Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

opis_architektoniczny_3.jpg


Ogłoszenia 25.01.2015

III NIEDZIELA ZWYKŁA:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętych Tymoteusza Tytusa Biskupów

WTOREK – Wspomnienie Błogosławionego Jerzego Matulewicza Biskupa

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Tomasza z Akvinu Prezbitera i Doktora Kościoła

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Jana Bosko Prezbitera1. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca Lutego. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.


2. W tym tygodniu zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Pragniemy podziękować wszystkim naszym parafianom za miłe i serdeczne przyjęcie nas w swoich domach. Za rozmowę, miłą atmosferę, poczęstunek i za złożone ofiary.


3. W miniony czwartek w domu Kultury ROKIS odbył się regionalny przegląd Jasełek. Z tej racji dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1000 w naszym Kościele będzie miało miejsce przedstawienie Jasełek przez uczniów naszych szkół. Wszystkich gorąco zapraszamy.


4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny (wydanie z najnowszą płytą CD – PIOSENKI DZIECIĘCEGO RELIGIJNEGO ZESPOŁU „ARKA NOEGO”).


5. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Walentynowa. Za ich trud, pracę, poświecenie i czas poświecony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Nowin Żukowskich.


6. W tym tygodniu odbył się pogrzeb:

Śp. Dariusza DANIELAKA z Nowin Żukowskich.

Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 18.01.2014

II NIEDZIELA ZWYKŁA:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:


PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Józefa Sebastiana PELCZARA Biskupa

ŚRODA – Wspomnienie Świętej Agnieszki Dziewicy i męczennicy

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Franciszka SALEZEGO Biskupa i Doktora Kościoła1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.2. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.3. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Walentynowa. Za ich trud, pracę, poświecenie i czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.4. W tym tygodniu kończymy tegoroczną Wizytę Duszpasterską.


PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:


 • 19 stycznia w poniedziałek od 930 – ul. Żeromskiego od Zielonej do Kościoła i Szklana Góra a po pogrzebie mały blok oraz ul. Spółdzielcza i domy po drugiej stronie małego bloku.
 • 20 stycznia we wtorek od 930 – Nowiny Żukowskie a po 1500 ul. Świerkowa (do cmentarza).
 • 21 stycznia środa od godz. 930 – Krzczonów II a po godz. 1500 – Wszyscy, którzy chcieli by przyjąć księdza z Wizytą Duszpasterską.


ZAKOŃCZENIE TEGOROCZNEJ WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

Prosimy o przywiezienie i odwiezienie.


W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

 • Śp. Ks. Kanonika Czesława SZPAKOWSKIEGO
 • Śp. Wacława KUSEGO z Lublina


Zmarł Śp. Dariusz DANIELAK z Nowin Żukowskich. Pogrzeb odbędzie się jutro w poniedziałek 19 stycznia o godz. 1300. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 11.01.2015

I NIEDZIELA ZWYKŁA (NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO):W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

SOBOTA – Wspomnienie ŚWIĘTEGO ANTONIEGO Opata


1. Dzisiaj w niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w Kościele Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczynamy Okres zwykły.


2. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.


3. We wtorek w Uroczystość Objawienia Pańskiego nasze panie z Kół Gospodyń Wiejskich w pięknych Strojach wraz z dziećmi ze scholi wzięły udział w Uroczystościach Trzech Króli na Placu Zamkowym i w Katedrze Lubelskiej (odśpiewano kilka kolęd). Za piękną prezentację i ukazanie piękna naszego regionu, naszej gminy i parafii składamy im serdeczne Bóg zapłać, a pani wójt dziękujemy za wypożyczenie autobusu. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.


4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.


5. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Walentynowa. Za ich trud, pracę, poświecenie i czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.


6. PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:

 • 12 stycznia w poniedziałek – z powodu pogrzebu Księdza Czesława Szpakowskiego w tym dniu Wizyta Duszpasterska odwołana
 • 13 stycznia we wtorek od godz. 930 – Zielona a po 1400 Krzczonów Rynek, domy wolno stojące przy ulicy Żeromskiego, Kościuszki aż do dużego bloku i dawny dom Policji
 • 14 stycznia w środę od godz. 930 – Folwark I linia a po 1500 Folwark II i III linia oraz  ul. Lubelska
 • 15 stycznia w czwartek od godz. 930 – ul. Strażacka a po 1500 duży blok przy ul. Żeromskiego
 • 16 stycznia w piątek – Wójtostwo (od 930 pierwszy Ksiądz zacznie od końca od państwa Robak do Kościoła od 1300 drugi ksiądz zacznie od Kościoła)
 • 17 stycznia w sobotę od 930 – Skałka
 • 19 stycznia w poniedziałek od 930 – ul. Żeromskiego do Zielonej i Szklana Góra a po 1500 mały blok oraz ul. Spółdzielcza i domy obok małego bloku.
 • 20 stycznia we wtorek od 930 – Nowiny Żukowskie a po 1500 ul. Świerkowa (do cmentarza)
 • 21 stycznia środa od godz. 930 – Krzczonów II a po godz. 1500 – Wszyscy, którzy chcieli by przyjąć księdza z Wizytą Duszpasterską


ZAKOŃCZENIE WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ Prosimy o przywiezienie i odwiezienie.


Jutro w poniedziałek 12 stycznia odbędą się pogrzeby:

 • O godz. 1200 Śp. Ks. Kanonika Czesława SZPAKOWSKIEGO
 • O godz. 1430 Śp. Wacława KUSEGO z Lublina

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 04.01.2015

II NIEDZIELA NARODZENIA PAŃSKIEGO:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:


WTOREK – Uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – Trzech Króli

NIEDZIELA – Święto CHRZTU PAŃSKIEGO1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca stycznia. Po Mszy Świętej o godz. 800 zmiana tajemnic różańcowych, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. We wtorek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, Mszę Święte o godz. 800, 1000, 1200, a po każdej Mszy Świętej poświęcenie Kadzidła i Kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów literami Trzech Króli z bieżącym rokiem znakiem chrześcijańskiego domu. Ofiary zebrane na tacę, są przeznaczone na „Krajowy Fundusz Misyjny”.

Wyjazd na Orszak TRZECH KRÓLI do Lublina: zbiórka 6 stycznia o 1115 przed Domem Kultury.

W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę, są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Lublinie.4. Za tydzień w niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w Kościele Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczynamy Okres zwykły. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 1200 na plebanii odbędzie się zebranie Rady Parafialnej.5. PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ II tygodnia:

 

 • 5 stycznia poniedziałek od godz. 930Krzczonów III.
 • 7 stycznia środa od 930 Walentynów, od 1530 ul. Partyzantów (od cmentarza do Banku)
 • 8 stycznia czwartek od 930 Krzczonów I i od 1400 Krzczonów III (nowa szosa)
 • 9 stycznia piątek od 930 Gierniak a po 1330 Boży Dar
 • 10 stycznia sobota od 930 Borzęcin i od 1200 Krzczonów II
 • 11 stycznia niedziela o 1300 – Lipniak

 


Bardzo prosimy o przywiezienie i odwiezienie.7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.8. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich trud, pracę, składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Walentynowa.9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. † Stefana PAWLAKA z Lublina. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 28.12.2014

I NIEDZIELA NARODZENIA PAŃSKIEGO:W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – V DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO

WTOREK – VI DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO

ŚRODA – VII DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO

CZWARTEK – Uroczystość ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI 48 ŚWIATOWY DZIEŃ POKOJU – NOWY ROK 2015

PIĄTEK – Wspomnienie ŚWIĘTYCH BAZYLEGO WIELKIEGO i GRZEGORZA Z NAZJANZU Biskupów i Doktorów Kościoła1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca stycznia. W pierwszy czwartek miesiąca przypada Uroczystość ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI 48 ŚWIATOWY DZIEŃ POKOJU – NOWY ROK 2015. Msze Święte w naszym Kościele o godz. 800, 1000 i 1200. W tym dniu zapraszamy całe rodziny na Msze Święte, po których będziemy udzielali uroczystego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na Nowy Rok. To także dzień modlitw w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, a także dzień wdzięczności za już powołanych do kapłaństwa, także z naszej parafii. W pierwszy piątek spowiedź rano od godz. 730. Mszę Świętą o 1500 rozpoczniemy Koronką do Boże Miłosierdzia. W pierwsza sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączona z Litanią Loretańską o godz. 800 .W pierwszą niedzielę miesiąca stycznia po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800. 31 grudnia żegnając stary rok zapraszamy na nabożeństwo nieszporów o godz. 1530 a po nieszporach Msza Święta o godz. 1600, na której zostanie podsumowany miniony rok 2014. Przypominamy, że od 1 stycznia Msze Święte w naszym Kościele o godz. 800, 1000 i po raz pierwszy o 1200.2. Dziękujemy mieszkańcom Krzczonowa III za sprzątanie i przygotowanie Kościoła na czas świąt. Dziękujemy panu Kościelnemu wraz z rodziną za ustawienie choinek w naszym Kościele. Naszej młodzieży, dzieciom, wiernym za przygotowanie Kościoła i ubranie choinek w naszym Kościele. Dziękujemy parafianom i dzieciom za podarowanie ozdób choinkowych. Dziękujemy naszym parafianom, którzy podarowali choinki do naszego Kościoła. Choinki podarowali: Mariusz MAŁEK z Sołtysów, Zbigniew KAMIŃSKI z Olszanki, Dariusz WIATER z Krzczonowa II, Zbigniew PYC z Zielonej i bezimiennie z Wójtostwa. Dziękujemy za ofiarowania sianka do naszej parafialnej szopki Betlejemskiej: Bezimiennie z Olszanki. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali nam różne produkty żywnościowe na święta.3. PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:


 • Poniedziałek 29 grudnia od godz. 930 – Olszanka od państwa Leśko i od pani Tudorowskiej  do spotkania
 • Wtorek 30 grudnia od godz. 930 – Olszanka od państwa Kowalskich i od państwa Grzegorczyk do spotkania.
 • Środa 31 stycznia od godz. 930 – Nadstoki, Dom Nauczyciela i żółty dom (obok Domu Nauczyciela)
 • Piątek 2 stycznia od godz. 930 – Sołtysy (strona od Kościoła)
 • Sobota 3 stycznia od godz. 930 Sołtysy (strona od apteki)


Bardzo prosimy o przywiezienie i odwiezienie. Ofiary składane w tym roku z racji wizyty duszpasterskiej będą przeznaczone na remont naszego Kościoła.4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Został jeszcze Gość Niedzielny i jest dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny.5. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy jeszcze mieszkańców Krzczonowa III.6. Zmarł Śp. † Stefan PAWLAK z Lublina. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 30 grudnia o godz. 1300 Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 44

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula