Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

dzieje_parafii_2.jpg


Ogłoszenia 26.04.2015

OGŁOSZENIA IV TYGODNIA WIELKANOCY:

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA


W tym tygodniu w Liturgii będziemy wspominać:

ŚRODA – Święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej Dziewicy i Doktora Kościoła PATRONKI EUROPY

SOBOTA – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny – GŁÓWNEJ PATRONKI POLSKIZAPOWIEDŹI PRZEDMAŁŻENSKIE:

ZAPOWIEDŹ PIERWSZA:


Adam Janusz MAŁEK kawaler z ul. Leśnej parafia tutejsza i Agnieszka Monika MUZYKA panna z Czerniejowa z parafii pw. Św. Wawrzyńca.

ZAPOWIEDŹ DRUGA:


Piotr Andrzej MAZUR kawaler z Zakrzówka z parafii pw. Św. Mikołaja i Sylwia MYSŁOWSKA panna z Krzczonowa III parafia tutejsza.

Przemysław MYSŁOWSKI kawaler z Sobieskiej Woli z parafii pw. Św. Stanisława BM i Weronika Anna BIL panna ze Skałki parafia tutejsza.

Mateusz Janusz ZAWIŚLAK kawaler z Jabłonny z parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego i Ewelina BOBEL panna z ul. Rynkowej parafia tutejsza.

Grzegorz Piotr Wiater kawaler ze Starej Wsi z parafii pw. Św. Stanisława BM i Beata Ewa SOBIECH panna z Olszanki parafia tutejsza


Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy tymi narzeczonymi, proszę o tym powiadomić tutejsza kancelarię parafialną.1. Trwamy w okresie Wielkiej Nocy. Dzisiaj ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.


2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Maja. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730. Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500.W pierwszą sobotę miesiąca przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy Świętych o godz. 800, 1000 i (nabożeństwo majowe) 1800. Msza Święta za Ojczyznę zostanie odprawiona w niedzielę 3 maja o godz. 1000. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca Maja zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.


3. W piątek 1 maja nie obowiązuje post.


4. W piątek rozpoczynamy miesiąc Maj, miesiąc bardzo ważny w świadomości religijnej Polaków, poświęcony szczególnie Matce Bożej i przepięknej Litanii Loretańskiej. W tym miesiącu wierni gromadzą się w świątyniach, przy krzyżach, figurach Maryi, aby wychwalać Panią nieba i ziemi. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym Kościele codziennie o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich dorosłych, dzieci (szczególnie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej), i naszą młodzież, szczególnie młodzież, która w tym roku 2015 przyjmie sakrament bierzmowania.

Tradycja Kościelna głosi, że Maryja, kiedy była zabierana do nieba przez Aniołów była Obsypana kwiatami. I my w tym miesiącu pamiętajmy o naszej Polskiej tradycji, aby na terenach swoich domów, gdzie znajdują się figury Maryi czy piękne zabytkowe krzyża przyozdobić je kwiatami symbolami wiosny i pięknej niewiasty z Nazaretu – Maryi Matki Chrystusa i naszej Matki.


5. Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 1200 dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej otrzymają swoje pierwsze modlitewniki. A za tydzień w niedziele po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie przed Pierwszą Komunią Świętą.


6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa niedzielnego.7. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali (rozbierali Grób Pański i Ołtarz Ciemnicy) mieszkańcy Olszanki (i rodzina pana Kościelnego). Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


8. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

Śp. † Stefanii CIOCZEK z Wójtostwa.

Śp. † Piotra KOZAKA z Gierniaka.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 19.04.2015

OGŁOSZENIA III TYGODNIA WIELKANOCY:


W tym tygodniu w Liturgii będziemy wspominać:

CZWARTEK – Uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI

SOBOTA – Święto Świętego MarkaZAPOWIEDŹI PRZEDMAŁŻENSKIE:

ZAPOWIEDŹ PIERWSZA:


Piotr Andrzej MAZUR kawaler z Zakrzówka z parafii pw. Św. Mikołaja i Sylwia MYSŁOWSKA panna z Krzczonowa III parafia tutejsza.

Przemysław MYSŁOWSKI kawaler z Sobieskiej Woli z parafii pw. Św. Stanisława BM i Weronika Anna BIL panna ze Skałki parafia tutejsza.

Mateusz Janusz ZAWIŚLAK kawaler z Jabłonny z parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego i Ewelina BOBEL panna z ul. Rynkowej parafia tutejsza.

Grzegorz Piotr Wiater kawaler ze Starej Wsi z parafii pw. Św. Stanisława BM i Beata Ewa SOBIECH panna z Olszanki parafia tutejsza

ZAPOWIEDŹ DRUGA:

Hubert Patryk WARDA kawaler z ul. Świerkowej parafia tutejsza i Magdalena Maria TALOWSKA panna z Lublina z parafii pw. Św. Mikołaja.


Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy tymi narzeczonymi, proszę o tym powiadomić tutejsza kancelarię parafialną.1. Trwamy w okresie Wielkiej Nocy. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.


2. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego sakramentu. Także dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1200 na plebani odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Obecność wszystkich radnych obowiązkowa.


3. Przypominamy, że decyzją Stolicy Apostolskiej w tym roku uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski została przeniesiona z niedzieli 3 maja na sobotę 2 maja. W tym dniu porządek Mszy Świętych o godz. 800, 1000 i (nabożeństwo majowe) 1800.


4. Za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 1200 dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej otrzymają swoje pierwsze modlitewniki.

5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość niedzielny na miesiąc maj.6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


7. W tym tygodniu odbył się pogrzeb:

Śp. † Zygmunta PONIEWAŻA z Krzczonowa III (Borzęcin). Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 12.04.2015

OGŁOSZENIA II TYGODNIA WIELKANOCY:

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO


ZAPOWIEDŹI PRZEDMAŁŻENSKIE

ZAPOWIEDŹ PIERWSZA:

Hubert Patryk WARDA kawaler z ul. Świerkowej parafia tutejsza i Magdalena Maria TALOWSKA panna z Lublina z parafii pw. Św. Mikołaja.

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy tymi narzeczonymi, proszę o tym powiadomić tutejsza kancelarię parafialną.1. Trwamy w okresie Wielkiej Nocy. Dzisiaj w Niedziele Miłosierdzia Bożego przypada Święto Patronalne Caritas, po Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz Caritas”. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 800 zmiana tajemnic różańcowych.


2. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego sakramentu.

Także za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 na plebani odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Obecność wszystkich radnych obowiązkowa.


3. Decyzją Stolicy Apostolskiej w tym roku uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski została przeniesiona z niedzieli 3 maja na sobotę 2 maja. W tym dniu porządek Mszy Świętych o godz. 800, 1000 i (nabożeństwo majowe) 1800.


4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.


5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa niedzielnego.6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


7. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

Śp. † Janiny KOCHANIEC z ul. Rynkowej.

Śp. † Marianny ZABOREK ze Skałki.

Śp. † Ireny GUSTAW z Krzczonowa III.

Śp. † Józefa KASIAKA z Sołtysów.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 06.04.2015

OGŁOSZENIA I TYGODNIA WIELKIEJNOCY:


1. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tace są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski Św. Jana Pawła II.2. Trwamy w oktawie Wielkanocy.3. Za tydzień przypada II Niedziela Wielkanocna tzw. Niedziela Miłosierdzia Bożego – Święto patronalne CARITAS Lublin. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na Caritas.


Zakończyliśmy obchody Świętego Triduum Paschalnego i trwamy w radości Wielkiej Nocy.

Chcielibyśmy podziękować naszym parafianom za wszelką pomoc okazana w tych minionych dniach:

  • Naszym parafianom za przygotowanie Grobu Pańskiego i Ołtarza Ciemnicy.
  • Parafianom za ofiary pieniężne na kwiaty do dekoracji Grobu i Ciemnicy.
  • Dziękujemy bezimiennie za przygotowanie dekoracji kwiatowych.
  • Strażakom z naszej Gminy młodszym i starszym za pełnienie służby przy Grobie. Zbawiciela, przy ognisku w Wigilię Paschalną i za udział w procesji rezurekcyjnej.
  • Dziękujemy panu Łukaszowi ŻAGLOWI za tarninę na ognisko.
  • Wszystkim tym, którzy wzięli czynny udział w procesji rezurekcyjnej: panom i paniom w pięknych strojach ludowych za niesienie krzyża, Figury Chrystusa Zmartwychwstałego, baldachimu, chorągwi, feretronów, obrazów i innych ozdób procesyjnych.
  • Dziękujemy Służbie Liturgicznej, uczennicom za Liturgię Słowa, scholii młodzieżowej i dziecięcej, panu organiście za asystę i posługę w czasie świąt.
  • Dziękujemy naszym nauczycielom za przygotowanie adoracji w Wielki Piątek, a panu Tomaszowi za odśpiewanie Orędzia Wielkanocnego.
  • Jeszcze raz dziękujemy tym wszystkim, którzy na rekolekcje parafialne i święta przynieśli nam różne produkty żywnościowe.

Wszystkim za posługę i dary składamy serdeczne Bóg zapłać.4. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie z dziećmi klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa niedzielnego.6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła na czas Świąt. W Wielką środę sprzątali mieszkańcy Olszanki. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.7. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby:

† Śp. Tadeusza PIETRZAKA z Biłgoraja.

† Śp. Janusza KAFARSKIEGO z Lublina.


Zmarła † Śp. Janina KOCHANIEC z ul. Rynkowej. Data pogrzebu nie jest jeszcze ustalona.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 

Święcenie pokarmów Wielkanocnych:


Lp.

MIEJSCOWOŚĆ

GODZINA

1.

Boży Dar

8.30

2.

Zielona

8.45

3.

Gierniak

9.00

4.

Krzczonów I

9.15

5.

Krzczonów II

9.30

6.

Krzczonów III

9.45

7.

Walentynów

10.15

8.

Olszanka

10.45

9.

Nowiny Żukowskie

11.00

 

Poświecenie pokarmów w Kościele

o godz: 800, 900, 1000 i 1100.

 

Obchody Świętego Triduum Paschalnego:

 

Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800

Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godz. 1500

Ok. godz. 1545 po Drodze Krzyżowej Liturgia na część Meki Pańskiej

Wielka Sobota Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 1800

Niedziela Msza z Procesją Rezurekcyjną o godz. 600

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 47

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula