Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

opis_architektoniczny_13.jpg


Ogłoszenia 04.02.2018

V NIEDZIELA ZWYKŁA:

W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:


PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętej Agaty Dziewicy i Męczennicy

* Msza Święta z poświęceniem soli, chleba i wody o godz. 800.

WTOREK – Wspomnienie Świętych Pawła Miki i Towarzyszy Męczenników

SOBOTA – Wspomnienie Świętej Scholastyki Dziewicy

NIEDZIELA – Wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes 26 Światowy dzień chorego1. Dzisiaj przypada pierwsza niedzielę miesiąca Lutego, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).2. Za tydzień w niedzielę przypada dowolne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to 26 Światowy dzień Chorego. W tym dniu wysłuchamy wszyscy orędzia na Światowy Dzień Chorego, które skierował do wszystkich chorych papież Franciszek. A w poniedziałek 12 lutego zapraszamy wszystkich a szczególnie chorych na Mszę Świętą o godz. 900. Na tej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji chorych i w intencji służby zdrowia oraz w intencji tych, którzy posługują chorym w domach, w hospicjach czy w szpitalach. A osoby, które ukończyły 65 rok życia a dotyka jakakolwiek choroba będą mogły przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych.3. Za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1200 w naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościć Jego Ekscelencję Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika Metropolitę Lubelskiego.


4. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


5. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz Wschodni”.


6. Dziękujemy wszystkim, którzy we wtorek 30 stycznia pomagali przy rozbieraniu choinek w naszym Kościele. A byli to: Marek Mazur i Bartłomiej Flak.


7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.


8. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Walentynowa. Za ich trud, pracę, poświecenie i czas poświecony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy jeszcze mieszkańców Walentynowa.


9. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

Śp. Bożeny KOCHANIEC z domu CZARNOCKIEJ z Olszanki

Śp. Jerzego MALCA z Krzczonowa II

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 28.01.2018

IV NIEDZIELA ZWYKŁA:


W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Jana Bosko Prezbitera

PIĄTEK – Święto Ofiarowania Pańskiego tzw. Matki Boskiej Gromnicznej1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Lutego. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw o powołania Kapłańskie, zakonne i misyjne. W pierwszy piątek z racji, że w tym dniu przypada święto Ofiarowania Pańskiego, nie będzie Mszy Świętej o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. W pierwszą sobotę miesiąca Mszę Świętą o Niepokalanym Sercu Maryi połączoną z Litanią Loretańska odprawimy o godz. 800. W pierwszą niedzielę miesiąca Lutego zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).2. 2 Lutego w piątek przypada święto Ofiarowania Pańskiego tzw. Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu Msze Święte w naszym Kościele o godz. 800, 1000 i 1600. Pamiętajmy o przyniesieniu na Mszę Świętą świecy zwanej Gromnicą. Jak co roku w zakrystii są do nabycia świece Gromnice (duże) cena 25 zł. W tym dniu ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.


3. We wtorek 30 stycznia na godz. 900 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy rozbieraniu choinek w naszym Kościele.


4. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych

Małego Gościa Niedzielnego.


6. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z Walentynowa. A były to osoby… Za ich trud, pracę, poświecenie i czas poświecony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.


7. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

Śp. Mirosława PAĆKOWSKIEGO z Krzczonowa III.

Śp. Tadeusza PIELECHY z ul. Szklanej.

Zmarła Śp. Bożena KOCHANIEC z domu CZARNOCKA z Olszanki. Data pogrzebu nie została jeszcze ustalona. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 21.01.2018

III NIEDZIELA ZWYKŁA:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Franciszka Salezego Biskupa i Doktora Kościoła

CZWARTEK – Święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła

PIĄTEK – Wspomnienie Świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa

 

 

1. W tym tygodniu zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Pragniemy podziękować wszystkim naszym parafianom za miłe i serdeczne przyjęcie nas w swoich domach. Za rozmowę, miłą atmosferę, poczęstunek i za wszelkie złożone ofiary. A teraz odczytam ofiary składane przez naszych parafian w czasie wizyty duszpasterskiej w tym ostatnim tygodniu.

 


2. Pomału zbliża się uroczystość Ofiarowania Pańskiego. Jak co roku w zakrystii są do nabycia świece tzw. Gromnice (duże) cena 25 zł.

 


3.Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).

 


4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc luty.5. Za tydzień w sobotę na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Walentynowa.

 
Ogłoszenia 14.01.2017

II NIEDZIELA ZWYKŁA:

W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:


ŚRODA – Wspomnienie Świętego Antoniego Opata

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa1. W tym tygodniu w Kościele rozpoczynamy „Tydzień modlitw o jedność chrześcijan”.2. Pomału zbliża się uroczystość Ofiarowania Pańskiego. Jak co roku w zakrystii są do nabycia świece tzw. Gromnice (duże) cena 25 zł.3. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).4. W tym tygodniu pragniemy zakończyć tegoroczną wizytę duszpasterską:Program wizyty duszpasterskiej IV tygodnia:


15 stycznia w poniedziałek od godz. 930 – Skałka (jeden ksiądz od końca a drugi ksiądz po południu po skończeniu Nadstoków rozpocznie od państwa Kaliniak) godz. 1400 – Nadstoki.

16 stycznia we wtorek od godz. 930 – ul. Strażacka i dawny dom policji (wyjątkowo) godz. 1500 – jeden ksiądz ul. Żeromskiego od państwa BIL do pani Kister drugi ksiądz od pani DAWIDCZYK mały blok i domy od państwa DUBELTMAN.

17 stycznia w środę (wyjątkowo) od godz. 900 – duży blok przy ul. Żeromskiego (dwóch księży do spotkania)

20 stycznia w sobotę od godz. 900 – Lipniak i wizyta duszpasterska dla tych, których nie było w domu, a chcieli by przyjąć kapłana.5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.6. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z Krzczonowa III.  Za ich trud, pracę (świeże kwiaty) i czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Walentynowa.

 
Ogłoszenia 07.01.2018

I NIEDZIELA ZWYKŁA (NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO):


1. Dzisiaj w niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w Kościele Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczynamy Okres zwykły.


2. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.


3. Dzisiaj w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.4. Także dzisiaj w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 na plebanii odbędzie się opłatkowe spotkanie Rady Parafialnej (zapraszamy członków starej i nowej Rady Parafialnej).


5. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.7. POMOC CHARYTATYWNA DLA ALEPPO

W niedzielę 7 stycznia 2018 r. o godzinie 20.00 w Drugim Programie Telewizji Polskiej (TVP2) transmitowany będzie na żywo Charytatywny Koncert Kolęd „Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo” w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Organizatorami inicjatywy są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizja Polska i Caritas Polska. Podczas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka SMS-owa na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Każdy z nas może się do niej przyłączyć, wysyłając smsy w trakcie transmisji koncertu. Dochód trafi na konto Caritas Polska.8. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich trud, pracę, poświecenie i czas poświecony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy jeszcze mieszkańców Krzczonowa III.


Program wizyty duszpasterskiej III tygodnia:

8 stycznia w poniedziałek od godz. 930 – Nowiny Żukowskie o od 1400 Krzczonów III (nowa szosa od końca)

9 stycznia we wtorek od godz. 930 – Wójtostwo od 1400 ul. Partyzantów (od Banku do Pani Robak)

10 stycznia w środę od godz. 930 – Folwark ul. Słoneczna, Sosnowa, Orzechowa i Lubelska a od 1700 (po nabożeństwie) dom nauczyciela i Żółty dom koło Kościoła

11 stycznia w czwartek od godz. 930 – Zielona a po 1400 ul. Szklana i ul. Żeromskiego

12 stycznia w piątek od 930 – Sołtysy (część od Apteki) od. 930 ksiądz idzie od lasu a o godz. 1400 drugi ksiądz od apteki

13 stycznia w sobotę od 930 – Sołtysy (część od Kościoła dwóch księży z obu stron)

Bardzo prosimy o przywiezienie i odwiezienie.

9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Stanisławy BARTOSZEK z Krzczonowa I. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 81

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula