Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

opis_architektoniczny_2.jpg


Ogłoszenia 21.08.2016

OGŁOSZENIA XXI TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

ŚRODA – Święto Świętego Bartłomieja Apostoła.

PIĄTEK – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

Msze Święte w naszym Kościele o godz. 800, 1000 i 1700.

SOBOTA – Wspomnienie Świętej Moniki – Matki Świętego Augustyna.


2. Zakończyliśmy nasze tegoroczne odpusty. Pragniemy podziękować wszystkim parafianom i przybyłym gościom za udział zarówno w odpuście ku czci Pańskiego Przemienienia jak i ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a także za udział we Mszy Świętej w intencji naszych zmarłych, których polecaliśmy Miłosierdziu Bożemu w wypominkach w modlitwie różańcowej i we Mszy Świętej. Dziękujemy tym którzy wzięli czynny udział w procesjach odpustowych: paniom i panom w strojach ludowych, dzieciom Pierwszokomunijnym i dzieciom, które przeżywały rocznicę pierwszej Komunii Świętej za sypania kwiatków i niesienia różańca Świętego, młodzieży i dorosłym za niesienie ozdób procesyjnych, dziękujemy strażakom za niesienie baldachimu. Dziękujemy również panu Kościelnemu, panu organiście, scholii oraz orkiestrze. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy na czas odpustów parafialnych ofiarowali nam wszelkie produkty żywnościowe. Dziękujemy paniom, które w czasie odpustów przygotowały posiłki dla księży. Jeszcze raz wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.


3. W dniu dzisiejszym nasza Gmina przeżywa coroczne Dożynki Gminne.  Rozpoczną się one Mszą Świętą o godz. 1300.


4. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej odbędzie się coroczna zbiórka ofiar do puszki na przybory szkolne dla ubogich dzieci „Tornister pełen uśmiechu”.5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątał pan kościelny. Za trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Olszanki.

 
Ogłoszenia 14.08.2016

OGŁOSZENIA XX TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny ODPUST PARAFIALNY

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Jacka Prezbitera

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Bernarda Opata i Doktora Kościoła


2. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby archidiecezjalnej Caritas – spłata zobowiązań finansowych w związku z pracami budowlanymi w Centrum Charytatywnym w Krasnymstawie.


3. Dzisiejsza XX niedziela zwykła jest dniem modlitw za pomordowanych w obozach, więzieniach o łagrach.


4. Jutro w poniedziałek 15 sierpnia przypada nasz drugi coroczny odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu o godz. 800, 1000 i suma odpustowa o godz. 1200, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. Jerzy Ćwik notariusz z Kurii Lubelskiej. A po Sumie odpustowej procesja wokół naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian do czynnego udziału w tym dniu we Mszy Świętej szczególnie zapraszamy na Sumę odpustową i do wzięcia udziału w procesji wokół Kościoła: panie i panów w strojach ludowych, strażaków do niesienia baldachimu, dzieci Pierwszokomunijne i dzieci, które przeżywały w tym roku rocznicę Pierwszej Komunii Świętej: dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do niesienia Różańca Świętego, młodzież i dorosłych do niesienia chorągwi, sztandarów, obrazów i feretronów.5. W dniu dzisiejszym będzie sprawowana Msza Święta na cmentarzu w intencji naszych zmarłych. Najpierw o godz. 1600 odmówimy modlitwę różańcową w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach a po nabożeństwie różańcowym zostanie odprawiona Msza Święta także w intencji naszych zmarłych parafian. (Wyjaśnić – Gdyby się zdarzyło, że będzie padał deszcz Msza Święta będzie sprawowana w naszym Kościele).


6. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na przybory szkolne dla dzieci „Tornister pełen uśmiechu”.


7. Pragniemy poinformować, że Nasze Dożynki Gminne odbędą się w niedzielę 21 sierpnia Mszą Świętą o godz. 1300.8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Nadstoków. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
Ogłoszenia 07.08.2016

OGŁOSZENIA XIX TYGODNIA ZWYKŁEGO:

 

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

 

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Dominika Prezbitera

WTOREK – Święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża Dziewicy męczennicy PATRONKI EUROPY

ŚRODA – Święto Świętego Wawrzyńca Diakona męczennika

CZWARTEK – Wspomnienie Świętej Klary Dziewicy

 2. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca sierpnia. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 3. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę będą  są przeznaczone na potrzeby archidiecezjalnej Caritas – spłata zobowiązań finansowych w związku z pracami budowlanymi w Centrum Charytatywnym w Krasnymstawie.


4. Za tydzień w XX niedzielę zwykłą będziemy obchodzić dzień modlitw za pomordowanych w obozach więzieniach i łagrach.

5. W poniedziałek 15 sierpnia przypada nasz drugi coroczny odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu o godz. 800, 1000 i suma odpustowa o godz. 1200, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. Jerzy Ćwik notariusz z Kurii Lubelskiej. A po Sumie odpustowej procesja wokół naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian do czynnego udziału w tym dniu we Mszy Świętej szczególnie zapraszamy na Sumę odpustową i do wzięcia udziału w procesji wokół Kościoła: panie i panów w strojach ludowych, strażaków do niesienia baldachimu, dzieci Pierwszokomunijne i dzieci, które przeżywały w tym roku rocznicę Pierwszej Komunii Świętej: dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do niesienia Różańca Świętego, młodzież i dorosłych do niesienia chorągwi, sztandarów, obrazów i feretronów.

PODZIĘKOWANIA: za uczestnictwo w odpuście ku czci Przemienienia Pańskiego.6. Za tydzień w niedzielę 14 sierpnia będzie sprawowana Msza Święta na cmentarzu w intencji naszych zmarłych. Najpierw o godz. 1600 odmówimy modlitwę różańcową w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach a po nabożeństwie różańcowym zostanie odprawiona Msza Święta także w intencji naszych zmarłych parafian. Kartki wypominkowe na których wypiszemy naszych bliskich zmarłych są jeszcze rozłożone na bocznych ołtarzach. (Wyjaśnić – Gdyby się zdarzyło, że w tym dniu będzie padał deszcz Msza Święta będzie sprawowana w naszym Kościele).7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

 8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W piątek przed odpustem sprzątali  mieszkańcy Sołtysów. A byli to… Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Nadstoków.


9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Barbary NIEDŹWIADEK ze Świdnika. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 31.07.2016

OGŁOSZENIA XVIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Alfonsa Marii Liguoriego Biskupa i Doktora Kościoła

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya Prezbitera

SOBOTA – Święto Przemienienia Pańskiego ODPUST PARAFIALNY2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Sierpnia. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłański zakonne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 715. Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca przypada nasz pierwszy odpust parafialny ku czci Przemienienia Pańskiego. W pierwszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.


3. W sobotę 6 sierpnia przypada nasz pierwszy odpust ku czci Pańskiego Przemienienia. Msze Święte w tym dniu o godz. 800, 1000 i suma odpustowa o godz. 1200, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Tadeusz Siwkiewicz proboszcz z parafii Stara Wieś. A po Sumie odpustowej procesja wokół naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian do czynnego udziału w tym dniu we Mszy Świętej szczególnie zapraszamy na Sumę odpustową i do wzięcia udziału w procesji wokół Kościoła: panie i panów w strojach ludowych, strażaków do niesienia baldachimu, dzieci Pierwszokomunijne i dzieci, które przeżywały w tym roku rocznicę Pierwszej Komunii Świętej: dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do niesienia Różańca Świętego, młodzież i dorosłych do niesienia chorągwi, sztandarów, obrazów i feretronów.4. W niedzielę 14 sierpnia będzie sprawowana Msza Święta na cmentarzu w intencji naszych zmarłych. Najpierw o godz. 1600 odmówimy modlitwę różańcową w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach a po nabożeństwie różańcowym zostanie odprawiona Msza Święta także w intencji naszych zmarłych parafian. Kartki wypominkowe na których wypiszemy naszych bliskich zmarłych są jeszcze rozłożone na bocznych ołtarzach.5. 3 sierpnia rusza z Lublina 38 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Miłosierni jak Ojciec”. Zapisy w kancelarii parafialnej do 23 lipca włącznie. Po 24 lipca zapisy tylko przy Archikatedrze Lubelskiej w godz. od 1000 do 1700. (jest wiele osób, które chciały by ale nie mogą wybrać się na pątniczy szlak, gdyż sytuacja finansowa nie pozwala im na pokrycie kosztów pielgrzymki. Dlatego jak co roku wraz z zapisami na pielgrzymkę rusza fundusz pod hasłem: „Idę z tobą..” Zapraszamy chętnych, by wsparli ten fundusz. W ten sposób pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej Jasnogórskiej). Koszt wpisowego dla pątników nie ulega zmianie i wynosi 75 zł. Dla mniej zamożnych kwota wpisowego wynosi 50 zł, konieczne jest jednak zaświadczenie od Księdza Proboszcza. Jeśli z rodziny na szlak pielgrzymkowy wyruszą dwie osoby, wpisowe wynosi 120 złotych, a jeśli zapiszą się trzy osoby lub więcej to opłata wynosi 160 zł. (dla biorących udział w światowych dniach młodzieży w Krakowie – koszt pielgrzymki jest bezpłatny).6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.7. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali  mieszkańcy Sołtysów. A byli to …Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. W piątek przed odpustem na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy jeszcze mieszkańców Sołtysów.


8. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

Śp. † Zofii DOBOSZ z Lublina pochodzącej z Krzczonowa II.

Śp. † Krzysztofa KOMAJDY z Sołtysów z ul. Leśnej.

Śp. † Władysławy Białoch z Lublina pochodzącej z Nowin Żukowskich.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 24.07.2016

OGŁOSZENIA XVII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Święto Świętego Jakuba Apostoła

WTOREK – Wspomnienie Świętych rodziców Najświętszej Maryi Panny Joachima i Anny

PIĄTEK – Wspomnienie Świętej Marty2. 3 sierpnia rusza z Lublina 38 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Miłosierni jak Ojciec”. Zapisy w kancelarii parafialnej do 23 lipca włącznie. Po 24 lipca zapisy tylko przy Archikatedrze Lubelskiej w godz. od 1000 do 1700. (jest wiele osób, które chciały by ale nie mogą wybrać się na pątniczy szlak, gdyż sytuacja finansowa nie pozwala im na pokrycie kosztów pielgrzymki. Dlatego jak co roku wraz z zapisami na pielgrzymkę rusza fundusz pod hasłem: „Idę z tobą..” Zapraszamy chętnych, by wsparli ten fundusz. W ten sposób pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej Jasnogórskiej). Koszt wpisowego dla pątników nie ulega zmianie i wynosi 75 zł. Dla mniej zamożnych kwota wpisowego wynosi 50 zł, konieczne jest jednak zaświadczenie od Księdza Proboszcza. Jeśli z rodziny na szlak pielgrzymkowy wyruszą dwie osoby, wpisowe wynosi 120 złotych, a jeśli zapiszą się trzy osoby lub więcej to opłata wynosi 160 zł. (Dla biorących udział w światowych dniach młodzieży w Krakowie – koszt pielgrzymki jest bezpłatny).3. W dniu dzisiejszym z racji wspomnienia Świętego Krzysztofa po każdej Mszy Świętej poświecenie pojazdów, przy poświeceniu pojazdów będziemy mieli możliwość wesprzeć misjonarzy, biorąc udział w akcji pt.: Św. Krzysztof 2016 Miva Polska pod hasłem: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata” czyli 1 grosz za 1 przejechany kilometr na misyjne środki transportu (na pojazdy dla misjonarzy) jako podziękowanie Bogu za bezpieczne podróże. Podczas poświecenia pojazdów na ten cel będziemy mogli złożyć ofiary. Zapraszamy do zaangażowania się w to dzieło. Jak rok temu będziemy przejeżdżać samochodami przez bramę od parkingu przez teren plebanii i wyjazd dużą bramą.


4. Z racji wspomnienia rodziców Najświętszej Maryi Panny Świętych Joachima i Anny, które obchodzimy we wtorek 26 Lipca za tydzień w  niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji małżeństw i ich rodzin.5. PRZYPOMNIENIE: Pomału zbliżają się nasze coroczne odpusty ku czci Pańskiego Przemienienia 6 sierpnia w sobotę i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia w poniedziałek. Między jednym a drugim odpustem 14 sierpnia w niedzielę o godz.. 1600 na cmentarzu zostanie odprawiona Msza Święta w intencji naszych zmarłych. Już dzisiaj zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową na cmentarzu dnia 14 sierpnia a po modlitwie różańcowej będziemy sprawować Mszę Świętą także w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach.6. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Ks. Tomasza Milo pracującego we Lwowie na Ukrainie. Ks. Tomasz głosi słowo Boże a po każdej Mszy Świętej przed Kościołem będzie zbierał ofiary do puszki na budowę Kościoła.7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego.8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali  mieszkańcy Sołtysów. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


9. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. † Marianny BUCZYŃSKIEJ z Nowin Żukowskich i Śp. † Władysława WOJCIESZKA z Krzczonowa I. Jutro w poniedziałek o godz. 1400 odbędzie się pogrzeb Śp. † Zofii DOBOSZ z Lublina pochodzącej z Krzczonowa II.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 61

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula