Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

st5.jpg


Ogłoszenia 31.12.2017

I NIEDZIELA NARODZENIA PAŃSKIEGO:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze Święte o godz. 800, 1000 i 1200 Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem Rodzin

WTOREK – Wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu Biskupów i Doktorów Kościoła

SOBOTA – Uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – Trzech Króli

NIEDZIELA – Święto CHRZTU PAŃSKIEGO


1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Stycznia. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne. W pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 730, Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca z racji, że w tym dniu przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego nie będzie Mszy Świętej o Niepokalanym Sercu Maryi. W pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800 a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


2. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, Mszę Święte o godz. 800, 1000, 1200, a po każdej Mszy Świętej poświęcenie Kadzidła i Kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów literami Trzech Króli z bieżącym rokiem znakiem chrześcijańskiego domu. Ofiary zebrane na tacę, są przeznaczone na „Krajowy Fundusz Misyjny”.


3. Za tydzień w Niedzielę Chrztu Pańskiego ofiary składane na tacę, są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Lublinie.


4. Za tydzień w niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w Kościele Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczynamy Okres zwykły.


5. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.6. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 na plebanii odbędzie się opłatkowe spotkanie Rady Parafialnej (zapraszamy członków starej i nowej Rady Parafialnej).7. Wójt Gminy Krzczonów zaprasza do wspólnego śpiewania kolęd w uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli 6 stycznia od godz. 1500 w Regionalnym Ośrodku Kultury i Sportu w Krzczonowie.


PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ II tygodnia:

2 stycznia wtorek od godz. 930 – Krzczonów I o godz. 1400 Borzęcin (Borzęcin zaczniemy od domów przy łące).

3 stycznia środa od godz. 930 – Krzczonów II

4 stycznia czwartek od godz. 930 – Gierniak a o godz. 1400 Boży Dar

5 stycznia piątek od godz. 930 – Walentynów od godz.1600 ul. Świerkowa (do cmentarza)

Bardzo prosimy o przywiezienie i odwiezienie.


8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.


9. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich trud, pracę, składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień sprzątanie Kościoła odbędzie się w piątek o godz. 900, sprzątają jeszcze mieszkańcy Krzczonowa III.


10. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Natalii WÓJCIK pochodzącej z Pustelnika.

Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 24.12.2017

IV NIEDZIELA ADWENTU:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Narodzenia Pańskiego

WTOREK – Święto Świętego Szczepana Pierwszego Męczennika

ŚRODA – Święto ŚWIĘTEGO JANA Apostoła i Ewangelisty – Msza Święta z poświęceniem i z podaniem wiernym wina o godz. 800.

CZWARTEK Święto ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW

PIĄTEK – V DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO Z racji oktawy Narodzenia Pańskiego nie obowiązuje post

SOBOTA – VI DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO

NIEDZIELA – Święto ŚWIĘTEJ RODZINY Z NAZARETU: Jezusa, Maryi i Józefa

Na Mszy Świętej o godz. 1000 podsumowanie roku 2017


1. Kończymy dzisiaj czas Adwentu. A rozpoczynamy okres Narodzenia Pańskiego Zapraszamy na Mszę Święta Pasterską o godz.2400


2. We wtorek w Święto Świętego Szczepana Pierwszego Męczennika ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.


3. Dziękujemy mieszkańcom Krzczonowa III za sprzątanie i przygotowanie Kościoła na czas świąt. Dziękujemy panu Kościelnemu wraz z rodziną za ustawienie choinek w naszym Kościele. Naszej młodzieży, dzieciom, parafianom za przygotowanie Kościoła i ubranie choinek w naszym Kościele. Dziękujemy parafianom i dzieciom ze szkoły i przedszkoli za podarowanie ozdób choinkowych. Dziękujemy naszym parafianom, którzy podarowali choinki do naszego Kościoła. Dziękujemy za udekorowanie naszej parafialnej szopki Betlejemskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali nam różne produkty żywnościowe na święta.


4. W zakrystii można jeszcze nabyć świece wigilijne Caritas na stół wigilijny.


5. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


6. W tym tygodniu pragniemy rozpocząć Wizytę duszpasterską.

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:

Czwartek 28 grudnia od godz. 930 – Olszanka od państwa Leśko i od państwa Todorowskich do spotkania

Piątek 29 grudnia od godz. 930 – Olszanka od państwa Kowalskich i od państwa Grzegorczyk do spotkania

Sobota 30 grudnia od godz. 930 – Krzczonów III

Bardzo prosimy o przywiezienie i odwiezienie. Ofiary składane w tym roku z racji wizyty duszpasterskiej będą przeznaczone na (projekt). Program wizyty duszpasterskiej znajduje się na tablicy ogłoszeń przy Kościele i na stronie internetowej parafii.


7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Świąteczne wydania: Niedziela jest z płytą CD zespołu Arki Noego z kolędami i śpiewnikiem cena 10 zł, Gość Niedzielny z modlitwą wigilijną, którą możemy posłużyć się przy stole wigilijnym cena 8 zł i dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny.


8. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy.

 
Ogłoszenia 17.12.2017

OGŁOSZENIA III TYGODNIA ADWENTU:

GAUDETE

1. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – Gwiazdka Nadziei”.

2. Dzisiaj w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

3. Nieustannie trwamy w świętym czasie adwentu, w czasie oczekiwania na przyjście Zbawiciela. W tym ostatnim tygodniu przed świętami zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie codziennie o godz. 700. Pamiętajmy, że na Roraty przynosimy ze sobą świecę tzw. Roratkę lub lampiony.


4. Za tydzień w piątek 22 grudnia pragniemy odwiedzić naszych chorych. Odwiedziny rozpoczniemy od godz. 900. Prosimy o zgłaszanie chorych.

5. Pragniemy poinformować, że w tym roku Wigilia Narodzenia Pańskiego wypada w niedzielę, ale porządek Mszy Świętych się nie zmienia: Msze Święte w tym dniu o godz. 800, 1000 i 1200.


6. W Wigilię Narodzenia Pańskiego 24 grudnia o godz. 1000 zapraszamy na Mszę Świętą zbiorową w intencji zmarłych, którzy odeszli do Pana w 2017 roku, ale również można podawanie imion zmarłych, których zabraknie przy wigilijnym stole, a których chcemy dołączyć do intencji zbiorowej.


7. 37 Drużyna Harcerska „Ogniki” informuje, że przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju naszej parafii będzie miało miejsce dzisiaj 17 grudnia (w III niedziele adwentu) na Mszy Świętej o godz.1000, a następnie światełko Betlejemskie Harcerze będą przekazywać mieszkańcom Gminy Krzczonów w ostatnich dniach przed świętami. Mamy nadzieje, że trafi ono na wigilijne stoły do polskich rodzin i będzie stanowiło przesłanie światłości, która przebije się przez mroki grudniowych nocy do naszych serc.


8. W piątek 22 grudnia na godz. 900 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy ubieraniu choinek w naszym Kościele.

9. Bardzo dziękujemy naszym Radnym za rozniesienie opłatków a naszym parafianom za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Pragniemy przypomnieć, że 22 grudnia w naszej parafii odbędzie się zbiórka Elektrośmieci. O godz. 1130 przyjedzie samochód, który zabierze wszelkie elektrośmieci. Elektrośmieci prosimy składać na parkingu przy Kościele. Jest to akcja charytatywna, przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Pamiętajmy, że pozbywając się sprzętu zużytego (niepotrzebnego) pomagamy potrzebującym.


11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. Sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich pracę, składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. W zakrystii można jeszcze nabyć świece wigilijne Caritas na stół wigilijny.

13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na nowy miesiąc (w środku znajduje się witraż okienny do samodzielnego wykonania).

 
Ogłoszenia 10.12.2017

OGŁOSZENIA II TYGODNIA ADWENTU:

 

ZAPOWIEDŹI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Zapowiedź druga:

Rafał Piotr BARGIEŁ kawaler z ul. Leśnej parafia tutejsza i Joanna JAKUBIEC panna z parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny Wilczyska (diecezja Siedlecka)

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi narzeczonymi, prosimy o tym powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

 

ŚRODA – Wspomnienie Świętej Łucji Dziewicy i Męczennicy

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Jana od Krzyża Prezbitera i Doktora Kościoła


2. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na Fundusz „Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.


3. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.


4. W czasie Adwentu zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie codziennie o godz. 700 (z wyjątkiem niedziel, świąt i uroczystości). Pamiętajmy, że na Roraty przynosimy ze sobą świecę tzw. Roratkę lub lampiony.


5. Zakończyliśmy nasze tegoroczne rekolekcje Adwentowe. Pragniemy podziękować ojcu Piotrowi Gradoszewskiemu z zakonu Trynitarzy za przeprowadzone rekolekcje. Dziękujemy parafianom za wzięcie udziału w rekolekcjach. Dziękujemy wszystkim, którzy na czas rekolekcji podarowali nam różne produkty żywnościowe.


6. W zakrystii można nabyć świece wigilijne Caritas na stół wigilijny.

 

7. 37 Drużyna Harcerska „Ogniki” informuje, że przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju naszej parafii będzie miało miejsce 17 grudnia (za tydzień w III niedziele adwentu) na Mszy Świętej o godz. 1000, a następnie światełko Betlejemskie Harcerze będą przekazywać mieszkańcom Gminy Krzczonów. Mamy nadzieje, że trafi ono na wigilijne stoły do polskich rodzin i będzie stanowiło przesłanie światłości, która przebije się przez mroki grudniowych nocy do naszych serc.

 

8. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.


9. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


10. PODZIEL SIĘ CHLEBEM – OSP Pamięcin oraz Przedszkole „Bajkowa Kraina” zwracają się do ludzi dobrej woli o wsparcie produktami żywnościowymi (kasze, makarony, przyprawy, olej, ryż, słodycze oraz płody rolne: pietruszka, marchewka, ziemniaki) dla Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta.

ZBIÓRKA DARÓW: dzisiaj w niedzielę 10 grudnia przy Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzczonowie w godz. od 900 do 1300Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dary serca.

 

11. Pragniemy również podziękować wszystkim, którzy dobrowolnie podjęli chęć dołączenia do akcji Caritas „Paki Miłosierdzia” składając dary dla potrzebujących w postaci artykułów żywnościowych.

 

12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich pracę (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego (w środku znajduje się lampion do samodzielnego złożenia, który posłuży nam w czasie Mszy Świętych Roratnich o Najświętszej Maryi Pannie).

 

REKOLEKCJE ADWENTOWE

RENOWACJA MISJI: 4 – 6 GRUDNIA

PROWADZI: O. Piotr Gradoszewski z zakonu Ojców TercjarzyPIERWSZY DZIEŃ REKOLEKCJI – PONIEDZIAŁEK 4 GRUDNIA

900 ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLADOROSŁYCH

1200 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DZIECI ORAZ UCZNIÓW GIMNAZJUM I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1700 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY

DRUGI DZIEŃ REKOLEKCJI –  WTOREK 5 GRUDNIA

900 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH

1200 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DZIECI ORAZ UCZNIÓW GIMNAZJUM I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1700 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY

TRZECI DZIEŃ REKOLEKCJI – ŚRODA 6 GRUDNIA

Wspomnienie Świętego Mikołaja – PATRONA PARAFII

DZIEŃ SPOWIEDŹI ŚWIĘTEJ

900 SPOWIEDŹ DLA DOROSŁYCH

930 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH

1130 SPOWIEDŹ DLA DZIECI ORAZ UCZNIÓW GIMNAZJUM I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1200 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DZIECI ORAZ UCZNIÓW GIMNAZJUM I SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1630 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

1630 SPOWIEDŹ DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY (PRACUJĄCYCH)

1700 MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY (PRACUJĄCYCH)

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 81

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula