Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

dzieje_parafii_1.jpg


Ogłoszenia 19.06.2016

OGŁOSZENIA XII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Świętego Alojzego Gonzagi Zakonnika

PIĄTEK – Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela – (Nie obowiązuje post)2. Za tydzień w piątek 24 czerwca o godz. 900 z racji uroczystości Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela zapraszamy na Mszę Świętą zbiorową za zmarłych, których patronem jest Święty Jan. Nazwiska zmarłych Janów (kobiety – Janiny) można jeszcze zgłaszać do zakrystii.


3. Dzisiaj 19 czerwca o 1500 na Olszance zostanie odprawiona Msza Święta z racji wspomnienia Świętej Jadwigi Królowej.


4. Pomału dobiega końca rok szkolny. Pragniemy podziękować Bogu za czas nauki i prosić o Jego Błogosławieństwo na czas wakacji. W czwartek 23 czerwca Msza Święta z racji zakończenia roku szkolnego dla klas kończących szkołę: o godz. 900 dla klas VI Szkoły Podstawowej a o 1100 dla klas III Gimnazjum. W piątek o godz. 1000 Msza Święta z racji zakończenia roku szkolnego dla wszystkich klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, oraz dzieci z przedszkola. Możliwość spowiedzi dla uczniów i nauczycieli przed każdą Mszą Świętą.


5. ODPUST PARAFIALNY: Piątek 24 czerwca Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela – odpust w Bychowie. Suma odpustowa o godz. 1800.6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.7. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z ul. Leśnej. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.


8. Pragniemy podziękować panu Waldemarowi Pawłatowi za pracę koparką przy śmieciach na cmentarzu.


9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb:

Śp. † Janiny WALCZAK z Lublina pochodzącej z Krzczonowa II. Zmarła Śp. † Czesława PAWLAK z Olszanki.

Pogrzeb odbędzie się we wtorek 21 czerwca o godz. 1400Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 12.06.2016

OGŁOSZENIA XI TYGODNIA ZWYKŁEGO:1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy Prezbitera i Doktora Kościoła

WTOREK – Wspomnienie Błogosławionego Michała Kozala Biskupa i Męczennika

ŚRODA – Wspomnienie Błogosławionej Jolanty Zakonnicy

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Alberta Chmielowskiego Zakonnika2. Z racji uroczystości Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela zapraszamy na Mszę Świętą zbiorową za zmarłych, których patronem jest Święty Jan 24 czerwca o godz. 900. Nazwiska zmarłych Janów (kobiety – Janiny) można zgłaszać do zakrystii.


3. Za tydzień w niedzielę 19 czerwca o 1500 na Olszance zostanie odprawiona Msza Święta z racji wspomnienia Świętej Jadwigi Królowej.4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na czas wakacji (w środku tabela kibica i plakat ze zdjęciami wszystkich drużyn piłkarskich EURO 2016).5. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z ul. Leśnej. A byli to… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.


6. Wpłynęła ofiara na potrzeby Kościoła – BEZIMIENNIE 200 zł.


7. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

Śp. † Mieczysława DERCZYKA z ul. Leśnej.

Śp. † Janiny SOBIECH z Nowin Żukowskich.

Śp. † Zofii CIOCZEK z Walentynowa.

Zmarła: Śp. † Janina WALCZAK z Lublina pochodząca z Krzczonowa II. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 14 czerwca o godz. 1500. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 05.06.2016

OGŁOSZENIA X TYGODNIA ZWYKŁEGO:


Zapowiedzi przedmałżeńskie:


ZAPOWIEDŹ PIERWSZA:Mariusz BATYRA
kawaler z Osowej parafia pw. Wszystkich Świętych w Bychawce, Patrycja MAZUR panna ze Skałki parafia tutejsza.


Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących miedzy tymi narzeczonymi, prosimy o tym powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

ŚRODA – Wspomnienie Świętej Jadwigi Królowej Msza Święta na Olszance z racji Wspomnienie Świętej Jadwigi Królowej w  niedzielę 19 czerwca o godz. 1500.

CZWARTEK – Rocznica Poświęcenia Kościoła Metropolitalnego – Święto.

PIĄTEK – Wspomnienie Błogosławionego Bogumiła Biskupa.

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Barnaby Apostoła.


2. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na Świątynię Opatrzności Bożej.


3. Dzisiaj przypada pierwsza niedzielę miesiąca czerwca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.


4. Z racji uroczystości Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela zapraszamy na Mszę Świętą zbiorową za zmarłych, których patronem jest Święty Jan 24 czerwca o godz. 900. Nazwiska zmarłych Janów (kobiety – Janiny) można już zgłaszać do zakrystii.


5. W czwartek obchodziliśmy zakończenie oktawy Boże Ciało. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli czynny udział w Eucharystii. Dziękujemy mieszkańcom Folwarków, Walentynowa, Zielonej i Gierniaka, którzy na oktawę ozdobili kwiatami cztery ołtarze boczne w naszym Kościele. Dziękujemy za obecność w tym dniu wszystkim parafianom, (paniom z Olszanki za udział w strojach ludowych), dzieciom i młodzieży.6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.7. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z ul. Leśnej. A byli to… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
Ogłoszenia 29.05.2016

OGŁOSZENIA X TYGODNIA ZWYKŁEGO:1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Justyna Męczennika

CZWARTEK – ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA

PIĄTEK – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (nie obowiązuje post)

SOBOTA – Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi


2. W tym tygodniu kończymy miesiąc maj, zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 1800. W środę rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Boskiemu Sercu Zbawiciela.


3. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na Świątynię Opatrzności Bożej.


4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca czerwca, w którym odmawiamy litanie do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 800 a w niedziele po Mszy Świętej o godz. 1200.  Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne (jest to zarazem zakończenie uroczystości Oktawy Bożego Ciała). W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 800. W pierwszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.5. W czwartek obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tzw. Boże Ciało. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli czynny udział w procesji poprzez niesienie krzyża, chorągwi, obrazów, feretronów, baldachimu i innych ozdób religijnych. Paniom z Koła Gospodyń wiejskich i panom w naszych strojach ludowych, strażakom za pomoc kapłanowi przy niesieniu Najświętszego Sakramentu, dzieciom Pierwszokomunijnym i dzieciom, które przeżywały w tym roku rocznice Pierwszej Komunii Świętej: dziewczynkom za sypanie kwiatków chłopcom za niesienie różańca. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przygotowali cztery ołtarze. Zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą w czwartek na godz. 1800 na zakończenie oktawy Bożego Ciała z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci. A po Mszy Świętej odbędzie się procesja do czterech Ołtarzy. W tym roku prosimy mieszkańców naszej parafii o przygotowanie czterech ołtarzy wokół naszego Kościoła: PIERWSZY OŁTARZ – FOLWARKI, DRUGI OŁTARZ – WALENTYNÓW, TRZECI OŁTARZ – ZIELONA i CZWARTY OŁTARZ – GIERNIAK.6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.7. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z ul. Leśnej. A byli to… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.


8. Ogłoszenie dla rodziców dzieci Pierwszokomunijnych: Pielgrzymka do Chełma w sobotę 4 czerwca. Zbiórka przed szkołą o godz. 830 Powrót ok. godz. 1800.


9. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

† Śp. Jana MYSŁOWSKIEGO z Sołtysów (z ul. Leśnej).

† Śp. Janiny Wójtowicz z Sołtysów (z ul. Leśnej).

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 22.05.2016

OGŁOSZENIA VIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ


W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy wspominać:

WTOREK – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

CZWARTEK – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – BOŻE CIAŁOROZPOCZĘCIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA

1. Przeżywamy miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym Kościele codziennie o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.


2. Ofiary składane w dniu dzisiejszym na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.


3. Dzisiaj w niedzielę w uroczystość Świętej Trójcy o godz. 1200 odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III Szkoły Podstawowej.


4. Jutro dzieci Pierwszokomunijne rozpoczynają Biały Tydzień. Codziennie na Mszy Świętej o godz. 1800 dzieci będą przyjmowały Komunię Świętą w różnych intencjach:

PONIEDZIAŁEK – w intencji: rodziców,

WTOREK – w intencji: rodzeństwa,

ŚRODA – w intencji: rodziców chrzestnych,

CZWARTEK (BOŻE CIAŁO) o godz. 1000 – w intencji: dziadków,

PIĄTEK – w intencji: nauczycieli i katechetów,

SOBOTA – w intencji: kolegów i koleżanek i za siebie nawzajem


5. W tym tygodniu w czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tzw. Boże Ciało. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 800 i 1000. Po Mszy Świętej o godz. 1000 ruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem na ulice naszej miejscowości,, aby wraz z Chrystusem ukazać naszą wiarę. Już teraz prosimy o dekorowanie czterech ołtarzy. Porządek Ołtarzy ten sam jak co roku: Pierwszy Ołtarz na ścianie sklepu państwa Dawidczyków, drugi Ołtarz przy ścianie Domu Kultury ROKIS, trzeci Ołtarz przy Urzędzie Gminy i ostatni czwarty Ołtarz przy bramie Kościoła i ten ostatni ołtarz będzie udekorowany przez rodziców dzieci klas III Szkoły podstawowej, dzieci które dzisiaj przyjęły pierwszą Komunię Świętą (jednocześnie przypominamy że dzieci od jutro rozpoczynają biały tydzień i spotykają się codziennie na Mszy Świętej o godz. 1800 z wyjątkiem Uroczystości Bożego Ciała w ten dzień dzieci przychodzą na Mszę Świętą o godz. 1000).

Zapraszamy wszystkich parafian w szczególności panie z Koła Gospodyń wiejskich i panów w naszych pięknych strojach ludowych, strażaków do niesienia baldachimu i wszystkich do wzięcia czynnego udziału w procesji przez niesienie krzyża, chorągwi, obrazów, feretronów i innych ozdób religijnych. Dzieci Pierwszokomunijne i dzieci, które w tym roku przeżywają Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy do pomocy przy procesji: dziewczynki sypią kwiatki a chłopcy niosą różaniec i inne ozdoby procesyjne. Do pomocy przy procesji zapraszamy również naszą młodzież gimnazjalna która w tym roku szkolnym przyjęła Sakrament Bierzmowania i młodzież gimnazjalną, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. W tym dniu ofiary na tacę przeznaczone są na Centrum Jana Pawła II w Lublinie.6. W tym tygodniu pragniemy zakończyć  obrzęd poświęcenia pól. Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy w tych dniach brali udział w Eucharystii. Dziękujemy tym, którzy na obrzęd poświecenia pól przygotowali ołtarze w swojej miejscowi.


Program poświęcenia pól w tym tygodniu: Msza Święta godz. 1900.

PONIEDZIAŁEK Olszanka i Nowiny Żukowskie

WTOREK – Skałka

Program poświęcenia pól jest wywieszonym na tablicy ogłoszeń przy Kościele.7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa niedzielnego.8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali rodzice dzieci Pierwszokomunijnych (podziękowania za koszenie trawy). Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Sołtysów (ul. Leśnej).


9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb:

Śp. Zofii PAWLAK zd. CIOCZEK z Krzczonowa III.

Zmarł Śp. Jan MYSŁOWSKI z Sołtysów (z ul. Leśnej).

Pogrzeb odbędzie się jutro w poniedziałek 23 maja o godz. 1430. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 60

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula