Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

st14.jpg


Ogłoszenia 13.05.2018

OGŁOSZENIA VII TYGODNIA WIELKANOCY:


 

W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

 

PONIEDZIAŁEK – Święto Świętego Macieja Apostoła

ŚRODA – Świętego Andrzeja Boboli Prezbitera i Męczennika – Święto

PATRON POLSKI

NIEDZIELA – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

ZAKOŃCZENIE OKRESU WIELKANOCNEGO

 

 

Odpust zupełny może uzyskać wierny, który w Kościele lub Kaplicy pobożnie

będzie uczestniczyć w uroczystym śpiewie albo recytacji hymnu Veni, Creator…

(O Stworzycielu, Duchu przyjdź) w uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

(EI 26, § 1, n. 1).

 1. Trwamy w miesiącu Maju. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym Kościele codziennie o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.


2. Dzisiaj z racji wspomnienia Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika odpust w parafii Sobieska Wola. Suma odpustowa o godz. 1200.


3. Za tydzień w niedzielę Zesłania Ducha Świętego na Mszy Świętej o godz. 1000 odbędzie się uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas IV Szkoły Podstawowej. W sobotę w przeddzień tej uroczystości o godz. 1600 odbędzie się spowiedź dzieci i ich rodzin, a później odbędzie się próba generalna.


4. Także za tydzień w sobotę odbędzie się próba przed Sakramentem Bierzmowaniem uczniów klas II i III Gimnazjum wyjątkowo (z racji poświęcenia pól) o godz. 1100 (na próbę zapraszamy rodziców kandydatów do Sakramentu Bierzmowania).


5. Dzisiaj 13 maja obchodzimy 101 rocznicę Objawień Matki Bożej w Fatimie zarazem 37 rocznicę zamachu na życie papieża Jana Pawła II.


6. Dzisiaj kończymy w Kościele dni modlitw o urodzaje. Z tej racji jutro, jeśli pogoda pozwoli, pragniemy rozpocząć w naszej parafii obrzęd poświęcenia pól.

PROGRAM POŚWIĘCENIA PÓL:

*   PONIEDZIAŁEK 14.05.2018 godz. 1900 – Krzczonów I i Krzczonów II

 

*   WTOREK 15.05.2018 godz. 1900 – Krzczonów III i Walentynów

*   ŚRODA 16.05.2018 godz. 1900 – Wójtostwo i Sołtysy

*  CZWARTEK 17.05.2018 godz. 1900 – Olszanka i Nowiny Żukowskie

 

*   PIĄTEK 18.05.2018 godz. 1900 – Zielona i Folwark

*   SOBOTA 19.05.2018 godz. 1900 – Gierniak i Boży Dar

*  WTOREK 22.05.2018 godz. 1800 Skałka

7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.

 8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. Za ich trud, pracę składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy rodziców dzieci klas IV Szkoły Podstawowej przed uroczystością Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.


9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb:

Śp. † Józefa KOZIEŃCA z Walentynowa. Zmarła Śp. † Helena MERSKA z Krzczonowa III. Data pogrzebu nie jest jeszcze ustalona.

 

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 06.05.2018

OGŁOSZENIA VI TYGODNIA WIELKANOCY:


 

W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

 

WTOREK – Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika

GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI I ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJ

NIEDZIELA – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 101 rocznica objawień Maryi w Fatimie

 1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca Maja. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 1200 dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej otrzymają swoje pierwsze modlitewniki. Jutro w ramach lekcji odbędzie się próba przed Pierwszą Komunią Świętą (prosimy, aby dzieci zabrały ze sobą do szkoły wierszyki).


3. Za tydzień w sobotę po nabożeństwie majowym o godz. 1800 odbędzie się próba uczniów klas II i III przed Uroczystością Sakramentu Bierzmowania. Obecność wszystkich obowiązkowa.


4. We wtorek 8 maja przypada uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika Głównego Patrona naszej Ojczyzny i Archidiecezji Lubelskiej. Z tej racji dzisiaj w niedzielę zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 1000 podczas której będziemy się modlić w intencji zmarłych Stanisławów i za zmarłe Stanisławy, których patronem jest Święty Stanisław Biskup i Męczennik. Nazwiska zmarłych Stanisławów można jeszcze zgłaszać do zakrystii.


5. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (przypominamy, że w całym miesiącu maju z racji nabożeństwa majowego, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy rozpoczniemy wcześniej o godz. 1745 a po nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawimy Nabożeństwo Majowe i Mszę Świętą). Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).


6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.

 7. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.

 


8. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: † Śp. Władysławy SAŁEK z Olszanki. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 29.04.2018

OGŁOSZENIA V TYGODNIA WIELKANOCY:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Atanazego Biskupa i Doktora Kościoła

CZWARTEK – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny KRÓLOWEJ POLSKI

GŁÓWNEJ PATRONKI POLSKI – 227 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Floriana Męczennika PATRONA STRAŻAKÓW1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Maja. Pierwszy czwartek jest dniem modlitw w intencji kapłanów i powołań kapłańskich (w tym dniu przypada Uroczystość NMP Królowej Polski). W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730. Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w tym miesiącu wyjątkowo z racji nabożeństwa majowego odprawimy o godz. 1800. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 800. W pierwszą niedzielę miesiąca Maja zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).

2. Za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 1200 dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej otrzymają swoje pierwsze modlitewniki.


3. W czwartek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Głównej Patronki naszej Ojczyzny a zarazem 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym dniu porządek Mszy Świętych o godz. 800, 1000 (Msza Święta w intencji Ojczyzny) i o godz. 1200.  A po Mszy Świętej o godz. 1200 nabożeństwo majowe.


4. We wtorek rozpoczynamy miesiąc Maj, miesiąc bardzo ważny w świadomości religijnej Polaków, poświęcony szczególnie Matce Bożej i przepięknej Litanii Loretańskiej. W tym miesiącu wierni gromadzą się w świątyniach, przy krzyżach, figurach Maryi, aby wychwalać Panią nieba i ziemi. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym Kościele codziennie o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 (w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski po Mszy Świętej o godz. 1200). Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich dorosłych, młodzież (zwłaszcza młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania), dzieci (szczególnie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej i dzieci klas IV Szkoły Podstawowej, które w tym roku przeżywają Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej – WSPOMNIEĆ O PLAKACIE Z NAKLEJKAMI).

– Tradycja Kościelna głosi, że Maryja, kiedy była zabierana do nieba przez Aniołów była obsypana

kwiatami. I my w tym miesiącu pamiętajmy o naszej Polskiej tradycji, aby na terenach swoich

domów, gdzie znajdują się figury Maryi czy piękne zabytkowe krzyża przyozdobić je kwiatami

symbolami wiosny i pięknej niewiasty z Nazaretu – Maryi Matki Chrystusa i naszej Matki.


5. Za dwa tygodnie we wtorek 8 maja przypada uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika Głównego Patrona naszej Ojczyzny i Archidiecezji Lubelskiej. Z tej racji za tydzień w niedzielę zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 1000 podczas której będziemy się modlić w intencji zmarłych Stanisławów i za zmarłe Stanisławy, których patronem jest Święty Stanisław Biskup i Męczennik. Nazwiska zmarłych Stanisławów można już zgłaszać do zakrystii.


6. Dzisiaj w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas IV Szkoły Podstawowej i ich rodziców przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej.

7. Jednocześnie pragniemy przypomnieć uczniom klas IV Szkoły Podstawowej i ich rodzicom, że Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 20 maja o godz. 1000.


8. Sakrament Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III Szkoły Podstawowej odbędzie się w niedzielę Najświętszej Trójcy 27 maja na Mszy Świętej o godz. 1200.


9. Jednocześnie pragniemy poinformować, że Msza Święta połączona z sakramentem bierzmowania naszej młodzieży gimnazjalnej odbędzie się w poniedziałek 4 czerwca o godz. 1800. Tego sakramentu naszej młodzieży udzieli J.E. Ks. Bp Artur Miziński – Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski.


10. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (w całym miesiącu maju z racji nabożeństwa majowego, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy rozpoczniemy o godz. 1745 a po nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawimy Nabożeństwo Majowe i Mszę Świętą). Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).

11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Nadstoków (ul. Słowiańskiej) A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Olszanki.

Dyspensa na piątek – 4 maja 2018 r.

Zbliża się długi majowy Weekend. Czas wolny od pracy i szkoły, czas spotkań z najbliższymi. Na ten czas wypoczynku i zabawy –

– Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w piątek 4 maja 2018 r. wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji.

Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.

Lublin, 26 kwietnia 2018 r.

Nr 194/Gł/2018

DEKRET
o udzieleniu dyspensy od przepisów o wstrzemięźliwości
w dniu 4 maja 2018 r.

Biorąc pod uwagę dobro duchowe wiernych, zgodnie z kanonem 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego oraz uwzględniając normy zawarte w kanonach 1251 i 1245 KPK udzielam dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w dniu 4 maja br. wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji.

Zachęcam jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.


PODPISALI:

Stanisław Budzik, Arcybiskup Metropolita Lubelski, ks. Krzysztof Kwiatkowski, kanclerz.

 
Ogłoszenia 22.04.2018

OGŁOSZENIA IV TYGODNIA WIELKANOCY:


ZAPOWIEDŹ PRZEDMAŁŻEŃSKIE:


ZAPOWIEDŹ PIERWSZA:

Grzegorz OLESZKA
kawaler z Leszczyny z parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Popkowicach Alicja Renata MARDOŃ panna z Wójtostwa parafia tutejsza

ZAPOWIEDŹ DRUGA:

Tomasz Adam ŁABUDA kawaler z Kosarzewa Dolnego z parafii pw. NMP Królowej Polski Dorota Agata DUMA panna z Krzczonowa III parafia tutejsza


Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi, prosimy o tym powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika

GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI

ŚRODA – Święto Świętego Marka Ewangelisty1. Trwamy w okresie Wielkiejnocy.


2. Dzisiejsza Niedziela zwana jest niedzielą Dobrego Pasterza. Odpust w parafii Piotrków. Suma odpustowa o godz. 1200.


3. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.


4. Dzisiaj w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się krótkie spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.


5. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas IV Szkoły Podstawowej i ich rodziców przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej.


6. Pragniemy przypomnieć uczniów klas IV Szkoły Podstawowej i ich rodziców, że Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 20 maja o godz. 1000.


7. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc maj.9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Nadstoków A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców jeszcze mieszkańców Nadstoków.


W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

† Śp. Wandy PELCZARSKIEJ z Lublina pochodzącej z Krzczonowa z ul. Leśnej.

† Śp. Edwarda FRYGI z ul Skałka.

† Śp. Stefanii MEŁGIEŚ z ul. Świerkowej.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu

 
Ogłoszenia 15.04.2018

OGŁOSZENIA III TYGODNIA WIELKANOCY:

 

1. Trwamy w okresie Wielkiejnocy.


2. Przeżywając w Kościele Rok Duszpasterski pod Hasłem: „Weźmijcie Ducha Świętego!” Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Biblijną w tym roku pod hasłem: „Weźmijcie Pismo Święte” – jest to drugi Narodowy Dzień czytania Pisma Świętego a jednocześnie dzisiaj rozpoczynamy w Kościele X Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Na Mszy Świętej o godz. 1000 zostanie uroczyście wniesione Pismo Święte, które zostanie umiejscowione na pulpicie przy Ołtarzu. Zachęcamy, żeby w tym tygodniu częściej sięgać do lektury Pisma Świętego.


3. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.


4. Dzisiaj w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania przed Pierwszą Komunią Świętą.


5. Także dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1200 na plebani odbędzie się świąteczne spotkanie Rady Parafialnej.


6. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się krótkie spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.


7. Pragniemy poinformować uczniów klas IV Szkoły Podstawowej i ich rodziców, że Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 20 maja o godz. 1000.


8. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.10. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy domu nauczyciela i żółtego domu przy Kościele. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców


11. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: † Śp. Andrzeja CIOCZKA z ul. Szklanej. † Śp. Zofii JONES z Wójtostwa. We wtorek 17 kwietnia o godz. 1500 odbędzie się pogrzeb: † Śp. Wandy PELCZARSKIEJ z Lublina pochodzącej z Krzczonowa z ul. Leśnej. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 81

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula