Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

opis_architektoniczny_12.jpg


Ogłoszenia 27.09.2015

OGŁOSZENIA XXVI TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Wacława Męczennika

WTOREK – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Hieronima Prezbitera i Doktora Kościoła

CZWARTEK – Wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus Dziewicy i Doktora Kościoła

PIĄTEK – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca października. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w tym miesiącu wyjątkowo rozpoczniemy Nabożeństwem różańcowym o godz. 1600. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączoną z Litanią Loretańska o godz. 800. W pierwszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800 a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca ofiary składane na tace są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.


3. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej i przepięknej modlitwie Kościoła jaką jest Różaniec Święty. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200. W sposób szczególny na nabożeństwa różańcowe zapraszamy dzieci i młodzież naszych szkół.


4. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie kandydatami do sakramentu Bierzmowania.


5. W zakrystii, są do nabycia kalendarze Maryjne na nowy 2016 rok. Cena kalendarza 5 zł.6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny.7. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Folwarku. A byli to… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


8. W tym tygodniu odbyły się pokropki zmarłych dzieci: Śp. † Nikoli i Klaudii KASPRZAK z Olszanki, oraz pogrzeb: Śp. † Henryka FLAKA z Wójtostwa (z ul. Żeromskiego). Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 20.09.2015

OGŁOSZENIA XXV TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Święto Świętego Mateusza Apostoła

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Ojca Pio z Pietrelciny Zakonnika i Prezbitera

PIĄTEK – Wspomnienie Błogosławionego Władysława z Gielniowa Prezbitera

2. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz ewangelizacji w środkach społecznego przekazu”.


3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.


4. W zakrystii, są do nabycia kalendarze Maryjne na nowy 2016 rok. Cena kalendarza 5 zł.


6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.7. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Folwarku. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
Ogłoszenia 13.09.1025

OGŁOSZENIA XXIV TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Święto Podwyższenie Krzyża Świętego

WTOREK – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

ŚRODA – Wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza Papieża i Cypriana Biskupa

PIĄTEK – Święto Świętego Stanisława Kostki Zakonnika PATRONA POLSKI


2. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na Światowe Dni Młodzieży – Kraków 2016 r.


3. Za tydzień w niedziele po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.


4. W zakrystii, są już do nabycia kalendarze Maryjne na nowy 2016 rok


5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Folwarku. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


7. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Wandy FLOR z Krzczonowa III. Polećmy jej duszę miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 06.09.2015

OGŁOSZENIA XXIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Błogosławionego Ignacego Kłopotowskiego Prezbitera

WTOREK – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

W tym dniu Msze Święte w naszym Kościele z poświęceniem ziarna siewnego i nasion o godz. 800, 1000 i 1700


2. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej odbędzie się zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.


3. Dzisiaj przypada pierwsza niedzielę miesiąca września. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800 a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.


4. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 1000 poświecimy przybory szkolne uczniom i przedszkolakom.


5. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na Światowe Dni Młodzieży – Kraków 2016 r.6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.7. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Folwarku z ul. Słonecznej. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
Ogłoszenia 30.08.2015

OGŁOSZENIA XXII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Błogosławionej Bronisławy Dziewicy

76 rocznica wybuchu II wojny światowej – Dzień modlitw za poległych w obronie Ojczyzny

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Grzegorza Wielkiego Papieża i Doktora Kościoła


2. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej odbędzie się coroczna zbiórka ofiar do puszki na przybory szkolne dla ubogich dzieci „Tornister pełen uśmiechu”.


3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca września. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączoną z Litanią Loretańska o godz. 800. W pierwszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800 a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Za tydzień w niedzielę zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.


4. Pomału kończą się wakacje zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców na Mszę Świętą z racji rozpoczęcie nowego roku szkolnego we wtorek 1 września o godz. 900. Spowiedź dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców od godz. 830. Za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1000 poświecimy przybory szkolne. Zapraszamy na te Mszę Świętą wszystkich uczniów naszych szkół i przedszkola.


5. Za tydzień w sobotę 5 września o godz. 1200 odbędzie się zbiórka Służby Liturgicznej. Zapraszamy również chętnych chłopców, którzy chcieli by wstąpić do Służby Liturgicznej Ołtarza jako ministranci. Pan organista zaprasza chętne dziewczynki do scholii parafialnej.


6. INFORMACJA: Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy przyjmowanie Intencji Mszalnych na nowy rok 2016.7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Skałki. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. † Stanisława PAWLAKA pochodzący z Olszanki, Śp. † Zofii SZTORC z Żukowa. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 51

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula