Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

dzieje_parafii_1.jpg


Ogłoszenia 06.05.2018

OGŁOSZENIA VI TYGODNIA WIELKANOCY:


 

W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

 

WTOREK – Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika

GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI I ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJ

NIEDZIELA – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 101 rocznica objawień Maryi w Fatimie

 1. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca Maja. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 1200 dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej otrzymają swoje pierwsze modlitewniki. Jutro w ramach lekcji odbędzie się próba przed Pierwszą Komunią Świętą (prosimy, aby dzieci zabrały ze sobą do szkoły wierszyki).


3. Za tydzień w sobotę po nabożeństwie majowym o godz. 1800 odbędzie się próba uczniów klas II i III przed Uroczystością Sakramentu Bierzmowania. Obecność wszystkich obowiązkowa.


4. We wtorek 8 maja przypada uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika Głównego Patrona naszej Ojczyzny i Archidiecezji Lubelskiej. Z tej racji dzisiaj w niedzielę zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 1000 podczas której będziemy się modlić w intencji zmarłych Stanisławów i za zmarłe Stanisławy, których patronem jest Święty Stanisław Biskup i Męczennik. Nazwiska zmarłych Stanisławów można jeszcze zgłaszać do zakrystii.


5. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (przypominamy, że w całym miesiącu maju z racji nabożeństwa majowego, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy rozpoczniemy wcześniej o godz. 1745 a po nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawimy Nabożeństwo Majowe i Mszę Świętą). Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić w intencji dziękczynnej czy w intencji błagalnej czy też za zmarłych).


6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.

 7. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Olszanki. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać.

 


8. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: † Śp. Władysławy SAŁEK z Olszanki. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 29.04.2018

OGŁOSZENIA V TYGODNIA WIELKANOCY:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Atanazego Biskupa i Doktora Kościoła

CZWARTEK – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny KRÓLOWEJ POLSKI

GŁÓWNEJ PATRONKI POLSKI – 227 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Floriana Męczennika PATRONA STRAŻAKÓW1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Maja. Pierwszy czwartek jest dniem modlitw w intencji kapłanów i powołań kapłańskich (w tym dniu przypada Uroczystość NMP Królowej Polski). W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730. Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w tym miesiącu wyjątkowo z racji nabożeństwa majowego odprawimy o godz. 1800. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 800. W pierwszą niedzielę miesiąca Maja zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).

2. Za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 1200 dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej otrzymają swoje pierwsze modlitewniki.


3. W czwartek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Głównej Patronki naszej Ojczyzny a zarazem 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym dniu porządek Mszy Świętych o godz. 800, 1000 (Msza Święta w intencji Ojczyzny) i o godz. 1200.  A po Mszy Świętej o godz. 1200 nabożeństwo majowe.


4. We wtorek rozpoczynamy miesiąc Maj, miesiąc bardzo ważny w świadomości religijnej Polaków, poświęcony szczególnie Matce Bożej i przepięknej Litanii Loretańskiej. W tym miesiącu wierni gromadzą się w świątyniach, przy krzyżach, figurach Maryi, aby wychwalać Panią nieba i ziemi. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym Kościele codziennie o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 (w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski po Mszy Świętej o godz. 1200). Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich dorosłych, młodzież (zwłaszcza młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania), dzieci (szczególnie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej i dzieci klas IV Szkoły Podstawowej, które w tym roku przeżywają Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej – WSPOMNIEĆ O PLAKACIE Z NAKLEJKAMI).

– Tradycja Kościelna głosi, że Maryja, kiedy była zabierana do nieba przez Aniołów była obsypana

kwiatami. I my w tym miesiącu pamiętajmy o naszej Polskiej tradycji, aby na terenach swoich

domów, gdzie znajdują się figury Maryi czy piękne zabytkowe krzyża przyozdobić je kwiatami

symbolami wiosny i pięknej niewiasty z Nazaretu – Maryi Matki Chrystusa i naszej Matki.


5. Za dwa tygodnie we wtorek 8 maja przypada uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika Głównego Patrona naszej Ojczyzny i Archidiecezji Lubelskiej. Z tej racji za tydzień w niedzielę zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 1000 podczas której będziemy się modlić w intencji zmarłych Stanisławów i za zmarłe Stanisławy, których patronem jest Święty Stanisław Biskup i Męczennik. Nazwiska zmarłych Stanisławów można już zgłaszać do zakrystii.


6. Dzisiaj w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas IV Szkoły Podstawowej i ich rodziców przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej.

7. Jednocześnie pragniemy przypomnieć uczniom klas IV Szkoły Podstawowej i ich rodzicom, że Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 20 maja o godz. 1000.


8. Sakrament Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III Szkoły Podstawowej odbędzie się w niedzielę Najświętszej Trójcy 27 maja na Mszy Świętej o godz. 1200.


9. Jednocześnie pragniemy poinformować, że Msza Święta połączona z sakramentem bierzmowania naszej młodzieży gimnazjalnej odbędzie się w poniedziałek 4 czerwca o godz. 1800. Tego sakramentu naszej młodzieży udzieli J.E. Ks. Bp Artur Miziński – Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski.


10. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (w całym miesiącu maju z racji nabożeństwa majowego, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy rozpoczniemy o godz. 1745 a po nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawimy Nabożeństwo Majowe i Mszę Świętą). Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).

11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Nadstoków (ul. Słowiańskiej) A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Olszanki.

Dyspensa na piątek – 4 maja 2018 r.

Zbliża się długi majowy Weekend. Czas wolny od pracy i szkoły, czas spotkań z najbliższymi. Na ten czas wypoczynku i zabawy –

– Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w piątek 4 maja 2018 r. wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji.

Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.

Lublin, 26 kwietnia 2018 r.

Nr 194/Gł/2018

DEKRET
o udzieleniu dyspensy od przepisów o wstrzemięźliwości
w dniu 4 maja 2018 r.

Biorąc pod uwagę dobro duchowe wiernych, zgodnie z kanonem 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego oraz uwzględniając normy zawarte w kanonach 1251 i 1245 KPK udzielam dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w dniu 4 maja br. wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji.

Zachęcam jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.


PODPISALI:

Stanisław Budzik, Arcybiskup Metropolita Lubelski, ks. Krzysztof Kwiatkowski, kanclerz.

 
Ogłoszenia 15.04.2018

OGŁOSZENIA III TYGODNIA WIELKANOCY:

 

1. Trwamy w okresie Wielkiejnocy.


2. Przeżywając w Kościele Rok Duszpasterski pod Hasłem: „Weźmijcie Ducha Świętego!” Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Biblijną w tym roku pod hasłem: „Weźmijcie Pismo Święte” – jest to drugi Narodowy Dzień czytania Pisma Świętego a jednocześnie dzisiaj rozpoczynamy w Kościele X Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Na Mszy Świętej o godz. 1000 zostanie uroczyście wniesione Pismo Święte, które zostanie umiejscowione na pulpicie przy Ołtarzu. Zachęcamy, żeby w tym tygodniu częściej sięgać do lektury Pisma Świętego.


3. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.


4. Dzisiaj w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania przed Pierwszą Komunią Świętą.


5. Także dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1200 na plebani odbędzie się świąteczne spotkanie Rady Parafialnej.


6. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się krótkie spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.


7. Pragniemy poinformować uczniów klas IV Szkoły Podstawowej i ich rodziców, że Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 20 maja o godz. 1000.


8. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.10. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy domu nauczyciela i żółtego domu przy Kościele. A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców


11. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: † Śp. Andrzeja CIOCZKA z ul. Szklanej. † Śp. Zofii JONES z Wójtostwa. We wtorek 17 kwietnia o godz. 1500 odbędzie się pogrzeb: † Śp. Wandy PELCZARSKIEJ z Lublina pochodzącej z Krzczonowa z ul. Leśnej. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu

 
Ogłoszenia 22.04.2018

OGŁOSZENIA IV TYGODNIA WIELKANOCY:


ZAPOWIEDŹ PRZEDMAŁŻEŃSKIE:


ZAPOWIEDŹ PIERWSZA:

Grzegorz OLESZKA
kawaler z Leszczyny z parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Popkowicach Alicja Renata MARDOŃ panna z Wójtostwa parafia tutejsza

ZAPOWIEDŹ DRUGA:

Tomasz Adam ŁABUDA kawaler z Kosarzewa Dolnego z parafii pw. NMP Królowej Polski Dorota Agata DUMA panna z Krzczonowa III parafia tutejsza


Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi, prosimy o tym powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika

GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI

ŚRODA – Święto Świętego Marka Ewangelisty1. Trwamy w okresie Wielkiejnocy.


2. Dzisiejsza Niedziela zwana jest niedzielą Dobrego Pasterza. Odpust w parafii Piotrków. Suma odpustowa o godz. 1200.


3. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.


4. Dzisiaj w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się krótkie spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.


5. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas IV Szkoły Podstawowej i ich rodziców przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej.


6. Pragniemy przypomnieć uczniów klas IV Szkoły Podstawowej i ich rodziców, że Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 20 maja o godz. 1000.


7. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc maj.9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Nadstoków A były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców jeszcze mieszkańców Nadstoków.


W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

† Śp. Wandy PELCZARSKIEJ z Lublina pochodzącej z Krzczonowa z ul. Leśnej.

† Śp. Edwarda FRYGI z ul Skałka.

† Śp. Stefanii MEŁGIEŚ z ul. Świerkowej.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu

 
Ogłoszenia 08.04.2018

OGŁOSZENIA II TYGODNIA WIELKANOCY:


W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy wspominać:

PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Msze Święte o godz. 800, 1000 i 1700.1. Trwamy w okresie Wielkiejnocy.


2. Dzisiaj przypada II Niedziela Wielkanocna tzw. Niedziela Miłosierdzia Bożego – Święto patronalne CARITAS i rozpoczęcie 74 tygodnia miłosierdzia. Po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz CARITAS”. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w Tabernakulum, modlitwę „Ojcze nasz” i Credo „Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego…”, dodając pobożnie wezwania do Pana Jezusa Miłosiernego np. „Jezu Miłosierny, ufam Tobie” (El. Dekret, s. 89 – 94). Dlatego z tej racji w tym dniu po każdej Mszy Świętej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Również w tym dniu wysłuchujemy się w specjalny list biskupów naszego Kościoła poruszającego temat Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Świętej o godz. 800 zmiana tajemnic różańcowych,


3. Za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania przed Pierwszą Komunią Świętą.


4. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z ul. Leśnej.  Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę na godz. 900 do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców

7. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: † Śp. Janiny ROMANEK z ul. Leśnej.

We wtorek 10 kwietnia o godz. 1400 odbędzie się pogrzeb:

† Śp. Andrzeja CIOCZKA z ul. Szklanej.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 84

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula