Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

opis_architektoniczny_12.jpg


Ogłoszenia 12.02.2017

VI NIEDZIELA ZWYKŁA:


W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

WTOREK – Święto Świętych Cyryla Mnicha i Metodego Biskupa PATRONÓW EUROPY1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz Wschodni”. Także dzisiaj po każdej Mszy Świętej przy Kościele rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum będą sprzedawać walentynkowe pierniki. Dochód ze sprzedaży zasili konto Rady Rodziców obu szkół.


2. Za tydzień w niedzielę 19 Lutego po Mszy Świętej o godz. 1200 na plebanii odbędzie się zebranie Rady Parafialnej. Obecność wszystkich radnych obowiązkowa. Także za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej, którzy przygotowują się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.


3. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.


4. Na tablicy ogłoszeń znajduje się plakat wywieszony przez Policję, który dotyczy Krajowej Mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Jest to akcja dotycząca bezpieczeństwa mieszkańców. Bliższe szczegóły znajdziemy na tym plakacie. Prosimy o zapoznanie się z tą akcją Policji.


5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.


6. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z ul. Słonecznej. Za ich trud, pracę, poświecenie i czas poświecony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Wójtostwa.


7. W tym tygodniu odbył się pogrzeb:

Śp. Czesławy WÓJCIK z Olszanki.

Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 05.02.2017

V NIEDZIELA ZWYKŁA:


W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętych Pawła Miki i towarzyszy męczenników

PIĄTEK – Wspomnienie Świętej Scholastyki dziewicy

SOBOTA – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes1. Dzisiaj przypada pierwsza niedzielę miesiąca Lutego, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).2. Za tydzień w sobotę przypada Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to 25 Światowy dzień Chorego. W tym dniu zapraszamy wszystkich a szczególnie chorych na Mszę Świętą o godz. 900. Na tej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji chorych. A osoby, których dotyka jakakolwiek choroba będą mogły przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych, oraz w tym dniu wysłuchamy wszyscy orędzia na Światowy Dzień Chorego, które skierował do wszystkich chorych papież Franciszek.


3. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz Wschodni”.

Także za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej przy Kościele rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum będą sprzedawać walentynkowe pierniki. Dochód ze sprzedaży zasili konto Rady Rodziców obydwu szkół. Zachęcamy do zakupu, gdyż pozyskane środki będą przeznaczone na doposażenie sal lekcyjnych i na bieżące remonty w szkole.


4. Za dwa tygodnie w niedzielę 19 Lutego po Mszy Świętej o godz. 1200 na plebanii odbędzie się zebranie Rady Parafialnej. Obecność wszystkich radnych obowiązkowa.


5. Dziękujemy wszystkim, którzy w środę pomagali przy rozbieraniu choinek w naszym Kościele.


6. Wpłynęła ofiara na potrzeby Kościoła: Tadeusz SZACOŃ z Gierniaka – 100 zł. Bóg zapłać.


7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gość Niedzielny.


8. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z ul. Słonecznej. Za ich trud, pracę, poświecenie i czas poświecony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy jeszcze mieszkańców Folwarkuz ul. Słonecznej.


9. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

Śp. Józefa PARKI z Lublina.

Śp. Czesławy MAMCZARZ z Lublina.

Jutro w poniedziałek 6 Lutego o godz. 1430 odbędzie się pogrzeb:

Śp. Czesławy WÓJCIK z Olszanki.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 29.01.2017

IV NIEDZIELA ZWYKŁA:

 

W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Świętego Jana Bosko Prezbitera

CZWARTEK – Święto Ofiarowania Pańskiego tzw. Matki Boskiej Gromnicznej1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Lutego. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw o powołania Kapłańskie, zakonne i misyjne. W pierwszy piątek spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Mszę Świętą o Niepokalanym Sercu Maryi połączoną z Litanią Loretańska odprawimy o godz. 800. W pierwszą niedzielę miesiąca Lutego zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).2. 2 Lutego w czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego tzw. Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu Msze Święte w naszym Kościele o godz. 800, 1000 i 1600. Pamiętajmy o przyniesieniu na Mszę Świętą świecy zwanej Gromnicą. Jak co roku w zakrystii są do nabycia świece Gromnice (duże) cena 25 zł. W tym dniu ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.


3. Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego i Gimnazjum, 37 Drużyna Harcerska „Ogniki” oraz ROKiS zapraszają na XII Powiatowy Przegląd Jasełek, który odbędzie się 31 stycznia (we wtorek) od godz. 900 w Regionalnym Ośrodku Kultury i Sportu w Krzczonowie.


4. W środę 1 Lutego na godz. 1100 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy rozbieraniu choinek w naszym Kościele.


5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc Luty.


6. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z ul. Sosnowej. Za ich trud, pracę, poświecenie i czas poświecony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Folwarku z ul. Słonecznej.


7. W tym tygodniu odbył się pogrzeb:

Śp. Jana GRZEGORCZYKA z Olszanki.

Jutro w poniedziałek 30 stycznia o godz. 1400 odbędzie się pogrzeb:

Śp. Józefa PARKI z Lublina, pochodzącego z naszej parafii.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 22.01.2017

III NIEDZIELA ZWYKŁA:

 

W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Świętego Franciszka Salezego Biskupa i Doktora Kościoła

ŚRODA – Święto Nawrócenie Świętego Pawła Apostoła

CZWARTEK – Wspomnienie Świętych Tymoteusza i Tytusa Biskupów

PIĄTEK – Wspomnienie Błogosławionego Jerzego Matulewicza Biskupa

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Tomasza z Akvinu Prezbitera i Doktora Kościoła1. W salce katechetycznej na plebanii są jeszcze do nabycia książki o parafii Krzczonów.


2. Powoli zbliża się uroczystość Ofiarowania Pańskiego. Jak co roku w zakrystii są do nabycia świece tzw. Gromnice (duże) cena 25 zł.3. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny. 

4. Odczytam ofiary z Wizyty duszpasterskiej na potrzeby Kościoła, które jeszcze wpłynęły w tym tygodniu:

 • Zofia KRASOŃ z Wójtostwa – 50 zł
 • Piotr i Renata KOMISARUK z ul. Słonecznej – 100 zł
 • – 100 zł

Bóg zapłać za te ofiary.


5. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła.


6. W tym tygodniu odbył się pogrzeb:

Śp. Wandy SKRZYPEK z Olszanki.

Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 15.01.2017

II NIEDZIELA ZWYKŁA:

 

W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Świętego Antoniego Opata

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa

SOBOTA – Wspomnienie Świętej Agnieszki Dziewicy i męczennicy


 

1. W tym tygodniu zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Pragniemy podziękować wszystkim naszym parafianom za miłe i serdeczne przyjęcie nas w swoich domach. Za rozmowę, miłą atmosferę, poczęstunek i za złożone ofiary.2. Książki o parafii Krzczonów do nabycia w salce katechetycznej na parafii.


3. Pomału zbliża się uroczystość Ofiarowania Pańskiego. Jak co roku w zakrystii są do nabycia świece tzw. Gromnice (duże) cena 25 zł.


4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.


5. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z ul. Orzechowej i Lubelskiej. Za ich trud, pracę, (świeże kwiaty) i czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

 

Śp. Czesława WÓJCIKA z Olszanki.

Śp. Kazimiery KOWALSKIEJ z Lublina.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 67

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula