Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

opis_architektoniczny_12.jpg


Ogłoszenia 02.09.2018

OGŁOSZENIA XXII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Grzegorza Wielkiego Papieża i Doktora Kościoła

PIĄTEK – Wspomnienie Błogosławionego Ignacego Kłopotowskiego Prezbitera

SOBOTA – Narodzenie Najświętszej Maryi Panny – Święto

W tym dniu Msze Święte w naszym Kościele z poświęceniem ziarna siewnego i nasion o godz. 800, 1000 i 17002. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca września. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 1000, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (Po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).3. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca września po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.


4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca września. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji Kapłanów i o nowe powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500.


5. Wakacje dobiegły końca. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców na Mszę Świętą z racji rozpoczęcie nowego roku szkolnego jutro w poniedziałek 4 września o godz. 900. Spowiedź dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców od godz. 830. PROŚBA DYREKCJI SZKOŁY: Prosimy, aby na rozpoczęcie roku szkolnego uczniowie przynieśli ze sobą plecaki lub worki, aby zabrać podręczniki szkolne.

PORZĄDEK: godz. 900 Msza Święta – w Kościele, po Mszy Świętej rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów

Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i przedszkola odbędzie w szkole.


6. Za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o 1000 poświęcimy przybory szkolne naszych uczniów. Zapraszamy uczniów z przyborami szkolnymi.


7. INFORMACJA: Od dzisiaj pierwszej niedzieli września rozpoczniemy przyjmowanie Intencji Mszalnych na nowy rok 2019.8. Za tydzień w sobotę 8 września w uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, po Mszy Świętej o godz. 1000 odbędzie się zbiórka Służby Liturgicznej. Zapraszamy również chętnych chłopców, którzy chcieli by wstąpić do Służby Liturgicznej Ołtarza i służyć Panu Bogu przy Ołtarzu jako ministranci.9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc wrzesień.10. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Skałki. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


11. W tym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. † Marii RZEPECKIEJ z ul. Żeromskiego.

 
Ogłoszenia 26.08.2018

OGŁOSZENIA XXI TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętej Moniki – MATKI ŚWIĘTEGO AUGUSTYNA

WTOREK – Wspomnienie Świętego Augustyna Biskupa i Doktora Kościoła

ŚRODA – Wspomnienie Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela2. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej odbędzie się coroczna zbiórka ofiar do puszki na przybory szkolne dla ubogich dzieci „Tornister pełen uśmiechu”.


3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca września. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączoną z Litanią Loretańska o godz. 800. W pierwszą sobotę miesiąca 1 września będziemy przeżywać 79 rocznica wybuchu II wojny światowej – Dzień modlitw za poległych w obronie Ojczyzny.4. W pierwszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (Po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


5. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).


6. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca września po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.


7. INFORMACJA: Za tydzień od pierwszej niedzieli września rozpoczniemy przyjmowanie Intencji Mszalnych na nowy rok 2019.8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Nowin Żukowskich. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Skałki.


10. Jutro w poniedziałek o godz. 1500 odbędzie się pogrzeb Śp. † Marii RZEPECKIEJ z ul. Żeromskiego. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 12.08.2018

OGŁOSZENIA XIX TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Świętego Maksymiliana Marii Kolbego Prezbitera i męczennika

Dzień modlitw za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.

ŚRODA – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny ODPUST PARAFIALNY

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Jacka Prezbitera

NIEDZIELA – Dożynki Gminne


2. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na Centrum Charytatywne Caritas w Krasnymstawie.


3. W środę 15 sierpnia przypada nasz drugi coroczny odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu o godz. 800, 1000 i suma odpustowa o godz. 1200, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. kan. Stanisław Góra. A po Sumie odpustowej procesja wokół naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian do czynnego udziału w tym dniu we Mszy Świętej szczególnie zapraszamy na Sumę odpustową i do wzięcia udziału w procesji wokół Kościoła: panie i panów w strojach ludowych, strażaków do niesienia baldachimu, dzieci Pierwszokomunijne i dzieci, które przeżywały w tym roku rocznicę Pierwszej Komunii Świętej: dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do niesienia Różańca Świętego, młodzież i dorosłych do niesienia chorągwi, sztandarów, obrazów i feretronów. W tym dniu po każdej Mszy Świętej Błogosławieństwo zbóż, ziół i owoców.4. W dniu dzisiejszym będzie sprawowana Msza Święta na cmentarzu w intencji naszych zmarłych. Najpierw o godz. 1600 odmówimy modlitwę różańcową w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach a po nabożeństwie różańcowym zostanie odprawiona Msza Święta także w intencji naszych zmarłych parafian. (Wyjaśnić – Gdyby się zdarzyło, że będzie padał deszcz Msza Święta będzie sprawowana w naszym Kościele).


5. Pragniemy przypomnieć, że nasze Dożynki Gminne odbędą się za tydzień w niedzielę 19 sierpnia. Rozpoczniemy je Mszą Świętą o godz. 1200.6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.7. Wpłynęły ofiary na potrzeby Kościoła: bezimiennie – 400 zł i bezimiennie – 300 zł. Bóg zapłać.8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Nowin Żukowskich. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Józefa SAŁKA z Lublina. Zmarł: Śp. † Ks. kan. Andrzej JURCZYSZYN były długoletni proboszcz z Bystrzycy Starej i wicedziekan naszego dekanatu Bychawskiego. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 14 sierpnia o godz. 1100 w Bystrzycy Starej. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 19.08.2018

OGŁOSZENIA XX TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Bernarda Opata i Doktora Kościoła

WTOREK – Wspomnienie Świętego Piusa X Papieża

ŚRODA – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

PIĄTEK – Święto Świętego Bartłomieja Apostoła

NIEDZIELA – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

Porządek Mszy Świętych niedzielny o godz. 800, 1000 i 1200.2. Dzisiaj nasza Gmina przeżywa coroczne Dożynki, czyli podsumowanie pracy rolników i dziękczynienie za zebrane plony. Dożynki rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 1200, a później wiele atrakcji przy Regionalnym Ośrodku Kultury i Sportu.


3. Zakończyliśmy nasze tegoroczne odpusty. Pragniemy podziękować wszystkim parafianom i przybyłym gościom za udział zarówno w odpuście ku czci Pańskiego Przemienienia 6 sierpnia jak i ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia, a także za udział we Mszy Świętej w intencji naszych zmarłych, których polecaliśmy Miłosierdziu Bożemu w wypominkach w modlitwie różańcowej i we Mszy Świętej na cmentarzu. Dziękujemy tym którzy wzięli czynny udział w procesjach odpustowych: paniom i panom w strojach ludowych, dzieciom Pierwszokomunijnym i dzieciom, które przeżywały rocznicę pierwszej Komunii Świętej za sypania kwiatków i niesienia różańca Świętego, młodzieży i dorosłym za niesienie ozdób procesyjnych, dziękujemy strażakom za niesienie baldachimu. Dziękujemy również panu Kościelnemu, panu organiście i scholii. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy na czas odpustów parafialnych ofiarowali nam wszelkie produkty żywnościowe. Dziękujemy paniom, które w czasie odpustów przygotowały posiłki dla księży. Jeszcze raz wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.


4. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).


5. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej odbędzie się coroczna zbiórka ofiar do puszki na przybory szkolne dla ubogich dzieci „Tornister pełen uśmiechu”.6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny.7. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Nowin Żukowskich. Za trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców.

 
Ogłoszenia 29.07.2018

OGŁOSZENIA XVII TYGODNIA ZWYKŁEGO:

W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Świętego Ignacego z Loyoli Prezbitera

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Alfonsa Marii Liguoriego Biskupa i Doktora Kościoła

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya Prezbitera

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Sierpnia. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730. Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączona z Litanią Loretańską o godz. 800. W pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800 a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


2. W środę rozpoczynamy miesiąc sierpień, tak jak słyszeliśmy w dzisiejszym Komunikacie Episkopatu Polski jest to miesiąc wstrzemięźliwości od alkoholu. Zachęcamy wszystkich wiernych, aby ten miesiąc w miarę możliwości przeżyć bez spożywania alkoholu np. ofiarowując to swoje wyrzeczenie Bogu w jakiejś konkretnej, wybranej przez siebie intencji np. za swoich najbliższych, czy też w intencji jakieś chorej osoby, czy może ktoś podejmie dłuższy okres abstynencji 100 dni w intencji naszej Ojczyzny w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości.


3. Z racji wspomnienia rodziców Najświętszej Maryi Panny Świętych Joachima i Anny, które obchodziliśmy w środę 26 lipca dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji małżeństw i ich rodzin.


4. Za tydzień w poniedziałek 6 sierpnia przypada nasz pierwszy odpust ku czci Pańskiego Przemienienia. Msze Święte w tym dniu o godz. 800, 1000 i Suma Odpustowa o godz. 1200, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. Józef Trąbka. A po Sumie odpustowej procesja wokół naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian do czynnego udziału w tym dniu we Mszy Świętej. Szczególnie zapraszamy na Sumę odpustową i do wzięcia udziału w procesji wokół Kościoła: panie i panów w strojach ludowych, strażaków do niesienia baldachimu, dzieci Pierwszokomunijne i dzieci, które przeżywały w tym roku rocznicę Pierwszej Komunii Świętej: dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do niesienia Różańca Świętego, młodzież i dorosłych do niesienia chorągwi, sztandarów, obrazów i feretronów oraz naszych ministrantów starszych i młodszych. Przypominamy również, że nasz drugi odpust parafialny (główny odpust) ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będziemy obchodzić 15 sierpnia w środę. Suma Odpustowa o godz. 1200, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. Stanisław Góra.5. Pragniemy ogłosić, że 19 sierpnia nasza Gmina będzie przeżywać coroczne Dożynki, czyli podziękowanie Panu Bogu za tegoroczne plony. Dożynki rozpoczniemy Mszą Święta o godz. 1200.


6. Przypominamy, że w niedzielę 12 sierpnia będzie sprawowana Msza Święta na cmentarzu w intencji naszych zmarłych. Najpierw o godz. 1600 odmówimy modlitwę różańcową w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach a po nabożeństwie różańcowym zostanie odprawiona Msza Święta także w intencji naszych zmarłych parafian. Kartki wypominkowe na których wypiszemy naszych bliskich zmarłych są rozłożone na bocznych ołtarzach. Wypisane już wypominki można składać do puszki, która jest na bocznym ołtarzu bądź składać je na tacę.7. 3 sierpnia rusza z Lublina 40 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Owocem Ducha jest miłość”. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pątnikach, zdążających do Pani Jasnogórskiej.8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Nowin Żukowskich. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


10. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Krystyny MAKUŁY ze Świdnika.

Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 84

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula