Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

opis_architektoniczny_14.jpg


Ogłoszenia 22.07.2018

OGŁOSZENIA XVI TYGODNIA ZWYKŁEGO:

 

W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętej Brygidy Zakonnicy – Święto

PATRONKI EUROPY

WTOREK – Wspomnienie Świętej Kingi Dziewicy

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Jakuba Apostoła – Święto

CZWARTEK – Wspomnienie Świętych Joachima i Anny Rodziców Najświętszej Maryi Panny


1. Z racji wspomnienia rodziców Najświętszej Maryi Panny Świętych Joachima i Anny, które obchodzimy w czwartek 26 lipca za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji małżeństw i ich rodzin.2. 25 lipca w środę w święto Świętego Jakuba Apostoła przypada również coroczne wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Jak co roku te wspomnienie wiąże się z poświeceniem pojazdów, którego w naszej parafii dokonamy dzisiaj po każdej Mszy Świętej przed wspomnieniem Św. Krzysztofa. Dokonując poświecenia naszych pojazdów będziemy mieli możliwość wesprzeć misjonarzy, biorąc udział w akcji pt.: Św. Krzysztof 2018 Miva Polska pod hasłem: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”, czyli 1 grosz za 1 przejechany kilometr na misyjne środki transportu (na pojazdy dla misjonarzy), jako podziękowanie Bogu za bezpieczne podróże. Podczas poświecenia pojazdów na ten cel będziemy mogli złożyć ofiary. Zapraszamy do zaangażowania się w to dzieło. Jak rok temu będziemy przejeżdżać samochodami przez bramę od parkingu przez teren plebanii i wyjeżdżać dużą bramą.3. Także dzisiaj w Zastawiu k/ł Żukowa o 1300 odbędzie się Msza Święta w intencji poległych z racji Gminnego Dnia Pamięci.4. Przygotowując się do naszych corocznych odpustów ku czci Pańskiego Przemienienia 6 sierpnia i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia. Informujemy, że między jednym a drugim odpustem 12 sierpnia w niedzielę o godz. 1600 na cmentarzu zostanie odprawiona Msza Święta w intencji naszych zmarłych. Już dzisiaj zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową na cmentarzu dnia 12 sierpnia a po modlitwie różańcowej będziemy sprawować Mszę Świętą także w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach.


5. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).


6. 3 sierpnia rusza z Lublina 40 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Owocem Ducha jest miłość”. Partnerem tegorocznej pielgrzymki jest Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. Zapisy w kancelarii parafialnej do 24 lipca włącznie. Po 24 lipca zapisy tylko przy Archikatedrze Lubelskiej w godz. od 1000 do 1700. (jest wiele osób, które chciały by, ale nie mogą wybrać się na pątniczy szlak, gdyż sytuacja finansowa nie pozwala im na pokrycie kosztów pielgrzymki. Dlatego jak co roku wraz z zapisami na pielgrzymkę rusza fundusz pod hasłem: „Idę z tobą..” Zapraszamy chętnych, by wsparli ten fundusz. (W ten sposób pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej Jasnogórskiej). Koszt wpisowego dla pątników nie ulega zmianie i wynosi 75 zł. Dla mniej zamożnych kwota wpisowego wynosi 50 zł, konieczne jest jednak zaświadczenie od Księdza Proboszcza. Jeśli z rodziny na szlak pielgrzymkowy wyruszą dwie osoby, wpisowe wynosi 120 złotych, a jeśli zapiszą się trzy osoby lub więcej to opłata wynosi 160 zł.


7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.

 8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Nowin Żukowskich. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy jeszcze mieszkańców Nowin Żukowskich.

 
Ogłoszenia 08.07.2016

OGŁOSZENIA XIV TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

ŚRODA – Świętego Benedykta Opata – Święto   PATRONA EUROPY

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu Biskupa i Męczennika

PIĄTEK – Wspomnienie Świętych Andrzeja Świerada i Benedykta Pustelników2. Za miesiąc będziemy przeżywać nasze coroczne odpusty ku czci Pańskiego Przemienienia 6 sierpnia i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia. Między jednym a drugim odpustem 12 sierpnia w niedzielę o godz. 1600 na cmentarzu zostanie odprawiona Msza Święta w intencji naszych zmarłych. Już dzisiaj zachęcamy do zabrania ze sobą kart wypominkowych, które są rozłożone na bocznych ołtarzach. Na kartach wypominkowych wypiszemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić modlitwą różańcową na cmentarzu dnia 12 sierpnia a po modlitwie różańcowej będziemy sprawować Mszę Świętą także w intencji naszych zmarłych polecanych w wypominkach.


3. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).


4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.5. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
Ogłoszenia 17.06.2018

OGŁOSZENIA XI TYGODNIA ZWYKŁEGO:

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Alojzego Gonzagi Zakonnika

NIEDZIELA – Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela2. Za tydzień w niedzielę 24 czerwca o godz. 1000 z racji uroczystości Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela zapraszamy na Mszę Świętą zbiorową za zmarłych, których patronem jest Święty Jan Chrzciciel. Nazwiska zmarłych Janów (kobiety – Janiny) można jeszcze zgłaszać do zakrystii.


3. Także za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji małżonków, obchodzących w tym roku 50-lecie małżeństwa.


4. ODPUST PARAFIALNY: W niedzielę 24 czerwca Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela – odpust w Bychowie. Suma odpustowa o godz. 1130.


5. Pomału dobiega końca rok szkolny. Pragniemy podziękować Bogu za czas nauki i prosić o Jego Błogosławieństwo na czas wakacji. W czwartek 21 czerwca Msza Święta z racji zakończenia roku szkolnego dla uczniów klas III Gimnazjum kończących szkołę: o godz. 1000. W piątek 22 czerwca o godz. 900 Msza Święta z racji zakończenia roku szkolnego dla wszystkich klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, oraz dzieci z przedszkola (jeśli będzie ładna pogoda – w piątek Msza Święta na placu przy szkole). Możliwość spowiedzi dla uczniów i nauczycieli przed Mszą Świętą.


6. Rada Rodziców oraz Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Krzczonowie zapraszają na „Piknik Rodzinny”, który odbędzie się w dniu dzisiejszym przy Regionalnym Ośrodku Kultury i Sportu w Krzczonowie od godziny 1400. Przewidziano dużo różnych atrakcji.7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny wydanie wakacyjne na miesiąc lipiec i sierpień.8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.


9. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

Śp. † Ryszarda WARDAWY z ul. Leśnej.

Śp. † Anny NOWAKIEWICZ z Krzczonowa III.

Śp. † Bogumiła OLSZEWSKIEGO z Lublina.

Śp. † Stanisławy DZIADOSZ z Piotrkówka.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 01.07.2018

OGŁOSZENIA XIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Świętego Tomasza Apostoła – Święto

PIĄTEK – Wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej Dziewicy2. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca lipca, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca lipca. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji Kapłanów i dniem modlitw o nowe powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączona z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 800.4. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego (Wydanie wakacyjne).6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
Ogłoszenia 10.06.2018

OGŁOSZENIA X TYGODNIA ZWYKŁEGO:

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Barnaby Apostoła

WTOREK – Wspomnienie Błogosławionych męczenników: Władysława Gorala Biskupa, Kazimierza Gostyńskiego Prezbitera, Antoniego Zawistowskiego Prezbitera i Stanisława Mysakowskiego Prezbitera

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy Doktora Kościoła

CZWARTEK – Wspomnienie Błogosławionego Michała Kozala Biskupa i Męczennika2. Trwamy w miesiącu czerwcu, który jest poświęcony Boskiemu Sercu Zbawiciela. Codziennie po Mszy Świętej o godz. 800 a w niedzielę, święta i uroczystości po Mszy Świętej o godz. 1200 odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.3. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.


4. Dzisiaj o godz. 1400 na Olszance zostanie odprawiona Msza Święta z racji Wspomnienia Świętej Jadwigi Królowej Polski.


5. W czwartek obchodziliśmy zakończenie oktawy Boże Ciało. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli czynny udział w Eucharystii. Dziękujemy mieszkańcom Gierniaka, Bożego Daru, Zielonej i Wójtostwa, którzy na oktawę ozdobili kwiatami cztery ołtarze wokół naszego Kościoła. Dziękujemy za obecność w tym dniu wszystkim parafianom (paniom w strojach ludowych), dzieciom Pierwszokomunijnym i Rocznicowym oraz młodzieży (strażakowi).


6. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).


7. 24 czerwca w niedzielę przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela z tej racji o godz. 1000 zostanie odprawiona Msza Święta zbiorowa za zmarłych, których patronem jest Święty Jan. Nazwiska zmarłych Janów (kobiety – Janiny) można już zgłaszać do zakrystii.


8. Także 24 czerwca na Mszy Świętej o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji małżonków, obchodzących w tym roku 50-lecie małżeństwa.9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.10. OFIARA NA POTRZEBY KOŚCIOŁA OD RODZICÓW MŁODZIEŻY BIERZMOWANEJ – 150 zł. Bóg zapłać!11. PODZIĘKOWANIE panu Marcinowi Małkowi z Bożego Daru.12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.


13. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Mariana DADEJA ze Skałki. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 84

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula