Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

st1.jpg


Ogłoszenia 28.09.2014

OGŁOSZENIA XXVI TYGODNIA ZWYKŁEGO:1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:


PONIEDZIAŁEK – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

WTOREK – Wspomnienie Świętego Hieronima Prezbitera i Doktora Kościoła

ŚRODA – Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus Dziewicy i Doktora Kościoła

CZWARTEK – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu Zakonnika i Diakona2. „Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego Miłosierdzia” - wołał papież św. Jan Paweł II. Zapraszamy do modlitwy w niedzielę, 28 września 2014 o godz. 1500 - w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny. Modlimy się za nasze Miasta, wioski i mieszkańców oraz o miłosierdzie dla świata całego. Jest to również świadectwo naszej wiary.3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Października. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w tym miesiącu wyjątkowo rozpoczniemy Nabożeństwem Różańcowym o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączoną z Litanią Loretańska o godz. 800. W pierwszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.4. W środę rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej i przepięknej modlitwie  Kościoła jaką jest Różaniec Święty. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1130. W sposób szczególny na nabożeństwa różańcowe zapraszamy dzieci i młodzież naszych szkół.5. Za tydzień w sobotę o godz. 1200 w salce parafialnej na plebanii odbędzie się pierwsze spotkanie młodzieżowe KSM, które z inicjatywy młodzieży powstanie przy naszej parafii. Na to spotkanie zapraszamy naszą młodzież gimnazjalna, a także młodzież ze szkół średnich i studentów.6. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1130 odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc październik.8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali  mieszkańcy Krzczonowa II. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Borzęcina.9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. † Leokadii Pawlak z Walentynowa. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 21.09.2014

OGŁOSZENIA XXV TYGODNIA ZWYKŁEGO:

 

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Świętego Ojca Pio z Pietrelciny Prezbitera Zakonnika

CZWARTEK – Wspomnienie Błogosławionego Władysława z Gielniowa Prezbitera

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Wincentego a Paulo Prezbitera


2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitw w intencji środków społecznego przekazu. Z tej racji wysłuchaliśmy dzisiaj orędzia papieża Franciszka na XLVIII Światowy dzień środków społecznego przekazu. A po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na środki społecznego przekazu.3. Jak było ogłaszane tydzień temu od dzisiaj intencje Mszy Świętych są wyświetlane na dużym ekranie przed i po każdej Mszy Świętej.

4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.

 5. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali  mieszkańcy Krzczonowa II. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Krzczonowa.

 
Ogłoszenia 14.09.2014

OGŁOSZENIA XXIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:

PODWYŻSZENIE KRZYŻA ŚWIĘTEGO


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

WTOREK – Wspomnienie Świętych Korneliusza Papieża i Cypriana Biskupa, Męczenników

CZWARTEK – Święto Świętego Stanisława Kostki Zakonnika PATRONA POLSKI I MŁODZIEŻY

SOBOTA – Wspomnienie Świętych Andrzeja Kim Taegon Prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzysz Męczenników


2. Jak było ogłaszane tydzień temu, dzisiaj po każdej Mszy Świętej harcerze naszych szkół zbierają ofiary do puszek na pomoc choremu dziecku Wiktorii Bednarz. Jednocześnie zapraszamy wszystkich na Festyn „Pożegnania Lata” przy Gminnym ośrodku ROKIS.


3. 20 września jest organizowany wyjazd do Częstochowy:

PROGRAM:

•  pobyt na Jasnej Górze

•  zwiedzenie Sanktuarium Świętego Ojca Pio

•  Msza Święta o uzdrowienia

Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 530 z pod Kościoła.4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.5. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali  mieszkańcy Krzczonowa II. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Włodzimierza HAUKA z Lublina.

Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Rada Rodziców Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

 

 

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej i Gimnazjum:


Zapraszają wszystkich mieszkańców na Festyn „Pożegnania Lata”, który odbędzie się 14 września na placu przy ROKIS.

Dochód z Festynu przeznaczony będzie na zakup stabilizatora dla Wiktorii Bednarz. Dziecko dotknięte wieloma wadami takimi jak: wada serca, Artrogrypoza, Kraniesteroza, ma obniżone napięcie mięśniowe i niedosłuch lewego ucha. Wymaga intensywnej i kosztownej rehabilitacji. W niedługim czasie rodzice musza kupić Łuski na nóżki i stabilizator, który umożliwi pionizację dziewczynki. Wiktoria przebyła kilka operacji i czeka ją jeszcze kilka. 14 września po każdej Mszy Świętej harcerze będą zbierać pieniądze do puszek, (a schola nauczycieli będzie da oprawę muzyczną na Mszy Świętej).

 
Ogłoszenia 07.09.2014

OGŁOSZENIA XXIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

W tym dniu Msze Święte w naszym Kościele z poświęceniem ziarna siewnego i nasion o godz. 800, 1000 i 1130

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Jana Chryzostoma Biskupa i  Doktora Kościoła

NIEDZIELA – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego


2. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz wspierania nauki chrześcijańskiej”.


3. W tym tygodniu rozpoczynamy w Kościele TYDZIEŃ WYCHOWANIA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO.


4. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca września. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali  mieszkańcy Krzczonowa II. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (nowożeńcom za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


7. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

 

 • Śp. † Bożeny MIKUŁA z ul. Żeromskiego
 • Śp. † Mieczysława RZĄDA z ul. Żeromskiego
 • Śp. † Renaty RUCHLICKIEJ z ul. Leśnej
 • Śp. † Stanislawa KWAŚNICY z Lublina pochodzącego z Nowin Żukowskich
 • Śp. † Stanisława DYSIA z Zielonej
 • Śp. † Jana PAWLAKA z Olszanki

 

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 41

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula