Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

dzieje_parafii_8.jpg


Ogłoszenia 09.12.2018

II NIEDZIELA ADWENTU – 09.12.2018 r.

1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

CZWARTEK – Wspomnienie Świętej Łucji Dziewicy i Męczennicy

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Jana od Krzyża Prezbitera i Doktora Kościoła


2. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.3. Zakończyliśmy już nasze rekolekcje Adwentowe. Pragniemy podziękować wszystkim za pomoc w przygotowaniu rekolekcji: panu kościelnemu z rodziną, panu organiście, nauczycielom, uczniom, scholii dziecięcej, wszystkim, którzy na czas rekolekcji przynieśli nam wszelkie produkty żywnościowe. Dziękujemy kapłanom, którzy spowiadali w czasie rekolekcji.


4. Nieustannie trwamy w czasie Adwentu, w oczekiwaniu na podwójne przyjście Chrystusa. Zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie codziennie z wyjątkiem niedziel, świąt i uroczystości o godz. 700. Pamiętajmy, że na Roraty przynosimy ze sobą świece tzw. roratki lub lampiony. (Lampion znajduje się w Małym Gościu Niedzielnym).


5. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca grudnia po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. (po Mszy Świętej o godz. 1000 będzie możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145). Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1200 dzieci klas III szkoły podstawowej przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej otrzymają medaliki Maryjne.


6. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


7. W Wigilię Narodzenia Pańskiego 24 grudnia zapraszamy na Mszę Świętą zbiorową o godz. 900 za zmarłych, którzy odeszli do Pana w 2018 roku. Imiona i nazwiska zmarłych można już zgłaszać do zakrystii. Prosimy również o podawanie imion zmarłych, których chcemy dołączyć do intencji zbiorowej.


8. Zachęcamy do wzięcia udziału w corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – tegoroczne hasło akcji Świeca, która tworzy Polską Wigilię”. Włączyć się w tę akcję możemy poprzez zakup świecy wigilijnej Caritas na stół wigilijny. Świece są do nabycia w zakrystii.


9. OGŁOSZENIE: Zbiórka Elektrośmieci, Wsparcie Polaków na Wschodzie, Cmentarz.


10. Prosimy Radnych o odbieranie opłatków.


11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego (z lampionem do wykorzystania w czasie Mszy Świętych roratnich).


12. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W piątek przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia sprzątali mieszkańcy Gierniaka a były to osoby… Za ich trud, pracę (świeże kwiaty) dla dobra naszego Kościoła składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Krzczonowa I.


13. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Wojciecha MAZURA z Lublina pochodzącego z naszej parafii z ul. Żeromskiego. Zmarła: Śp. † Marianna Zofia FRYGA ze Skałki. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 11 grudnia o godz. 1300. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 

REKOLEKCJE ADWENTOWE

w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krzczonowie

04 – 06 grudnia 2018 r.

Prowadzi: Ks. Tomasz Dobrzyński


PIERWSZY DZIEŃ REKOLEKCJI – WTOREK 4 GRUDNIA


900 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH

1140 NAUKA DLA DZIECI KLAS OD O – 3 W SZKOLE

1230 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM

1700 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH


DRUGI DZIEŃ REKOLEKCJI – ŚRODA 5 GRUDNIA


900 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH

1140 NAUKA DLA DZIECI KLAS OD O – 3 W SZKOLE

1230 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM

1645 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

1700 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCHTRZECI DZIEŃ REKOLEKCJI – CZWARTEK 6 GRUDNIA

DZIEŃ PATRONA NASZEJ PARAFII ŚW. MIKOŁAJA Biskupa

DZIEŃ SPOWIEDŹI ŚWIĘTEJ

900 SPOWIEDŹ DLA DOROSŁYCH

930 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH

1140 NAUKA DLA DZIECI KLAS OD O – 3 W SZKOLE

1215 SPOWIEDŹ DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM

1230 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM

1630 SPOWIEDŹ DLA WSZYSTKICH

1700 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA WSZYSTKICH

 
Ogłoszenia 04.11.2018

OGŁOSZENIA XXXI TYGODNIA ZWYKŁEGO:

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PIĄTEK – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – Święto

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Leona Papieża i Doktora Kościoła

NIEDZIELA – 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

2. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na fundusz: „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.

3. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budownictwo Sakralne.

4. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w tym miesiącu wyjątkowo w środę o godz. 1500.

PORZĄDEK: o godz. 1500 rozpoczniemy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, następnie Nabożeństwo Różańcowe – wypominkowe i Msza Święta za zmarłych polecanych w wypominkach. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na bocznym ołtarzu znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).

5. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca listopada. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).

6. W niedzielę 11 Listopada przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 1000.

Ale już w przeddzień tej uroczystości w sobotę 10 listopada zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 1800. A po Mszy Świętej odmówimy cały różaniec (cztery części różańca świętego) w intencji naszej Ojczyzny. Różaniec zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 2100.

7. Trwamy w miesiącu Listopadzie poświęconym pamięci naszych zmarłych. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowo – wypominkowe za zmarłych w godzinie Miłosierdzia Bożego o godz. 1500.

PROGRAM NABOŻEŃSTW RÓŻAŃCOWO – WYPOMINKOWYCH ZA ZMARŁYCH:

 • PONIEDZIAŁEK 05.11.2018

ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: WALENTYNÓW, SOŁTYSY (ul. Leśna) i NADSTOKI (ul. Szkolna), (ul. Słowiańska)


 • WTOREK 06.11.2018

ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: KRZCZONÓW I, KRZCZONÓW II i SKAŁKA

 • ŚRODA 07.11.2018

ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: KRZCZONÓW III i BORZĘCIN

 • CZWARTEK 08.11.2018

ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: WÓJTOSTWO i KRZCZONÓW CENTRUM (ulice – ul. Żeromskiego, ul. Partyzantów, ul. Świerkowa (dawna Świerczewskiego), ul. Kościuszki, ul. Rynkowa, ul. Strażacka,ul. Lipowa, ul. Spółdzielcza, dom nauczyciela, za zmarłych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły)


 • PIĄTEK 09.11.2018

ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: GIERNIAK, ZIELONA, BOŻY DAR i FOLWARK (ulice ul. Słoneczna, ul. Sosnowa, ul. Orzechowa, ul. Lubelska, ul. Szklana)

 • SOBOTA 10.11.2018

ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: OLSZANKA, LIPNIAK, NOWINY ŻUKOWSKIE oraz wszystkie wypominki niepodpisane

Bliższe informacje na temat nabożeństwa różańcowo – wypominkowego za zmarłych znajdziemy na tablicy ogłoszeń, która znajduje się przy Kościele.

8. W zakrystii jest jeszcze kilka sztuk kalendarzy Maryjnych na nowy rok 2019. Cena kalendarza 5 zł.

9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.


10. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Bożego Daru. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Zielonej.

11. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. † Mariusza PAWLAKA z Olszanki.

We wtorek 6 listopada o godz. 1300 odbędzie się pogrzeb: Śp. † Stanisława NIEDŹWIEDŹIA z Zielonej. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 02.12.2018

I NIEDZIELA ADWENTU:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Franciszka Ksawerego Prezbitera

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Mikołaja Biskupa

PATRONA NASZEGO KOŚCIOŁA

SOBOTA – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze Święte o godz. 800, 1000 i 1600


2. Za tydzień w II niedzielę miesiąca po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.


3. Także za tydzień w II niedzielę Adwentu na Mszy Świętej o godz. 1200, dzieci klas III Szkoły Podstawowej otrzymają medaliki Maryjne.4. Dzisiaj rozpoczynamy czas adwentu, czas oczekiwania na podwójne przyjście Chrystusa. Choć czas adwentu jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela, to jednak należy pamiętać o wielowiekowej tradycji Kościoła, aby w czasie adwentu unikać zabaw hucznych. W czasie Adwentu zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie codziennie o godz. 700, z wyjątkiem niedziel, świąt i uroczystości. Pamiętajmy, że na Roraty przynosimy ze sobą świecę tzw. Roratkę lub lampiony.


5. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 1000 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, prosimy radnych o odbieranie opłatków z kancelarii parafialnej i o rozprowadzenie do poszczególnych miejscowości. Już teraz wszystkim radnym za rozniesienie opłatków i parafianom za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Jak było w tamtym roku przy okazji ofiar z opłatków, radni będą zbierać fundusze na wywóz śmieci z cmentarza. OGŁOSZENIE.


6. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca grudnia. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po ponieważ dzisiaj z racji rozpoczęcia czasu Adwentu, swoje słowo kieruje do nas nasz pasterz Arcybiskup Stanisław Budzik Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się za tydzień w drugą niedzielę adwentu.


7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca grudnia. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W pierwszy piątek miesiąca Mszę Świętą o godz. 1500 rozpoczniemy koronką do Bożego Miłosierdzia.


8. We wtorek 4 grudnia rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, mające przygotować nas do obchodu Świąt Narodzenia Pańskiego. Rekolekcje zakończymy w czwartek 6 grudnia we wspomnienie Świętego Mikołaja Patrona naszej Parafii. W tym roku nasze rekolekcje będzie prowadził Ks. Tomasz Dobrzyński proboszcz z parafii Kosarzew.


9. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę drugiego dnia naszych rekolekcji Adwentowych wyjątkowo o godz. 1645 przed wieczorną Mszą Świętą. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


10. Przypominamy o akcji: POLACY RODAKOM”: Ochotnicza Straż Pożarna „OSP Pamięcin” oraz Przedszkole „Bajkowa Kraina” zwracają się do ludzi dobrej woli o wsparcie naszych rodaków na Kresach Wschodnich (Ukrainie i Białorusi) paczkami świątecznymi: w tym produkty żywnościowe (słodycze, kakao, konserwy mięsne oraz tłuszczowo – mięsne, makaron, cukier, kasza, ryż, mleko w proszku itp. Oraz małe zabawki – przytulanki „nie prowadzimy zbiórki odzieży i butów”). Zbiórka żywności odbędzie się dzisiaj przy naszym Kościele po każdej Mszy Świętej. Już teraz wszystkim ofiarodawcom, ludzi dobrej woli składamy serdeczne Bóg zapłać!


11. 6 grudnia w godz. 900 do 1600 w naszej szkole odbędzie się kiermasz Bożonarodzeniowy, na którym będzie można nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów szkoły. Samorząd Uczniowski Zespołu Szkolno – Przedszkolnego serdecznie zaprasza.

12. Zachęcamy do wzięcia udziału w corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – tegoroczne hasło akcji Świeca, która tworzy Polską Wigilię”. Włączyć się w tę akcję możemy poprzez zakup świecy wigilijnej Caritas na stół wigilijny. Świece są do nabycia w zakrystii.


13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego (z lampionem do wykorzystania w czasie Mszy Świętych roratnich).


14. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Gierniaka. Za ich trud, pracę, (za świeże kwiaty do naszego kościoła) składamy serdeczne Bóg zapłać.


15. Jutro w poniedziałek 3 grudnia o godz. 1400 odbędzie się pogrzeb: Śp. † Wojciecha MAZURA z Lublina pochodzącego z naszej parafii z ul. Żeromskiego.

Zmarła Śp.† Bolesława WÓJCIK z Krzczonowa III. Pogrzeb odbędzie się dzisiaj o godz. 1215 w parafii Sobieska Wola.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 04.10.2018

OGŁOSZENIA XXX TYGODNIA ZWYKŁEGO:

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

CZWARTEK – Uroczystość Wszystkich Świętych

PIĄTEK – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. Dzień za Duszny2. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Jest to dzień modlitw w intencji fundatorów, budowniczych i wszystkich którzy wspierają finansowo i modlitewnie nasz parafialny Kościół w Krzczonowie.


3. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na fundusz: „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.


4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Listopada. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji Kapłanów i dniem modlitw o nowe powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne Jest to zarazem Uroczystość Wszystkich Świętych (obchodząc w tym dniu uroczystość Wszystkich Świętych a jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca pamiętajmy w sposób szczególny o zmarłych kapłanach, zakonnikach i misjonarzach pracujących kiedyś w naszej parafii czy też pochodzących z naszej parafii). W pierwszy piątek miesiąca przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. Dzień Zaduszny. Z tej racji nie będzie Koronki do Bożego Miłosierdzia i Mszy Świętej o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączona z Litanią Loretańska o godz. 800. W pierwszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


5. W czwartek rozpoczynamy miesiąc listopad a wraz z nim 1 Listopada Uroczystość Wszystkich Świętych i 2 Listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (tzw. Dzień Zaduszny).


Porządek Mszy Świętych:

1 listopada i 2 listopada: w Kościele Msze Święte o godz. 800 i 1000 i na cmentarzu w intencji zmarłych parafian spoczywających na naszym cmentarzu o godz. 1200 a po Mszy Świętej procesja do pięciu stacji.

(Gdyby się zdarzyło, że będzie padał deszcz, wiał silny porywisty wiatr wtedy Msza Święta i procesja zostaną odprawione w naszym Kościele).

1 i 2 Listopada po Mszy Świętej na cmentarzu będzie możliwość poświęcenia nowych pomników postawionych na grobach naszych zmarłych.

Jednocześnie informujemy, że każdy wierny w tym szczególnym czasie może uzyskać odpust zupełny i

ofiarować go za zmarłych cierpiących w czyśćcu.

Aby uzyskać odpust za zmarłych należy:

§ na mocy Prawa Kanonicznego odpust zupełny, który może zostać ofiarowany wyłącznie za dusze w Czyśćcu cierpiące, udziela się wiernemu, który:

1.o W poszczególne dni od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzi cmentarz i pomodli się choćby tylko w myślach za zmarłych;

2.o We Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny (lub, za zgodą ordynariusza, w niedzielę poprzedzającą albo następującą względnie w uroczystość Wszystkich Świętych) nabożnie nawiedzi kościół lub kaplicę i odmówi tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

Skorzystajmy z tego wielkiego daru jaki daje nam Kościół i ofiarujmy ten odpust w intencji naszych zmarłych, tych którzy jego potrzebują.

Pamiętajmy, że należy być w stanie Łaski Uświęcającej, czyli po Spowiedzi Świętej!!!

Bliższe informacje na temat odpustu za zmarłych znajdziemy na tablicy ogłoszeń która znajduje się przy Kościele.


6. Wychodząc ze świątyni zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są jeszcze rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową w Listopadzie w miesiącu poświęconym pamięci naszych zmarłych. Na kopertach znajduje się pieczątka, na której należy wypisać miejscowość, z której pochodzą zmarli wspomnieni w wypominkach. Każda miejscowość będzie miała swój dzień modlitwy wypominkowej. Modlitwę różańcowo – wypominkową połączoną z Mszą Świętą za zmarłych polecanych w wypominkach rozpoczniemy w poniedziałek 5 listopada o godz. 1500 w godzinie Bożego Miłosierdzia.

PROGRAM NABOŻEŃSTW RÓŻAŃCOWO – WYPOMINKOWYCH ZA ZMARŁYCH:

 • PONIEDZIAŁEK 05.11.2018 – ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: WALENTYNÓW, SOŁTYSY (ul. Leśna) i NADSTOKI (ul. Szkolna), (ul. Słowiańska)
 • WTOREK 06.11.2018 – ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: KRZCZONÓW I, KRZCZONÓW II i SKAŁKA
 • ŚRODA 07.11.2018 – ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: KRZCZONÓW III i BORZĘCIN
 • CZWARTEK 08.11.2018 – ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: WÓJTOSTWO i KRZCZONÓW CENTRUM (ulice – ul. Żeromskiego, ul. Partyzantów, ul. Świerkowa (dawna Świerczewskiego), ul. Kościuszki, ul. Rynkowa, ul. Strażacka, ul. Lipowa, ul. Spółdzielcza, dom nauczyciela, za zmarłych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły)

 • PIĄTEK 09.11.2018 – ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: GIERNIAK, ZIELONA, BOŻY DAR i FOLWARK (ulice ul. Słoneczna, ul. Sosnowa, ul. Orzechowa, ul. Lubelska, ul. Szklana)
 • SOBOTA 10.11.2018 – ZA ZMARŁYCH POLECANYCH W WYPOMINKACH: OLSZANKA, LIPNIAK, NOWINY ŻUKOWSKIE oraz wszystkie wypominki niepodpisane

Bliższe informacje na temat nabożeństwa różańcowo – wypominkowego za zmarłych znajdziemy na tablicy ogłoszeń, która znajduje się przy Kościele.


7. W zakrystii są jeszcze kilka sztuk kalendarzy Maryjnych na nowy rok 2019. Cena kalendarza 5 zł.


8. Miesiąc październik pomału dobiega końca. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 1600.


9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc Listopad.10. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Bożego Daru. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


11. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. † Jana ŻYMIEŁKI z ul. Leśnej. Śp. † Jana ROBAKA z Wójtostwa. Zmarł Śp. † Mariusz PAWLAK z Olszanki. Pogrzeb odbędzie się w środę 31 października o godz. 1400. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 84

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula