Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

st1.jpg


Ogłoszenia 24.05.2015

OGŁOSZENIA VIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGOPONIEDZIAŁEK – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

WTOREK – Wspomnienie Świętego Filipa Nereusza Prezbitera

CZWARTEK – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

PIĄTEK – Wspomnienie Świętej Urszuli Ledóchowskiej Dziewicy

NIEDZIELA – Uroczystość Najświętszej Trójcy1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO. Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (porządek Mszy Świętych – 800, 1000 i 1800). Od wtorku rozpoczynamy w Kościele Okres Zwykły.


2. Za tydzień w niedzielę o godz. 1200 odbędzie się Pierwsza Komunia Święta dzieci klas III Szkoły Podstawowej. W Sobotę o godz. 900 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych a po odnowieniu odbędzie się pierwsza spowiedź dzieci i ich najbliższych. (Prosimy rodziców aby na odnowienie przynieść ze sobą świece chrzcielne swoich dzieci). Z racji Pierwszej Komunii Świętej za tydzień w niedzielę nabożeństwo majowe odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 800. (Prośba do wiernych w związku z Pierwszą Komunią Świętą).


3. Przeżywamy miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym Kościele codziennie o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.


4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Ostatnie spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się we wtorek po Mszy Świętej o godz. 1800. Będzie to próba generalna, dlatego na to spotkanie prosimy o przybycie wszystkich rodziców.


5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość niedzielny na miesiąc czerwiec.6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy rodziców dzieci Pierwszokomunijnych. Sprzątanie odbędzie się za tydzień w sobotę po spowiedzi Świętej.


7. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

Śp. † Stefani KOCHANIEC z Wójtostwa

Śp. † Rafała JANUSZKA z Lublina pochodzącego z Sołtysów

Śp. † Zofii GUSTAW z Folwarku

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 17.05.2015

OGŁOSZENIA VII TYGODNIA WIELKANOCY:

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE1. Okres Wielkiejnocy pomału dobiega końca. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego a za tydzień będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i rozpoczniemy w Kościele Okres Zwykły.


2. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tace są przeznaczone na „Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 r.”.


3. Przeżywamy miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym Kościele codziennie o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.


4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.5. Jutro w poniedziałek kończymy obrzęd poświęcenia pól: PONIEDZIAŁEK o godz. 1900 Skałka. Już teraz dziękujemy wszystkim parafianom za wspólną modlitwę na łonie natury, za przygotowanie ołtarzy w swoich miejscowościach i za wszelkie ofiary.


6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa niedzielnego.7. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


8. Dzisiaj przypada odpust ku czci Wniebowstąpienia Pańskiego w parafii Jabłonna. Suma odpustowa o godz. 1200.


9. Wpłynęła bezimienna ofiara na potrzeby Kościoła – 100 zł. Bóg zapłać.


10. W tym tygodniu odbył się pogrzeb:

Śp. † Winicjusza SREBRNEGO z Lublina. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 10.05.2015

OGŁOSZENIA VI TYGODNIA WIELKANOCY:W tym tygodniu w Liturgii będziemy wspominać:

CZWARTEK – Święto Świętego Macieja Apostoła

SOBOTA – Święto Świętego Andrzeja Boboli Prezbitera męczennika PATRONA POLSKI

NIEDZIELA – Uroczystość WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu.2. Trwamy w okresie Wielkiej Nocy. Przeżywamy miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym Kościele codziennie o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.3. Od jutra kwartalne dni modlitw o urodzaje, dlatego pragniemy rozpocząć obrzęd poświęcenia pól. Szczegółowy program: Godz. 1900.

*   PONIEDZIAŁEK – Krzczonów I i Krzczonów II

*  WTOREK – Krzczonów III i Walentynów

*  ŚRODA – Wójtostwo i Sołtysy

*  CZWARTEK – Gierniak i Boży Dar

*  PIĄTEK – Zielona i Folwark

*  SOBOTA – Olszanka i Nowiny Żukowskie

*  PONIEDZIAŁEK – Skałka


4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa niedzielnego.5. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


6. Dzisiaj przypada odpust ku czci Św. Stanisława Biskupa i męczennika w parafii Sobieska Wola. Suma odpustowa o godz. 1200.


7. Wpłynęła ofiara na potrzeby Kościoła – Stanisław i Anna ze Skałki 100 zł. Bóg zapłać.


8. WATA i CMANTARZ – podziękowania. Na układanie waty zapraszamy w sobotę o 900.


9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb:

Śp. † Marianny PAWLAK z Krzczonowa III (Borzęcin).

We wtorek o godz. 1300 odbędzie się pogrzeb Śp. † Winicjusza SREBRNEGO z Lublina. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 03.05.2015

OGŁOSZENIA V TYGODNIA WIELKANOCY:


W tym tygodniu w Liturgii będziemy wspominać:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Floriana – Patrona Strażaków

ŚRODA – Święto Świętych Filipa i Jakuba Apostołów

PIĄTEK – Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI I ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJZAPOWIEDŹI PRZEDMAŁŻENSKIE:


ZAPOWIEDŹ PIERWSZA:

Piotr SZAFRANEK kawaler z Wójtostwa parafia tutejsza i Katarzyna Danuta BEC panna z Piask z parafii pw. Podwyższenia Świętego Krzyża.

Tomasz BIL kawaler z ul. Żeromskiego parafia tutejsza i Magdalena Maria STOJKO panna z Lublina z parafii pw. Świętej Rodziny.

ZAPOWIEDŹ DRUGA:

Adam Janusz MAŁEK kawaler z ul. Leśnej parafia tutejsza i Agnieszka Monika MUZYKA panna z Czerniejowa z parafii pw. Św. Wawrzyńca.

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy tymi narzeczonymi, proszę o tym powiadomić tutejsza kancelarię parafialną.1. Trwamy w okresie Wielkiej Nocy. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca maja, jest to dzień modlitw za kapłanów i o nowe powołania do Kapłaństwa i życia zakonnego.

2. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca Maja. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza Święta za Ojczyznę zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 1000.


3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj – Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym Kościele codziennie o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.


4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

5. W piątek przypada uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika GŁÓWNEGO PATRONA  POLSKI I ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJ. O godz. 1800 zostanie odprawiona Msza Święta zbiorowa za zmarłych Stanisławów (podobnie jak to było w marcu, kiedy była odprawiona Msza Święta zbiorowa za zmarłych Józefów). Nazwiska zmarłych Stanisławów można zgłaszać do zakrystii. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post.6. Od poniedziałku 11 maja pragniemy rozpocząć obrzęd poświęcenia pól. Szczegółowy program podamy za tydzień.


7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa niedzielnego.8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W piątek przed uroczystością Maryi Królowej Polski sprzątali mieszkańcy Olszanki. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. ODPUSTY PARAFIALNE:

03.05.2015 – Żuków

10.05.2015 – Sobieska Wola


10. W tym tygodniu odbył się pogrzeb:

Śp. † Stanisława SKWARZYŃSKIEGO z ul. Strażackiej. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 26.04.2015

OGŁOSZENIA IV TYGODNIA WIELKANOCY:

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA


W tym tygodniu w Liturgii będziemy wspominać:

ŚRODA – Święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej Dziewicy i Doktora Kościoła PATRONKI EUROPY

SOBOTA – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny – GŁÓWNEJ PATRONKI POLSKIZAPOWIEDŹI PRZEDMAŁŻENSKIE:

ZAPOWIEDŹ PIERWSZA:


Adam Janusz MAŁEK kawaler z ul. Leśnej parafia tutejsza i Agnieszka Monika MUZYKA panna z Czerniejowa z parafii pw. Św. Wawrzyńca.

ZAPOWIEDŹ DRUGA:


Piotr Andrzej MAZUR kawaler z Zakrzówka z parafii pw. Św. Mikołaja i Sylwia MYSŁOWSKA panna z Krzczonowa III parafia tutejsza.

Przemysław MYSŁOWSKI kawaler z Sobieskiej Woli z parafii pw. Św. Stanisława BM i Weronika Anna BIL panna ze Skałki parafia tutejsza.

Mateusz Janusz ZAWIŚLAK kawaler z Jabłonny z parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego i Ewelina BOBEL panna z ul. Rynkowej parafia tutejsza.

Grzegorz Piotr Wiater kawaler ze Starej Wsi z parafii pw. Św. Stanisława BM i Beata Ewa SOBIECH panna z Olszanki parafia tutejsza


Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy tymi narzeczonymi, proszę o tym powiadomić tutejsza kancelarię parafialną.1. Trwamy w okresie Wielkiej Nocy. Dzisiaj ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.


2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Maja. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730. Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500.W pierwszą sobotę miesiąca przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy Świętych o godz. 800, 1000 i (nabożeństwo majowe) 1800. Msza Święta za Ojczyznę zostanie odprawiona w niedzielę 3 maja o godz. 1000. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca Maja zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.


3. W piątek 1 maja nie obowiązuje post.


4. W piątek rozpoczynamy miesiąc Maj, miesiąc bardzo ważny w świadomości religijnej Polaków, poświęcony szczególnie Matce Bożej i przepięknej Litanii Loretańskiej. W tym miesiącu wierni gromadzą się w świątyniach, przy krzyżach, figurach Maryi, aby wychwalać Panią nieba i ziemi. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym Kościele codziennie o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich dorosłych, dzieci (szczególnie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej), i naszą młodzież, szczególnie młodzież, która w tym roku 2015 przyjmie sakrament bierzmowania.

Tradycja Kościelna głosi, że Maryja, kiedy była zabierana do nieba przez Aniołów była Obsypana kwiatami. I my w tym miesiącu pamiętajmy o naszej Polskiej tradycji, aby na terenach swoich domów, gdzie znajdują się figury Maryi czy piękne zabytkowe krzyża przyozdobić je kwiatami symbolami wiosny i pięknej niewiasty z Nazaretu – Maryi Matki Chrystusa i naszej Matki.


5. Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 1200 dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej otrzymają swoje pierwsze modlitewniki. A za tydzień w niedziele po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie przed Pierwszą Komunią Świętą.


6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa niedzielnego.7. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali (rozbierali Grób Pański i Ołtarz Ciemnicy) mieszkańcy Olszanki (i rodzina pana Kościelnego). Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


8. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

Śp. † Stefanii CIOCZEK z Wójtostwa.

Śp. † Piotra KOZAKA z Gierniaka.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 48

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula