Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

st10.jpg


Święcenie pokarmów na stół Wielkanocny:


Lp.

MIEJSCOWOŚĆ

GODZINA

1.

Boży Dar

8.30

2.

Zielona

8.45

3.

Gierniak

9.00

4.

Krzczonów I

9.15

5.

Krzczonów II

9.30

6.

Krzczonów III

9.45

7.

Walentynów

10.15

8.

Olszanka

10.45

9.

Nowiny Żukowskie

11.00


Poświecenie pokarmów w Kościele

o godz: 800, 900, 1000 i 1100.


 


Obchody Świętego Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek: o godz. 1800Msza Wieczerzy Pańskiej

Wielki Piątek: o godz. 1500 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

ok. godz. 1545 Liturgia na część Meki Pańskiej

Wielka Sobota: o godz. 1800 Liturgia Wigilii Paschalnej

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

o godz. 600 Msza Święta z Procesją Rezurekcyjną

 
Ogłoszenia 25.03.2017

OGŁOSZENIA WIELKIEGO TYGODNIA:


W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy wspominać:

WIELKI CZWARTEK – Msza Wieczerzy Pańskiej

WIELKI PIĄTEK – Liturgia na cześć Męki Pańskiej

WIELKA SOBOTA – Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Noc

NIEDZIELA – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

PONIEDZIAŁEK – Rozpoczęcie Oktawy Wielkanocy1. Wczoraj w sobotę zakończyliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadził Ks. prof. Jarosław Jęczeń. Pragniemy podziękować wszystkim naszym parafianom: panu kościelnemu, panu organiście, ministrantom, scholii i nauczycielom za czynny udział w rekolekcjach. Aby ten święty czas wydał owoc nawrócenia i przemiany w naszym życiu. Dziękujemy wszystkim, którzy na czas rekolekcji przynieśli nam różne produkty żywnościowe. Dziękujemy paniom, które w czasie rekolekcji przygotowywały posiłki dla księży.

Dziękujemy wszystkim (nauczycielom, uczniom, harcerzom, zuchom, ministrantom i parafianom) za wzięcie udziału w Drodze Krzyżowej ulicami Krzczonowa w ubiegły piątek.


2. Dzisiaj przypada Niedziela Palmowa na każdej Mszy Świętej poświęcenie palm a uroczysta procesja wokół naszego Kościoła z poświęceniem palm o godz. 1000. W ramach homilii słuchamy dzisiaj opisu Męki Pańskiej. Już teraz pragniemy podziękować paniom z Koła Gospodyń, naszej młodzieży szkolnej, parafianom i strażakom za przygotowanie tych pięknych palm, a zarazem podtrzymywanie pięknej tradycji w naszej parafii.


3. W tym tygodniu zapraszamy na obchody Świętego Triduum Paschalnego – Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800, Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpoczniemy Drogą Krzyżową o godz. 1500 i w Wielką Sobotę – Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Noc z poświęceniem ognia i paschału o godz. 1800. W wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w naszym Kościele o godz. 800, 900, 1000 i 1100. W poszczególnych miejscowościach: BOŻY DAR – 830, ZIELONA – 845, GIERNIAK – 900, KRZCZONÓW I – 915, KRZCZONÓW II – 930, KRZCZONÓW III – 945, WALENTYNÓW – 1015, OLSZANKA – 1045 i NOWINY ŻUKOWSKIE – 1100. Szczegółowy plan poświecenia pokarmów znajduje się przy Kościele na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.


4. W wielki Piątek obowiązuje post ścisły to znaczy jakościowy i ilościowy, tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. „Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia (KPK kan. 1252; por. kan. 97 § 1). W Wielki Piątek ofiary składane przy Adoracji Krzyża, jak co roku są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który podczas uroczystej Liturgii Wielkiego Piątku będzie pobożnie uczestniczył w adoracji Krzyża (El 13, n.1). W Wielki Piątek po zakończeniu wieczornej Liturgii około godz. 2000 zapraszamy wszystkich na adorację Chrystusa przy Grobie Pańskim, którą poprowadzi nasza schola i nauczyciele. Jak co roku zapraszamy naszych strażaków do adoracji przy Grobie Zbawiciela. W sobotę zapraszamy na Liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Noc, która rozpocznie się o godzinie 1800. Na tą Liturgię zabieramy ze sobą świece, które zapalone od Świecy Paschalnej, będą nam symbolizować Chrystusa, który jest Światłem świata i rozpromienia mroki naszego życia. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który w czasie celebracji Liturgii Wigilii Paschalnej (także w rocznicę swojego chrztu) odnowi przyrzeczenia chrzcielne według prawnie zatwierdzonej formuły (El 28, § 1).


5. Zapraszamy na Mszę Świętą Rezurekcyjną w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego na godz. 600. Mszę Świętą Rezurekcyjną rozpoczniemy Procesją dookoła naszego Kościoła.


6. W poniedziałek wielkanocny ofiary składane na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie.


7. W zakrystii można jeszcze składać ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego i Ołtarza Ciemnicy. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.


8. W zakrystii można jeszcze podawać nazwiska i adresy chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w Wielki Piątek. Odwiedziny rozpoczniemy o godz. 930.


9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość niedzielny na miesiąc kwiecień.10. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła przed rekolekcjami Kościół sprzątali mieszkańcy z ul. Leśnej. Przed świętami do sprzątanie kościoła zapraszamy jeszcze mieszkańców z ul. Leśnej. Sprzątanie Kościoła odbędzie się w Wielką Środę o godz. 900.

 
Ogłoszenia 18.03.2018

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU:


W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

NIEDZIELA – NIEDZIELA PALMOWA tzw. Męki PańskiejPoczątek Wielkiego Tygodnia

 

 

1. W najbliższy czwartek 22 marca przed Niedzielą Palmową rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do soboty 24 marca. Poprowadzi je Ks. prof. Jarosław Jęczeń. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń przy Kościele, jest także na internetowej stronie parafialnej. Również foldery z programem Rekolekcji są wyłożone na stoliku w przedsionku Kościoła.2. Okres Wielkiego Postu pomału dobiega końca. Za tydzień będziemy obchodzić niedzielę Męki Pańskiej tzw. Niedzielę Palmową. Zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą połączoną z procesją palmową o godz. 1000. W niedzielę Palmową tzw. Męki Pańskiej w czasie każdej Mszy Świętej w ramach homilii będziemy słuchać opisu Męki Pańskiej. W czasie Wielkiego Postu nabożeństwa: Gorzkich Żali w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz.1200, Godzinki o Męce Pańskiej w niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 800. W piątek w drugi dzień naszych rekolekcji Wielkopostnych zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Krzczonowa po Mszy Świętej o godz. 1700 (na Drogę Krzyżową zapraszamy szczególnie naszych uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz zuchów i harcerzy). W czasie rekolekcji będzie można nabyć Chlebek Dobroć Caritas na stół Wielkanocny. W Wielki Piątek 30 marca pragniemy odwiedzić naszych chorych z sakramentalną posługą. Odwiedziny chorych rozpoczniemy o godz. 930. Nazwiska i adresy chorych prosimy zgłaszać do zakrystii. W zakrystii i na bocznym ołtarzu można składać ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego i Ołtarza Ciemnicy na Triduum Paschalne. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 


3. Dzisiaj o 900 w ROKisie odbędzie się Jarmark Wielkanocny.4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa niedzielnego.

 


5. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z ul. Leśnej. Za ich trud, pracę (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy jeszcze mieszkańców z ul. Leśnej. W tym tygodniu sprzątanie Kościoła odbędzie się w środę przed naszymi rekolekcjami Wielkopostnymi o godz. 900.

 


6. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby:

† Śp. Wiesława KUŚMIERZA z Lublina pochodzącego z Walentynowa.

† Śp. Czesławy DADEJ ze Skałki.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 22 – 24 marca 2018 rok

PROWADZI: Ks. prof. Jarosław Jęczeń.

 

 

CZWARTEK 22 MARZEC


ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI

900 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH

1100 NAUKA W BUDYNKU SZKOŁY DLA KLAS:

od O – 3 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1200 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM

I SZKOŁY PODSTAWOWEJ (KLASY od 4 – 7)

1700 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH I MŁODZIĘŻY

(OSÓB PRACUJĄCYCH I UCZĄCYCH SIĘ PO ZA KRZCZONOWEM)

 

 

PIĄTEK 23 MARZEC


900 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH

1100 NAUKA W BUDYNKU SZKOŁY DLA KLAS:

od O – 3 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1200 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM

I SZKOŁY PODSTAWOWEJ (KLASY od 4 – 7)

1700 MSZA ŚWIĘTA DLA DOROSŁYCH I MŁODZIĘŻY

(OSÓB PRACUJĄCYCH I UCZĄCYCH SIĘ PO ZA KRZCZONOWEM)

1745 NABOŻEŃSTWO DROGI KRZYŻOWEJ ULICAMI KRZCZONOWA

 

 

SOBOTA 24 MARZEC

DZIEŃ SPOWIEDŹI ŚWIĘTEJ


900 SPOWIEDŹ DLA DOROSŁYCH

930 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH

1130 SPOWIEDŹ DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1200 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1630 SPOWIEDŹ DLA DOROSŁYCH I MŁODZIĘŻY

1700 MSZA SWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH I MŁODZIĘŻY

 
Ogłoszenia 11.03.2018

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU:


1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: w piątki o godz. 1600. Nabożeństwa Gorzkich Żali w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200. W każdą niedzielę Wielkiego Postu przed Mszą Świętą o godz. 800 będziemy śpiewać Godzinki o Męce Pańskiej. W czasie Wielkiego Postu nauki dla narzeczonych w naszej parafii w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 800. W czasie Wielkiego Postu pamiętajmy o przykazaniu Kościelnym: w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach.


2. W zakrystii i na bocznym ołtarzu można składać ofiary na dekoracje i kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Za wszelkie ofiary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.


3. Pragniemy przypomnieć, że nasze rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy w czwartek 22 marca a zakończymy dniem spowiedzi świętej 24 marca w sobotę przed niedzielą Palmową. W tym roku nasze rekolekcje poprowadzi Ks. Prof. Jarosław Jęczeń.


4. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


5. Za tydzień w poniedziałek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Z tej racji pragniemy zaprosić na Mszę Świętą zbiorową w intencji zmarłych Józefów, w przed dzień uroczystości Świętego Józefa 18 marca w niedzielę o godz. 1000. Nazwiska zmarłych Józefów (zmarłe Józefy) można zgłaszać do zakrystii.6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.


7. Wpłynęła ofiara na potrzeby Kościoła: Bezimiennie 100 zł. Bóg zapłać!


8. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z ul. Leśnej.  Za ich trud, pracę (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


10. Jutro w poniedziałek 12 marca o godz. 1400 odbędzie się pogrzeb:

† Śp. Wiesława KUŚMIERZA z Lublina pochodzący z Walentynowa.

W czwartek 15 marca o godz. 1300 odbędzie się pogrzeb:

† Śp. Czesławy DADEJ ze Skałki.

Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 84

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula