Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

st13.jpg


Ogłoszenia 16.10.2016

OGŁOSZENIA XXIX TYGODNIA ZWYKŁEGO:1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Ignacego Antiocheńskiego Biskupa męczennika

WTOREK – Święto Świętego Łukasza Ewangelisty

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Jana Kantego Prezbitera PATRONA DIECEZJI LUBELSKIEJ

PIĄTEK – Wspomnienie Błogosławionego Jakuba Strzemię Biskupa

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Jana Pawła II Papieża


2. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.


3. W dniu dzisiejszym z racji 38 rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Świętego Piotra (16 października 1978 rok) po każdej Mszy Świętej nasza młodzież szkolna wraz z Radą Rodziców będą sprzedawać papieskie kremówki. A na Mszy Świętej o godz. 1000 (w ramach homilii) nasi harcerze wykonają montaż – słowno muzyczny o Świętym Janie Pawle II. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. „Świętopietrze”.


4. Za tydzień w Kościele rozpocznie się Tydzień Misyjny. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na Misje: „Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary”.5. Pomału zbliża się miesiąc listopad – miesiąc poświęcony pamięci naszych zmarłych. Już dzisiaj zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową w Listopadzie w miesiącu poświęconym pamięci naszych zmarłych. Na kopertach znajduje się pieczątka na której należy wypisać miejscowość z której pochodzą zmarli wspomnieni w wypominkach. Każda miejscowość będzie miała swój dzień modlitwy wypominkowej.


6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.7. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


8. W dniu dzisiejszym we wszystkich Kościołach odbywa się liczenie wiernych. Przed drzwiami Kościoła będą stali ministranci, którzy będą liczyli wiernych wychodzących ze świątyni.  Prosimy tak wychodzić z Kościoła, aby umożliwić ministrantom dokładne liczenie.


9. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

Śp. † Leszka BEZDEKA z ul. Żeromskiego.

Śp. † Henryka KASPERKA z Lublina pochodzącego z Lewandowszczyzny.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 9.10.2016

OGŁOSZENIA XXVIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

CZWARTEK – Wspomnienie Błogosławionego Honorata Koźmińskiego Prezbitera

SOBOTA – Wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa Dziewicy i Doktora Kościoła2. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.


3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1200 dzieci Komunijne otrzymają swoje pierwsze różańce święte.


4. W dniu dzisiejszym 9 października przeżywamy w Kościele 16 Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami Miłosierdzia”. Po każdej Mszy Świętej będziemy mieli możliwość wesprzeć fundusz Nowego Tysiąclecia na stypendia dla ubogiej młodzieży składając swoje ofiary do puszki. A za tydzień w niedzielę 16 października po każdej Mszy Świętej nasza młodzież szkolna wraz z Radą Rodziców będą sprzedawać papieskie kremówki. Także za tydzień w niedzielę 16 października na Mszy Świętej o godz. 1000 (w ramach homilii) nasi harcerze wykonają montaż – słowno muzyczny o Świętym Janie Pawle II.


5. W piątek 14 października zapraszamy na Mszę Świętą w intencji nauczycieli z racji Święta Edukacji Narodowej i w intencji uczniów klas pierwszych z racji Ślubowania.6. Pomału zbliża się miesiąc listopad – miesiąc poświęcony pamięci naszych zmarłych. Już dzisiaj zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową w Listopadzie w miesiącu poświęconym pamięci naszych zmarłych. Na kopertach znajduje się pieczątka na której należy wypisać miejscowość z której pochodzą zmarli wspomnieni w wypominkach. Każda miejscowość będzie miała swój dzień modlitwy wypominkowej.7. Wpłynęła ofiara na remont Kościoła


8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
Ogłoszenia 02.10.2016

OGŁOSZENIA XXVII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu Zakonnika Diakona

ŚRODA – Wspomnienie Świętej Faustyny Kowalskiej Zakonnicy

PIĄTEK – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca Października. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji Kapłanów i dniem modlitw o nowe powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w tym miesiącu wyjątkowo rozpoczniemy Nabożeństwem Różańcowym o godz. 1600.


3. Dzisiaj przypada pierwsza niedzielę miesiąca października zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.


4. Po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Za tydzień w niedziele po Mszy Świętej o godz. 1200 dzieci Komunijne otrzymają swoje pierwsze różańce święte.


5. Za tydzień w niedzielę 9 października będziemy przeżywać w Kościele 16 Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami Miłosierdzia. A za dwa tygodnie w niedzielę 16 października po każdej Mszy Świętej nasza młodzież szkolna wraz z Radą Rodziców będą sprzedawać papieskie kremówki. Także w niedzielę 16 października na Mszy Świętej o godz. 1000 nasi harcerze wykonają montaż – słowno muzyczny o Św. Janie Pawle II. Za tydzień 9 października po każdej Mszy Świętej będziemy mieli możliwość wesprzeć fundusz Nowego Tysiąclecia na stypendia dla ubogiej młodzieży składając swoje ofiary do puszki.


6. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.

7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
Ogłoszenia 25.09.2016

OGŁOSZENIA XXVI TYGODNIA ZWYKŁEGO:

 

 

 

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

 

WTOREK – Wspomnienie Świętego Wincentego a Paulo Prezbitera

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Wacława Męczennika

CZWARTEK – Wspomnienie Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Hieronima Prezbitera Doktora Kościoła

SOBOTA – Wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus Dziewicy Doktora Kościoła


2. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.


3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Października. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączoną z Litanią Loretańska o godz. 800. W pierwszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.


4. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się pierwsze spotkanie z dziećmi klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.


5. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej i przepięknej modlitwie Kościoła, jaką jest Różaniec Święty. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200. W sposób szczególny na nabożeństwa różańcowe zapraszamy dzieci i młodzież naszych szkół. 

6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc październik. 

7. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


8. W tym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. † Józefa PAWŁATA z Krzczonowa II. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 18.09.2016

OGŁOSZENIA XXV TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

ZAPOWIEDŹ PIERWSZA:


Michał Ryszard POTRĘĆ
kawaler z Krzczonowa III parafia tutejsza          
i Agata TYLEC panna z Lublina
z parafii pw. Świętej Urszuli Ledóchowskiej

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy tymi narzeczonymi, prosimy o tym powiadomić tutejsza kancelarię parafialną.2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Świętych Andrzeja Kim Taegon Prezbitera,

Pawła Chong Hasang i towarzyszy męczenników

ŚRODA – Święto Świętego Mateusza Apostoła

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Ojca Pio z Pietrelciny Prezbitera


3. Dzisiaj w niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu” na nasze Lubelski Radio Katolickie eR.


4. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali  mieszkańcy Olszanki. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


7. Zmarł Śp. † Józef PAWŁAT z Krzczonowa II. Pogrzeb odbędzie się jutro 19 września o godz. 1430. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 63

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula