Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

opis_architektoniczny_3.jpg


Ogłoszenia 10.06.2018

OGŁOSZENIA X TYGODNIA ZWYKŁEGO:

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Barnaby Apostoła

WTOREK – Wspomnienie Błogosławionych męczenników: Władysława Gorala Biskupa, Kazimierza Gostyńskiego Prezbitera, Antoniego Zawistowskiego Prezbitera i Stanisława Mysakowskiego Prezbitera

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy Doktora Kościoła

CZWARTEK – Wspomnienie Błogosławionego Michała Kozala Biskupa i Męczennika2. Trwamy w miesiącu czerwcu, który jest poświęcony Boskiemu Sercu Zbawiciela. Codziennie po Mszy Świętej o godz. 800 a w niedzielę, święta i uroczystości po Mszy Świętej o godz. 1200 odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.3. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.


4. Dzisiaj o godz. 1400 na Olszance zostanie odprawiona Msza Święta z racji Wspomnienia Świętej Jadwigi Królowej Polski.


5. W czwartek obchodziliśmy zakończenie oktawy Boże Ciało. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli czynny udział w Eucharystii. Dziękujemy mieszkańcom Gierniaka, Bożego Daru, Zielonej i Wójtostwa, którzy na oktawę ozdobili kwiatami cztery ołtarze wokół naszego Kościoła. Dziękujemy za obecność w tym dniu wszystkim parafianom (paniom w strojach ludowych), dzieciom Pierwszokomunijnym i Rocznicowym oraz młodzieży (strażakowi).


6. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).


7. 24 czerwca w niedzielę przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela z tej racji o godz. 1000 zostanie odprawiona Msza Święta zbiorowa za zmarłych, których patronem jest Święty Jan. Nazwiska zmarłych Janów (kobiety – Janiny) można już zgłaszać do zakrystii.


8. Także 24 czerwca na Mszy Świętej o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji małżonków, obchodzących w tym roku 50-lecie małżeństwa.9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.10. OFIARA NA POTRZEBY KOŚCIOŁA OD RODZICÓW MŁODZIEŻY BIERZMOWANEJ – 150 zł. Bóg zapłać!11. PODZIĘKOWANIE panu Marcinowi Małkowi z Bożego Daru.12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.


13. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Mariana DADEJA ze Skałki. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 03.06.2018

OGŁOSZENIA IX TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

WTOREK – Wspomnienie Świętego Bonifacego Biskupa i Męczennika

CZWARTEK – ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA

PIĄTEK – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

(z racji uroczystości nie obowiązuje post)

SOBOTA – Rocznica Poświęcenia Kościoła Metropolitalnego – Święto2. Trwamy w miesiącu czerwcu, który jest poświęcony Boskiemu Sercu Zbawiciela. Codziennie po Mszy Świętej o godz. 800 a w niedzielę, święta i uroczystości po Mszy Świętej o godz. 1200 odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.3. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca czerwca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, ponieważ dzisiaj w Kościele w Polsce jako votum narodu w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości obchodzimy XI dzień dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za niepodległość”. Z tej racji po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu połączoną z Aktem Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej, (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


4. Z racji XI Dnia Dziękczynienia, dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.


5. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy już o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca czerwca. Jest to dzień modlitw w intencji Kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Jednocześnie w tym dniu obchodzimy zakończenie Oktawy Bożego Ciała.7. Jutro w poniedziałek 4 czerwca na Mszy Świętej o godz. 1800 jego Ekscelencja Ks. Bp. Artur Miziński Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży gimnazjalnej.


8. W czwartek obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tzw. Boże Ciało. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli czynny udział w procesji poprzez niesienie krzyża, chorągwi, obrazów, feretronów, baldachimu i innych ozdób religijnych. Paniom z Koła Gospodyń wiejskich i panom w naszych strojach ludowych, strażakom za pomoc kapłanowi przy niesieniu Najświętszego Sakramentu, dzieciom Pierwszokomunijnym i dzieciom, które przeżywały w tym roku rocznice Pierwszej Komunii Świętej: dziewczynkom za sypanie kwiatków chłopcom za niesienie różańca. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przygotowali cztery ołtarze.


9. Za tydzień w czwartek zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą o godz. 1800 z racji zakończenia Oktawy Bożego Ciała z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci. A po Mszy Świętej odbędzie się procesja do czterech Ołtarzy wokół naszego Kościoła. W tym roku prosimy mieszkańców naszej parafii o przygotowanie czterech ołtarzy wokół naszego Kościoła:

PIERWSZY OŁTARZ – GIERNIAK,

DRUGI OŁTARZ – BOŻY DAR,

TRZECI OŁTARZ – ZIELONA,

CZWARTY OŁTARZ – WÓJTOSTWO.


10. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali rodzice młodzieży Bierzmowanej. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy ponownie mieszkańców Olszanki.


13. Za tydzień w niedzielę 10 czerwca o 1400 na Olszance zostanie odprawiona Msza Święta z racji Wspomnienia Świętej Jadwigi Królowej Polski.

14. OFIARA NA KOŚCIÓŁ – Bezimiennie 100 zł. Bóg zapłać!


15. Ogłoszenie dla rodziców dzieci Pierwszokomunijnych: Pielgrzymka do Chełma w sobotę 9 czerwca. Zbiórka przed szkołą o godz. 800 powrót ok. godz. 1800.


16. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Violetty DYNOWSKIEJ z Lublina. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 20.05.2018

OGŁOSZENIA VII TYGODNIA ZWYKŁEGO:

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

CZWARTEK – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Filipa Nereusza Prezbitera

NIEDZIELA – Uroczystość Najświętszej Trójcy1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu odpust zupełny może uzyskać wierny, który w Kościele lub kaplicy pobożnie będzie uczestniczyć w uroczystym śpiewie albo recytacji hymnu Veni Creator (O Stworzycielu Duchu przyjdź…). Pamiętajmy, żeby uzyskać odpust zupełny należy być w stanie łaski uświęcającej, być po spowiedzi świętej i być bez grzechu ciężkiego.


2. Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (porządek Mszy Świętych – 800, 1000 i 1800). Odpust w parafii Kosarzew. Suma odpustowa o godz. 1200. Od jutra rozpoczynamy w Kościele Okres Zwykły.


3. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 1000 odbędzie się uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas IV Szkoły Podstawowej.


4. Za tydzień w niedzielę w uroczystość Świętej Trójcy o godz. 1200 odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III Szkoły Podstawowej. W Sobotę o godz. 945 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych a po odnowieniu odbędzie się pierwsza spowiedź dzieci i ich najbliższych oraz próba generalna przed Pierwszą Komunią Świętą. (Prosimy rodziców, aby na odnowienie przynieść ze sobą świece chrzcielne swoich dzieci)(Prośba do wiernych w związku z Pierwszą Komunią Świętą).


5. Za tydzień w niedzielę z racji uroczystości Pierwszej Komunii Świętej nabożeństwo majowe odprawimy po Mszy Świętej o godz. 800.


6. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (przypominamy, że w całym miesiącu maju z racji nabożeństwa majowego, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy rozpoczniemy wcześniej o godz. 1745 a po nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawimy Nabożeństwo Majowe i Mszę Świętą). Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).


7. W tym tygodniu pragniemy zakończyć obchód Błogosławieństwa pól: WTOREK – SKAŁKA, jak będzie pogoda o godz. 1800 na dworze na Skałce, gdyby padał deszcz o godz. 1900 mieszkańcy Skałki spotkają się w Kościele. Już teraz pragniemy wszystkim podziękować za wspólną modlitwę w każdej miejscowości. Dziękujemy tym, którzy w swoich miejscowościach przygotowali ołtarze polowe. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać za obecność za wspólną modlitwę o dobry urodzaj.8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość niedzielny na miesiąc czerwiec.9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali rodzice dzieci klas IV Szkoły Podstawowej obchodzących w tym roku Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Za ich trud, pracę, czas poświecony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy rodziców dzieci Pierwszokomunijnych. Sprzątanie odbędzie się za tydzień w sobotę po odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych, Spowiedzi Świętej dzieci Pierwszokomunijnych i ich rodzin oraz po próbie generalnej.


10. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. † Heleny MERSKIEJ z Krzczonowa III.

Śp. † Edwarda ZABORKA z Olszanki.

Śp. † Genowefy WÓJCIK z ul. Słonecznej.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 27.05.2018

OGŁOSZENIA VIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ


W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy wspominać:

WTOREK – Wspomnienie Świętej Urszuli Ledóchowskiej Dziewicy

CZWARTEK – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – tzw. BOŻE CIAŁO

ROZPOCZĘCIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Justyna Męczennika MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA

Dyspensa Abp Stanisława Budzika – Czcigodni Księża, Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w piątek 1 czerwca 2018 r., wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Ks. Arcybiskup Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności. Podpisał: Ks. Krzysztof Kwiatkowski kanclerz.


1. Dzisiaj w niedzielę w uroczystość Świętej Trójcy o godz. 1200 odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III Szkoły Podstawowej. (w tym miejscu można podziękować rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych, Bierzmowanych i prywatnemu darczyńcy za dary Ołtarza: kielich, Trybularz i łódkę).


2. Jutro dzieci Pierwszokomunijne rozpoczynają Biały Tydzień. Codziennie na Mszy Świętej o godz. 1800 dzieci będą przyjmowały Komunię Świętą w różnych intencjach:

PONIEDZIAŁEK – w intencji: Rodziców

WTOREK – w intencji: Rodzeństwa

ŚRODA – w intencji: Rodziców chrzestnych

CZWARTEK (UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA) o godz. 1000 w intencji: Dziadków

PIĄTEK – w intencji: Kolegów, koleżanek i za siebie nawzajem oraz w intencji wszystkich dzieci z okazji dnia dziecka

SOBOTA – w intencji: Nauczycieli i Katechetów


3. Miesiąc maj pomału dobiega końca. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie w naszym Kościele o godz. 1800. Dzisiaj z racji uroczystości Pierwszej Komunii Świętej i w czwartek w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – tzw. BOŻE CIAŁO nabożeństwo majowe po Mszy Świętej o godz. 800.4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca czerwca. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730. Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa połączoną z Koronką do Bożego Miłosierdzia odprawimy o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Mszę Świętą o Niepokalanym Sercu Maryi połączoną z Litanią Loretańską odprawimy o godz. 800. W pierwszą niedzielę miesiąca czerwca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


5. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (przypominamy, że jeszcze w tym miesiącu z racji nabożeństwa majowego, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy rozpoczniemy wcześniej o godz. 1745 a po nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawimy Nabożeństwo Majowe i Mszę Świętą). Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).


6. W tym tygodniu w czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tzw. Boże Ciało. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 800 i 1000. Po Mszy Świętej o godz. 1000 ruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem na ulice naszej miejscowości, aby wraz z Chrystusem ukazać naszą wiarę. Już teraz prosimy o dekorowanie czterech ołtarzy. Porządek Ołtarzy jest trochę inny jak w ubiegłym roku: Pierwszy Ołtarz obok szkoły, drugi Ołtarz przy ścianie sklepu państwa Dawidczyków, trzeci Ołtarz przy Urzędzie Gminy i ostatni czwarty Ołtarz przy bramie Kościoła i ten ostatni ołtarz będzie udekorowany przez rodziców dzieci klas III Szkoły podstawowej, dzieci które dzisiaj przyjmą (przyjęły) pierwszą Komunię Świętą (jednocześnie przypominamy że dzieci Pierwszokomunijne od jutro rozpoczynają biały tydzień i spotykają się codziennie na Mszy Świętej o godz. 1800 z wyjątkiem Uroczystości Bożego Ciała w ten dzień dzieci przychodzą na Mszę Świętą o godz. 1000).


7. Zapraszamy wszystkich parafian w szczególności panie z Koła Gospodyń wiejskich i panów w naszych pięknych strojach ludowych, strażaków do niesienia baldachimu i wszystkich do wzięcia czynnego udziału w procesji przez niesienie krzyża, chorągwi, obrazów, feretronów i innych ozdób religijnych. Dzieci Pierwszokomunijne i dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy do pomocy przy procesji: dziewczynki sypią kwiatki a chłopcy niosą różaniec i inne ozdoby procesyjne. Do pomocy przy procesji zapraszamy również naszą młodzież gimnazjalną (szczególnie tych, którzy w tym roku przyjmą Sakrament Bierzmowania). W tym dniu ofiary na tacę przeznaczone są na Centrum Jana Pawła II w Lublinie. W uroczystość Bożego Ciała Odpust zupełny może uzyskać wierny, który będzie pobożnie uczestniczył w Kościele lub poza nim w procesji eucharystycznej. (EI 7, §1, n.3). Pamiętajmy, żeby uzyskać odpust zupełny należy być w stanie łaski uświęcającej, czyli być po spowiedzi świętej, czyli bez grzechu ciężkiego.


8. Za tydzień w poniedziałek 4 czerwca na Mszy Świętej o godz. 1800, jego Ekscelencja Bp. Artur Miziński Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Z tej racji zapraszamy młodzież Bierzmowaną wraz z rodzinami w sobotę 2 czerwca na godz. 1000 na Spowiedź Świętą i próbę generalną.


9. Pragniemy poinformować, że 10 czerwca w niedzielę o godz. 1400 na Olszance zostanie odprawiona Msza Święta z racji wspomnienia Świętej Jadwigi Królowej Polski.


10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa niedzielnego.11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W czwartek, piątek i sobotę sprzątali rodzice dzieci Pierwszokomunijnych (podziękować za koszenie trawy). Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy rodziców młodzieży Bierzmowanej. Sprzątanie Kościoła odbędzie się w sobotę po spowiedzi i próbie generalnej.


12. W tym tygodniu odbył się pogrzeb:

Śp. † Mieczysława MAZURA z Warszawy pochodzącego z Wójtostwa.

 
Ogłoszenia 13.05.2018

OGŁOSZENIA VII TYGODNIA WIELKANOCY:


 

W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

 

PONIEDZIAŁEK – Święto Świętego Macieja Apostoła

ŚRODA – Świętego Andrzeja Boboli Prezbitera i Męczennika – Święto

PATRON POLSKI

NIEDZIELA – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

ZAKOŃCZENIE OKRESU WIELKANOCNEGO

 

 

Odpust zupełny może uzyskać wierny, który w Kościele lub Kaplicy pobożnie

będzie uczestniczyć w uroczystym śpiewie albo recytacji hymnu Veni, Creator…

(O Stworzycielu, Duchu przyjdź) w uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

(EI 26, § 1, n. 1).

 1. Trwamy w miesiącu Maju. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym Kościele codziennie o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.


2. Dzisiaj z racji wspomnienia Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika odpust w parafii Sobieska Wola. Suma odpustowa o godz. 1200.


3. Za tydzień w niedzielę Zesłania Ducha Świętego na Mszy Świętej o godz. 1000 odbędzie się uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas IV Szkoły Podstawowej. W sobotę w przeddzień tej uroczystości o godz. 1600 odbędzie się spowiedź dzieci i ich rodzin, a później odbędzie się próba generalna.


4. Także za tydzień w sobotę odbędzie się próba przed Sakramentem Bierzmowaniem uczniów klas II i III Gimnazjum wyjątkowo (z racji poświęcenia pól) o godz. 1100 (na próbę zapraszamy rodziców kandydatów do Sakramentu Bierzmowania).


5. Dzisiaj 13 maja obchodzimy 101 rocznicę Objawień Matki Bożej w Fatimie zarazem 37 rocznicę zamachu na życie papieża Jana Pawła II.


6. Dzisiaj kończymy w Kościele dni modlitw o urodzaje. Z tej racji jutro, jeśli pogoda pozwoli, pragniemy rozpocząć w naszej parafii obrzęd poświęcenia pól.

PROGRAM POŚWIĘCENIA PÓL:

*   PONIEDZIAŁEK 14.05.2018 godz. 1900 – Krzczonów I i Krzczonów II

 

*   WTOREK 15.05.2018 godz. 1900 – Krzczonów III i Walentynów

*   ŚRODA 16.05.2018 godz. 1900 – Wójtostwo i Sołtysy

*  CZWARTEK 17.05.2018 godz. 1900 – Olszanka i Nowiny Żukowskie

 

*   PIĄTEK 18.05.2018 godz. 1900 – Zielona i Folwark

*   SOBOTA 19.05.2018 godz. 1900 – Gierniak i Boży Dar

*  WTOREK 22.05.2018 godz. 1800 Skałka

7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.

 8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. Za ich trud, pracę składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy rodziców dzieci klas IV Szkoły Podstawowej przed uroczystością Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.


9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb:

Śp. † Józefa KOZIEŃCA z Walentynowa. Zmarła Śp. † Helena MERSKA z Krzczonowa III. Data pogrzebu nie jest jeszcze ustalona.

 

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 84

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula