Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

st13.jpg


Ogłoszenia 26.08.2014

OGŁOSZENIA XXI TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej Msze Święte o godz. 800, 1000 i 1700.

ŚRODA – Wspomnienie Świętej Moniki – Matki Świętego Augustyna

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Augustyna Biskupa Doktora Kościoła

PIĄTEK – Wspomnienie Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela

 

 

2. W dniu dzisiejszym nasza Gmina przeżywa coroczne Dożynki Gminne.  Rozpoczną się one Mszą Świętą o godz. 1230. Szczegółowy program dożynek znajdziemy na tablicy ogłoszeń przy Kościele.

 


3. INFORMACJA: Od przyszłej niedzieli 31 sierpnia rozpoczniemy przyjmowanie Intencji Mszalnych na nowy rok 2015.

 


4. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się coroczna zbiórka ofiar do puszki na przybory szkolne dla ubogich dzieci „Tornister pełen uśmiechu”. A na Mszy Świętej o godz. 1000 poświecimy przybory szkolne. Zapraszamy na te Mszę Świętą wszystkich uczniów naszych szkół i przedszkola.5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali  mieszkańcy Krzczonowa II. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

7. OGŁOSZENIE: Na słupie przed wejściem do Kościoła znajduje się ogłoszenie o szkoleniu z uboju zwierząt na własny użytek.

 

 

8. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby Śp. † Jerzego BOBLA z Walentynowa, Śp. † Józefa WÓJCIKA z Krzczonowa III.

Zmarła Śp. † Genowefa KASPEREK z Sołtysów. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 26 sierpnia o godz. 1300.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 17.08.2014

OGŁOSZENIA XX TYGODNIA ZWYKŁEGO:1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Bernarda Opata Doktora Kościoła

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Piusa X Papieża

PIĄTEK – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej


2. Zakończyliśmy nasze tegoroczne odpusty. Pragniemy podziękować wszystkim parafianom i przybyłym gościom za udział zarówno w odpuście ku czci Pańskiego Przemienienia jak i ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a także za udział we Mszy Świętej w intencji naszych zmarłych, których polecaliśmy Miłosierdziu Bożemu w wypominkach w modlitwie różańcowej i we Mszy Świętej. Dziękujemy tym którzy wzięli czynny udział w procesjach odpustowych: paniom i panom w strojach ludowych, rodzicom dzieci, które przeżywały rocznicę pierwszej Komunii Świętej za przygotowanie dzieci do sypania kwiatków i niesienia różańca Świętego, młodzieży i dorosłym za niesienie ozdób procesyjnych, dziękujemy strażakom za niesienie baldachimu. Dziękujemy również  panu Kościelnemu, panu organiście i naszym scholom: scholii młodzieżowej i scholii nauczycieli oraz orkiestrze. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy na czas odpustów parafialnych ofiarowali nam wszelkie produkty żywnościowe. Dziękujemy paniom, które w czasie odpustów przygotowały posiłki dla księży. Jeszcze raz wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Pragniemy poinformować, że Nasze Dożynki Gminne odbędą się w niedzielę 24 sierpnia Mszą Świętą wyjątkowo o godz. 1230.


4. OGŁOSZENIA:


• Zapraszamy chętną młodzież 23 sierpnia na wyjazd jednodniowy na zlot młodzieży do Garbowa. Zapisy w kancelarii parafialnej.

• Koło Gospodyń Wiejskich Krzczonów Wójtostwo organizuje wyjazd do Częstochowy w dniach 6 – 7 września (Kraków Mogiła – łaskami słynący Krzyż Pana Jezusa, Łagiewniki, Wadowice i Kalwaria Zebrzydowska). Koszt z noclegiem 200 zł.5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W czwartek przed odpustem sprzątali  mieszkańcy Krzczonowa I. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Krzczonowa II.

7. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby Śp. † Stanisławy WĄTRÓBKI z ul. Zielonej

Śp. † Genowefy MAMCZARZ z ul. Rynkowej.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożego.

 
Ogłoszenia 10.08.2014

OGŁOSZENIA XIX TYGODNIA ZWYKŁEGO:


ZAPOWIEDŹI PRZEDMAŁŻENSKIE:


ZAPOWIEDŹ DRUGA

Kamil FOLUSZ kawaler z parafii pw. Świętego Dominika w Turobinie Monika Magda FRANKIEWICZ panna z ul. Słonecznej parafia tutejsza


Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy tymi narzeczonymi proszę o tym powiadomić tutejszą Kancelarie Parafialną.1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętej Klary Zakonnicy

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Maksymiliana Marii Kolbego Prezbitera Męczennika

PIĄTEK – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – ODPUST PARAFIALNY


2. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na remont Zespołu Szkół im. Św. Stanisława Kostki „Biskupiaka”.


3. W piątek 15 sierpnia przypada nasz drugi coroczny odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu o godz. 800, 1000 i suma odpustowa o godz. 1200, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. Dariusz Maciejewski proboszcz z Żukowa. A po Sumie odpustowej procesja wokół naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian do czynnego udziału w tym dniu we Mszy Świętej szczególnie zapraszamy na Sumę odpustową i do wzięcia udziału w procesji wokół Kościoła: panie i panów w strojach ludowych, strażaków do niesienia baldachimu, dzieci, które przezywały w tym roku rocznice Pierwszej Komunii Świętej: dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do niesienia Różańca Świętego, młodzież i dorosłych do niesienia chorągwi, sztandarów, obrazów i feretronów. (Z racji uroczystości post nie obowiązuje).


4. Dzisiaj na cmentarzu będzie sprawowana Msza Święta w intencji naszych zmarłych. Najpierw o godz. 1615 odmówimy modlitwę różańcową w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach a następnie o godz. 1700 Msza Święta także w intencji naszych zmarłych parafian. (Gdyby się zdarzyło, że w tym dniu będzie padał deszcz Msza Święta będzie sprawowana w naszym Kościele).


5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.


6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. We wtorek przed odpustem i w sobotę sprzątali  mieszkańcy Krzczonowa I. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. W czwartek przed odpustem do sprzątania Kościoła zapraszamy jeszcze mieszkańców Krzczonowa I.

 

7. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby Śp. † Bernadety TATAR z Lublina pochodzącej z Żukowa.

Śp. † Reginy POTRĘĆ z Krzczonowa III.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 03.08.2014

OGŁOSZENIA XVIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


ZAPOWIEDŹI PRZEDMAŁŻENSKIE:


ZAPOWIEDŹ PIERWSZA

Kamil FOLUSZ kawaler z parafii pw. Świętego Dominika w Turobinie Monika Magda FRANKIEWICZ panna z ul. Słonecznej parafia tutejszaGdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy tymi narzeczonymi proszę o tym powiadomić tutejszą Kancelarie Parafialną.1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya Prezbitera

ŚRODA – Święto Przemienienia Pańskiego – ODPUST PARAFIALNY

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Dominika Prezbitera

SOBOTA – Święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża Dziewicy i męczennicy


2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, miesiąca sierpnia. Jest to dzień modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.


3. W czwartek 6 sierpnia przypada nasz pierwszy odpust ku czci Pańskiego Przemienienia. Msze Święte w tym dniu o godz. 800, 1000 i suma odpustowa o godz. 1200, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks.. A po Sumie odpustowej procesja wokół naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian do czynnego udziału w tym dniu we Mszy Świętej szczególnie zapraszamy na Sumę odpustową i do wzięcia udziału w procesji wokół Kościoła: panie i panów w strojach ludowych, strażaków do niesienia baldachimu, dzieci, które przezywały w tym roku rocznice Pierwszej Komunii Świętej: dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do niesienia Różańca Świętego, młodzież i dorosłych do niesienia chorągwi, sztandarów, obrazów i feretronów.4. Za tydzień w niedzielę dnia 10 sierpnia będzie sprawowana Msza Święta na cmentarzu w intencji naszych zmarłych. Najpierw o godz. 1615 odmówimy modlitwę różańcową w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach a następnie o godz. 1700 Msza Święta także w intencji naszych zmarłych parafian. Kartki wypominkowe na których wypiszemy naszych bliskich zmarłych są jeszcze rozłożone na bocznych ołtarzach. (Wyjaśnić – Gdyby się zdarzyło, że w tym dniu będzie padał deszcz Msza Święta będzie sprawowana w naszym Kościele).


5. W piątek 8 sierpnia w piątek o godz. 1630 na parkingu przy Kościele odbędzie się zbiórka starego (zużytego) sprzętu RTV, AGD, komputery, drukarki, telefony, monitory i inne. Bliższe informacje znajdziemy na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń przy Kościele.


6. OGŁOSZENIA:

 • Po uzgodnieniu z Radą Duszpasterską remont Kościoła rozpoczniemy w przyszłym roku, gdyż Kościół bardziej wyschnie choć jest osuszony do stanu naturalnego. Będziemy chcieli pozyskać pieniądze z Funduszu Ochrony Zabytków i z innych źródeł tak, aby remont i otynkowanie Kościoła były dobrze przeprowadzone i taniej.
 • W dniu wczorajszym  w naszym Kościele został zamontowany zestaw multimedialny – Ekran wysuwany automatycznie, projektor i komputer przy organach. Nie mogliśmy założyć innego zestawu, gdyż kolidowało to z bezprzewodowym systemem sterowania naszych dzwonów.
 • W minionym tygodniu zostały wywiezione śmieci z cmentarza…


7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali  mieszkańcy Gierniaka. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. We wtorek przed odpustem na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Krzczonowa I.

9. We wtorek 5 sierpnia o godz. 1300 odbędzie się pogrzeb Śp. † Bernadetty TATAR z Lublina pochodzącej z Żukowa. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 27.07.2014

OGŁOSZENIA XVII TYGODNIA ZWYKŁEGO:

 


ZAPOWIEDŹI PRZEDMAŁŻENSKIE

ZAPOWIEDŹ DRUGA:

Paweł PALUCH kawaler z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Puchaczowie i Ewelina Małgorzata BUDA panna z Krzczonowa III parafia tutejsza

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy tymi narzeczonymi prosimy o tym powiadomić tutejszą Kancelarię parafialna1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Świętej Marty

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Ignacego z Loyoli Prezbitera

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Alfonsa Marii Liguoriego Biskupa i Doktora Kościoła2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca sierpnia. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączona z Litanią Loretańską o godz. 800. W pierwszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800. a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Od wielu lat Kościół w Polsce wzywa wiernych do podjęcia z miesiącu sierpniu abstynencji od napojów alkoholowych. Minęło 28 lat od chwili, gdy biskupi zebrani na 201 Konferencji Plenarnej Episkopatu Polski w 1984 roku, wezwali po raz pierwszy Naród do powstrzymania się od spożywania wszelkich napojów alkoholowych. Ustanowiono wtedy sierpień miesiącem abstynencji Narodu. Motywem podjęcia tej decyzji było to, że w sierpniu obchodzimy wielkie uroczystości Maryjne i ważne rocznice narodowe. Tegoroczne hasło, które jest myślą przewodnią Apelu brzmi: „Komunia z bogiem źródłem trzeźwości"


3. PRZYPOMNIENIE: 3 sierpnia rusza z Lublina 36 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „W blasku świętości”. Zapisy w kancelarii parafialnej do 23 lipca włącznie. Po 24 lipca zapisy tylko przy Archikatedrze Lubelskiej w godz. od 1000 do 1700. (jest wiele osób, które chciały by ale nie mogą wybrać się na pątniczy szlak, gdyż sytuacja finansowa nie pozwala im na pokrycie kosztów pielgrzymki. Dlatego jak co roku wraz z zapisami na pielgrzymkę rusza fundusz pod hasłem: „Idę z tobą..” Zapraszamy chętnych, by wsparli ten fundusz. W ten sposób pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej Jasnogórskiej). Koszt pielgrzymki 75 zł. Dla osób które przeżywają problemy finansowe są przewidziane zniżki. Więcej informacji na temat pielgrzymki znajdziemy na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń.


4. W dniu dzisiejszym z racji wspomnienia Świętego Krzysztofa po każdej Mszy Świętej poświecenie pojazdów, przy poświeceniu pojazdów będziemy mieli możliwość wesprzeć misjonarzy, biorąc udział w akcji pt.: Św. Krzysztof 2014 Miva Polska pod hasłem: „Bądźmy świadkami miłości na drogach świata”, czyli 1 grosz za 1 przejechany kilometr na misyjne środki transportu (na pojazdy dla misjonarzy) jako podziękowanie Bogu za bezpieczne podróże. Podczas poświecenia pojazdów na ten cel będziemy mogli złożyć ofiary. Zapraszamy do zaangażowania się w to dzieło. Jak rok temu będziemy przejeżdżać samochodami przez bramę od parkingu przez teren plebanii i wyjazd dużą bramą.


5. Z racji wspomnienia rodziców Najświętszej Maryi Panny Świętych Joachima i Anny, które obchodziliśmy w dniu wczorajszym, dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji małżeństw i ich rodzin.6. PRZYPOMNIENIE: Pomału zbliżają się nasze coroczne odpusty ku czci Pańskiego Przemienienia 6 sierpnia i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia. Między jednym a drugim odpustem 10 sierpnia w niedzielę o godz.. 1700 na cmentarzu zostanie odprawiona Msza Święta w intencji naszych zmarłych. Wychodząc z Kościoła zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową na cmentarzu dnia 10 sierpnia a po modlitwie różańcowej będziemy sprawować Mszę Świętą także w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach.


7. Jak informowaliśmy tydzień temu 8 sierpnia w piątek o godz. 1630 na parkingu przy Kościele odbędzie się zbiórka starego (zużytego) sprzętu RTV, AGD, komputery, drukarki, telefony, monitory i inne. Bliższe informacje znajdziemy na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń przy Kościele.


8. Jak już było ogłaszane w ubiegłą niedziele informujemy, że zakończyliśmy układanie kostki na naszym cmentarzu w alejce od strony dzwonu. Zostały ułożone 265 metrów kwadratowych kostki.9. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1130 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Prosimy o obecność wszystkich Radnych.10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali  mieszkańcy Gierniaka. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 40

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula