Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

st13.jpg


Ogłoszenia 14.12.2014

III NIEDZIELA ADWENTU:

Gaudete


ZAPOWIEDŹI PRZEDMAŁŻENSKIE:

Marian Czesław MIKUŁA z ul. Partyzantów i Bernadetta Józefa CIERNIAK z ul. Partyzantów parafia tutejsza cywilnie związani

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami proszę o tym powiadomić tutejszą Kancelarię Parafialną.1. Nieustannie trwamy w świętym czasie adwentu, w czasie oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie codziennie z wyjątkiem niedziel i uroczystości o godz. 700. Pamiętajmy, że na Roraty przynosimy ze sobą świece tzw. roratki lub lampiony.


2. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na fundusz: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – Gwiazdka Nadziei”. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1130 na plebanii odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.


3. W zakrystii jest jeszcze do nabycia kilka świec wigilijnych Caritas na stół świąteczny.


4. Za tydzień w wtorek 23 grudnia dzień przed Wigilią Narodzenia Pańskiego pragniemy odwiedzić naszych chorych. Odwiedziny rozpoczniemy od godz. 900. Prosimy o zgłaszanie chorych.


5. W Wigilię Narodzenia Pańskiego 24 grudnia zapraszamy na Mszę Świętą zbiorową o godz. 900 za zmarłych, którzy odeszli do Pana w 2014 roku. Prosimy również o podawanie imion zmarłych, których chcemy dołączyć do intencji zbiorowej.


6. 37  Drużyna Harcerska „Ogniki” informuje, że przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju naszej parafii będzie miało miejsce 21 grudnia (za tydzień w ostatnią IV niedziele adwentu) na Mszy Świętej o godz. 1000, a następnie światełko Betlejemskie Harcerze będą przekazywać mieszkańcom Gminy Krzczonów w ostatnich dniach przed świętami. Mamy nadzieje, że trafi ono na wigilijne stoły do polskich rodzin i będzie stanowiło przesłanie światłości, która przebije się przez mroki grudniowych nocy do naszych serc.


7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.


8. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich trud, pracę, (za świeże kwiaty do naszego kościoła) składamy serdeczne Bóg zapłać.


9. Bardzo dziękujemy naszym Radnym za rozniesienie opłatków a naszym parafianom za wszelkie ofiary wszystkim składamy Bóg zapłać.

 
Ogłoszenia 07.12.2014

II NIEDZIELA ADWENTU:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Uroczystość NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY – Porządek Mszy Świętych Niedzielny o godz. 800, 1000 i 1130 Ofiary składane w tym dniu na tace są przeznaczone na „Fundusz Obrony Życia”.


SOBOTA – Wspomnienie ŚWIĘTEJ ŁUCJI Dziewicy i Męczennicy2. Zakończyliśmy już nasze rekolekcje Adwentowe. Pragniemy podziękować wszystkim za pomoc w przygotowaniu rekolekcji: Panu kościelnemu z rodziną, panu organiście, naszym scholom, wszystkim, którzy na czas rekolekcji przynieśli nam wszelkie produkty żywnościowe. Dziękujemy kapłanom, którzy spowiadali w czasie rekolekcji.3. Trwamy w  czasie Adwentu, w oczekiwaniu na podwójne przyjście Chrystusa. Zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie codziennie z wyjątkiem niedziel i uroczystości o godz. 700. Pamiętajmy, że na Roraty przynosimy ze sobą świece tzw. roratki lub lampiony. (Lampion znajduje się w Małym Gościu Niedzielnym).4. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca Grudnia. Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800 a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1130 odbędzie się spotkanie dzieci klas III szkoły podstawowej przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Również za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1130 na plebanii odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.5. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE”.6. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Caritas na stół wigilijny.7. Prosimy Radnych o odbieranie opłatków.8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.9. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W środę przed rekolekcjami sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich trud, pracę dla dobra naszego Kościoła składamy serdeczne Bóg zapłać.10. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:


Śp. † Mieczysława GRZEGORCZYKA z Pilaszkowic Drugich.

Śp. † Czesławy MAZUR z Zielonej.


Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 30.11.2014

I NIEDZIELA ADWENTU:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

ŚRODA – Wspomnienie ŚWIĘTEGO FRANCISZKA KSAWEREGO Prezbitera

SOBOTA – Wspomnienie ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA Biskupa Patrona naszego Kościoła


2. Ofiary, jakie składamy w dniu dzisiejszym na tacę, składamy na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.3. Dzisiaj rozpoczynamy czas adwentu, czas oczekiwania na podwójne przyjście Chrystusa. Choć czas adwentu jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela, to jednak należy pamiętać o wielowiekowej tradycji Kościoła, aby w czasie adwentu unikać zabaw hucznych. W czasie Adwentu zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie codziennie o godz. 700,z wyjątkiem niedziel i rekolekcji. Pamiętajmy, że na Roraty przynosimy ze sobą świecę tzw. Roratkę lub lampiony. (lampion znajduje się w Małym Gościu Niedzielnym).


4. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 1000 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, prosimy radnych o odbieranie opłatków z kancelarii parafialnej i o rozprowadzenie do poszczególnych miejscowości. Już teraz wszystkim radnym za rozniesienie opłatków i parafianom za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Jak było w tamtym roku przy okazji ofiar z opłatków, radni będą zbierać fundusze na wywóz śmieci z cmentarza. Bóg zapłać.


5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Grudnia. Pierwszy czwartek miesiąca – pierwszy dzień naszych rekolekcji jest dniem modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy koronką do Bożego Miłosierdzia według planu rekolekcji o godz. 1600. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączoną z Litanią Loretańską także według planu rekolekcji o godz. 1600. W pierwszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.


6. W czwartek 4 grudnia rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, mające przygotować nas do obchodu Świąt Narodzenia Pańskiego. W tym roku nasze rekolekcje będzie prowadził Ks. Piotr SKWIRA. Plan rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy Kościele oraz znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. W czasie rekolekcji będzie można nabyć świece wigilijne Caritas na stół wigilijny.


7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.


8. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich trud, pracę, (za świeże kwiaty do naszego kościoła) składamy serdeczne Bóg zapłać. W tym tygodniu sprzątanie Kościoła odbędzie się wyjątkowo w środę po Mszach Świętych porannych w dzień przed naszymi rekolekcjami adwentowymi.


9. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

Śp. † Władysławy SOBIECH z Olszanki.

Śp. † Eugenii GUSTAW z Lublina pochodzącej z naszej parafii z ul. Leśnej.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 

REKOLEKCJE ADWENTOWE W PARAFII KRZCZONÓW

PROWADZI: Ks. Piotr SKWIRAPIERWSZY DZIEŃ REKOLEKCJI – I CZWARTEK MIESIĄCA 4 GRUDNIA


900 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH

1200 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY ORAZ ICH RODZICÓW

1600 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH

 

 

DRUGI DZIEŃ REKOLEKCJI – I PIĄTEK MIESIĄCA 5 GRUDNIA


900 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH

1200 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY ORAZ ICH RODZICÓW

1600 KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH

 

 

TRZECI DZIEŃ REKOLEKCJI – I SOBOTA MIESIĄCA 6 GRUDNIA

DZIEŃ PATRONA NASZEJ PARAFII ŚW. MIKOŁAJA Biskupa

DZIEŃ SPOWIEDŹI ŚWIĘTEJ


900 SPOWIEDŹ DLA DOROSŁYCH

930 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH

1130 SPOWIEDŹ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

1200 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

1530 SPOWIEDŹ DLA WSZYSTKICH

1600 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH – LITANIA LORETAŃSKA

 
Ogłoszenia 23.11.2014

OGŁOSZENIA XXXIV TYGODNIA ZWYKŁEGO:

Uroczystość CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie  Świętego Andrzeja Dung – Lack Prezbitera i Towarzyszy męczenników2. Dzisiaj przypada ostatnia Niedziela Roku Liturgicznego – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Za tydzień rozpoczniemy czas Adwentu, Który ma nas przygotować do obchodów świąt Narodzenia Pańskiego.


3. Za tydzień ofiary składane na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Lublinie.4. Nasze rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w czwartek 4 grudnia i zakończymy je w sobotę 6 grudnia w dzień Świętego Mikołaja Patrona naszej parafii. W tym roku nasze rekolekcje poprowadzi Ks. Piotr SKWIRA.

Szczegółowy plan rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy Kościele oraz znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.


5. Za tydzień w pierwszą niedzielę Adwentu na Mszy Świętej o godz. 1000 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Następnie radni z poszczególnych miejscowości dostarczą opłatki do naszych domów. Prosimy, aby radni za tydzień po Mszy Świętej o godz. 1000 odbierali opłatki.6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich pracę, (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


7. Wyjaśnienie sytuacji z przed tygodnia o wieńcu i zniczu przy Kościele.


8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc grudzień.9. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

Śp. † Jerzego ŁUSZCZAKA z Olszanki.

Śp. † Stanisława KOWALCZYKA z Lublina.

Śp. † Eleonory MYSŁOWSKIEJ z Sołtysów (ul. Leśnej).

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 43

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula