Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

opis_architektoniczny_18.jpg


Ogłoszenia 14.01.2017

II NIEDZIELA ZWYKŁA:

W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:


ŚRODA – Wspomnienie Świętego Antoniego Opata

PIĄTEK – Wspomnienie Świętego Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa1. W tym tygodniu w Kościele rozpoczynamy „Tydzień modlitw o jedność chrześcijan”.2. Pomału zbliża się uroczystość Ofiarowania Pańskiego. Jak co roku w zakrystii są do nabycia świece tzw. Gromnice (duże) cena 25 zł.3. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).4. W tym tygodniu pragniemy zakończyć tegoroczną wizytę duszpasterską:Program wizyty duszpasterskiej IV tygodnia:


15 stycznia w poniedziałek od godz. 930 – Skałka (jeden ksiądz od końca a drugi ksiądz po południu po skończeniu Nadstoków rozpocznie od państwa Kaliniak) godz. 1400 – Nadstoki.

16 stycznia we wtorek od godz. 930 – ul. Strażacka i dawny dom policji (wyjątkowo) godz. 1500 – jeden ksiądz ul. Żeromskiego od państwa BIL do pani Kister drugi ksiądz od pani DAWIDCZYK mały blok i domy od państwa DUBELTMAN.

17 stycznia w środę (wyjątkowo) od godz. 900 – duży blok przy ul. Żeromskiego (dwóch księży do spotkania)

20 stycznia w sobotę od godz. 900 – Lipniak i wizyta duszpasterska dla tych, których nie było w domu, a chcieli by przyjąć kapłana.5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.6. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy z Krzczonowa III.  Za ich trud, pracę (świeże kwiaty) i czas poświęcony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Walentynowa.

 
Ogłoszenia 07.01.2018

I NIEDZIELA ZWYKŁA (NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO):


1. Dzisiaj w niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w Kościele Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczynamy Okres zwykły.


2. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.


3. Dzisiaj w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.4. Także dzisiaj w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 na plebanii odbędzie się opłatkowe spotkanie Rady Parafialnej (zapraszamy członków starej i nowej Rady Parafialnej).


5. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.7. POMOC CHARYTATYWNA DLA ALEPPO

W niedzielę 7 stycznia 2018 r. o godzinie 20.00 w Drugim Programie Telewizji Polskiej (TVP2) transmitowany będzie na żywo Charytatywny Koncert Kolęd „Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo” w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Organizatorami inicjatywy są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizja Polska i Caritas Polska. Podczas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka SMS-owa na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Każdy z nas może się do niej przyłączyć, wysyłając smsy w trakcie transmisji koncertu. Dochód trafi na konto Caritas Polska.8. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich trud, pracę, poświecenie i czas poświecony Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień do sprzątania Kościoła zapraszamy jeszcze mieszkańców Krzczonowa III.


Program wizyty duszpasterskiej III tygodnia:

8 stycznia w poniedziałek od godz. 930 – Nowiny Żukowskie o od 1400 Krzczonów III (nowa szosa od końca)

9 stycznia we wtorek od godz. 930 – Wójtostwo od 1400 ul. Partyzantów (od Banku do Pani Robak)

10 stycznia w środę od godz. 930 – Folwark ul. Słoneczna, Sosnowa, Orzechowa i Lubelska a od 1700 (po nabożeństwie) dom nauczyciela i Żółty dom koło Kościoła

11 stycznia w czwartek od godz. 930 – Zielona a po 1400 ul. Szklana i ul. Żeromskiego

12 stycznia w piątek od 930 – Sołtysy (część od Apteki) od. 930 ksiądz idzie od lasu a o godz. 1400 drugi ksiądz od apteki

13 stycznia w sobotę od 930 – Sołtysy (część od Kościoła dwóch księży z obu stron)

Bardzo prosimy o przywiezienie i odwiezienie.

9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Stanisławy BARTOSZEK z Krzczonowa I. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 31.12.2017

I NIEDZIELA NARODZENIA PAŃSKIEGO:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze Święte o godz. 800, 1000 i 1200 Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem Rodzin

WTOREK – Wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu Biskupów i Doktorów Kościoła

SOBOTA – Uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – Trzech Króli

NIEDZIELA – Święto CHRZTU PAŃSKIEGO


1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca Stycznia. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne. W pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 730, Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca z racji, że w tym dniu przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego nie będzie Mszy Świętej o Niepokalanym Sercu Maryi. W pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800 a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


2. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, Mszę Święte o godz. 800, 1000, 1200, a po każdej Mszy Świętej poświęcenie Kadzidła i Kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów literami Trzech Króli z bieżącym rokiem znakiem chrześcijańskiego domu. Ofiary zebrane na tacę, są przeznaczone na „Krajowy Fundusz Misyjny”.


3. Za tydzień w Niedzielę Chrztu Pańskiego ofiary składane na tacę, są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Lublinie.


4. Za tydzień w niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w Kościele Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczynamy Okres zwykły.


5. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.6. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 na plebanii odbędzie się opłatkowe spotkanie Rady Parafialnej (zapraszamy członków starej i nowej Rady Parafialnej).7. Wójt Gminy Krzczonów zaprasza do wspólnego śpiewania kolęd w uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli 6 stycznia od godz. 1500 w Regionalnym Ośrodku Kultury i Sportu w Krzczonowie.


PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ II tygodnia:

2 stycznia wtorek od godz. 930 – Krzczonów I o godz. 1400 Borzęcin (Borzęcin zaczniemy od domów przy łące).

3 stycznia środa od godz. 930 – Krzczonów II

4 stycznia czwartek od godz. 930 – Gierniak a o godz. 1400 Boży Dar

5 stycznia piątek od godz. 930 – Walentynów od godz.1600 ul. Świerkowa (do cmentarza)

Bardzo prosimy o przywiezienie i odwiezienie.


8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.


9. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich trud, pracę, składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień sprzątanie Kościoła odbędzie się w piątek o godz. 900, sprzątają jeszcze mieszkańcy Krzczonowa III.


10. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Natalii WÓJCIK pochodzącej z Pustelnika.

Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 24.12.2017

IV NIEDZIELA ADWENTU:


W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Uroczystość Narodzenia Pańskiego

WTOREK – Święto Świętego Szczepana Pierwszego Męczennika

ŚRODA – Święto ŚWIĘTEGO JANA Apostoła i Ewangelisty – Msza Święta z poświęceniem i z podaniem wiernym wina o godz. 800.

CZWARTEK Święto ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW

PIĄTEK – V DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO Z racji oktawy Narodzenia Pańskiego nie obowiązuje post

SOBOTA – VI DZIEŃ W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO

NIEDZIELA – Święto ŚWIĘTEJ RODZINY Z NAZARETU: Jezusa, Maryi i Józefa

Na Mszy Świętej o godz. 1000 podsumowanie roku 2017


1. Kończymy dzisiaj czas Adwentu. A rozpoczynamy okres Narodzenia Pańskiego Zapraszamy na Mszę Święta Pasterską o godz.2400


2. We wtorek w Święto Świętego Szczepana Pierwszego Męczennika ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.


3. Dziękujemy mieszkańcom Krzczonowa III za sprzątanie i przygotowanie Kościoła na czas świąt. Dziękujemy panu Kościelnemu wraz z rodziną za ustawienie choinek w naszym Kościele. Naszej młodzieży, dzieciom, parafianom za przygotowanie Kościoła i ubranie choinek w naszym Kościele. Dziękujemy parafianom i dzieciom ze szkoły i przedszkoli za podarowanie ozdób choinkowych. Dziękujemy naszym parafianom, którzy podarowali choinki do naszego Kościoła. Dziękujemy za udekorowanie naszej parafialnej szopki Betlejemskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali nam różne produkty żywnościowe na święta.


4. W zakrystii można jeszcze nabyć świece wigilijne Caritas na stół wigilijny.


5. Zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty o godz. 1600. Na bocznym ołtarzu przy obrazie Matki Bożej jest wystawiona puszka, do której można wrzucać kartki z intencjami. (na ołtarzu bocznym znajdują się również kartki, które można sobie wziąć i na nich wypisywać swoje intencje – na kartkach jest wyszczególnione czy chcemy się modlić za zmarłych czy w intencji dziękczynnej czy też w intencji błagalnej).


6. W tym tygodniu pragniemy rozpocząć Wizytę duszpasterską.

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:

Czwartek 28 grudnia od godz. 930 – Olszanka od państwa Leśko i od państwa Todorowskich do spotkania

Piątek 29 grudnia od godz. 930 – Olszanka od państwa Kowalskich i od państwa Grzegorczyk do spotkania

Sobota 30 grudnia od godz. 930 – Krzczonów III

Bardzo prosimy o przywiezienie i odwiezienie. Ofiary składane w tym roku z racji wizyty duszpasterskiej będą przeznaczone na (projekt). Program wizyty duszpasterskiej znajduje się na tablicy ogłoszeń przy Kościele i na stronie internetowej parafii.


7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Świąteczne wydania: Niedziela jest z płytą CD zespołu Arki Noego z kolędami i śpiewnikiem cena 10 zł, Gość Niedzielny z modlitwą wigilijną, którą możemy posłużyć się przy stole wigilijnym cena 8 zł i dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny.


8. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy.

 
Ogłoszenia 17.12.2017

OGŁOSZENIA III TYGODNIA ADWENTU:

GAUDETE

1. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – Gwiazdka Nadziei”.

2. Dzisiaj w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

3. Nieustannie trwamy w świętym czasie adwentu, w czasie oczekiwania na przyjście Zbawiciela. W tym ostatnim tygodniu przed świętami zapraszamy na Msze Święte Roratnie o Najświętszej Maryi Pannie codziennie o godz. 700. Pamiętajmy, że na Roraty przynosimy ze sobą świecę tzw. Roratkę lub lampiony.


4. Za tydzień w piątek 22 grudnia pragniemy odwiedzić naszych chorych. Odwiedziny rozpoczniemy od godz. 900. Prosimy o zgłaszanie chorych.

5. Pragniemy poinformować, że w tym roku Wigilia Narodzenia Pańskiego wypada w niedzielę, ale porządek Mszy Świętych się nie zmienia: Msze Święte w tym dniu o godz. 800, 1000 i 1200.


6. W Wigilię Narodzenia Pańskiego 24 grudnia o godz. 1000 zapraszamy na Mszę Świętą zbiorową w intencji zmarłych, którzy odeszli do Pana w 2017 roku, ale również można podawanie imion zmarłych, których zabraknie przy wigilijnym stole, a których chcemy dołączyć do intencji zbiorowej.


7. 37 Drużyna Harcerska „Ogniki” informuje, że przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju naszej parafii będzie miało miejsce dzisiaj 17 grudnia (w III niedziele adwentu) na Mszy Świętej o godz.1000, a następnie światełko Betlejemskie Harcerze będą przekazywać mieszkańcom Gminy Krzczonów w ostatnich dniach przed świętami. Mamy nadzieje, że trafi ono na wigilijne stoły do polskich rodzin i będzie stanowiło przesłanie światłości, która przebije się przez mroki grudniowych nocy do naszych serc.


8. W piątek 22 grudnia na godz. 900 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy ubieraniu choinek w naszym Kościele.

9. Bardzo dziękujemy naszym Radnym za rozniesienie opłatków a naszym parafianom za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Pragniemy przypomnieć, że 22 grudnia w naszej parafii odbędzie się zbiórka Elektrośmieci. O godz. 1130 przyjedzie samochód, który zabierze wszelkie elektrośmieci. Elektrośmieci prosimy składać na parkingu przy Kościele. Jest to akcja charytatywna, przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Pamiętajmy, że pozbywając się sprzętu zużytego (niepotrzebnego) pomagamy potrzebującym.


11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. Sprzątali mieszkańcy Krzczonowa III. Za ich pracę, składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. W zakrystii można jeszcze nabyć świece wigilijne Caritas na stół wigilijny.

13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na nowy miesiąc (w środku znajduje się witraż okienny do samodzielnego wykonania).

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 83

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula