Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

opis_architektoniczny_11.jpg


Ogłoszenia 25.09.2016

OGŁOSZENIA XXVI TYGODNIA ZWYKŁEGO:

 

 

 

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

 

WTOREK – Wspomnienie Świętego Wincentego a Paulo Prezbitera

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Wacława Męczennika

CZWARTEK – Wspomnienie Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Hieronima Prezbitera Doktora Kościoła

SOBOTA – Wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus Dziewicy Doktora Kościoła


2. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.


3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Października. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączoną z Litanią Loretańska o godz. 800. W pierwszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.


4. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się pierwsze spotkanie z dziećmi klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.


5. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej i przepięknej modlitwie Kościoła, jaką jest Różaniec Święty. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200. W sposób szczególny na nabożeństwa różańcowe zapraszamy dzieci i młodzież naszych szkół. 

6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc październik. 

7. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


8. W tym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. † Józefa PAWŁATA z Krzczonowa II. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 18.09.2016

OGŁOSZENIA XXV TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

ZAPOWIEDŹ PIERWSZA:


Michał Ryszard POTRĘĆ
kawaler z Krzczonowa III parafia tutejsza          
i Agata TYLEC panna z Lublina
z parafii pw. Świętej Urszuli Ledóchowskiej

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy tymi narzeczonymi, prosimy o tym powiadomić tutejsza kancelarię parafialną.2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Świętych Andrzeja Kim Taegon Prezbitera,

Pawła Chong Hasang i towarzyszy męczenników

ŚRODA – Święto Świętego Mateusza Apostoła

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Ojca Pio z Pietrelciny Prezbitera


3. Dzisiaj w niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu” na nasze Lubelski Radio Katolickie eR.


4. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali  mieszkańcy Olszanki. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


7. Zmarł Śp. † Józef PAWŁAT z Krzczonowa II. Pogrzeb odbędzie się jutro 19 września o godz. 1430. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 11.09.2016

OGŁOSZENIA XXIV TYGODNIA ZWYKŁEGO:1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Świętego Jana Chryzostoma Biskupa Doktora Kościoła

ŚRODA – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

CZWARTEK – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

PIĄTEK – Wspomnienie Świętych Korneliusza Papieża i Cypriana Biskupa, Męczenników


2. Dzisiaj w Kościele rozpoczynamy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców tzw. TYDZIEŃ WYCHOWANIA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO.


3. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.


4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.5. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali  mieszkańcy Olszanki. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
Ogłoszenia 04.09.2016

OGŁOSZENIA XXIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

ŚRODA – Wspomnienie Błogosławionego Ignacego Kłopotowskiego Prezbitera

CZWARTEK – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

W tym dniu Msze Święte w naszym Kościele z poświęceniem ziarna siewnego i nasion o godz. 800, 1000 i 1700


2. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.


3. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca września. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Także dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 1000 z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego poświęcimy przybory szkolne naszych uczniów.


4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1200 na plebanii odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc wrzesień.6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali  mieszkańcy Olszanki. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
Ogłoszenia 28.08.2016

OGŁOSZENIA XXII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela

CZWARTEK – Wspomnienie Błogosławionej Bronisławy Dziewicy

77 rocznica wybuchu II wojny światowej – Dzień modlitw za poległych w obronie Ojczyzny

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Grzegorza Wielkiego Papieża i  Doktora Kościoła


2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Września. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączoną z Litanią Loretańska o godz. 800. W pierwszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.


3. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca września po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.


4. Pomału kończą się wakacje. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców na Mszę Świętą z racji rozpoczęcie nowego roku szkolnego w czwartek 1 września o godz. 900. Spowiedź dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców od godz. 830. W tym roku po Mszy Świętej rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i przedszkola odbędzie się na placu przy budynku szkoły. Za tydzień w niedzielę o 1000 poświęcimy przybory szkolne naszych uczniów. Zapraszamy uczniów z przyborami szkolnymi.


5. INFORMACJA: Od 1 września rozpoczniemy przyjmowanie Intencji Mszalnych na nowy rok 2017.6. Za tydzień w sobotę 3 września o godz. 1200 odbędzie się zbiórka Służby Liturgicznej. Zapraszamy również chętnych chłopców, którzy chcieli by wstąpić do Służby Liturgicznej Ołtarza jako ministranci. Pan organista zaprasza chętne dziewczynki do scholii parafialnej.

7. OFIARA NA POTRZEBY KOŚCIOŁA: Rodzina Drumlaków z Olszanki. Bóg zapłać.8. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 na plebanii odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego.10. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali  mieszkańcy Olszanki. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


12. W tym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. † Stefana DRUMLAKA z Olszanki. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 62

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula