Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

st11.jpg


Ogłoszenia 08.07.2016

OGŁOSZENIA XIV TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

ŚRODA – Świętego Benedykta Opata – Święto   PATRONA EUROPY

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu Biskupa i Męczennika

PIĄTEK – Wspomnienie Świętych Andrzeja Świerada i Benedykta Pustelników2. Za miesiąc będziemy przeżywać nasze coroczne odpusty ku czci Pańskiego Przemienienia 6 sierpnia i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia. Między jednym a drugim odpustem 12 sierpnia w niedzielę o godz. 1600 na cmentarzu zostanie odprawiona Msza Święta w intencji naszych zmarłych. Już dzisiaj zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową na cmentarzu dnia 12 sierpnia a po modlitwie różańcowej będziemy sprawować Mszę Świętą także w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach.


3. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).


4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.5. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
Ogłoszenia 01.07.2018

OGŁOSZENIA XIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Świętego Tomasza Apostoła – Święto

PIĄTEK – Wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej Dziewicy2. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca lipca, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca lipca. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji Kapłanów i dniem modlitw o nowe powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączona z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 800.4. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego (Wydanie wakacyjne).6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
Ogłoszenia 17.06.2018

OGŁOSZENIA XI TYGODNIA ZWYKŁEGO:

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Alojzego Gonzagi Zakonnika

NIEDZIELA – Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela2. Za tydzień w niedzielę 24 czerwca o godz. 1000 z racji uroczystości Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela zapraszamy na Mszę Świętą zbiorową za zmarłych, których patronem jest Święty Jan Chrzciciel. Nazwiska zmarłych Janów (kobiety – Janiny) można jeszcze zgłaszać do zakrystii.


3. Także za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji małżonków, obchodzących w tym roku 50-lecie małżeństwa.


4. ODPUST PARAFIALNY: W niedzielę 24 czerwca Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela – odpust w Bychowie. Suma odpustowa o godz. 1130.


5. Pomału dobiega końca rok szkolny. Pragniemy podziękować Bogu za czas nauki i prosić o Jego Błogosławieństwo na czas wakacji. W czwartek 21 czerwca Msza Święta z racji zakończenia roku szkolnego dla uczniów klas III Gimnazjum kończących szkołę: o godz. 1000. W piątek 22 czerwca o godz. 900 Msza Święta z racji zakończenia roku szkolnego dla wszystkich klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, oraz dzieci z przedszkola (jeśli będzie ładna pogoda – w piątek Msza Święta na placu przy szkole). Możliwość spowiedzi dla uczniów i nauczycieli przed Mszą Świętą.


6. Rada Rodziców oraz Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Krzczonowie zapraszają na „Piknik Rodzinny”, który odbędzie się w dniu dzisiejszym przy Regionalnym Ośrodku Kultury i Sportu w Krzczonowie od godziny 1400. Przewidziano dużo różnych atrakcji.7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny wydanie wakacyjne na miesiąc lipiec i sierpień.8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.


9. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

Śp. † Ryszarda WARDAWY z ul. Leśnej.

Śp. † Anny NOWAKIEWICZ z Krzczonowa III.

Śp. † Bogumiła OLSZEWSKIEGO z Lublina.

Śp. † Stanisławy DZIADOSZ z Piotrkówka.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 10.06.2018

OGŁOSZENIA X TYGODNIA ZWYKŁEGO:

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Barnaby Apostoła

WTOREK – Wspomnienie Błogosławionych męczenników: Władysława Gorala Biskupa, Kazimierza Gostyńskiego Prezbitera, Antoniego Zawistowskiego Prezbitera i Stanisława Mysakowskiego Prezbitera

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy Doktora Kościoła

CZWARTEK – Wspomnienie Błogosławionego Michała Kozala Biskupa i Męczennika2. Trwamy w miesiącu czerwcu, który jest poświęcony Boskiemu Sercu Zbawiciela. Codziennie po Mszy Świętej o godz. 800 a w niedzielę, święta i uroczystości po Mszy Świętej o godz. 1200 odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.3. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.


4. Dzisiaj o godz. 1400 na Olszance zostanie odprawiona Msza Święta z racji Wspomnienia Świętej Jadwigi Królowej Polski.


5. W czwartek obchodziliśmy zakończenie oktawy Boże Ciało. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli czynny udział w Eucharystii. Dziękujemy mieszkańcom Gierniaka, Bożego Daru, Zielonej i Wójtostwa, którzy na oktawę ozdobili kwiatami cztery ołtarze wokół naszego Kościoła. Dziękujemy za obecność w tym dniu wszystkim parafianom (paniom w strojach ludowych), dzieciom Pierwszokomunijnym i Rocznicowym oraz młodzieży (strażakowi).


6. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).


7. 24 czerwca w niedzielę przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela z tej racji o godz. 1000 zostanie odprawiona Msza Święta zbiorowa za zmarłych, których patronem jest Święty Jan. Nazwiska zmarłych Janów (kobiety – Janiny) można już zgłaszać do zakrystii.


8. Także 24 czerwca na Mszy Świętej o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji małżonków, obchodzących w tym roku 50-lecie małżeństwa.9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.10. OFIARA NA POTRZEBY KOŚCIOŁA OD RODZICÓW MŁODZIEŻY BIERZMOWANEJ – 150 zł. Bóg zapłać!11. PODZIĘKOWANIE panu Marcinowi Małkowi z Bożego Daru.12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.


13. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Mariana DADEJA ze Skałki. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 03.06.2018

OGŁOSZENIA IX TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Świętego Bonifacego Biskupa i Męczennika

CZWARTEK – ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA

PIĄTEK – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

(z racji uroczystości nie obowiązuje post)

SOBOTA – Rocznica Poświęcenia Kościoła Metropolitalnego – Święto2. Trwamy w miesiącu czerwcu, który jest poświęcony Boskiemu Sercu Zbawiciela. Codziennie po Mszy Świętej o godz. 800 a w niedzielę, święta i uroczystości po Mszy Świętej o godz. 1200 odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.3. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca czerwca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, ponieważ dzisiaj w Kościele w Polsce jako votum narodu w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości obchodzimy XI dzień dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za niepodległość”. Z tej racji po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu połączoną z Aktem Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej, (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


4. Z racji XI Dnia Dziękczynienia, dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.


5. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy już o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca czerwca. Jest to dzień modlitw w intencji Kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Jednocześnie w tym dniu obchodzimy zakończenie Oktawy Bożego Ciała.7. Jutro w poniedziałek 4 czerwca na Mszy Świętej o godz. 1800 jego Ekscelencja Ks. Bp. Artur Miziński Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży gimnazjalnej.


8. W czwartek obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tzw. Boże Ciało. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli czynny udział w procesji poprzez niesienie krzyża, chorągwi, obrazów, feretronów, baldachimu i innych ozdób religijnych. Paniom z Koła Gospodyń wiejskich i panom w naszych strojach ludowych, strażakom za pomoc kapłanowi przy niesieniu Najświętszego Sakramentu, dzieciom Pierwszokomunijnym i dzieciom, które przeżywały w tym roku rocznice Pierwszej Komunii Świętej: dziewczynkom za sypanie kwiatków chłopcom za niesienie różańca. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przygotowali cztery ołtarze.


9. Za tydzień w czwartek zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą o godz. 1800 z racji zakończenia Oktawy Bożego Ciała z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci. A po Mszy Świętej odbędzie się procesja do czterech Ołtarzy wokół naszego Kościoła. W tym roku prosimy mieszkańców naszej parafii o przygotowanie czterech ołtarzy wokół naszego Kościoła:

PIERWSZY OŁTARZ – GIERNIAK,

DRUGI OŁTARZ – BOŻY DAR,

TRZECI OŁTARZ – ZIELONA,

CZWARTY OŁTARZ – WÓJTOSTWO.


10. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali rodzice młodzieży Bierzmowanej. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy ponownie mieszkańców Olszanki.


13. Za tydzień w niedzielę 10 czerwca o 1400 na Olszance zostanie odprawiona Msza Święta z racji Wspomnienia Świętej Jadwigi Królowej Polski.

14. OFIARA NA KOŚCIÓŁ – Bezimiennie 100 zł. Bóg zapłać!


15. Ogłoszenie dla rodziców dzieci Pierwszokomunijnych: Pielgrzymka do Chełma w sobotę 9 czerwca. Zbiórka przed szkołą o godz. 800 powrót ok. godz. 1800.


16. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Violetty DYNOWSKIEJ z Lublina. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 83

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula