Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

st9.jpg


Ogłoszenia 19.03.2017

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU:


Zapowiedzi przedmałżeńskie:

ZAPOWIEDŹ PIERWSZA:Piotr DĘBIEC kawaler z Sycowa koło Wrocławia parafia  pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła i Magdalena WÓJCIK panna z ul. Żeromskiego parafia tutejsza.

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy tymi narzeczonymi, prosimy o tym powiadomić tutejsza kancelarię parafialną.

W tym tygodniu w Liturgii Kościoła Wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

SOBOTA – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – W tym dniu Msze Święte w naszym Kościele o godz. 800, 1000 i 1600.

1. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. W tym czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej: w piątki o godz. 1600. Nabożeństwa Gorzkich Żali w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200. W każdą niedzielę Wielkiego Postu przed Mszą Świętą o godz. 800 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej. W czasie Wielkiego Postu pamiętajmy o przykazaniu Kościelnym: w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach.


2. Przypominamy, że Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy 6 kwietnia w czwartek przed Niedzielą Palmową a zakończymy dniem spowiedzi świętej w sobotę 8 kwietnia. W tym roku rekolekcje wielkopostne w naszej parafii poprowadzi Ks. Jerzy Ćwik pracownik Kurii Metropolitalnej w Lublinie (Notariusz Sądu Metropolitalnego).


3. Dzisiaj w niedzielę 19 marca o godz. 1000 zapraszamy na Mszę Święta w intencji zmarłych Józefów.


4. W zakrystii i na bocznym ołtarzu można już składać ofiary na dekoracje i kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Za wszelkie ofiary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc Kwiecień.


6. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Wójtostwa. A były to osoby… Za ich trud, pracę, (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
Ogłoszenia 12.03.2017

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU:


1. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. W tym czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej: w piątki o godz. 1600. Nabożeństwa Gorzkich Żali w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200. W każdą niedzielę Wielkiego Postu przed Mszą Świętą o godz. 800 będziemy śpiewać Godzinki o Męce Pańskiej. W czasie Wielkiego Postu pamiętajmy o przykazaniu Kościelnym: w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach.


2. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Krajowy Fundusz Misyjny <Ad gentes>.


3. Za tydzień w niedzielę 19 marca o godz. 1000 zapraszamy na Mszę Święta w intencji zmarłych Józefów. Nazwiska zmarłych Józefów można jeszcze zgłaszać do zakrystii.


4. W zakrystii i na bocznym ołtarzu można już składać ofiary na dekoracje i kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Za wszelkie ofiary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.


6. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Wójtostwa. Za ich trud, pracę, (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


7. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

† Śp. Heleny MALEC z Olszanki.

† Śp. Mariana PODSIADŁEGO z Lublina.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 05.03.2017

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU:ZAPOWIEDŹI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

ZAPOWIEDŹ DRUGA:

Mariusz Łukasz RĄDKOWSKI
kawaler z Białej Podlaskiej parafia pw. Św. Anny
i Kinga STASZCZYK

panna z parafii tutejszej


Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy tymi narzeczonymi, prosimy o tym powiadomić tutejsza kancelarię parafialną.


1. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. W tym czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej: w piątki o godz. 1600. Nabożeństwa Gorzkich Żali w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200. W każdą niedzielę Wielkiego Postu przed Mszą Świętą o godz. 800 będziemy śpiewać Godzinki o Męce Pańskiej. W czasie Wielkiego Postu nauki dla narzeczonych w naszej parafii w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 800. W czasie Wielkiego Postu pamiętajmy o przykazaniu Kościelnym: w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach.2. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca marca, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000, możliwość prywatnej Adoracji do godz. 1145).


3. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Krajowy Fundusz Misyjny <Ad gentes>.


4. Pragniemy zaprosić na Mszę Świętą zbiorową w intencji zmarłych Józefów, którą odprawimy 19 marca w niedzielę o godz. 1000. Nazwiska zmarłych Józefów można już zgłaszać do zakrystii.


5. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy 6 kwietnia w czwartek przed Niedzielą Palmową a zakończymy dniem spowiedzi świętej w sobotę 8 kwietnia. W tym roku rekolekcje wielkopostne w naszej parafii poprowadzi Ks. Jerzy Ćwik pracownik Kurii Metropolitalnej w Lublinie (Notariusz Sądu Metropolitalnego).6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.


7. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Wójtostwa. Za ich trud, pracę, (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
Ogłoszenia 26.02.2017

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

ŚRODA – ŚRODA POPIELCOWA – Rozpoczęcie okresu Wielkiego Postu

SOBOTA – Święto Świętego Kazimierza Królewicza

 


1. W środę przypada Środa Popielcowa. W tym dniu Msze Święte z posypaniem głów popiołem w naszym Kościele o godz. 800 i 1600. Środą Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. W tym czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej: w piątki o godz. 1600. Nabożeństwa Gorzkich Żali w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200. W każdą niedzielę Wielkiego Postu przed Mszą Świętą o godz. 800 będziemy śpiewać Godzinki o Męce Pańskiej. W czasie Wielkiego Postu nauki dla narzeczonych w naszej parafii w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 800. W czasie Wielkiego Postu pamiętajmy o przykazaniu Kościelnym: w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach. W środę popielcową obowiązuje post ścisły jakościowy i ilościowy, tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. „Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60 roku życia.

(KPK kan. 1252; por. kan. 97§ 1)”.2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca marca. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W czasie wielkiego postu nie wolno sprawować Mszy Świętej o Najświętszym Sercu Pana Jezusa (w pierwszy piątek miesiąca) i Mszy Świętej o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny (w pierwszą sobotę miesiąca). W pierwszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000, możliwość prywatnej Adoracji do godz. 1145).3. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.


4. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Wójtostwa. Za ich trud, pracę, (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
Ogłoszenia 19.02.2017

VII NIEDZIELA ZWYKŁA:

 


W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

ŚRODA – Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Polikarpa Biskupa męczennika1. Dzisiaj w niedzielę 19 Lutego po Mszy Świętej o godz. 1200 na plebanii odbędzie się zebranie Rady Parafialnej. Obecność wszystkich radnych obowiązkowa. Także dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej, którzy przygotowują się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.


2. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.


3. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc marzec.


4. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Wójtostwa. Za ich trud, pracę, poświecenie i czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.5. W tym tygodniu odbył się pogrzeb:

Śp. Mieczysława OLEJARZA z Lublina, pochodzącego z naszej parafii z ul. Leśnej.

Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 68

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula