Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

dzieje_parafii_7.jpg


Ogłoszenia 22.04.2018

OGŁOSZENIA IV TYGODNIA WIELKANOCY:


ZAPOWIEDŹ PRZEDMAŁŻEŃSKIE:


ZAPOWIEDŹ PIERWSZA:

Grzegorz OLESZKA
kawaler z Leszczyny z parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Popkowicach Alicja Renata MARDOŃ panna z Wójtostwa parafia tutejsza

ZAPOWIEDŹ DRUGA:

Tomasz Adam ŁABUDA kawaler z Kosarzewa Dolnego z parafii pw. NMP Królowej Polski Dorota Agata DUMA panna z Krzczonowa III parafia tutejsza


Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi, prosimy o tym powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika

GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI

ŚRODA – Święto Świętego Marka Ewangelisty1. Trwamy w okresie Wielkiejnocy.


2. Dzisiejsza Niedziela zwana jest niedzielą Dobrego Pasterza. Odpust w parafii Piotrków. Suma odpustowa o godz. 1200.


3. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.


4. Dzisiaj w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się krótkie spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.


5. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas IV Szkoły Podstawowej i ich rodziców przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej.


6. Pragniemy przypomnieć uczniów klas IV Szkoły Podstawowej i ich rodziców, że Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 20 maja o godz. 1000.


7. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc maj.9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Nadstoków A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców jeszcze mieszkańców Nadstoków.


W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

† Śp. Wandy PELCZARSKIEJ z Lublina pochodzącej z Krzczonowa z ul. Leśnej.

† Śp. Edwarda FRYGI z ul Skałka.

† Śp. Stefanii MEŁGIEŚ z ul. Świerkowej.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu

 
Ogłoszenia 15.04.2018

OGŁOSZENIA III TYGODNIA WIELKANOCY:

 

1. Trwamy w okresie Wielkiejnocy.


2. Przeżywając w Kościele Rok Duszpasterski pod Hasłem: „Weźmijcie Ducha Świętego!” Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Biblijną w tym roku pod hasłem: „Weźmijcie Pismo Święte” – jest to drugi Narodowy Dzień czytania Pisma Świętego a jednocześnie dzisiaj rozpoczynamy w Kościele X Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Na Mszy Świętej o godz. 1000 zostanie uroczyście wniesione Pismo Święte, które zostanie umiejscowione na pulpicie przy Ołtarzu. Zachęcamy, żeby w tym tygodniu częściej sięgać do lektury Pisma Świętego.


3. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.


4. Dzisiaj w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania przed Pierwszą Komunią Świętą.


5. Także dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1200 na plebani odbędzie się świąteczne spotkanie Rady Parafialnej.


6. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się krótkie spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.


7. Pragniemy poinformować uczniów klas IV Szkoły Podstawowej i ich rodziców, że Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 20 maja o godz. 1000.


8. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.10. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy domu nauczyciela i żółtego domu przy Kościele. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców


11. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: † Śp. Andrzeja CIOCZKA z ul. Szklanej. † Śp. Zofii JONES z Wójtostwa. We wtorek 17 kwietnia o godz. 1500 odbędzie się pogrzeb: † Śp. Wandy PELCZARSKIEJ z Lublina pochodzącej z Krzczonowa z ul. Leśnej. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu

 
Ogłoszenia 08.04.2018

OGŁOSZENIA II TYGODNIA WIELKANOCY:


W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy wspominać:

PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Msze Święte o godz. 800, 1000 i 1700.1. Trwamy w okresie Wielkiejnocy.


2. Dzisiaj przypada II Niedziela Wielkanocna tzw. Niedziela Miłosierdzia Bożego – Święto patronalne CARITAS i rozpoczęcie 74 tygodnia miłosierdzia. Po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz CARITAS”. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w Tabernakulum, modlitwę „Ojcze nasz” i Credo „Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego…”, dodając pobożnie wezwania do Pana Jezusa Miłosiernego np. „Jezu Miłosierny, ufam Tobie” (El. Dekret, s. 89 – 94). Dlatego z tej racji w tym dniu po każdej Mszy Świętej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Również w tym dniu wysłuchujemy się w specjalny list biskupów naszego Kościoła poruszającego temat Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Świętej o godz. 800 zmiana tajemnic różańcowych,


3. Za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania przed Pierwszą Komunią Świętą.


4. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z ul. Leśnej.  Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców

7. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: † Śp. Janiny ROMANEK z ul. Leśnej.

We wtorek 10 kwietnia o godz. 1400 odbędzie się pogrzeb:

† Śp. Andrzeja CIOCZKA z ul. Szklanej.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu

 

Święcenie pokarmów na stół Wielkanocny:


Lp.

MIEJSCOWOŚĆ

GODZINA

1.

Boży Dar

8.30

2.

Zielona

8.45

3.

Gierniak

9.00

4.

Krzczonów I

9.15

5.

Krzczonów II

9.30

6.

Krzczonów III

9.45

7.

Walentynów

10.15

8.

Olszanka

10.45

9.

Nowiny Żukowskie

11.00


Poświecenie pokarmów w Kościele

o godz: 800, 900, 1000 i 1100.


 


Obchody Świętego Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek: o godz. 1800Msza Wieczerzy Pańskiej

Wielki Piątek: o godz. 1500 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

ok. godz. 1545 Liturgia na część Meki Pańskiej

Wielka Sobota: o godz. 1800 Liturgia Wigilii Paschalnej

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

o godz. 600 Msza Święta z Procesją Rezurekcyjną

 
Ogłoszenia 25.03.2017

OGŁOSZENIA WIELKIEGO TYGODNIA:


W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy wspominać:

WIELKI CZWARTEK – Msza Wieczerzy Pańskiej

WIELKI PIĄTEK – Liturgia na cześć Męki Pańskiej

WIELKA SOBOTA – Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Noc

NIEDZIELA – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

PONIEDZIAŁEK – Rozpoczęcie Oktawy Wielkanocy1. Wczoraj w sobotę zakończyliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadził Ks. prof. Jarosław Jęczeń. Pragniemy podziękować wszystkim naszym parafianom: panu kościelnemu, panu organiście, ministrantom, scholii i nauczycielom za czynny udział w rekolekcjach. Aby ten święty czas wydał owoc nawrócenia i przemiany w naszym życiu. Dziękujemy wszystkim, którzy na czas rekolekcji przynieśli nam różne produkty żywnościowe. Dziękujemy paniom, które w czasie rekolekcji przygotowywały posiłki dla księży.

Dziękujemy wszystkim (nauczycielom, uczniom, harcerzom, zuchom, ministrantom i parafianom) za wzięcie udziału w Drodze Krzyżowej ulicami Krzczonowa w ubiegły piątek.


2. Dzisiaj przypada Niedziela Palmowa na każdej Mszy Świętej poświęcenie palm a uroczysta procesja wokół naszego Kościoła z poświęceniem palm o godz. 1000. W ramach homilii słuchamy dzisiaj opisu Męki Pańskiej. Już teraz pragniemy podziękować paniom z Koła Gospodyń, naszej młodzieży szkolnej, parafianom i strażakom za przygotowanie tych pięknych palm, a zarazem podtrzymywanie pięknej tradycji w naszej parafii.


3. W tym tygodniu zapraszamy na obchody Świętego Triduum Paschalnego – Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800, Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpoczniemy Drogą Krzyżową o godz. 1500 i w Wielką Sobotę – Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Noc z poświęceniem ognia i paschału o godz. 1800. W wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w naszym Kościele o godz. 800, 900, 1000 i 1100. W poszczególnych miejscowościach: BOŻY DAR – 830, ZIELONA – 845, GIERNIAK – 900, KRZCZONÓW I – 915, KRZCZONÓW II – 930, KRZCZONÓW III – 945, WALENTYNÓW – 1015, OLSZANKA – 1045 i NOWINY ŻUKOWSKIE – 1100. Szczegółowy plan poświecenia pokarmów znajduje się przy Kościele na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.


4. W wielki Piątek obowiązuje post ścisły to znaczy jakościowy i ilościowy, tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. „Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia (KPK kan. 1252; por. kan. 97 § 1). W Wielki Piątek ofiary składane przy Adoracji Krzyża, jak co roku są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który podczas uroczystej Liturgii Wielkiego Piątku będzie pobożnie uczestniczył w adoracji Krzyża (El 13, n.1). W Wielki Piątek po zakończeniu wieczornej Liturgii około godz. 2000 zapraszamy wszystkich na adorację Chrystusa przy Grobie Pańskim, którą poprowadzi nasza schola i nauczyciele. Jak co roku zapraszamy naszych strażaków do adoracji przy Grobie Zbawiciela. W sobotę zapraszamy na Liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Noc, która rozpocznie się o godzinie 1800. Na tą Liturgię zabieramy ze sobą świece, które zapalone od Świecy Paschalnej, będą nam symbolizować Chrystusa, który jest Światłem świata i rozpromienia mroki naszego życia. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który w czasie celebracji Liturgii Wigilii Paschalnej (także w rocznicę swojego chrztu) odnowi przyrzeczenia chrzcielne według prawnie zatwierdzonej formuły (El 28, § 1).


5. Zapraszamy na Mszę Świętą Rezurekcyjną w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego na godz. 600. Mszę Świętą Rezurekcyjną rozpoczniemy Procesją dookoła naszego Kościoła.


6. W poniedziałek wielkanocny ofiary składane na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie.


7. W zakrystii można jeszcze składać ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego i Ołtarza Ciemnicy. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.


8. W zakrystii można jeszcze podawać nazwiska i adresy chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w Wielki Piątek. Odwiedziny rozpoczniemy o godz. 930.


9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość niedzielny na miesiąc kwiecień.10. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła przed rekolekcjami Kościół sprzątali mieszkańcy z ul. Leśnej. Przed świętami do sprzątanie kościoła zapraszamy jeszcze mieszkańców z ul. Leśnej. Sprzątanie Kościoła odbędzie się w Wielką Środę o godz. 900.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 83

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula