnia. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730. Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączona z Litanią Loretańską o godz. 800. W pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800 a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


2. W środę rozpoczynamy miesiąc sierpień, tak jak słyszeliśmy w dzisiejszym Komunikacie Episkopatu Polski jest to miesiąc wstrzemięźliwości od alkoholu. Zachęcamy wszystkich wiernych, aby ten miesiąc w miarę możliwości przeżyć bez spożywania alkoholu np. ofiarowując to swoje wyrzeczenie Bogu w jakiejś konkretnej, wybranej przez siebie intencji np. za swoich najbliższych, czy też w intencji jakieś chorej osoby, czy może ktoś podejmie dłuższy okres abstynencji 100 dni w intencji naszej Ojczyzny w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości.


3. Z racji wspomnienia rodziców Najświętszej Maryi Panny Świętych Joachima i Anny, które obchodziliśmy w środę 26 lipca dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji małżeństw i ich rodzin.


4. Za tydzień w poniedziałek 6 sierpnia przypada nasz pierwszy odpust ku czci Pańskiego Przemienienia. Msze Święte w tym dniu o godz. 800, 1000 i Suma Odpustowa o godz. 1200, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. Józef Trąbka. A po Sumie odpustowej procesja wokół naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian do czynnego udziału w tym dniu we Mszy Świętej. Szczególnie zapraszamy na Sumę odpustową i do wzięcia udziału w procesji wokół Kościoła: panie i panów w strojach ludowych, strażaków do niesienia baldachimu, dzieci Pierwszokomunijne i dzieci, które przeżywały w tym roku rocznicę Pierwszej Komunii Świętej: dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do niesienia Różańca Świętego, młodzież i dorosłych do niesienia chorągwi, sztandarów, obrazów i feretronów oraz naszych ministrantów starszych i młodszych. Przypominamy również, że nasz drugi odpust parafialny (główny odpust) ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będziemy obchodzić 15 sierpnia w środę. Suma Odpustowa o godz. 1200, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. Stanisław Góra.5. Pragniemy ogłosić, że 19 sierpnia nasza Gmina będzie przeżywać coroczne Dożynki, czyli podziękowanie Panu Bogu za tegoroczne plony. Dożynki rozpoczniemy Mszą Święta o godz. 1200.


6. Przypominamy, że w niedzielę 12 sierpnia będzie sprawowana Msza Święta na cmentarzu w intencji naszych zmarłych. Najpierw o godz. 1600 odmówimy modlitwę różańcową w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach a po nabożeństwie różańcowym zostanie odprawiona Msza Święta także w intencji naszych zmarłych parafian. Kartki wypominkowe na których wypiszemy naszych bliskich zmarłych są rozłożone na bocznych ołtarzach. Wypisane już wypominki można składać do puszki, która jest na bocznym ołtarzu bądź składać je na tacę.7. 3 sierpnia rusza z Lublina 40 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Owocem Ducha jest miłość”. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pątnikach, zdążających do Pani Jasnogórskiej.8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Nowin Żukowskich. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


10. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Krystyny MAKUŁY ze Świdnika.

Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 22.07.2018

OGŁOSZENIA XVI TYGODNIA ZWYKŁEGO:

 

W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętej Brygidy Zakonnicy – Święto

PATRONKI EUROPY

WTOREK – Wspomnienie Świętej Kingi Dziewicy

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Jakuba Apostoła – Święto

CZWARTEK – Wspomnienie Świętych Joachima i Anny Rodziców Najświętszej Maryi Panny


1. Z racji wspomnienia rodziców Najświętszej Maryi Panny Świętych Joachima i Anny, które obchodzimy w czwartek 26 lipca za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji małżeństw i ich rodzin.2. 25 lipca w środę w święto Świętego Jakuba Apostoła przypada również coroczne wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Jak co roku te wspomnienie wiąże się z poświeceniem pojazdów, którego w naszej parafii dokonamy dzisiaj po każdej Mszy Świętej przed wspomnieniem Św. Krzysztofa. Dokonując poświecenia naszych pojazdów będziemy mieli możliwość wesprzeć misjonarzy, biorąc udział w akcji pt.: Św. Krzysztof 2018 Miva Polska pod hasłem: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”, czyli 1 grosz za 1 przejechany kilometr na misyjne środki transportu (na pojazdy dla misjonarzy), jako podziękowanie Bogu za bezpieczne podróże. Podczas poświecenia pojazdów na ten cel będziemy mogli złożyć ofiary. Zapraszamy do zaangażowania się w to dzieło. Jak rok temu będziemy przejeżdżać samochodami przez bramę od parkingu przez teren plebanii i wyjeżdżać dużą bramą.3. Także dzisiaj w Zastawiu k/ł Żukowa o 1300 odbędzie się Msza Święta w intencji poległych z racji Gminnego Dnia Pamięci.4. Przygotowując się do naszych corocznych odpustów ku czci Pańskiego Przemienienia 6 sierpnia i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia. Informujemy, że między jednym a drugim odpustem 12 sierpnia w niedzielę o godz. 1600 na cmentarzu zostanie odprawiona Msza Święta w intencji naszych zmarłych. Już dzisiaj zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową na cmentarzu dnia 12 sierpnia a po modlitwie różańcowej będziemy sprawować Mszę Świętą także w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach.


5. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).


6. 3 sierpnia rusza z Lublina 40 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Owocem Ducha jest miłość”. Partnerem tegorocznej pielgrzymki jest Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. Zapisy w kancelarii parafialnej do 24 lipca włącznie. Po 24 lipca zapisy tylko przy Archikatedrze Lubelskiej w godz. od 1000 do 1700. (jest wiele osób, które chciały by, ale nie mogą wybrać się na pątniczy szlak, gdyż sytuacja finansowa nie pozwala im na pokrycie kosztów pielgrzymki. Dlatego jak co roku wraz z zapisami na pielgrzymkę rusza fundusz pod hasłem: „Idę z tobą..” Zapraszamy chętnych, by wsparli ten fundusz. (W ten sposób pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej Jasnogórskiej). Koszt wpisowego dla pątników nie ulega zmianie i wynosi 75 zł. Dla mniej zamożnych kwota wpisowego wynosi 50 zł, konieczne jest jednak zaświadczenie od Księdza Proboszcza. Jeśli z rodziny na szlak pielgrzymkowy wyruszą dwie osoby, wpisowe wynosi 120 złotych, a jeśli zapiszą się trzy osoby lub więcej to opłata wynosi 160 zł.


7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.

 8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Nowin Żukowskich. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy jeszcze mieszkańców Nowin Żukowskich.

 
Ogłoszenia 08.07.2016

OGŁOSZENIA XIV TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

ŚRODA – Świętego Benedykta Opata – Święto   PATRONA EUROPY

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu Biskupa i Męczennika

PIĄTEK – Wspomnienie Świętych Andrzeja Świerada i Benedykta Pustelników2. Za miesiąc będziemy przeżywać nasze coroczne odpusty ku czci Pańskiego Przemienienia 6 sierpnia i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia. Między jednym a drugim odpustem 12 sierpnia w niedzielę o godz. 1600 na cmentarzu zostanie odprawiona Msza Święta w intencji naszych zmarłych. Już dzisiaj zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową na cmentarzu dnia 12 sierpnia a po modlitwie różańcowej będziemy sprawować Mszę Świętą także w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach.


3. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).


4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.5. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
Ogłoszenia 01.07.2018

OGŁOSZENIA XIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Świętego Tomasza Apostoła – Święto

PIĄTEK – Wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej Dziewicy2. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca lipca, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca lipca. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji Kapłanów i dniem modlitw o nowe powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączona z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 800.4. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego (Wydanie wakacyjne).6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 81

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula