Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

st5.jpg


Ogłoszenia 26.10.2014

OGŁOSZENIA XXX TYGODNIA ZWYKŁEGO:

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

SOBOTA – Uroczystość Wszystkich Świętych

NIEDZIELA – Wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych  tzw. Dzień za Duszny2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Listopada. Z racji tego, że w tych dniach obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w pierwszą sobotę miesiąca nie będzie Mszy Świętej wotywnej o Niepokalanym Sercu Maryi. A zmiana tajemnic różańcowych i adoracja Najświętszego sakramentu odbędzie się w 2 niedzielę 9 listopada.


3. Dzisiaj gościmy w naszej parafii księdza Mateusza Michonia ze stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w potrzebie”, którzy mówią nam o sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie.


4. Zbliża się miesiąc listopad a wraz z nim Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych ( tzw. Dzień Zaduszny). W tym roku te święta przypadają w weekend – w sobotę 1 Listopada i w niedzielę 2 Listopada.


Porządek Mszy Świętych:

1 listopada i 2 listopada: 800, 1000 i o 1200 na cmentarzu w intencji zmarłych parafian spoczywających na naszym cmentarzu, a po Mszy Świętej procesja do czterech stacji. (Gdyby się zdarzyło, że będzie padał deszcz, Msza Święta i procesja zostaną odprawione w naszym Kościele). 1 i 2 Listopada po Mszy Świętej na cmentarzu będzie możliwość poświęcenia nowych pomników postawionych na grobach naszych zmarłych. Modlitwę różańcową połączoną z Mszą Świętą za zmarłych polecanych w wypominkach rozpoczniemy w poniedziałek 3 listopada o godz. 1500. Bliższe informacje na temat wypominków znajdziemy na tablicy ogłoszeń przy Kościele. Jednocześnie informujemy, że każdy wierny w tym szczególnym czasie może uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych cierpiących w czyśćcu.

 

 

Aby uzyskać odpust za zmarłych należy:

§ na mocy Prawa Kanonicznego odpust zupełny, który może zostać ofiarowany wyłącznie za dusze w Czyśćcu cierpiące, udziela się wiernemu, który:

1.o w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzi cmentarz i przynajmniej w myśli pomodli się za zmarłych.

2.o w dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych zmarłych (lub za zgodą  ordynariusza, w niedzielę poprzedzającą lub następującą albo w uroczystość Wszystkich Świętych) nawiedzi pobożnie kościół lub kaplicę i odmówi tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga.


Pamiętajmy, że należy być w stanie Łaski uświęcającej, czyli po Spowiedzi Świętej!

Bliższe informacje na temat odpustu za zmarłych znajdziemy na tablicy ogłoszeń przy Kościele.


5. Wychodząc ze świątyni zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową w Listopadzie w miesiącu poświęconym pamięci naszych zmarłych. Na kopertach prosimy napisać miejscowość, z której pochodzą zmarli wspomnieni w wypominkach.


6. W zakrystii są do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2015. Cena kalendarza 5 zł.


7. Miesiąc październik pomału dobiega końca. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1130.


8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc Listopad.9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. We wtorek sprzątali rodzice dzieci klas I Szkoły Podstawowej przed uroczystością ślubowania swoich dzieci. A w sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. A byli to… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Krzczonowa III wyjątkowo w piątek po Mszy Świętej porannej o godz. 830 przed uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem wszystkich Wiernych Zmarłych.

 
Ogłoszenia 19.10.2014

OGŁOSZENIA XXIX TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Jana Kantego Prezbitera

PATRONA ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJ

WTOREK – Wspomnienie Błogosławionego Jakuba Strzemię Biskupa

ŚRODA – PIERWSZE OD KANONIZACJI Wspomnienie Świętego Jana Pawła II Papieża2. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele tydzień misyjny, z tej racji ofiary zbierane na tacę są przeznaczona na misje: „Papieskie Dzieło rozkrzewiania wiary”. A po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na: „Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego”.


3. W dniu dzisiejszym we wszystkich Kościołach odbywa się liczenie wiernych. Przed drzwiami Kościoła będą stali ministranci, którzy będą liczyli wiernych wychodzących ze świątyni.  Prosimy tak wychodzić z Kościoła, aby umożliwić ministrantom dokładne liczenie.


4. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć w naszej parafii księży ze stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w potrzebie”, którzy będą mówić o sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie.


5. Pomału zbliża się miesiąc listopad – miesiąc poświęcony pamięci naszych zmarłych. Już dzisiaj zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową w Listopadzie w miesiącu poświęconym pamięci naszych zmarłych. Na kopertach prosimy napisać miejscowość, z której pochodzą zmarli wspomnieni w wypominkach. – Sprawa śmieci na cmentarzu.


6. W zakrystii są do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2015. Cena kalendarza 5 zł.


7. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1130.


8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Borzęcina. A byli to… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. We wtorek po Mszy Świętej wieczorowej o godz. 1700 do sprzątania Kościoła zapraszamy rodziców dzieci klas I Szkoły Podstawowej przed uroczystością ślubowania swoich dzieci. A za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Krzczonowa III.

 
Ogłoszenia 12.10.2014

OGŁOSZENIA XXVII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


ZAPOWIEDŹI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

ZAPOWIEDŹ DRUGA:

Jarosław Rafał MADEJ kawaler z ul. Partyzantów parafia tutejszai Iwona Elżbieta BARTOSZEWSKA panna z parafii pw. Miłosierdzia Bożego z Siennicy Nadolnej.

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi, proszę o tym powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Błogosławionego Honorata Koźmińskiego Prezbitera

ŚRODA – Wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa Dziewicy i Doktora Kościoła

CZWARTEK – Wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej Dzień wyboru Karola Wojtyły na papieża

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Ignacego Antiocheńskiego Biskupa i Męczennika

SOBOTA Święto Świętego Łukasza Ewangelisty2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1130 dzieci Komunijne otrzymają swoje pierwsze różańce święte.


3. Dzisiaj przeżywamy w Kościele 14 Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie..”. Dziękujemy Bogu za kanonizację Św. Jana Pawła II. Po każdej Mszy Świętej nasi harcerze przed Kościołem sprzedają papieskie kremówki. A po Mszy Świętej o godz. 1000 będzie krótki występ naszej młodzieży. Po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na stypendia dla zdolnej młodzieży.


4. W zakrystii są już do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2015. Cena 5 zł.


5. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1130.


6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.7. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Borzęcina. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi, za kwiaty składamy serdeczne Bóg zapłać, (również za kwiaty dziękujemy nowożeńcom).

 
Ogłoszenia 05.10.2014

OGŁOSZENIA XXVII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


ZAPOWIEDŹI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

ZAPOWIEDŹ PIERWSZA:

Jarosław Rafał MADEJ kawaler z ul. Partyzantów parafia tutejsza i Iwona Elżbietą BARTOSZEWSKA panna z parafii pw. Miłosierdzia Bożego z Siennicy Nadolnej.

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi, proszę o tym powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

CZWARTEK – Wspomnienie Błogosławionego Wincentego Kadłubka Biskupa2. Dzisiaj przypada pierwsza niedzielę miesiąca października zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Ofiary jakie składamy dzisiaj na tace są przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne w Lublinie. Po Mszy Świętej o godz. 1130 odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Za tydzień w niedziele po Mszy Świętej o godz. 1130 dzieci Komunijne otrzymają swoje pierwsze różańce święte.


3. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać w Kościele 14 Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie.. Będziemy dziękować Bogu za kanonizację Św. Jana Pawła II. Po każdej Mszy Świętej nasi harcerze będą sprzedawać papieskie kremówki.


4. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1130.


5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny.6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Borzęcina. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. W tym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. † Tadeusza STOLARSKIEGO z Celejowa koło Wąwolnicy a pochodzącego z naszej parafii. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 28.09.2014

OGŁOSZENIA XXVI TYGODNIA ZWYKŁEGO:1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:


PONIEDZIAŁEK – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

WTOREK – Wspomnienie Świętego Hieronima Prezbitera i Doktora Kościoła

ŚRODA – Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus Dziewicy i Doktora Kościoła

CZWARTEK – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu Zakonnika i Diakona2. „Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego Miłosierdzia” - wołał papież św. Jan Paweł II. Zapraszamy do modlitwy w niedzielę, 28 września 2014 o godz. 1500 - w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny. Modlimy się za nasze Miasta, wioski i mieszkańców oraz o miłosierdzie dla świata całego. Jest to również świadectwo naszej wiary.3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Października. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w tym miesiącu wyjątkowo rozpoczniemy Nabożeństwem Różańcowym o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączoną z Litanią Loretańska o godz. 800. W pierwszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.4. W środę rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej i przepięknej modlitwie  Kościoła jaką jest Różaniec Święty. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1130. W sposób szczególny na nabożeństwa różańcowe zapraszamy dzieci i młodzież naszych szkół.5. Za tydzień w sobotę o godz. 1200 w salce parafialnej na plebanii odbędzie się pierwsze spotkanie młodzieżowe KSM, które z inicjatywy młodzieży powstanie przy naszej parafii. Na to spotkanie zapraszamy naszą młodzież gimnazjalna, a także młodzież ze szkół średnich i studentów.6. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1130 odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc październik.8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali  mieszkańcy Krzczonowa II. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Borzęcina.9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. † Leokadii Pawlak z Walentynowa. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 42

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula