Transmisja Mszy Świętej:

>>>KLIK<<<

Miejscowości Należące do Parafii:

 • Boży Dar
 • Gierniak
 • Krzczonów I,II,III
 • Krzczonów Folwark
 • Krzczonów Skałka
 • Krzczonów Sołtysy
 • Krzczonów Wójtostwo
 • Nowiny Żukowskie
 • Olszanka
 • Walentynów
 • Zielona

Losowe Zdjęcie

opis_architektoniczny_11.jpg


Ogłoszenia 01.10.2017

OGŁOSZENIA XXVI TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu Zakonnika Diakona

CZWARTEK – Wspomnienie Świętej Faustyny Kowalskiej Zakonnicy

SOBOTA – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej


2. Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200.


3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca Października. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem modlitw w intencji Kapłanów i dniem modlitw o nowe powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w tym miesiącu wyjątkowo rozpoczniemy Nabożeństwem Różańcowym o godz. 1600. Spowiedź po południu od godz. 1530. W pierwszą sobotę Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączona z Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny o godz. 800.


4. Dzisiaj przypada pierwsza niedzielę miesiąca października zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145 w czasie adoracji również będziemy się modlić o trzeźwość naszego narodu śpiewając suplikację).


5. W sobotę 7 października w 100 rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie będziemy obchodzić wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jak już było ogłaszane, w tym dniu wierni całej Polski zgromadzą się na wszystkich granicach naszej Ojczyzny (w naszej Archidiecezji Lubelskiej przy granicy wschodniej w Świerżach i Dorohusku), aby uczestniczyć w modlitwie różańcowej tzw. „Różaniec do Granic”. Z naszej parafii również wybierają się wierni, aby uczestniczyć w tej modlitwie. Dla tych, którzy nie mogą pojechać, będzie możliwość połączenia się z nimi w modlitwie różańcowej w naszym Kościele. O godz. 1400 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 1530, podczas której wierni zgromadzeni w naszej świątyni będą mieli 1,5 godziny, aby odmówić cały różaniec tj. cztery części, błagając o ochronę, pokój i nawrócenie, a także o ratunek dla naszej Ojczyzny i świata. Zapraszamy wszystkich do naszego Kościoła w sobotę 7 października na godz. 1400.


6. Za tydzień w niedzielę 8 października Po Mszy Świętej o godz. 1200 dzieci Komunijne otrzymają swoje pierwsze różańce święte i odbędzie się spotkanie z dziećmi w ramach przygotowania do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.


7. Za tydzień w niedzielę 8 października będziemy przeżywać w Kościele 17 Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”. W dniu Papieskim w niedziele 8 października po każdej Mszy Świętej będziemy mieli możliwość wesprzeć fundusz Nowego Tysiąclecia na stypendia dla ubogiej młodzieży składając swoje ofiary do puszki.


8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc październik (wydanie z drugą częścią audiobook powieści Henryka Sienkiewicza Quo vadis? Cena 4 zł)9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa II. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy jeszcze mieszkańców Krzczonowa II.

 
Ogłoszenia 24.09.2017

OGŁOSZENIA XXV TYGODNIA ZWYKŁEGO:

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Błogosławionego Władysława z Gielniowa Prezbitera

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Wincentego a Paulo Prezbitera

CZWARTEK – Wspomnienie Świętego Wacława Męczennika

PIĄTEK – Wspomnienie Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

SOBOTA – Wspomnienie Świętego Hieronima Prezbitera Doktora Kościoła2. W dniu dzisiejszym przeżywamy dzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlimy się za tych, których dotyka problem alkoholu i za cierpiące rodziny alkoholików.


3. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.


4. W tym tygodniu przypada pierwsza niedziela miesiąca Października. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. (po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145 w czasie adoracji również będziemy się modlić o trzeźwość naszego narodu).


5. Dzisiaj w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200 odbędzie się pierwsze spotkanie kandydatów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy również starszych, którzy z różnych powodów nie przyjęli sakramentu bierzmowania, a chcieli by to uczynić w tym roku.


6. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej i przepięknej modlitwie Kościoła, jaką jest Różaniec Święty. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1600 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1200. W sposób szczególny na nabożeństwa różańcowe zapraszamy dzieci (klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej i młodzież naszych szkół (zwłaszcza młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania).


7. OGŁOSZENIE: Różaniec bez granic.8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest jeszcze kilka egzemplarzy Małego Gościa Niedzielnego z płytą audiobook powieści Henryka Sienkiewicza Quo Vadis cz.1 cena tylko 4 zł.9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa II. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.

 
Ogłoszenia 10.09.2017

OGŁOSZENIA XXIII TYGODNIA ZWYKŁEGO:

1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

ŚRODA – Wspomnienie Świętego Jana Chryzostoma Biskupa Doktora Kościoła

CZWARTEK – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

PIĄTEK – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

SOBOTA – Wspomnienie Świętych Korneliusza Papieża i Cypriana Biskupa, Męczenników2. Dzisiaj w Kościele rozpoczynamy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców tzw. TYDZIEŃ WYCHOWANIA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO.3. Za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.4. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1000 odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie z dziećmi klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego (wydanie z płytą audiobook powieści Henryka Sienkiewicza Quo Vadis cz.1 cena tylko 4 zł).6. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa I. a były to osoby… Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (za świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Krzczonowa II.

 
Ogłoszenia 03.09.2017

OGŁOSZENIA XXII TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

CZWARTEK – Wspomnienie Błogosławionego Ignacego Kłopotowskiego Prezbitera

PIĄTEK – Święto Narodzenie Najświętszej Maryi Panny

w tym dniu Msze Święte w naszym Kościele o godz. 800, 1000 i 1700


2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, jest to dzień modlitw w intencji Kapłanów oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Dzisiaj przypada pierwsza niedzielę września. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (Po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


3. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca września po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.


4. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców na Mszę Świętą z racji rozpoczęcie nowego roku szkolnego jutro w poniedziałek 4 września o godz. 900. Będzie to jednocześnie Msza Święta z racji pasowania (ślubowania) uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej. Spowiedź dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców od godz. 830.

PORZĄDEK: godz. 900 Msza Święta – w Kościele, po Mszy Świętej rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i przedszkola oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej odbędzie się na placu przy budynku szkoły, a w razie deszczu na sali gimnastycznej w szkole.

Prośba dyrekcji szkoły: jutro po rozpoczęciu nowego roku szkolnego, uczniowie w szkole będą odbierać nowe podręczniki szkolne. Prosimy zabrać ze sobą plecaki, reklamówki, żeby mieć możliwość zabrania tych podręczników.


5. Z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego dzisiaj na Mszy Świętej o 1000 poświęcimy przybory szkolne naszych uczniów.


6. INFORMACJA: Dzisiaj w pierwszą niedzielę września rozpoczynamy przyjmowanie Intencji Mszalnych na nowy rok 2018.7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i jest już dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny na miesiąc wrzesień (wydanie z płytą audiobook powieści Henryka Sienkiewicza Quo Vadis cz.1 cena tylko 4 zł).8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Krzczonowa I. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać.


9. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: Śp. † Zenona NIEDŹWIEDŹIA z Kolonii Piotrków. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

 
Ogłoszenia 27.08.2017

OGŁOSZENIA XXI TYGODNIA ZWYKŁEGO:


1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Świętego Augustyna Biskupa i Doktora Kościoła

WTOREK – Wspomnienie Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela

PIĄTEK – Wspomnienie Błogosławionej Bronisławy Dziewicy

78 rocznica wybuchu II wojny światowej – Dzień modlitw za poległych w obronie Ojczyzny2. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej odbędzie się coroczna zbiórka ofiar do puszki na przybory szkolne dla ubogich dzieci „Tornister pełen uśmiechu”.


3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca września. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 730 Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi połączoną z Litanią Loretańska o godz. 800. W pierwszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800, a po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu (Po Mszy Świętej o godz. 1000 możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 1145).


4. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca września po każdej Mszy Świętej zbiórka ofiar do puszki na „Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.


5. Pomału kończą się wakacje. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców na Mszę Świętą z racji rozpoczęcie nowego roku szkolnego w poniedziałek 4 września o godz. 900. Będzie to jednocześnie Msza Święta z racji pasowania (ślubowania) uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej. Spowiedź dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców od godz. 830.

PORZĄDEK: godz. 900 Msza Święta – w Kościele, po Mszy Świętej rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i przedszkola oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej odbędzie się na placu przy budynku szkoły, a w razie deszczu na sali gimnastycznej w szkole.

Za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o 1000 poświęcimy przybory szkolne naszych uczniów. Zapraszamy uczniów z przyborami szkolnymi.


6. W ubiegłą niedzielę w naszej parafii przeżywaliśmy Wizytację Kanoniczną Ks. Biskupa, był to również dzień, w którym nasza Gmina przeżywała coroczne Dożynki Gminne.  Dziękujemy naszym parafianom za czynny udział w tym dniu we Mszach Świętych z udziałem Ks. Bp. Mieczysława Cisło, który wizytował naszą parafię.


7. INFORMACJA: Za tydzień od pierwszej niedzieli września rozpoczniemy przyjmowanie Intencji Mszalnych na nowy rok 2018.8. Za tydzień w sobotę 2 września o godz. 1200 odbędzie się zbiórka Służby Liturgicznej. Zapraszamy również chętnych chłopców, którzy chcieli by wstąpić do Służby Liturgicznej Ołtarza jako ministranci. Pan organista zaprasza chętne dziewczynki do scholii parafialnej.9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego (wydanie z filmem DVD pt: Misja).


10. Wpłynęła ofiara na potrzeby Kościoła od państwa Zbigniewa i Teresy MIGAL – 200 zł. Bóg zapłać.11. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła. W sobotę sprzątali mieszkańcy Gierniaka. Za ich trud, pracę, czas poświęcony Kościołowi (świeże kwiaty) składamy serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień w sobotę do sprzątania Kościoła zapraszamy mieszkańców Krzczonowa I.


12. W tym tygodniu odbył się pogrzeb Śp. † Edwarda KILIJANKA z ul. Słonecznej. We wtorek 29 sierpnia o godz. 1400 odbędzie się pogrzeb: Śp. † Zenona NIEDŹWIEDŹIA z Kolonii Piotrków. Polećmy tych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 80

OBRAZ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - przedmiot wiary dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. Dogmat ten uznawany jest w Kościele katolickim i innych Kościołach w unii z Rzymem. Według teologii katolickiej Jezus Chrystus własną mocą wstąpił do nieba, Najświętsza Maryja Panna mocą Bożą została wzięta do nieba.

Wykonanie: Damian Kula