Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

st2.jpg


Rada Rodziców Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

 

 

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej i Gimnazjum:


Zapraszają wszystkich mieszkańców na Festyn „Pożegnania Lata”, który odbędzie się 14 września na placu przy ROKIS.

Dochód z Festynu przeznaczony będzie na zakup stabilizatora dla Wiktorii Bednarz. Dziecko dotknięte wieloma wadami takimi jak: wada serca, Artrogrypoza, Kraniesteroza, ma obniżone napięcie mięśniowe i niedosłuch lewego ucha. Wymaga intensywnej i kosztownej rehabilitacji. W niedługim czasie rodzice musza kupić Łuski na nóżki i stabilizator, który umożliwi pionizację dziewczynki. Wiktoria przebyła kilka operacji i czeka ją jeszcze kilka. 14 września po każdej Mszy Świętej harcerze będą zbierać pieniądze do puszek, (a schola nauczycieli będzie da oprawę muzyczną na Mszy Świętej).

 
Ogłoszenia 07.09.2014

OGŁOSZENIA XXIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

W tym dniu Msze Święte w naszym Kościele z poświęceniem ziarna siewnego i nasion o godz. 800, 1000 i 1130

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Jana Chryzostoma Biskupa i  Doktora Kościoła

NIEDZIELA – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego


2. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz wspierania nauki chrześcijańskiej”.


3. W tym tygodniu rozpoczynamy w Kościele TYDZIEŃ WYCHOWANIA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO.


4. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca września. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali  mieszkańcy Krzczonowa II. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (nowożeńcom za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


7. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

 

 • Śp. † Bożeny MIKUŁA z ul. Żeromskiego
 • Śp. † Mieczysława RZĄDA z ul. Żeromskiego
 • Śp. † Renaty RUCHLICKIEJ z ul. Leśnej
 • Śp. † Stanislawa KWAŚNICY z Lublina pochodzącego z Nowin Żukowskich
 • Śp. † Stanisława DYSIA z Zielonej
 • Śp. † Jana PAWLAKA z Olszanki

 

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 31.08.2013

OGŁOSZENIA XXII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Błogosławionej Bronisławy Dziewicy – 75 rocznica wybuchu II wojny światowej – Dzień modlitw za poległych w obronie Ojczyzny.

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Grzegorza Wielkiego Papieża i  Doktora Kościoła.2. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej odbędzie się coroczna zbiórka ofiar do puszki na przybory szkolne dla ubogich dzieci „Tornister pełen uśmiechu”. A na Mszy Świętej o godz. 1000 poświecimy przybory szkolne. Zapraszamy na te Mszę Świętą wszystkich uczniów naszych szkół i przedszkola.3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Września. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączoną z Litanią Loretańska o godz. 800. W pierwszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800. a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.4. Skończyły się wakacje zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców na Mszę Świętą z racji rozpoczęcie nowego roku szkolnego jutro w poniedziałek 1 września o godz. 900. A we wtorek o 1000 Msza Święta dla dzieci z przedszkola niepublicznego Akademii Poziomkowej. Spowiedź dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców od godz. 830. Dzisiaj w niedzielę o 1000 poświęcimy przybory szkolne naszych uczniów. Zapraszamy uczniów z przyborami szkolnymi.5. Za tydzień w sobotę 6 września o godz. 1200 odbędzie się zbiórka Służby Liturgicznej. Zapraszamy również chętnych chłopców, którzy chcieli by wstąpić do Służby Liturgicznej Ołtarza jako ministranci. Pan organista zaprasza chętne dziewczynki do scholii parafialnej.6. INFORMACJA: Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy przyjmowanie Intencji Mszalnych na nowy rok 2015.7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali  mieszkańcy Krzczonowa II. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.9. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby Śp. † Genowefa KASPEREK z Sołtysów, Śp. † Zygmunta MARGULA z ul. Żeromskiego. Zmarła Śp. † Renata RUCHLICKA z Sołtysów.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 26.08.2014

OGŁOSZENIA XXI TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej Msze Święte o godz. 800, 1000 i 1700.

ŚRODA – Wspomnienie Świętej Moniki – Matki Świętego Augustyna

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Augustyna Biskupa Doktora Kościoła

PIĄTEK – Wspomnienie Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela

 

 

2. W dniu dzisiejszym nasza Gmina przeżywa coroczne Dożynki Gminne.  Rozpoczną się one Mszą Świętą o godz. 1230. Szczegółowy program dożynek znajdziemy na tablicy ogłoszeń przy Kościele.

 


3. INFORMACJA: Od przyszłej niedzieli 31 sierpnia rozpoczniemy przyjmowanie Intencji Mszalnych na nowy rok 2015.

 


4. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się coroczna zbiórka ofiar do puszki na przybory szkolne dla ubogich dzieci „Tornister pełen uśmiechu”. A na Mszy Świętej o godz. 1000 poświecimy przybory szkolne. Zapraszamy na te Mszę Świętą wszystkich uczniów naszych szkół i przedszkola.5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali  mieszkańcy Krzczonowa II. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

7. OGŁOSZENIE: Na słupie przed wejściem do Kościoła znajduje się ogłoszenie o szkoleniu z uboju zwierząt na własny użytek.

 

 

8. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby Śp. † Jerzego BOBLA z Walentynowa, Śp. † Józefa WÓJCIKA z Krzczonowa III.

Zmarła Śp. † Genowefa KASPEREK z Sołtysów. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 26 sierpnia o godz. 1300.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 17.08.2014

OGŁOSZENIA XX TYGODNIA ZWYKŁEGO:1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Bernarda Opata Doktora Kościoła

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Piusa X Papieża

PIĄTEK – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej


2. Zakończyliśmy nasze tegoroczne odpusty. Pragniemy podziękować wszystkim parafianom i przybyłym gościom za udział zarówno w odpuście ku czci Pańskiego Przemienienia jak i ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a także za udział we Mszy Świętej w intencji naszych zmarłych, których polecaliśmy Miłosierdziu Bożemu w wypominkach w modlitwie różańcowej i we Mszy Świętej. Dziękujemy tym którzy wzięli czynny udział w procesjach odpustowych: paniom i panom w strojach ludowych, rodzicom dzieci, które przeżywały rocznicę pierwszej Komunii Świętej za przygotowanie dzieci do sypania kwiatków i niesienia różańca Świętego, młodzieży i dorosłym za niesienie ozdób procesyjnych, dziękujemy strażakom za niesienie baldachimu. Dziękujemy również  panu Kościelnemu, panu organiście i naszym scholom: scholii młodzieżowej i scholii nauczycieli oraz orkiestrze. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy na czas odpustów parafialnych ofiarowali nam wszelkie produkty żywnościowe. Dziękujemy paniom, które w czasie odpustów przygotowały posiłki dla księży. Jeszcze raz wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Pragniemy poinformować, że Nasze Dożynki Gminne odbędą się w niedzielę 24 sierpnia Mszą Świętą wyjątkowo o godz. 1230.


4. OGŁOSZENIA:


• Zapraszamy chętną młodzież 23 sierpnia na wyjazd jednodniowy na zlot młodzieży do Garbowa. Zapisy w kancelarii parafialnej.

• Koło Gospodyń Wiejskich Krzczonów Wójtostwo organizuje wyjazd do Częstochowy w dniach 6 – 7 września (Kraków Mogiła – łaskami słynący Krzyż Pana Jezusa, Łagiewniki, Wadowice i Kalwaria Zebrzydowska). Koszt z noclegiem 200 zł.5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W czwartek przed odpustem sprzątali  mieszkańcy Krzczonowa I. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Krzczonowa II.

7. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby Śp. † Stanisławy WĄTRÓBKI z ul. Zielonej

Śp. † Genowefy MAMCZARZ z ul. Rynkowej.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożego.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 40

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula