Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

st6.jpg


Ogłoszenia 01.05.2016

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:


ZAPOWIEDŹ PIERWSZA:


Damian AUGUSTYNOWICZ kawaler z Kosarzewa Dolnego parafii pw. NMP Królowej Polski w Kosarzewie, Joanna CIOCZEK panna z Krzczonowa III parafia tutejsza.

ZAPOWIEDŹ PIERWSZA:


Tomasz KOZAK kawaler z Bystrzejowic parafia pw. Św. Józefa i Św. Antoniego w Kawęczynie Róża Julia GRYGLICKA panna z Nowin Żukowskich parafia tutejsza.


ZAPOWIEDŹ DRUGA:


Sławomir Adam KUTRZEPA kawaler z ul. Leśnej parafia tutejsza, Paulina BAŃCER panna z Lasocina z parafii pw. Świętego Michała Archanioła.


ZAPOWIEDŹ DRUGA:


Marcin Jan ADAMIAK kawaler z Krzczonowa I parafia tutejsza, Martyna ZDUNEK panna z Kamionki z parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

 

ZAPOWIEDŹ DRUGA:


Sylwester ŚLIWA kawaler z Woli Dużej parafia pw. Świętego Jana Chrzciciela w Bychawie, Anna MARCINIAK panna z Wójtostwa parafia tutejsza.


Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi, proszę o tym powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.

 

OGŁOSZENIA VI TYGODNIA WIELKANOCY:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Atanazego Biskupa i Doktora Kościoła

WTOREK – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny KRÓLOWEJ POLSKI

GŁÓWNEJ PATRONKI POLSKI ŚRODA – Wspomnienie Świętego Floriana Męczennika – PATRON STRAŻAKÓW

PIĄTEK – Święto Świętych Filipa i Jakuba Apostołów

NIEDZIELA – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca Maja. Pierwszy czwartek jest dniem modlitw w intencji kapłanów i powołań kapłańskich. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730. Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączona z Litanią Loretańską o godz. 800.


2. We wtorek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W tym dniu porządek Mszy Świętych o godz. 800, 1000 (Msza Święta w intencji Ojczyzny) i o godz. 1800 nabożeństwo majowe oraz Msza Święta.


3. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca Maja zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 1200 dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej otrzymają swoje pierwsze modlitewniki.


4. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc Maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym Kościele codziennie o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.


5. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.


6. Za tydzień w niedzielę w przed dzień uroczystości Świętego Stanisława Biskupa i męczennika Głównego Patrona naszej Ojczyzny i Archidiecezji Lubelskiej zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 1000, podczas której będziemy się modlić w intencji zmarłych Stanisławów, których patronem jest Święty Stanisław Biskup i męczennik. Nazwiska zmarłych Stanisławów można zgłaszać do zakrystii.


7. OGŁOSZENIE – z racji 65–lecia ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA MAZOWSZE 22 Maja o godz. 1730 w Kościele pw. Świętego Jana Chrzciciela w Bychawie odbędzie się Koncert tegoż zespołu. W programie: Msza Koronacyjna W.A MOZARTA, Pieśni Maryjne, Pieśni Ludowe. Cena biletu 30 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Walentynowa. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy  serdeczne Bóg zapłać.

10. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Władysławy GŁĄB z Olszanki. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 24.04.2016

OGŁOSZENIA V TYGODNIA WIELKANOCY:ZAPOWIEDŹI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

ZAPOWIEDŹ PIERWSZA:

Sławomir Adam KUTRZEPA kawaler z ul. Leśnej parafia tutejsza Paulina BAŃCER panna z Lasocina z parafii pw. Świętego Michała Archanioła.ZAPOWIEDŹ PIERWSZA:

Jan Marcin ADAMIAK kawaler z Krzczonowa I parafia tutejsza, Martyna ZDUNEK panna z Kamionki z parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i PawłaZAPOWIEDŹ PIERWSZA:

Sylwester ŚLIWA kawaler z Woli Dużej parafia pw. Świętego Jana Chrzciciela w Bychawie, Anna MARCINIAK panna z Wójtostwa parafia tutejsza.

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi, proszę o tym powiadomić tutejszą kancelarię parafialnąW tym tygodniu w Liturgii będziemy wspominać:

PONIEDZIAŁEK – Święto Świętego Marka Ewangelisty

PIĄTEK – Święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej Dziewicy i Doktora Kościoła PATRONKI EUROPY1. Trwamy w okresie Wielkanocy.


2. W tym tygodniu przypada pierwsza niedziela miesiąca Maja. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.


3. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy miesiąc Maj, miesiąc bardzo ważny w świadomości religijnej Polaków, poświęcony szczególnie Matce Bożej i przepięknej Litanii Loretańskiej. W tym miesiącu wierni gromadzą się w świątyniach, przy krzyżach, figurach Maryi, aby wychwalać Panią nieba i ziemi. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym Kościele codziennie o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich dorosłych, dzieci (szczególnie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej), i naszą młodzież, szczególnie młodzież, która w ubiegłym roku 2015 przyjęła sakrament bierzmowania.

Tradycja Kościelna głosi, że Maryja, kiedy była zabierana do nieba przez Aniołów była obsypana kwiatami. I my w tym miesiącu pamiętajmy o naszej Polskiej tradycji, aby na terenach swoich domów, gdzie znajdują się figury Maryi czy piękne zabytkowe krzyża przyozdobić je kwiatami symbolami wiosny i pięknej niewiasty z Nazaretu – Maryi Matki Chrystusa i naszej Matki.


4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się w salce na plebani. A za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 1200 dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej otrzymają swoje pierwsze modlitewniki.


5. OGŁOSZENIE – z racji 65–lecia ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA MAZOWSZE 22 Maja o godz. 1730 w Kościele pw. Świętego Jana Chrzciciela w Bychawie odbędzie się Koncert tegoż zespołu. W programie: Msza Koronacyjna W.A MOZARTA, Pieśni Maryjne, Pieśni Ludowe. Cena biletu 30 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.


6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.7. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Walentynowa.


8. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

Śp. † Zofii GRZESIAK ze Stryjna, pochodząca z Krzczonowa z ul. Żeromskiego.

Śp. † Henryki FURGAŁ z Olszanki

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 17.04.2016

OGŁOSZENIA IV TYGODNIA WIELKANOCY:W tym tygodniu w Liturgii będziemy wspominać:

SOBOTA – Uroczystość Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI1. Trwamy w okresie Wielkanocy. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna zwana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Odpust parafialny w parafii Piotrków. Suma odpustowa o godz. 1200.


2. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się w salce na plebani.3. Tydzień temu w niedzielę na cmentarzu został poświęcony nowy Krzyż. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy złożyli ofiary na nowy krzyż, jednocześnie pragniemy podziękować panu Leszkowi Budzie za wykonanie i za montaż tego nowego Krzyża.4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc maj.5. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


6. We wtorek 19 kwietnia o godz. 1400 odbędzie się pogrzeb:

Śp. † Zofii GRZESIAK pochodzącej z Krzczonowa z ul. Żeromskiego.

Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 10.04.2016

OGŁOSZENIA III TYGODNIA WIELKANOCY:1. Trwamy w okresie Wielkanocy. Ofiary składane w dniu dzisiejszym na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.


2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.


3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 800 i 1000 zapraszamy na występ dzieci i młodzież naszych szkół.


4. W tym tygodniu został zamontowany na cmentarzu nowy metalowy Krzyż (w miejsce starego krzyża, który przewrócił się w wyniku burzy) z tej racji dzisiaj o godz. 1500 (jeśli będzie pogoda) na cmentarzu zostanie odprawiona Msza Święta, podczas której dokonamy poświęcenia nowego Krzyża – ku uczczeniu 1050 rocznicy Chrztu Polski.5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa niedzielnego.6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


7. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

Śp. † Edwarda JĘDRUCHA z Krzczonowa II.

Śp. † Zofii MARCINIAK z Krzczonowa II.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 03.04.2016

OGŁOSZENIA II TYGODNIA WIELKANOCY:

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGOW tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy wspominać:

PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Jana Chrzciciela de la Salle Prezbitera1. Trwamy w okresie Wielkiej Nocy. Dzisiaj w Niedziele Miłosierdzia Bożego przypada Święto Patronalne Caritas, po Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz Caritas”.


2. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca kwietnia. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego sakramentu.


3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca kwietnia. Jest to dzień modlitw w intencji Kapłanów i o nowe powołania Kapłańskie, zakonne i misyjne.


4. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

5. Wpłynęła bezimienna ofiara na potrzeby Kościoła – 100 zł.6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego (z płytą CD – Nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia) i dla najmłodszych Małego Gościa niedzielnego.7. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


8. W tym tygodniu odbył się pogrzeb:

Śp. † Janiny STACHYRY z ul. Leśnej.

Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 58

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula