Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

st7.jpg


Wirtaże

Witraże na wystawie u Dominikanów.

Witraże w obiektach Sakralnych.

 
Ogłoszenia 07.02.2016

V NIEDZIELA ZWYKŁA:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

ŚRODA – ŚRODA POPIELCOWA – Rozpoczęcie okresu Wielkiego Postu

CZWARTEK – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes 24 ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca Lutego. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800 a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.


2. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz Wschodni”.


3. Za tydzień w pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu zbiórka ofiar do puszki na „Wielkopostne Dzieło Pomocy <JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA>”.


4. 11 Lutego w czwartek przypada Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to 24 Światowy dzień Chorego. W tym dniu zapraszamy wszystkich chorych na Mszę Świętą o godz. 900. Na tej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji chorych i będzie można przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych.


5. W środę 10 lutego przypada Środa Popielcowa. W tym dniu Msze Święte z posypaniem głów popiołem w naszym Kościele o godz. 800 i 1600. Środą Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. W tym czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej: w piątki o godz. 1600. (WYJĄTEK: Pierwszy piątek miesiąca o godz. 1500). Nabożeństwa Gorzkich Żali w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200. W każdą niedzielę Wielkiego Postu przed Mszą Świętą o godz. 800 będziemy śpiewać Godzinki o Męce Pańskiej. W czasie Wielkiego Postu nauki dla narzeczonych w naszej parafii w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 800. W czasie Wielkiego Postu pamiętajmy o przykazaniu Kościelnym: „W okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach”. W środę popielcową obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy, tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. „Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60 roku życia (KPK kan. 1252; por. kan. 97§ 1)”.


6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.


7. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich trud, pracę, (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również tym, którzy w miniony poniedziałek pomagali przy rozbieraniu choinek w naszym Kościele.

 
Ogłoszenia 01.02.2016

IV NIEDZIELA ZWYKŁA:

 

W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Święto Ofiarowania Pańskiego tzw. Matki Bożej Gromnicznej

DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO

PIĄTEK – Wspomnienie Świętej Agaty Dziewicy i męczennicy

SOBOTA – Wspomnienie Św. Pawła Miki i Towarzyszy Męczenników


1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Lutego. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw o powołania Kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączoną z Litanią Loretańska odprawimy o godz. 800. W pierwszą niedzielę miesiąca Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.


2. 2 Lutego we wtorek przypada święto Ofiarowania Pańskiego tzw. Matki Bożej Gromnicznej. Jest to dzień modlitw w intencji życia konsekrowanego. W tym dniu Msze Święte w naszym Kościele o godz. 800, 1000 i 1600. Pamiętajmy o przyniesieniu na Mszę Świętą świecy zwanej Gromnicą. Jak co roku w zakrystii są do nabycia świece Gromnice.


3. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.


4. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa II. Za ich trud, pracę, poświecenie i czas poświecony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Krzczonowa III.

 
Ogłoszenia 24.01.2016

III NIEDZIELA ZWYKŁA:


W tym tygodniu w Liturgii będziemy wspominać:

PONIEDZIAŁEK – Święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła

WTOREK – Wspomnienie Świętych Tymoteusza i Tytusa Biskupów

ŚRODA – Wspomnienie Błogosławionego Jerzego Matulewicza Biskupa

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Tomasza z Akwinu Prezbitera i Doktora Kościoła

1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie z dziećmi klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.


2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1000 w wykonaniu dzieci naszych Szkół odbędzie się przedstawienie Jasełek Bożonarodzeniowych.


3. W czwartek 28 stycznia w ROKISIE od godz. 900 do 1700 odbędzie się Regionalny Przegląd Jasełek.


4. Zespół Wokalno – Muzyczny GLORIA VICTIS im. Pułk Józefa Kazimierza Kokoszyńskiego przy Dzielnicowym Domu Kultury „Bronowice” w Lublinie zaprasza na Koncert Kolęd Patriotycznych – GOLGOTA WSCHODU, który odbędzie się 24 stycznia o godz. 1130 w ROKISIE.


5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny.


6. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa II.  Za ich trud, pracę, poświecenie i czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.


7. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. Aleksandra MAŁKA z Zielonej. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 17.01.2016

II NIEDZIELA ZWYKŁA:


W tym tygodniu w Liturgii będziemy wspominać:

WTOREK – Wspomnienie Świętego Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa

CZWARTEK – Wspomnienie Świętej Agnieszki Dziewicy i Męczennicy


1. W tym tygodniu zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Pragniemy podziękować wszystkim naszym parafianom za miłe i serdeczne przyjęcie nas w swoich domach. Za rozmowę, miłą atmosferę, poczęstunek i za złożone ofiary.


2. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie z dziećmi klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.


3. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.


4. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa II. Za ich trud, pracę, poświecenie i czas poświecony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.


5. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. Marianny PAWLAK z Nowin Żukowskich. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 56

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula