Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

opis_architektoniczny_15.jpg


Ogłoszenia 19.10.2014

OGŁOSZENIA XXIX TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Jana Kantego Prezbitera

PATRONA ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJ

WTOREK – Wspomnienie Błogosławionego Jakuba Strzemię Biskupa

ŚRODA – PIERWSZE OD KANONIZACJI Wspomnienie Świętego Jana Pawła II Papieża2. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele tydzień misyjny, z tej racji ofiary zbierane na tacę są przeznaczona na misje: „Papieskie Dzieło rozkrzewiania wiary”. A po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na: „Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego”.


3. W dniu dzisiejszym we wszystkich Kościołach odbywa się liczenie wiernych. Przed drzwiami Kościoła będą stali ministranci, którzy będą liczyli wiernych wychodzących ze świątyni.  Prosimy tak wychodzić z Kościoła, aby umożliwić ministrantom dokładne liczenie.


4. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć w naszej parafii księży ze stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w potrzebie”, którzy będą mówić o sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie.


5. Pomału zbliża się miesiąc listopad – miesiąc poświęcony pamięci naszych zmarłych. Już dzisiaj zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową w Listopadzie w miesiącu poświęconym pamięci naszych zmarłych. Na kopertach prosimy napisać miejscowość, z której pochodzą zmarli wspomnieni w wypominkach. – Sprawa śmieci na cmentarzu.


6. W zakrystii są do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2015. Cena kalendarza 5 zł.


7. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1130.


8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Borzęcina. A byli to… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. We wtorek po Mszy Świętej wieczorowej o godz. 1700 do sprzątania Kościoła zapraszamy rodziców dzieci klas I Szkoły Podstawowej przed uroczystością ślubowania swoich dzieci. A za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Krzczonowa III.

 
Ogłoszenia 12.10.2014

OGŁOSZENIA XXVII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


ZAPOWIEDŹI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

ZAPOWIEDŹ DRUGA:

Jarosław Rafał MADEJ kawaler z ul. Partyzantów parafia tutejszai Iwona Elżbieta BARTOSZEWSKA panna z parafii pw. Miłosierdzia Bożego z Siennicy Nadolnej.

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi, proszę o tym powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Błogosławionego Honorata Koźmińskiego Prezbitera

ŚRODA – Wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa Dziewicy i Doktora Kościoła

CZWARTEK – Wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej Dzień wyboru Karola Wojtyły na papieża

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Ignacego Antiocheńskiego Biskupa i Męczennika

SOBOTA Święto Świętego Łukasza Ewangelisty2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1130 dzieci Komunijne otrzymają swoje pierwsze różańce święte.


3. Dzisiaj przeżywamy w Kościele 14 Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie..”. Dziękujemy Bogu za kanonizację Św. Jana Pawła II. Po każdej Mszy Świętej nasi harcerze przed Kościołem sprzedają papieskie kremówki. A po Mszy Świętej o godz. 1000 będzie krótki występ naszej młodzieży. Po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na stypendia dla zdolnej młodzieży.


4. W zakrystii są już do nabycia kalendarze Maryjne na nowy rok 2015. Cena 5 zł.


5. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1130.


6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.7. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Borzęcina. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi, za kwiaty składamy serdeczne Bóg zapłać, (również za kwiaty dziękujemy nowożeńcom).

 
Ogłoszenia 05.10.2014

OGŁOSZENIA XXVII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


ZAPOWIEDŹI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

ZAPOWIEDŹ PIERWSZA:

Jarosław Rafał MADEJ kawaler z ul. Partyzantów parafia tutejsza i Iwona Elżbietą BARTOSZEWSKA panna z parafii pw. Miłosierdzia Bożego z Siennicy Nadolnej.

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi, proszę o tym powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

CZWARTEK – Wspomnienie Błogosławionego Wincentego Kadłubka Biskupa2. Dzisiaj przypada pierwsza niedzielę miesiąca października zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Ofiary jakie składamy dzisiaj na tace są przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne w Lublinie. Po Mszy Świętej o godz. 1130 odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Za tydzień w niedziele po Mszy Świętej o godz. 1130 dzieci Komunijne otrzymają swoje pierwsze różańce święte.


3. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać w Kościele 14 Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie.. Będziemy dziękować Bogu za kanonizację Św. Jana Pawła II. Po każdej Mszy Świętej nasi harcerze będą sprzedawać papieskie kremówki.


4. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1130.


5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny.6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Borzęcina. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. W tym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. † Tadeusza STOLARSKIEGO z Celejowa koło Wąwolnicy a pochodzącego z naszej parafii. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 28.09.2014

OGŁOSZENIA XXVI TYGODNIA ZWYKŁEGO:1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:


PONIEDZIAŁEK – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

WTOREK – Wspomnienie Świętego Hieronima Prezbitera i Doktora Kościoła

ŚRODA – Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus Dziewicy i Doktora Kościoła

CZWARTEK – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu Zakonnika i Diakona2. „Jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje Bożego Miłosierdzia” - wołał papież św. Jan Paweł II. Zapraszamy do modlitwy w niedzielę, 28 września 2014 o godz. 1500 - w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny. Modlimy się za nasze Miasta, wioski i mieszkańców oraz o miłosierdzie dla świata całego. Jest to również świadectwo naszej wiary.3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Października. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w tym miesiącu wyjątkowo rozpoczniemy Nabożeństwem Różańcowym o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączoną z Litanią Loretańska o godz. 800. W pierwszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.4. W środę rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej i przepięknej modlitwie  Kościoła jaką jest Różaniec Święty. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1130. W sposób szczególny na nabożeństwa różańcowe zapraszamy dzieci i młodzież naszych szkół.5. Za tydzień w sobotę o godz. 1200 w salce parafialnej na plebanii odbędzie się pierwsze spotkanie młodzieżowe KSM, które z inicjatywy młodzieży powstanie przy naszej parafii. Na to spotkanie zapraszamy naszą młodzież gimnazjalna, a także młodzież ze szkół średnich i studentów.6. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1130 odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc październik.8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali  mieszkańcy Krzczonowa II. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Borzęcina.9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. † Leokadii Pawlak z Walentynowa. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 21.09.2014

OGŁOSZENIA XXV TYGODNIA ZWYKŁEGO:

 

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Świętego Ojca Pio z Pietrelciny Prezbitera Zakonnika

CZWARTEK – Wspomnienie Błogosławionego Władysława z Gielniowa Prezbitera

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Wincentego a Paulo Prezbitera


2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitw w intencji środków społecznego przekazu. Z tej racji wysłuchaliśmy dzisiaj orędzia papieża Franciszka na XLVIII Światowy dzień środków społecznego przekazu. A po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na środki społecznego przekazu.3. Jak było ogłaszane tydzień temu od dzisiaj intencje Mszy Świętych są wyświetlane na dużym ekranie przed i po każdej Mszy Świętej.

4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.

 5. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali  mieszkańcy Krzczonowa II. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Krzczonowa.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 41

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula